Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ ειναι τελειο αυτοοο. Δεν ειναι καθολου σπαστικο!!! Εγω το βρισκω πραγματικα υπεροχο που γινεσαι μανουλα απο τωρα κ κανεις κ την μανουλα σου γιαγια τοσο μικρη!! Θα χετε τεραστιες αντοχες ΚΑΙ οι δυο και γενικοτερα ειναι πολλα τα θετικαααα. Κακως σου την σπαει οπως λες. 

Οχι δεν με ενοχλει αυτο αυτο ειναι οντως τελειο.. με ενοχλει οι ανθρωποι π θα λενε οτι μοιαζει με αδερφακι μου..θα ηθελα να φαινεται οτι ειναι παιδακι μ ξεκαθαρα..προσφατα βγηκα απο το τρυπακι το:ειστε σαν αδερφες για εμενα και την μητερα μου...κ αυτο επειδη εχουμε καιρο να παμε καπου μαζι οχι για καποιο αλλο λογο...

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν με ενοχλει αυτο αυτο ειναι οντως τελειο.. με ενοχλει οι ανθρωποι π θα λενε οτι μοιαζει με αδερφακι μου..θα ηθελα να φαινεται οτι ειναι παιδακι μ ξεκαθαρα..προσφατα βγηκα απο το τρυπακι το:ειστε σαν αδερφες για εμενα και την μητερα μου...κ αυτο επειδη εχουμε καιρο να παμε καπου μαζι οχι για καποιο αλλο λογο...

Χαχαχα. Ενταξει, μπορει κ να μην στο λενε. Απλα εγω το ειπα γιατι σε φανταζομαι μικροκαμωμενη σαν παιδακι. Οχι οτι εισαι παιδακι. Παντως κ παλι εγω δεν το βλεπω κακο αυτο. Ειναι κ κοριτσακι και θα ειστε πολυ κοντα μαμα κ κορη! Εσυ με τη μαμα σου, δεν σου αρεσε που ειχατε τοσο μικρη διαφορα? Εγω παντως το βλεπω πολυ θετικα. Αλλα αν δεν σ αρεσει κοιτα... Αυτο πρωτα ο θεος θα ναι το πρωτο μωρακι σου... Ε θα ερθουν κ αλλα μετα στην πορεια με τη βοηθεια του θεου και θα εχεις πιο μεγαλη διαφορα !!! Εεεε??? Το εσωσα μηπως τωρα???

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχα. Ενταξει, μπορει κ να μην στο λενε. Απλα εγω το ειπα γιατι σε φανταζομαι μικροκαμωμενη σαν παιδακι. Οχι οτι εισαι παιδακι. Παντως κ παλι εγω δεν το βλεπω κακο αυτο. Ειναι κ κοριτσακι και θα ειστε πολυ κοντα μαμα κ κορη! Εσυ με τη μαμα σου, δεν σου αρεσε που ειχατε τοσο μικρη διαφορα? Εγω παντως το βλεπω πολυ θετικα. Αλλα αν δεν σ αρεσει κοιτα... Αυτο πρωτα ο θεος θα ναι το πρωτο μωρακι σου... Ε θα ερθουν κ αλλα μετα στην πορεια με τη βοηθεια του θεου και θα εχεις πιο μεγαλη διαφορα !!! Εεεε??? Το εσωσα μηπως τωρα???

Χαχαχαχαα σιγα βρε δεν χρειαζεται τπτ σωσιμο....ειναι ωραιο στην ιδεα γιατι αν με δεις ειμαι πολλη μικροκαμωμενη κ εχεις δικιο μ αρεσε π ειχαμε μικρη διαφορα με την μαμα!! Μαλλον εχεις δικιο ισως οταν ερθει εκεινη η ωρα πρωτα ο Θεος να μ αρεσει π θ ειμαστε τοσο κοντα...χαιρομαι π γινομαι μανουλα τοσο μικρη...:D

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!!!!2.5 κιλά έχω πάρει από την αρχή.καλα Είμαι για 5 μην α.ο γιατρός μου πε το πολύ 12 γιατί έχω θεμα με τη μέση.στοχο έχω τα 10 κιλά.τωρα θα δείξει.

Και εσύ βρε @nanoula90 πιπινι είσαι.δεν πας πίσω.εγω τι να πω που είμαι 32. @ΒαλεντιναΧρηστος στην ηλικία μου θα χεις 12 χρονών παιδί.τι τέλεια.απολαυσε το κορίτσι μου.νεα μανούλα θα αρέσει και στο παιδάκι σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας!!!!!!!!2.5 κιλά έχω πάρει από την αρχή.καλα Είμαι για 5 μην α.ο γιατρός μου πε το πολύ 12 γιατί έχω θεμα με τη μέση.στοχο έχω τα 10 κιλά.τωρα θα δείξει.

Και εσύ βρε @nanoula90 πιπινι είσαι.δεν πας πίσω.εγω τι να πω που είμαι 32. @ΒαλεντιναΧρηστος στην ηλικία μου θα χεις 12 χρονών παιδί.τι τέλεια.απολαυσε το κορίτσι μου.νεα μανούλα θα αρέσει και στο παιδάκι σου.

Ναι η μεση ειναι δυσκολη αφου εδω ξεκινησε ποναει σε εμενα μαλλον λογω αγυμνασιας...αμα κατσω να πλυνω πιατα κ ειναι αρκετα μετα π θα ξαπλωσω πεθαινω στον πονο π λεει ο λογος!! Τπτ δεν πηρες για 5μηνων..ετσι οπως το θετεις ωραια θα ειναι με το νινι....να βαλει ο Θεουλης το χερι του να πανε ολα καλα και οσο και να ειμαστε δεν εχει σημασια γεροι κ δυνατοι πανω απο ολα...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας!!!!!!!!2.5 κιλά έχω πάρει από την αρχή.καλα Είμαι για 5 μην α.ο γιατρός μου πε το πολύ 12 γιατί έχω θεμα με τη μέση.στοχο έχω τα 10 κιλά.τωρα θα δείξει.

Και εσύ βρε @nanoula90 πιπινι είσαι.δεν πας πίσω.εγω τι να πω που είμαι 32. @ΒαλεντιναΧρηστος στην ηλικία μου θα χεις 12 χρονών παιδί.τι τέλεια.απολαυσε το κορίτσι μου.νεα μανούλα θα αρέσει και στο παιδάκι σου.

Αχ λουλου μου, ε οοοχι κ πιπινι. Ενταξει καλα ειμαστε κ εσυ κ εγω, νεοτατες, αλλα το Βαλεντινακι μας ειναι οντως πιπινακι!! 

2.5 κιλα εε?? Πωπω!!! Τελεια εισαι. Κ γω εκει θα ηθελα να ημουν. Δεν ξερω γτ κοντευω τα 4. Δεν αλλαξα κατι στη διατροφη μ, ουτε τρωω παραπανω. Μαλλον ομως πρεπει να κοψω τελειως το φαγητο απ εξω. Εστω κ αυτο μια φορα τη βδομαδα. :-(


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ λουλου μου, ε οοοχι κ πιπινι. Ενταξει καλα ειμαστε κ εσυ κ εγω, νεοτατες, αλλα το Βαλεντινακι μας ειναι οντως πιπινακι!! 

2.5 κιλα εε?? Πωπω!!! Τελεια εισαι. Κ γω εκει θα ηθελα να ημουν. Δεν ξερω γτ κοντευω τα 4. Δεν αλλαξα κατι στη διατροφη μ, ουτε τρωω παραπανω. Μαλλον ομως πρεπει να κοψω τελειως το φαγητο απ εξω. Εστω κ αυτο μια φορα τη βδομαδα. :-(

4 φορές όλες κι όλες έχω φάει απ'έξω.μαγειρεμα φουλ.τι να κάνουμε.αλλα δεν τρώω βραδυνό.δεν μπορω να το χωνέψω.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ λουλου μου, ε οοοχι κ πιπινι. Ενταξει καλα ειμαστε κ εσυ κ εγω, νεοτατες, αλλα το Βαλεντινακι μας ειναι οντως πιπινακι!! 

2.5 κιλα εε?? Πωπω!!! Τελεια εισαι. Κ γω εκει θα ηθελα να ημουν. Δεν ξερω γτ κοντευω τα 4. Δεν αλλαξα κατι στη διατροφη μ, ουτε τρωω παραπανω. Μαλλον ομως πρεπει να κοψω τελειως το φαγητο απ εξω. Εστω κ αυτο μια φορα τη βδομαδα. :-(

Χαχαχαχα πιπινακι:lol: εμενα και τα 4καλα μ φαινονται....γιατι τα θεωρεις πολλα;; ουτε εγω αλλαξα τπτ στην διατροφη μ τα ιδια ακριβως τρωω ακομα απλα εχω παθει τρελα με καποια συγκεκριμενα(γαριδες ντοματα αγγουρι κλαμπ σαντουιτς) κ τρωω λιγο παραπανω απο αυτα! Αλλα δεν τρωω καθολου γλυκα απο καμια φορα π και που....τρως καθολου μηπως αυτα κανουν λιγο κακουλι;;

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

4 φορές όλες κι όλες έχω φάει απ'έξω.μαγειρεμα φουλ.τι να κάνουμε.αλλα δεν τρώω βραδυνό.δεν μπορω να το χωνέψω.

 

Αληθεια;;εγω τρωω μαγειρεμενα μ στελνει η πεθερα μου παλι καλα μαγειρευω κ εγω οτι δεν θελει πολλη ωρα κ ορθοστασια αλλα περνουμε κ απο εξω 2αναλογως κ 3φορες την εβδομαδα αλλα προσεχω παντα τι θα παραγγειλω και απο που! Ζηλευω τα σπιτικα φαγητα μακαρι παντα να ετρωγα μονο σπιτικα αλλα ο αντρας μ δεν ξερει να μαγειρευει κ πολλα φαγητα:tongue::mrgreen:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχαχα πιπινακι:lol: εμενα και τα 4καλα μ φαινονται....γιατι τα θεωρεις πολλα;; ουτε εγω αλλαξα τπτ στην διατροφη μ τα ιδια ακριβως τρωω ακομα απλα εχω παθει τρελα με καποια συγκεκριμενα(γαριδες ντοματα αγγουρι κλαμπ σαντουιτς) κ τρωω λιγο παραπανω απο αυτα! Αλλα δεν τρωω καθολου γλυκα απο καμια φορα π και που....τρως καθολου μηπως αυτα κανουν λιγο κακουλι;;

Αληθεια;;εγω τρωω μαγειρεμενα μ στελνει η πεθερα μου παλι καλα μαγειρευω κ εγω οτι δεν θελει πολλη ωρα κ ορθοστασια αλλα περνουμε κ απο εξω 2αναλογως κ 3φορες την εβδομαδα αλλα προσεχω παντα τι θα παραγγειλω και απο που! Ζηλευω τα σπιτικα φαγητα μακαρι παντα να ετρωγα μονο σπιτικα αλλα ο αντρας μ δεν ξερει να μαγειρευει κ πολλα φαγητα:tongue::mrgreen:

Εγω Δυστυχώς δεν έχω βοήθεια.η μαμά μου μένει Αθήνα,  Εγώ Κέρκυρα και η πεθερά δεν ζει .ο άντρας μου Ου τε αυγό να βράσει δεν ξερει , Άρα το κομμάτι της κουζίνας είναι καθαρά δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Εγω Δυστυχώς δεν έχω βοήθεια.η μαμά μου μένει Αθήνα,  Εγώ Κέρκυρα και η πεθερά δεν ζει .ο άντρας μου Ου τε αυγό να βράσει δεν ξερει , Άρα το κομμάτι της κουζίνας είναι καθαρά δικό μου.

Πω δυσκολα ειναι ετσι χαρα στην υπομονη σου οχι δοξα τον Θεο εχω βοηθεια απο ολες τις πλευρες ακομα και απο κουνιαδα κ συνηφαδα οποτε θελω ειναι απικο! Αλλα δεν εκμεταλευομαι καταστασεις οτι μπορω το κανω μονη μ και για τα υπολοιπα εχω τον αντρα μου που ευτυχως πιανεται απο ολα! Φυσικα δεν τα κανει οπως εγω πχ απλωνει ρουχα κ ξεκιναει πρωτα στην απλωστρα στα πλαινα να βαζει και τα τελευταια βαζει στη μεση ειναι να τρελενεσαι....αλλα δεν λεω τπτ γιατι κ αυτα π κανει παρα πολλα ειναι!!:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι κ μενα με βοηθαει ο αντρας μου. Να, για παραδειγμα χθες, ηθελε να φτιαξει κρεμα γιωτης, ετσι του ηρθε, κ για πρωτη φορα ειπε θα το κανει μονος του!!! Εγω διαβαζα μεσα στο γραφειο. Εε, δεν περασανε 5 λεπτα, μου μυριζει καμμενο, παω στην κουζινα κ τι να δω? Ειχε φουσκωσει η κρεμα κ χυθηκε επειδη ειχε το νου του αλλου, αλλα το θεμα δεν ειναι μονο οτι χυθηκε πσνω στο καυτο ματι και καηκε ολοοοο το ματι, αλλα συνεχιζε κ μαγειρευε πανω στο ιδιο καμμενο ματι με την κρεμα κολλημενη πανω σε αυτο να μαυριζει κ να συνεχιζει να κανει μπουρμπουληθρες απο κατω κ να καιγεται κ αλλο. <_< Αυτη ηταν η δευτερη προσπαθεια στη μαγειρικη καριερα του. Η πρωτη ειχε ξεκινησει πριν 3 χρονια που μου εφτιαξε σπαγγετι με σαλτσα. Αλλα δεν ηξερε οτι κατα τη διαρκεια του βρασιματος των ζυμαρικων επρεπε κ να ανακατευει κ βγηκαν ολα μαζι, κ τα κοβαμε με μαχαιρι μετα. :-|

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι κ μενα με βοηθαει ο αντρας μου. Να, για παραδειγμα χθες, ηθελε να φτιαξει κρεμα γιωτης, ετσι του ηρθε, κ για πρωτη φορα ειπε θα το κανει μονος του!!! Εγω διαβαζα μεσα στο γραφειο. Εε, δεν περασανε 5 λεπτα, μου μυριζει καμμενο, παω στην κουζινα κ τι να δω? Ειχε φουσκωσει η κρεμα κ χυθηκε επειδη ειχε το νου του αλλου, αλλα το θεμα δεν ειναι μονο οτι χυθηκε πσνω στο καυτο ματι και καηκε ολοοοο το ματι, αλλα συνεχιζε κ μαγειρευε πανω στο ιδιο καμμενο ματι με την κρεμα κολλημενη πανω σε αυτο να μαυριζει κ να συνεχιζει να κανει μπουρμπουληθρες απο κατω κ να καιγεται κ αλλο. <_< Αυτη ηταν η δευτερη προσπαθεια στη μαγειρικη καριερα του. Η πρωτη ειχε ξεκινησει πριν 3 χρονια που μου εφτιαξε σπαγγετι με σαλτσα. Αλλα δεν ηξερε οτι κατα τη διαρκεια του βρασιματος των ζυμαρικων επρεπε κ να ανακατευει κ βγηκαν ολα μαζι, κ τα κοβαμε με μαχαιρι μετα. :-|

Χαχαχαχαχαχαχα  να σε καλα με εκανες κ γελασαα πωωω τι διαβαζω βραδιατικα η γυναικα...ετσι εε;;; οχι εμενα κατα μια περιεργη φαση ηξερε να μαγειρευει παιδι του χωριου πολλα αδερφια(5) οι δικοι του χωραφια ελειπαν ολη μερα απο το σπιτι κ μαλλον πειραματιζοταν συχνα ειναι αρκετα καλος απλα αν κατι θελει να το κανει ετσι θα το κανει ετσι τελος!

Ας ειναι σε βοηθαει στα υπολοιπα οποτε εμεις ξερεις μουγκα μην πεισμωσουν και δεν μας βοηθανε εμενα εχει κ αλλο χουι νομιζει οτι οσο πιο πολλη σκονη κ μαλακτικο βαλεις στο πληντυριο τοσο καλυτερο ειναι δεν μπορει να χωνεψει οτι παει με τα κιλα και παντα τα γεμιζει οοοοοολαααα μεσα στις θηκες ξεχιλιζει δεν μπορειτε να φανταστειτε...φυσικα δεν λεω κατι κ ας αγοραζουμε καθε εβδομαδα σκονη κ μαλακτικο τις μεγαλες συσκευασιες...τι να κανουμε αντρες!:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμε να τώρα Επειδή λογο σεζόν φεύγει από τις 8 και πολλές φορές γυρνάει 10 με 11 το βράδυ που χρόνος να με βοηθήσει.μου πε όμως από χειμώνα που δεν δουλεύει θα κάνει ότι μπορεί.θα ρθει και το μπεμπέ μετά.ευτυχως θα τον έχω free.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Εμε να τώρα Επειδή λογο σεζόν φεύγει από τις 8 και πολλές φορές γυρνάει 10 με 11 το βράδυ που χρόνος να με βοηθήσει.μου πε όμως από χειμώνα που δεν δουλεύει θα κάνει ότι μπορεί.θα ρθει και το μπεμπέ μετά.ευτυχως θα τον έχω free.

Καλα δεν ειμαστε κ υπερβολικες οταν κ οποτε μπορουν κ ο δικος μ δουλευει αν ερθει νωρις με βοηθαει αν οχι κανει οτι καλυτερο μπορει δεν ειναι στανταρ λογω οτι ειναι υδραυλικος,παραπονο να μην εχουμε....φερνουν κ λεφτα στο σπιτι μην ειμαστε αχαριστες!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα δεν ειμαστε κ υπερβολικες οταν κ οποτε μπορουν κ ο δικος μ δουλευει αν ερθει νωρις με βοηθαει αν οχι κανει οτι καλυτερο μπορει δεν ειναι στανταρ λογω οτι ειναι υδραυλικος,παραπονο να μην εχουμε....φερνουν κ λεφτα στο σπιτι μην ειμαστε αχαριστες!!

Εμμμ.εμεις κυρίες. Σπιτακι μας να χαϊδεύουμε κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...