Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , loyloy είπε:

Να πάρεις και το 6μηνο από τον ΟΑΕΔ.αφου υπάρχει κι αυτή η λύση να κάτσεις λίγο παραπάνω με το μωράκι σου.να το ψάξεις.

Στο fb υπάρχει ομάδα θηλασμού για εδω Κέρκυρα που μένω και στην Αττική ομάδα θηλασμού.αν έχεις fb  να σου πω το όνομα μου να με κάνεις add και να σε προσθέσω μέρα στην Αττική ομάδα θηλασμου.

Ααα..πφφ..δυστυχως δεν εχω φβ αλλα μου φαινεται θα φτιαξω μονο κ μονο για αυτο! Σε ευχαριστω πολυ παντως κοριτσι μου. 

 

πρίν από 26 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια σημερα πηγαμε στο νοσοκομειο για το καθορισμενο μηνιαιο ραντεβου ισα ισα για να γραφτει στην καρτελα μ η παρακολουθηση επειδη θα γεννησω εκει....δεν ειδαμε την κουκλαρα μας γιατι την ειδα πριν 6μερες και δεν ηθελα επειδη ακουσαμε την καρδια σε ενα μηχανημα που ακουγεται μονο η καρδια κ εκανε ντουκου ντουκου οποτε ημουν ευχαριστημενη....κουραστηκα πολυ πηγαμε κ για καφεδακι..και στο δρομο δυο ατομα με ρωτησαν σε ποιο μηνα ειμαι κ μ ειπαν με το καλο ηδη εκανε την εμφανιση της η μπεμπα.:D εδω κ 6μερες απο οταν την ειδα στον υπερηχο εχει κατσει κ βολευτει απο την δεξια πλευρα και απο εκει εχω φουσκωματακι πιο πολλη απο την αριστερη...σημερα την μπεμπα την ενιωσε κ ο αντρας μ εβαλε το χερι πανω στη κοιλιτσα κ εκεινη την ωρα αυτην χτυπουσε απο μεσα...τρελαθηκεεε:D αυτα τα 'ολιγα' απο εμενα....εσεις τι κανετε;;

Αχ τι ωραια που κ εσυ το εχεις νιωσει το μωρο. Ζηλευυυωωωω. 

 

πρίν από 28 λεπτά , noni90 είπε:

Δεν το δικαιουμαι ειμαι ΕΣΠΑ σε δημο το εχω ψαξει! Δυστυχως δεν το δικαιουνται ολοι υπαρχουμε κ εμεις που πεσαμε στη μαυρη τρυπα! Δυστυχως η θα αγορασω ψυγειο για το γραφειο για να μπορω εστω να αντλω η θα κανω τραπεζα γαλακτος κ οσο τραβηξει... δε ξερω... εχω σκεφτει εναλλακτικες αλλα δυσκολο να τα καταφερω κ αυτο με αγχωνει πολυ. 

Αληθεια?? Δεν το δικαιουσαι?? Καμια διευκολυνση δηλαδη για μανουλες? Πολυ αδικο! Αλλα μηπως πχ να αντλεις καθε βραδυ η και πρωι πριν φευγεις για δουλεια? Αν δεν μπορεις να το κανεις στη δουλεια εννοω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ααα..πφφ..δυστυχως δεν εχω φβ αλλα μου φαινεται θα φτιαξω μονο κ μονο για αυτο! Σε ευχαριστω πολυ παντως κοριτσι μου. 

 

Αχ τι ωραια που κ εσυ το εχεις νιωσει το μωρο. Ζηλευυυωωωω. 

 

Αληθεια?? Δεν το δικαιουσαι?? Καμια διευκολυνση δηλαδη για μανουλες? Πολυ αδικο! Αλλα μηπως πχ να αντλεις καθε βραδυ η και πρωι πριν φευγεις για δουλεια? Αν δεν μπορεις να το κανεις στη δουλεια εννοω. 

8 ωρες ειναι πολυ να μην αντλω για μωρο 2 μηνων.... θα μειωθει η παραγωγη νομιζω.. σιγουρα οταν ερθει η ωρα θα συμβουλευτω συμβουλο θηλασμου κ για το ποιο θηλαστρο να νοικιασω και για τις αντλησεις κτλ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

8 ωρες ειναι πολυ να μην αντλω για μωρο 2 μηνων.... θα μειωθει η παραγωγη νομιζω.. σιγουρα οταν ερθει η ωρα θα συμβουλευτω συμβουλο θηλασμου κ για το ποιο θηλαστρο να νοικιασω και για τις αντλησεις κτλ... 

Νομίζω ότι δικαιούσαι έξτρα διάλλειμα στη δουλειά για να βγάζεις γάλα.ρωτα επιθεώρηση εργασιας.εκει θα σου πουν σίγουρα.

Μόλις έφαγα μια κλωτσιά.  :) δυναμώνει το αντρακι μου!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Νομίζω ότι δικαιούσαι έξτρα διάλλειμα στη δουλειά για να βγάζεις γάλα.ρωτα επιθεώρηση εργασιας.εκει θα σου πουν σίγουρα.

Μόλις έφαγα μια κλωτσιά.  :) δυναμώνει το αντρακι μου!!!!!

Το θέμα δεν είναι αν θα έχω χρόνο να αντλώ αλλά ότι δεν υπάρχει ψυγείο! Τεσπα δε θέλω να αγχωθώ από τώρα για αυτό, θέλω να τα καταφέρω κ θα προσπαθήσω αλλά αν δε τα καταφέρω δε θα πέσω κ σε κατάθλιψη.... τι να κάνουμε δε τ μπορούμε όλες όλα! 

Δυνατό το αγοράκι σου μπράβο όσο περνΑει ο καιρός να δυναμώνει! Άντε να νιώσουμε κ εμείς τίποτα με τη σειρά μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, noni90 είπε:

Το θέμα δεν είναι αν θα έχω χρόνο να αντλώ αλλά ότι δεν υπάρχει ψυγείο! Τεσπα δε θέλω να αγχωθώ από τώρα για αυτό, θέλω να τα καταφέρω κ θα προσπαθήσω αλλά αν δε τα καταφέρω δε θα πέσω κ σε κατάθλιψη.... τι να κάνουμε δε τ μπορούμε όλες όλα! 

Δυνατό το αγοράκι σου μπράβο όσο περνΑει ο καιρός να δυναμώνει! Άντε να νιώσουμε κ εμείς τίποτα με τη σειρά μας!! 

Θα το νιώσεις και εσύ. Που θα πάει.εσυ 2 μήνες που θα σαι σπίτι Κάνε αυτό που μπορείς.απο κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας.δεν θα τρελαθείς κιόλας.

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχ και ακομα δεν το εχουμε παρει αγκαλια το μπεμπε μας!!! Ας ειμαστε αισιοδοξες, μια χαρα θα ειναι τα μωρα μας. Εγω β επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομα, λογικα θα μου πει την πεμπτη ο γιατρος.  

Ασε που εχω αρχισει απο τωρα και διαβαζω για τον θηλασμο, για αποκλειστικο θηλασμο, για θηλαστρα, για χιλια δυο. Θελω να παρακολουθησω οπωσδηποτε σεμιναρια θηλασμου κ ανωδυνου τοκετου. Οσες φιλες μου εχουν κανει μου χουν πει οτι τις βοηθησε παααρα πολυ. Και κατα τον τοκετο και μετα τη γεννα, επειδη συνηθως στο πρωτο παιδι εισαι λιγο στα χαμμενα μεχρι να βρεις τα πατηματα σου, τις βοηθησε σε ολα. 

Αλλα αυτο που θελω να πω ειναι πως σκεφτομαι κ αγχωνομαι απο τωρα για το αν θα μπορεσω να θηλασω, αν θα το κανω σωστα, αν θα ειμαι καλη μαμα και ολα αυτα ενω ειμαι στον 4ο μηνα ακομα:lol:

Μπες στο nutricia.gr αν θες να γίνεις μέλος και να παρακολουθήσεις Δωρεάν σεμινάρια θηλασμού αργότερα διαδυκτιακα και έχει και σύμβουλο θηλασμού.ψαξτο λίγο αν θες.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Πως είστε;Ζεστενεστε ζεστενεστε;

Σημερα είχα ραντεβού με την μικρή μου μπουμπου!Μεγαλωσε μωρε το μπεμπε μου!Εμφανεστατο στον υπέρηχο!Κατι μπουτονια για φάγωμα!Χαχαχαχα!220γρ φτάσαμε!Κιλα σύνολο που έχω πάρει 3,και ρώτησα τον γιατρό αν παίζει ρόλο για το μωρο!Μου είπε ότι το μωρο παίρνει αυτά που πρέπει,και καλύτερα να μην πάρω πολλά κιλά!Ειμαι πολύ χαρούμενη που την είδα,είχα ένα μήνα!

Και μετά πήγαμε με τον αντρουλι μου και πήρα 2-3 φορεματακια,γιατί τα ρούχα μου δεν μου κάνουν στην κοιλια!Πω πω ποσό ωραια φαινεται η κοιλιτσα μου με φορέματα!Με παντελόνια και μπλούζες δεν φαινεται καθόλου!

Η μεγάλη μου σήμερα που την είδε στον υπέρηχο τρελάθηκε,και μου λέει:Μαμά τώρα σε αγαπάω πιο πολύ,που κανείς τέτοιο δώρο!!!!!Τα λατρεύω τα παιδάκια μου!Αχ συγκινήθηκα η μάνα!

  • Μου αρέσει 4

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleutheria2012 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!Πως είστε;Ζεστενεστε ζεστενεστε;

Σημερα είχα ραντεβού με την μικρή μου μπουμπου!Μεγαλωσε μωρε το μπεμπε μου!Εμφανεστατο στον υπέρηχο!Κατι μπουτονια για φάγωμα!Χαχαχαχα!220γρ φτάσαμε!Κιλα σύνολο που έχω πάρει 3,και ρώτησα τον γιατρό αν παίζει ρόλο για το μωρο!Μου είπε ότι το μωρο παίρνει αυτά που πρέπει,και καλύτερα να μην πάρω πολλά κιλά!Ειμαι πολύ χαρούμενη που την είδα,είχα ένα μήνα!

Και μετά πήγαμε με τον αντρουλι μου και πήρα 2-3 φορεματακια,γιατί τα ρούχα μου δεν μου κάνουν στην κοιλια!Πω πω ποσό ωραια φαινεται η κοιλιτσα μου με φορέματα!Με παντελόνια και μπλούζες δεν φαινεται καθόλου!

Η μεγάλη μου σήμερα που την είδε στον υπέρηχο τρελάθηκε,και μου λέει:Μαμά τώρα σε αγαπάω πιο πολύ,που κανείς τέτοιο δώρο!!!!!Τα λατρεύω τα παιδάκια μου!Αχ συγκινήθηκα η μάνα!

Πανεμορφο συναισθημα....μπραβο τα μπουμπουκια μας γερα να ειναι!!! κοιλιτσα κ η δικια μ εκανε εμφανιση αλλα φαινεται ακομα και με φαρδιες μπλουζες!:P κιλα π πηρα 3.600 συνολο!! Εγω τωρα πρωτα ο Θεος θα την δω τν μπεμπα στην β επιπεδου!!;)

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleutheria2012 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!Πως είστε;Ζεστενεστε ζεστενεστε;

Σημερα είχα ραντεβού με την μικρή μου μπουμπου!Μεγαλωσε μωρε το μπεμπε μου!Εμφανεστατο στον υπέρηχο!Κατι μπουτονια για φάγωμα!Χαχαχαχα!220γρ φτάσαμε!Κιλα σύνολο που έχω πάρει 3,και ρώτησα τον γιατρό αν παίζει ρόλο για το μωρο!Μου είπε ότι το μωρο παίρνει αυτά που πρέπει,και καλύτερα να μην πάρω πολλά κιλά!Ειμαι πολύ χαρούμενη που την είδα,είχα ένα μήνα!

Και μετά πήγαμε με τον αντρουλι μου και πήρα 2-3 φορεματακια,γιατί τα ρούχα μου δεν μου κάνουν στην κοιλια!Πω πω ποσό ωραια φαινεται η κοιλιτσα μου με φορέματα!Με παντελόνια και μπλούζες δεν φαινεται καθόλου!

Η μεγάλη μου σήμερα που την είδε στον υπέρηχο τρελάθηκε,και μου λέει:Μαμά τώρα σε αγαπάω πιο πολύ,που κανείς τέτοιο δώρο!!!!!Τα λατρεύω τα παιδάκια μου!Αχ συγκινήθηκα η μάνα!

Αχ τι λες Τώρα?με συγκίνησες τώρα με τη μικ ρη σου με αυτό που σου πε.εγω φοράω κυρίως σορτσάκια εγκυμοσύνης με στενά μπλουζάκια και πετάγεται μια κοιλίτσα τσακ .πλάκα έχει.με το καλό το μπεμπακι!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια σημερα πηγαμε στο νοσοκομειο για το καθορισμενο μηνιαιο ραντεβου ισα ισα για να γραφτει στην καρτελα μ η παρακολουθηση επειδη θα γεννησω εκει....δεν ειδαμε την κουκλαρα μας γιατι την ειδα πριν 6μερες και δεν ηθελα επειδη ακουσαμε την καρδια σε ενα μηχανημα που ακουγεται μονο η καρδια κ εκανε ντουκου ντουκου οποτε ημουν ευχαριστημενη....κουραστηκα πολυ πηγαμε κ για καφεδακι..και στο δρομο δυο ατομα με ρωτησαν σε ποιο μηνα ειμαι κ μ ειπαν με το καλο ηδη εκανε την εμφανιση της η μπεμπα.:D εδω κ 6μερες απο οταν την ειδα στον υπερηχο εχει κατσει κ βολευτει απο την δεξια πλευρα και απο εκει εχω φουσκωματακι πιο πολλη απο την αριστερη...σημερα την μπεμπα την ενιωσε κ ο αντρας μ εβαλε το χερι πανω στη κοιλιτσα κ εκεινη την ωρα αυτην χτυπουσε απο μεσα...τρελαθηκεεε:D αυτα τα 'ολιγα' απο εμενα....εσεις τι κανετε;;

Γειααα τι κάνεις..!! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και προσπαθώ να εγκλιματιστω..!! Εχω νιώσει κ εγω το μπεμπακι μου σαν ψαρακι να κολυμπαει στην κοιλια μου...!! Χαίρομαι πολύ που βρήκα κορίτσια στην ίδια περίοδο εγκυμοσυνης με μενα να ανταλασσουμε εμπειρίες.....!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

Γειααα τι κάνεις..!! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και προσπαθώ να εγκλιματιστω..!! Εχω νιώσει κ εγω το μπεμπακι μου σαν ψαρακι να κολυμπαει στην κοιλια μου...!! Χαίρομαι πολύ που βρήκα κορίτσια στην ίδια περίοδο εγκυμοσυνης με μενα να ανταλασσουμε εμπειρίες.....!!!! 

Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κατερινακι. Πότε εχεις πητ? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κατερινακι. Πότε εχεις πητ? 

Καλώς ήρθες Κατερινακι!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις,με το καλό το μπεμπακι σου!


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κατερινακι. Πότε εχεις πητ? 

19 Δεκεμβρίου...!!! 6 Αυγούστου εχω ραντεβού για β επιπέδου και θα μαθουμε φύλλο...!! Ειμαι πολυ ευτυχισμένη...  Σαν ψεμα μου φαίνεται για προσπαθουσαμε με τον άντρα μου ενα χρόνο και ειχα αρχισει να ανησυχώ και να ψαχνω και περαιτέρω εξετάσεις αλλα μας προλαβε το σπορακι μας....  Ευχαριστώ το θεο καθε μερα γι αυτο το δώρο...  Ευχομαι σε ολα τα ζευγάρια που προσπαθουν να τα καταφέρουν και να μην αγχωνονται οπως εκανα εγω γιατί αυτο σε διαλεγει ποτε θα ερθει..... 

2 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Καλώς ήρθες Κατερινακι!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις,με το καλό το μπεμπακι σου!

Σ ευχαριστω παρααααα πολυ....!!!! Το καλο ειναι πως έχω πολυ καλη εγκυμοσυνη μέχρι στιγμής... Το πρώτο τρίμηνο φαντάσου ουτε καν μια ζαλαδα δεν ενιωσα... Τωρα βέβαια έχουν αρχισει να με πονανε που και που τα πλευρά μου γιατι το μικρούλι μου ανεβαίνει προς τα πανω αλλα χαλάλι του... Νιώθω πολυ τυχερη και ευλογημενη που ζω αυτη την εμπειρία...  εύχομαι σε καθε γυναικα που θελει μωράκι  να το ζησει μεσα απ τη καρδιά μου... 

21 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Λουλου μου κανει το αντρακι σου αισθητη την παρουσια του, ετσι για να μην ξεχνιομαστε. Οχι οτι σκεφτομαστε κ τπτ αλλο δλδ ολη μερα. Χαχα

Εγω εχω μια ανησυχια για καποιον λογο, ενω γενικα ειμαι πολυ κουλ. Απο προχθες η κοιλια μου εχει καπως ξεφουσκωσει. Δεν ειναι το ιδιο "γεματη" οπως τις προηγουμενες μερες. Δεν ξερω τι ειναι αυτο. Αλλα με εχει πιασει μια ανησυχια κ ενα αγχος, που δεν το εξωτερικευω αλλα πραγματικα το νιωθω. Την πεμτη εχω ραντεβου μετα απο σχεδον 1 μηνα που δεν εχω δει τον μικρο μου. 

Κατα τ αλλα τα βραδια υποφερω κ κοιμαμαι με ναρθηκες κ στα 2 χερια. Ο πονος ειναι αβασταχτος καθε πρωι που ξυπναω. Δεν ειναι μονο το πρηξιμο, αναγκαστηκα κ εβγαλα τα δαχτυλιδια που φορουσα παντα, αλλσ ειναι πονος. Που προερχεται απο τον καρπο,ετσι νιωθω. Δεν μπορω να κανω τιποτα το πρωι, ουτε να τα λυγισω, ουτε να κρατησω καν την οδοντοβουρτσα. Θα τον ρωτησω τον γιατρο μηπως πρεπει να παω σε νευρολογο, γιατι πραγματικα ο πονος με καταβαλλει. Μετα απο κανα δυο ωρες καπως συνερχομαι. Δεν ξερω τι ειναι αυτο το πραγμα.

Αχ να φτασω κ γω 18 εβδομαδων να αρχισω να τον νιωθω. Δεν τον εχω νοιωσει ακομα, η τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο. Κ καποιες κινησεις που νιωθω πιστευω ειναι απο το εντερο μ κ οχι ο μπεμπης. Πως καταλαβαινετε εσεις οτι ηταν το μωρο? Ηταν διαφορετικες οι κινησεις αυτες στην κοιλια? Δηλαδη, κανουν μπαμ οτι δεν προκειται για εντερο?

Γεια σου nanoula.... Μην αγχώνεσαι για τίποτα....  Εγω ειμαι 18 εβδομαδων...  Εγω το νιωθω σαν ψαρακι που κολυμπαει...  Θα το καταλάβεις γιατί θα το νιωσεις μπροστα ακριβώς κατω απ το φαλι...!!! 

21 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Πρώτον ξέρω ότι είναι δεξιά.ειναι και ποιο φουσκοωμενη η κοιλιά μου.και οτ αν αλλάζει θεσ η αλλάζει και το φουσκωματακι.εδω και λίγες μέρες το πρόσεξα αυτό.φαε λιγ η σοκολάτα και μετά ξάπλωσε και βάλε το χέρι σου στη κοιλιά.αν είναι τότε θα το καταλάβεις το μπεμπέ.

Τοσ ο πολύ πονάς ρε συ στα χέρια?υπομονή Δεν ξέρω τι να σου πω.

Εγώ στην 18η και δεν ηρεμω. Όλο σκέψεις κάνω μην έχει πάθει τπτ.σε 3 βδομάδες είναι και η β επιπέδου και τρέμω μην έχει κάποιο πρόβλημα.αν δεν τα πάρουμε αγκαλιά Έτσι θα είμαστε.παντως και εγώ την τελευταία φορά ειχα να κάνω σχεδόν 1 μην α υπερυχο Και απο άγχος άλλο τπτ.

Γεια σου loyloy... Και ακριβώς το ίδιο με σενα είμαι στη 18η και εχω β επιπέδου σε 3 εβδομάδες ούτε φυλο δεν εχω μάθει  ακομα αλλα μην αγχωνεσαι δεν υπάρχει λόγος....  Απ τη στιγμή που το νιώθεις ολα καλα δεν υπάρχει λογος να βαζεις κακα πράγματα στο μυαλό σου...  Απλα ζησε την καθε μερα της εγκυμοσυνης σου σαν να ναι ξεχωριστή γιατί ετσι είναι.. Καθε μερα είναι διαφορετική και για σενα και για το μωρακι σουυ...  Ενα θαυμα δημιουργείται εκει μεσα απ το πουθενα... ❤️ αυτό να σκέφτεσαι...! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

19 Δεκεμβρίου...!!! 6 Αυγούστου εχω ραντεβού για β επιπέδου και θα μαθουμε φύλλο...!! Ειμαι πολυ ευτυχισμένη...  Σαν ψεμα μου φαίνεται για προσπαθουσαμε με τον άντρα μου ενα χρόνο και ειχα αρχισει να ανησυχώ και να ψαχνω και περαιτέρω εξετάσεις αλλα μας προλαβε το σπορακι μας....  Ευχαριστώ το θεο καθε μερα γι αυτο το δώρο...  Ευχομαι σε ολα τα ζευγάρια που προσπαθουν να τα καταφέρουν και να μην αγχωνονται οπως εκανα εγω γιατί αυτο σε διαλεγει ποτε θα ερθει..... 

Σ ευχαριστω παρααααα πολυ....!!!! Το καλο ειναι πως έχω πολυ καλη εγκυμοσυνη μέχρι στιγμής... Το πρώτο τρίμηνο φαντάσου ουτε καν μια ζαλαδα δεν ενιωσα... Τωρα βέβαια έχουν αρχισει να με πονανε που και που τα πλευρά μου γιατι το μικρούλι μου ανεβαίνει προς τα πανω αλλα χαλάλι του... Νιώθω πολυ τυχερη και ευλογημενη που ζω αυτη την εμπειρία...  εύχομαι σε καθε γυναικα που θελει μωράκι  να το ζησει μεσα απ τη καρδιά μου... 

Γεια σου nanoula.... Μην αγχώνεσαι για τίποτα....  Εγω ειμαι 18 εβδομαδων...  Εγω το νιωθω σαν ψαρακι που κολυμπαει...  Θα το καταλάβεις γιατί θα το νιωσεις μπροστα ακριβώς κατω απ το φαλι...!!! 

Γεια σου loyloy... Και ακριβώς το ίδιο με σενα είμαι στη 18η και εχω β επιπέδου σε 3 εβδομάδες ούτε φυλο δεν εχω μάθει  ακομα αλλα μην αγχωνεσαι δεν υπάρχει λόγος....  Απ τη στιγμή που το νιώθεις ολα καλα δεν υπάρχει λογος να βαζεις κακα πράγματα στο μυαλό σου...  Απλα ζησε την καθε μερα της εγκυμοσυνης σου σαν να ναι ξεχωριστή γιατί ετσι είναι.. Καθε μερα είναι διαφορετική και για σενα και για το μωρακι σουυ...  Ενα θαυμα δημιουργείται εκει μεσα απ το πουθενα... ❤️ αυτό να σκέφτεσαι...! 

Καλως ηρθες Κατερινακι!!! Με το καλο το μωρακι σου κοριτσι μου, να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη !! 

Ασε ανυπομονω να το νιωσω, αφου καθομαι κ βαζω το χερι στην κοιλια συνεχως αλλα τιποτα. Ας παω την Πεμπτη στο γιατρο να δω οτι ειναι καλα γιατι με εχει φαει το αγχος κ ας το νιωσω οποτε θελει αυτο. Εμενα μου παν στην αυχενικη φυλο. Αγορακι. Αλλα ο γιατρος μου ακομα δεν το χει δει. Την προηγουμενη φορα ηταν κουλουριασμενο κ δεν ανοιγε τα ποδαρακια του. 

Αντε θα μαθεις κ συ. Ο,τι κ αν ειναι ας ειναι γερό και υγιες, τιποτα αλλο δεν θελουμε!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerinaki... 11 είπε:

Γειααα τι κάνεις..!! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και προσπαθώ να εγκλιματιστω..!! Εχω νιώσει κ εγω το μπεμπακι μου σαν ψαρακι να κολυμπαει στην κοιλια μου...!! Χαίρομαι πολύ που βρήκα κορίτσια στην ίδια περίοδο εγκυμοσυνης με μενα να ανταλασσουμε εμπειρίες.....!!!! 

Καλημερα στα κοριτσια μου τι κανετε!!!;; 

Καλωσηρθες κατερινακι ευχομαι με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη εμεις εχουμε κοριτσακι αλλα οτι κ να ηταν γερο κ δυνατο...ευλογημενα ολα τα μωρα του κοσμου να ειναι...β επιπεδου εχω 9αυγουστου ολα καλα να μας πανε και να εμπλουτιστει το πινακακι μας (αν απορεις πιο πινακακι επισκεψου την σελιδα 97 εκει ειμαστε ολες βασει αυχενικης ποτε εχουμε ΠΗΤ)..θα σε βαλω κ εσενα μεσα!! αντε κ μετα την β επιπεδου να βαλουμε και τα φυλα απο τα ζουζουνακια μας..

Αχ κοριτσια αυριο παντρευομαστε το εχω ενα αγχος με τις ετοιμασιες τελειωσαμε παραγγειλαμε κ την ανθοδεσμη πηραμε και τα γλυκα π θα φτιαξω πουγκακια για να δωσω στους καλεσμενους ειμαστε ετοιμοι...:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...