Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Καλή επιτυχία, όλα να πάνε τέλεια. Ήρθε επιτέλους η ώρα. Περιμένουμε νέα σου 🥰

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Ελα μαζί θα πάμε τη Δευτέρα.καινεγω πλέον ζορίζομαι .η κοιλιά μεγάλωσε απότομα από μέρα σε μέρα πλέον είναι όλο και περισσότερο.τι ώρα έχεις ραντεβού?Εγώ στις 10 το πρωί.

Εμένα εδώ και δύο μέρες δεν με κλωτσαει πολύ.εχει αραιωσει τη παρουσία του.αγζωνομαο λιγάκι να σου που την αλήθεια.παντως θα φάω μες στη μέρα λίγες κλωτσιές και κάπως ηρεμώ.

Εγω 9.30 χαχαχα..!!!  Ναι κ εγω αν περασει  η ωρα και δεν κλωτσισει σκεφτομαι "γιατι δεν κλωτσαει σημερα?  Τι έγινε?!! ''  χαχαχα αλλα μετα μου δινει μια καλη και ησυχαζω.. .!! 

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Μην σκας κορίτσι μου.. Ουτε εγω ξερω φύλο ακομα... Και θα μαθω κ μετα τον 15Αύγουστο  :/

Αααααα εντάξει υπάρχουν και χειρότερα χαχα..!!! Εεε θα περασουν οι μερες γρήγορα μην αγχώνεσαι...!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Katerinaki... 11 είπε:

Εγω 9.30 χαχαχα..!!!  Ναι κ εγω αν περασει  η ωρα και δεν κλωτσισει σκεφτομαι "γιατι δεν κλωτσαει σημερα?  Τι έγινε?!! ''  χαχαχα αλλα μετα μου δινει μια καλη και ησυχαζω.. .!! 

Αααααα εντάξει υπάρχουν και χειρότερα χαχα..!!! Εεε θα περασουν οι μερες γρήγορα μην αγχώνεσαι...!!! 

Δεν μπορώ να κάνω κ αλλιως.αλλα απο 6 ωρα που είχα ραντεβού μ το καναν 3 το μεσημέρι.... Κέρδισα 3 ωρες!!!!! Το χω παρει απόφαση δεν έχω άγχος περιμένω σαν εκπληξη! "!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσακια φερνω νεα....πηρα τηλ το απογευμα τον γιατρο μου κ του ειπα θελω να κανουνε καλλιεργια κολπικου υγρου...μ λεει για ποιο λογο λεω ετσι θελω να κανω να μ φυγει απο το μυαλο να ηρεμησω μ λεει ελα να σου παρω δειγμα πηγα μ πηρε δειγμα χωρις κολποδιαστολεα μονο την μπατονετα εβαλε μεσα.... ειδαμε κ την μπεμπα ειναι 390γρ....υψος δεν μπορεσε να βγαλει αλλα μ ειπε εχουμε μεγαλουτσικο μωρο παλι μας την εβγαλε 20εβδ κ 4ημερων απο 20εβδ π ημασταν βαση ημερολογιου...πηγα το δειγμα στο μικροβιολικο εδωσα κ αιμα για μικροβια και γενικη αιματος...τωρα την πεμπτη στην β επιπεδου να περασει κ αυτο....αυτα κοριτσακια μ ηρεμησα λιγοο;-)

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον κοριτσακια φερνω νεα....πηρα τηλ το απογευμα τον γιατρο μου κ του ειπα θελω να κανουνε καλλιεργια κολπικου υγρου...μ λεει για ποιο λογο λεω ετσι θελω να κανω να μ φυγει απο το μυαλο να ηρεμησω μ λεει ελα να σου παρω δειγμα πηγα μ πηρε δειγμα χωρις κολποδιαστολεα μονο την μπατονετα εβαλε μεσα.... ειδαμε κ την μπεμπα ειναι 390γρ....υψος δεν μπορεσε να βγαλει αλλα μ ειπε εχουμε μεγαλουτσικο μωρο παλι μας την εβγαλε 20εβδ κ 4ημερων απο 20εβδ π ημασταν βαση ημερολογιου...πηγα το δειγμα στο μικροβιολικο εδωσα κ αιμα για μικροβια και γενικη αιματος...τωρα την πεμπτη στην β επιπεδου να περασει κ αυτο....αυτα κοριτσακια μ ηρεμησα λιγοο;-)

Μπράβο.αντε να ηρεμήσεις.τωρα που είναι η ελευθερία?Έχω αγχωθεί αρκετά.

Άσε που έχω χεστει πάνω μου για τη β επιπέδου τη Δευτέρα.τρεμω μην έχει τπτ το μωρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, loyloy είπε:

Μπράβο.αντε να ηρεμήσεις.τωρα που είναι η ελευθερία?Έχω αγχωθεί αρκετά.

Άσε που έχω χεστει πάνω μου για τη β επιπέδου τη Δευτέρα.τρεμω μην έχει τπτ το μωρό

Κ εγω φοβαμαι λιγο αλλα θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα...αντε ντε που ειναι η ελευθερια; εμας μας ειπε σημερα ο γιατρος οτι η μπεμπουλα εχει υπερηχογενες κομβιο στην καρδουλα το οποιο δεν ειναι τπτ φευγει πριν την γεννα ή αμεσως μετα ειναι σαν υγρο μια κουκιδα ασπρη κ ειπε θα μας το πει κ ο γιατρος π θα κανει την β να του πουμε οτι το ξερουμε δεν ειναι απολυτως τπτ το 60%των μωρων το εχει αυτο ειχε κ ο γιος του...ειναι ακινδυνο! Δεν με αγχωσε αλλα περιμενω πως κ πως θα την δουμε κ 4D!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο.αντε να ηρεμήσεις.τωρα που είναι η ελευθερία?Έχω αγχωθεί αρκετά.

Άσε που έχω χεστει πάνω μου για τη β επιπέδου τη Δευτέρα.τρεμω μην έχει τπτ το μωρό

Παλι ξεκινησες τις αρνητικες σκεψεις?? Τι θα κανουμε με σενα?? Ολα καλα θα ειναι. Κοιτα να μην αγχωνεσαι τοοοσο πολυ γιατι αν συνεχισεις ετσι θα πω στον μπεμπη σου να σου ριχνει αλυπητα και ανελεητα !!!:ph34r:

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nanoula90 είπε:

Παλι ξεκινησες τις αρνητικες σκεψεις?? Τι θα κανουμε με σενα?? Ολα καλα θα ειναι. Κοιτα να μην αγχωνεσαι τοοοσο πολυ γιατι αν συνεχισεις ετσι θα πω στον μπεμπη σου να σου ριχνει αλυπητα και ανελεητα !!!:ph34r:

Μακάρι να μου ρίχνει αλύπητα και ανελέητα.εχει ηρεμήσει πολύ το σκατο.αραια και που.θελω να πιστεύω ότι έχει βρει χώρο και βολεύτηκε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , loyloy είπε:

Μακάρι να μου ρίχνει αλύπητα και ανελέητα.εχει ηρεμήσει πολύ το σκατο.αραια και που.θελω να πιστεύω ότι έχει βρει χώρο και βολεύτηκε 

Μην ανησυχεις. Μπορει να κανει τουμπες κ απλα να τυχαινει να κανεις καποια δουλεια εκεινην την ωρα κ να μην το καταλαβαινεις. Ολα τελεια θα ειναι, θα το δεις!!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε 4εβδομαδες εβαλα 1μιση κιλο....αλλα απο οτι ειπε ο γιατρος μονο στην κοιλιτσα πηγαν...4μιση κιλα εχω βαλει μεχρι τωρα παμε καλα....θελω τοσο πολλη να βαλω κιλακια πλεον ειμαι 46.600!!! Ασχετο αλλα ηθελα να το πω!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ 3 μέχρι στιγμής.56 κιλά.ειμαι 10 πανω απο σένα αλλά είμαι μινιον ακόμα.πεταγεται απλά μια κοιλίτσα.

Κορμαρες ειμαστεεε....;-)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Δεν μπορώ να κάνω κ αλλιως.αλλα απο 6 ωρα που είχα ραντεβού μ το καναν 3 το μεσημέρι.... Κέρδισα 3 ωρες!!!!! Το χω παρει απόφαση δεν έχω άγχος περιμένω σαν εκπληξη! "!!

Και καλε μην το σκέφτεσαι...  Εγω με εχω φανταστεί και με γιο και με κόρη και είναι ακριβως το ιδιο πραγματικά......  Περιμένω πως και πως να το δω.... Χθες κλωτσουσε τοσο πολύ, καθε μερα νιώθω και πιο δυνατα τις κλωτσιές.... Ειναι ενα μικρο θαυμα

11 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον κοριτσακια φερνω νεα....πηρα τηλ το απογευμα τον γιατρο μου κ του ειπα θελω να κανουνε καλλιεργια κολπικου υγρου...μ λεει για ποιο λογο λεω ετσι θελω να κανω να μ φυγει απο το μυαλο να ηρεμησω μ λεει ελα να σου παρω δειγμα πηγα μ πηρε δειγμα χωρις κολποδιαστολεα μονο την μπατονετα εβαλε μεσα.... ειδαμε κ την μπεμπα ειναι 390γρ....υψος δεν μπορεσε να βγαλει αλλα μ ειπε εχουμε μεγαλουτσικο μωρο παλι μας την εβγαλε 20εβδ κ 4ημερων απο 20εβδ π ημασταν βαση ημερολογιου...πηγα το δειγμα στο μικροβιολικο εδωσα κ αιμα για μικροβια και γενικη αιματος...τωρα την πεμπτη στην β επιπεδου να περασει κ αυτο....αυτα κοριτσακια μ ηρεμησα λιγοο;-)

Μπραβοοο αντεε να μην στο σκέφτεσαι αλλο...!!! 

11 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μπράβο.αντε να ηρεμήσεις.τωρα που είναι η ελευθερία?Έχω αγχωθεί αρκετά.

Άσε που έχω χεστει πάνω μου για τη β επιπέδου τη Δευτέρα.τρεμω μην έχει τπτ το μωρό

Γιατι βρε γιατί  αγχώνεσαι δεν υπάρχει λογος....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Πως είστε;Τι κάνετε;

Εχτες έκανα την β επιπέδου,όλα πολύ καλά,το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικοτατα,έπιανε τα ποδαράκια του και τα έβαζε στο στοματάκι της!Εβαζε και το δάχτυλο στο στόμα της,Χαχα αυτό το έκανε κι η μεγάλη μου!Το μόνο που μας είπε είναι ότι έχει κομβιο στην αριστερή μεριά της καρδούλας της,σαν ασβέστωμα,που μέχρι το τέλος της κύησης μπορεί να έχει φυγει.Οι τιμές της αυχενικης μου παραμένουν στο ίδιο,δηλαδή πολύ καλές,και βλέπει ένα φυσιολογικοτατο μωρο.Δεν είναι κάτι ανησυχητικό,αλλά αν θέλω προληπτικά να κάνω μια εξεταση,όχι αμνιοπαρακέντηση,για να είμαστε 99% σίγουροι,κι αυτό λόγο ηλικίας δίκιας μου!Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί λίγο.Μιλησα με τον γιατρό μου που είδε τις απαντήσεις και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου,γιατί αν είχε κάτι το μωρο θα είχαμε κι άλλες ενδείξεις.Θα πάω στον γιατρό από Δευτέρα να τα πούμε από κοντά!

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!

  • Μου αρέσει 4

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleutheria2012 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Πως είστε;Τι κάνετε;

Εχτες έκανα την β επιπέδου,όλα πολύ καλά,το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικοτατα,έπιανε τα ποδαράκια του και τα έβαζε στο στοματάκι της!Εβαζε και το δάχτυλο στο στόμα της,Χαχα αυτό το έκανε κι η μεγάλη μου!Το μόνο που μας είπε είναι ότι έχει κομβιο στην αριστερή μεριά της καρδούλας της,σαν ασβέστωμα,που μέχρι το τέλος της κύησης μπορεί να έχει φυγει.Οι τιμές της αυχενικης μου παραμένουν στο ίδιο,δηλαδή πολύ καλές,και βλέπει ένα φυσιολογικοτατο μωρο.Δεν είναι κάτι ανησυχητικό,αλλά αν θέλω προληπτικά να κάνω μια εξεταση,όχι αμνιοπαρακέντηση,για να είμαστε 99% σίγουροι,κι αυτό λόγο ηλικίας δίκιας μου!Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί λίγο.Μιλησα με τον γιατρό μου που είδε τις απαντήσεις και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου,γιατί αν είχε κάτι το μωρο θα είχαμε κι άλλες ενδείξεις.Θα πάω στον γιατρό από Δευτέρα να τα πούμε από κοντά!

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!

Σκατουλα  σου ΠΑ μη μας τρελάνεις.φοβομουν τώρα να μπω μη μας έγραφες τπτ άλλο.αντε όλα καλά.αφου Δεν ανησυχεί ο γιατρός όλα καλά.αν είχε κάτι θα χε ενδείξεις.ξερουν αυτοί τόσα βλέπουν κάθε μέρα.αντε ωραία.απολαυσε το πλέον και Καλά ψώνια!!!!!!!!!!!!

2 ώρες πρίν, Katerinaki... 11 είπε:

Και καλε μην το σκέφτεσαι...  Εγω με εχω φανταστεί και με γιο και με κόρη και είναι ακριβως το ιδιο πραγματικά......  Περιμένω πως και πως να το δω.... Χθες κλωτσουσε τοσο πολύ, καθε μερα νιώθω και πιο δυνατα τις κλωτσιές.... Ειναι ενα μικρο θαυμα

Μπραβοοο αντεε να μην στο σκέφτεσαι αλλο...!!! 

Γιατι βρε γιατί  αγχώνεσαι δεν υπάρχει λογος....

Φοβάμαι μην έχει τπτ .ευτυχώς με έχει ταράξει πάλι στις κλωτσιές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...