Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , loyloy είπε:

Εμένα είναι ήσυχος σήμερα.λθγες κλωτσιές.ξενυχτησε το βράδυ.δεν με άφηνε να κοιμηθώ . Ούτε αριστερά ούτε δεξιά τον βόλευε. Τι μαξιλάρια βαζω κάτω από τη κοιλιά και πάλι τπτ.με βασανίζει το σκατουλι μου.

Πρωτη φορα τοσο εντοναα πλεον μπαινει προτεραιοτητα να βολευεται η βασιλισσα και σε δευτερη μοιρα οι μανουλες...τι να κανουμεεε:lol:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακιαα....καλο μηνα!! Αντε περναει σιγα σιγα ο καιρος:D οι κοιλιτσες σας τι κανουν;;;❤❤❤

Καλημερα καλο μηνα! Εγω εχω ερθει απο τη Δευτερα στο εξοχικο με τον αντρα μου αλλα δε μας θελει. Με το που ηρθαμε μαθαμε για εναν πατερα ενος φιλου του αντρα μου οτι πεθανε κ σημερα ειναι η κηδεια, και χθες μαλλον καποια γαστρεντεριτιδα τον βρηκε τον αντρα μου κ ειμαστε με χαπια. 

Δεν μας παει. Το μπεμπακι απ την αλλη υποθετω θα ειναι καλα. Δεν τον νιωθω συχνα, αλλα χαιδευω συνεχεια την κοιλιτσα μου σαν χαζομαμα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα καλο μηνα! Εγω εχω ερθει απο τη Δευτερα στο εξοχικο με τον αντρα μου αλλα δε μας θελει. Με το που ηρθαμε μαθαμε για εναν πατερα ενος φιλου του αντρα μου οτι πεθανε κ σημερα ειναι η κηδεια, και χθες μαλλον καποια γαστρεντεριτιδα τον βρηκε τον αντρα μου κ ειμαστε με χαπια. 

Δεν μας παει. Το μπεμπακι απ την αλλη υποθετω θα ειναι καλα. Δεν τον νιωθω συχνα, αλλα χαιδευω συνεχεια την κοιλιτσα μου σαν χαζομαμα.

Λυπαμαι ζωη σε εσας....Προσεχε λιγο μην κολλησεις γιατι εχουμε να προσεχουμε κ τα μπεμπακια πες του αντρα σου Αγαπη μου λιγο απο μακρια μεχρι να στανιαρεις!!! Π ειναι το χωριο;; εχετε θαλασσα τουλαχιστον να κανετε κανα μπανακι!!! Στη κηδεια καλα ειναι να μην πας....ετσι τουλαχιστον ειπαν σε εμενα δεν κανει....εννοειται οπως νιωθεις κανε!!!

Τα ειπα ολα μαζι.....κ εγω χαιδευω κοιλιτσα αφου φαω κλωτσιτσα αγκωνιτσα ή κουνηθει για να της δειξω οτι την ακουω!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λυπαμαι ζωη σε εσας....Προσεχε λιγο μην κολλησεις γιατι εχουμε να προσεχουμε κ τα μπεμπακια πες του αντρα σου Αγαπη μου λιγο απο μακρια μεχρι να στανιαρεις!!! Π ειναι το χωριο;; εχετε θαλασσα τουλαχιστον να κανετε κανα μπανακι!!! Στη κηδεια καλα ειναι να μην πας....ετσι τουλαχιστον ειπαν σε εμενα δεν κανει....εννοειται οπως νιωθεις κανε!!!

Τα ειπα ολα μαζι.....κ εγω χαιδευω κοιλιτσα αφου φαω κλωτσιτσα αγκωνιτσα ή κουνηθει για να της δειξω οτι την ακουω!!

Εγω ηταν να παω, ξερεις για να δωσω το παρων, αλλα η κολλητη μου κ η μαμα μου, πεσαν να με φανε. Οτι δεν κανει και αλλα τετοια. Εγω δεν πιστευω σε προληψεις ανεκαθεν, αλλα οντως, δεν θα μου ηταν κ πολυ ευχαριστο. Βεβαια η ζωη αυτη ειναι. Καποιος γεννιεται κ δυστυχως καποιος φευγει. Εν τελει με τα πολλα δεν θα παω τελικα. Με πεισανε. Ειναι λιγο πιο εξω απο την Αθηνα. Στον ωρωπο. Ναι εχει θαλασσα και ευτυχως κανω κανενα μπανιο. Παω σε μερη που δεν εχει παρα πολυ κοσμο. 

Οσο για την κοιλιτσα, ασε τρελα ειναι. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.καλο μήνα.απο κοιλίτσα Καλά πάμε.

@nanoula90 καλύτερα που δεν θα πας.δεν θα σου κάνει καλό να βιωσεις μια τέτοια κατάσταση.ζωη σε Σας.

Και μακριά από τον άντρα σου.μην κολλήσεις.προσοχη ο σο μπορείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω ηταν να παω, ξερεις για να δωσω το παρων, αλλα η κολλητη μου κ η μαμα μου, πεσαν να με φανε. Οτι δεν κανει και αλλα τετοια. Εγω δεν πιστευω σε προληψεις ανεκαθεν, αλλα οντως, δεν θα μου ηταν κ πολυ ευχαριστο. Βεβαια η ζωη αυτη ειναι. Καποιος γεννιεται κ δυστυχως καποιος φευγει. Εν τελει με τα πολλα δεν θα παω τελικα. Με πεισανε. Ειναι λιγο πιο εξω απο την Αθηνα. Στον ωρωπο. Ναι εχει θαλασσα και ευτυχως κανω κανενα μπανιο. Παω σε μερη που δεν εχει παρα πολυ κοσμο. 

Οσο για την κοιλιτσα, ασε τρελα ειναι. 

Ειναι κ θεμα ψυχολογιας ποσο ανωδυνα μπορεις να παρεις αυτη την θεα; εγω καθολου!!! Αλλα εχεις μια ζωουλα μεσα σου δεν νομιζω κανεις να σε παρεξηγησει....μια φιλη μου μου ειπε πως αυτον τον μηνα κανει ενα αποτομο μπαμ και εμφανιζεται πολληηηη εντονη η κοιλιτσαα.....αλλα οντως δικιο εχετε καλα παμεε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια.καλο μήνα.απο κοιλίτσα Καλά πάμε.

@nanoula90 καλύτερα που δεν θα πας.δεν θα σου κάνει καλό να βιωσεις μια τέτοια κατάσταση.ζωη σε Σας.

Και μακριά από τον άντρα σου.μην κολλήσεις.προσοχη ο σο μπορείς.

Ευχαριστω πολυ. Εχεις δικιο. Μετα που το ξανασκεφτηκα το θεωρησα κ γω καλυτερη ιδεα να μην παω. Απλα επειδη ειναι φιλος μας, ηθελα να δωσω το παρων. Πιστευω δεν θα με παρεξηγησει. Τον αντρα τον εχω σε καραντινα. Ειμαστε σε ευαισθητη περιοδο κ δεν μπορουμε να παρουμε κ τιποτα εμεις αν κολλησουμε. 

πρίν από 22 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειναι κ θεμα ψυχολογιας ποσο ανωδυνα μπορεις να παρεις αυτη την θεα; εγω καθολου!!! Αλλα εχεις μια ζωουλα μεσα σου δεν νομιζω κανεις να σε παρεξηγησει....μια φιλη μου μου ειπε πως αυτον τον μηνα κανει ενα αποτομο μπαμ και εμφανιζεται πολληηηη εντονη η κοιλιτσαα.....αλλα οντως δικιο εχετε καλα παμεε!!!

Ναι μικρη μου, δεν θα ταν ευχαριστο εχεις δικιο.

Εγω εχω ηδη μεγαλουτσικη κοιλια. Πλεον οσους γνωστους συνανταμε με ρωτανε αν ειμαι εγκυος. Κ ακομα κ οταν φοραω φαρδυα. Αρα κανει μπαμ.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια απο την βροχερή Χαλκιδική!!! Σαν χειμώνας είναι... Πλεον μια φορά τη βδομάδα αμα κανει ήλιο! Για μπάνιο, ουτε συζητηση!!! 

Η κοιλια φουσκώνει σταθερά! Ξεκίνησα παίρνω μαγνήσιο, ασβέστιο κ σίδηρο με φυλλικό... Εσείς; 

@nanoula90 κι εγω πιστευω καλύτερα να μην πας... Θα ταραχτεις... 

Εγω ημουν 5 μερες παντρεμένη ΄΄ πεθανε κοντικο συγγενικό πρόσωπο κ δεν με άφησαν να παω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

Ναι μικρη μου, δεν θα ταν ευχαριστο εχεις δικιο.

Εγω εχω ηδη μεγαλουτσικη κοιλια. Πλεον οσους γνωστους συνανταμε με ρωτανε αν ειμαι εγκυος. Κ ακομα κ οταν φοραω φαρδυα. Αρα κανει μπαμ.

Ακριβως ετσι κ εμενα ουτε με φαρδια κρυβεται...κ ρωτανε στο δρομο ή π.χ καθομαστε ας πουμε σε ενα παγκακι για ξεκουραση απο περπατημα και διπλα καθεται μια κυρια αχχ λεει τι ωραια κοιλιτσα σε ποιο μηνα εισαι...και την χαιδευει δεν με ενοχλει καθολου, το λεω επειδη καποιες τις ενοχλει να τις χαιδευουν την κοιλιτσα!

 

πρίν από 15 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσια απο την βροχερή Χαλκιδική!!! Σαν χειμώνας είναι... Πλεον μια φορά τη βδομάδα αμα κανει ήλιο! Για μπάνιο, ουτε συζητηση!!! 

Η κοιλια φουσκώνει σταθερά! Ξεκίνησα παίρνω μαγνήσιο, ασβέστιο κ σίδηρο με φυλλικό... Εσείς; 

@nanoula90 κι εγω πιστευω καλύτερα να μην πας... Θα ταραχτεις... 

Εγω ημουν 5 μερες παντρεμένη ΄΄ πεθανε κοντικο συγγενικό πρόσωπο κ δεν με άφησαν να παω...

Αχχ εδω γιατι δεν βρεχει λιγο να δροσιστουμε!! Ζηλευωωω

Εγω αυτα π ξεκινησες τωρα τα παιρνω απο την ημερα της αυχενικης....το φιλλικο απο πολληηηη πιο πριν λογω στιγμα της μεσογειακης αναιμιας=χαμηλου αιματοκριτη και το μαγνησιο απο την 9η εβδομαδα νομιζω λογω πονακιων χαμηλα στη μητρα! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ακριβως ετσι κ εμενα ουτε με φαρδια κρυβεται...κ ρωτανε στο δρομο ή π.χ καθομαστε ας πουμε σε ενα παγκακι για ξεκουραση απο περπατημα και διπλα καθεται μια κυρια αχχ λεει τι ωραια κοιλιτσα σε ποιο μηνα εισαι...και την χαιδευει δεν με ενοχλει καθολου, το λεω επειδη καποιες τις ενοχλει να τις χαιδευουν την κοιλιτσα!

 

Αχχ εδω γιατι δεν βρεχει λιγο να δροσιστουμε!! Ζηλευωωω

Εγω αυτα π ξεκινησες τωρα τα παιρνω απο την ημερα της αυχενικης....το φιλλικο απο πολληηηη πιο πριν λογω στιγμα της μεσογειακης αναιμιας=χαμηλου αιματοκριτη και το μαγνησιο απο την 9η εβδομαδα νομιζω λογω πονακιων χαμηλα στη μητρα! 

Εγώ δεν θέλω να με χαϊδεύουν στη κοιλιά χωρίς να με ρωτήσουν.πες το παραξενιά.πες το όπως θες.δεν θέλω.δεν νιώθω καλά έτσι ξαφνικά.αν με ρωτάνε ευχαρίστως  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ακριβως ετσι κ εμενα ουτε με φαρδια κρυβεται...κ ρωτανε στο δρομο ή π.χ καθομαστε ας πουμε σε ενα παγκακι για ξεκουραση απο περπατημα και διπλα καθεται μια κυρια αχχ λεει τι ωραια κοιλιτσα σε ποιο μηνα εισαι...και την χαιδευει δεν με ενοχλει καθολου, το λεω επειδη καποιες τις ενοχλει να τις χαιδευουν την κοιλιτσα!

 

Αχχ εδω γιατι δεν βρεχει λιγο να δροσιστουμε!! Ζηλευωωω

Εγω αυτα π ξεκινησες τωρα τα παιρνω απο την ημερα της αυχενικης....το φιλλικο απο πολληηηη πιο πριν λογω στιγμα της μεσογειακης αναιμιας=χαμηλου αιματοκριτη και το μαγνησιο απο την 9η εβδομαδα νομιζω λογω πονακιων χαμηλα στη μητρα! 

Δεν ειναι για να ζηλεύεις τις βροχές... Γτ εχουμε καταιγίδες.. Χαλάζι... Γενικά.. Σκεψου εχουμε δεντρο έξω κ κοντεύει να ρίξει τα φύλλα του.. Εχει μπερδευτεί κ αυτο νομίζει οτι έχουμε φθινοπωρο χαχαχα 

Φυλλικό έπαιρνα απο την αρχή.. Τωρα όμως μ εδωσε ενα αλλο που είναι σίδηρος μαζι με φυλλικό.. Ενα μασωμενο ασβέστιο με γευση λεμόνι κι ακομα ενα που είναι σκέτο μαγνησιο.. 

Αυριο μπαινω στην 20η εβδομαδα.. Και μείναν δυο βδομαδες για β επιπέδου! Ανυπομονω να δω τι ειναι το μωρακι μας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Δεν ειναι για να ζηλεύεις τις βροχές... Γτ εχουμε καταιγίδες.. Χαλάζι... Γενικά.. Σκεψου εχουμε δεντρο έξω κ κοντεύει να ρίξει τα φύλλα του.. Εχει μπερδευτεί κ αυτο νομίζει οτι έχουμε φθινοπωρο χαχαχα 

Φυλλικό έπαιρνα απο την αρχή.. Τωρα όμως μ εδωσε ενα αλλο που είναι σίδηρος μαζι με φυλλικό.. Ενα μασωμενο ασβέστιο με γευση λεμόνι κι ακομα ενα που είναι σκέτο μαγνησιο.. 

Αυριο μπαινω στην 20η εβδομαδα.. Και μείναν δυο βδομαδες για β επιπέδου! Ανυπομονω να δω τι ειναι το μωρακι μας! 

Πως και δεν σας ειπε ακομα!!; εμεις σε 7 μερες παμε....εκεινη την ημερα δεν την μετραω!χαχχα:lol:

 

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ δεν θέλω να με χαϊδεύουν στη κοιλιά χωρίς να με ρωτήσουν.πες το παραξενιά.πες το όπως θες.δεν θέλω.δεν νιώθω καλά έτσι ξαφνικά.αν με ρωτάνε ευχαρίστως  

Κοιταξε κ εμενα αν ερχονται κατευθειαν δεν θελω χωρις να το καταλαβω γιατι τρομαζω αλλα αν με ρωτανε κατι και απλα την ακουμπησουν δεν εχω προβλημμα!!:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μέλλουσες μανούλες!!!! Μόλις κοιμησα τον μικρό μου και έκατσα επιτελους στον καναπέεεε!!!! Εγω σήμερα η αλήθεια είναι δεν είμαι και στα καλύτερα μου, με έπιασε μια ξαφνική δυσφορία και δυσκολία στην αναπνοή, μ αυτή τη ζέστη τι περιμένεις.... Με πήραν και τηλέφωνο από το εργαστήριο που περίμενα τον μοριακό καρυοτυπο από την αμνιο που έκανα και μου είπαν ότι θα καθυστερησουν τα αποτελέσματα μέχρι τις 7 του μήνα σίγουρα.... Αντε ξανά αυτήν αρχή να μετράμε μέρες..! Καλό μήνα κιόλας!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γειά σας μέλλουσες μανούλες!!!! Μόλις κοιμησα τον μικρό μου και έκατσα επιτελους στον καναπέεεε!!!! Εγω σήμερα η αλήθεια είναι δεν είμαι και στα καλύτερα μου, με έπιασε μια ξαφνική δυσφορία και δυσκολία στην αναπνοή, μ αυτή τη ζέστη τι περιμένεις.... Με πήραν και τηλέφωνο από το εργαστήριο που περίμενα τον μοριακό καρυοτυπο από την αμνιο που έκανα και μου είπαν ότι θα καθυστερησουν τα αποτελέσματα μέχρι τις 7 του μήνα σίγουρα.... Αντε ξανά αυτήν αρχή να μετράμε μέρες..! Καλό μήνα κιόλας!!!!!! 

Καλο μηνα!! Υπομονη ολα θα πανε τελεια!!! Εχει υπερβολικη ζεστη και με τις ορμονες δεν ειναι καλο διδυμο!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...