Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Πως είστε;Τι κάνετε;

Εχτες έκανα την β επιπέδου,όλα πολύ καλά,το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικοτατα,έπιανε τα ποδαράκια του και τα έβαζε στο στοματάκι της!Εβαζε και το δάχτυλο στο στόμα της,Χαχα αυτό το έκανε κι η μεγάλη μου!Το μόνο που μας είπε είναι ότι έχει κομβιο στην αριστερή μεριά της καρδούλας της,σαν ασβέστωμα,που μέχρι το τέλος της κύησης μπορεί να έχει φυγει.Οι τιμές της αυχενικης μου παραμένουν στο ίδιο,δηλαδή πολύ καλές,και βλέπει ένα φυσιολογικοτατο μωρο.Δεν είναι κάτι ανησυχητικό,αλλά αν θέλω προληπτικά να κάνω μια εξεταση,όχι αμνιοπαρακέντηση,για να είμαστε 99% σίγουροι,κι αυτό λόγο ηλικίας δίκιας μου!Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί λίγο.Μιλησα με τον γιατρό μου που είδε τις απαντήσεις και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου,γιατί αν είχε κάτι το μωρο θα είχαμε κι άλλες ενδείξεις.Θα πάω στον γιατρό από Δευτέρα να τα πούμε από κοντά!

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!

Ολα καλα λοιπον μια χαρα η ζουζουναα.....μην σε αγχωνει το κομβιο ή golf ball εχει κ η δικια μας,μας το ειπε χθες ο γυναικολογος οτι μπορει να φυγει σε ενα δυο μηνες ή ακομα και λιγο μετα την γεννα δεν ειναι τπτ μας ειπε το 60%των εμβρυων το εχουν....μ το ανεφερε επειδη ειπε θα τον δει κ ο καθηγητης στην β να μην αγχωθειτε μας λεει σας το λεω απο τωρα....τι βαρος ειχε η μπεμπουλα σου!;

3 ώρες πρίν, Katerinaki... 11 είπε:

Μπραβοοο αντεε να μην στο σκέφτεσαι αλλο...!!! 

Ναι ευτυχως ηρεμησα κ απο αυτο οτι βγει θα το αντιμετωπισουμε με την βοηθεια του Θεου!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@loyloy @Katerinaki... 11 με το καλο η β την δευτερα ευχομαι θετικα νεα για ολες μαςς!!! Αχχ να ρθει η πεμπτη πρωτα ο Θεος και η Παναγιτσα να μας ευλογουν! (Αν ξεχασα καμια συγνωμη)

  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Πως είστε;Τι κάνετε;

Εχτες έκανα την β επιπέδου,όλα πολύ καλά,το μωράκι μεγαλώνει φυσιολογικοτατα,έπιανε τα ποδαράκια του και τα έβαζε στο στοματάκι της!Εβαζε και το δάχτυλο στο στόμα της,Χαχα αυτό το έκανε κι η μεγάλη μου!Το μόνο που μας είπε είναι ότι έχει κομβιο στην αριστερή μεριά της καρδούλας της,σαν ασβέστωμα,που μέχρι το τέλος της κύησης μπορεί να έχει φυγει.Οι τιμές της αυχενικης μου παραμένουν στο ίδιο,δηλαδή πολύ καλές,και βλέπει ένα φυσιολογικοτατο μωρο.Δεν είναι κάτι ανησυχητικό,αλλά αν θέλω προληπτικά να κάνω μια εξεταση,όχι αμνιοπαρακέντηση,για να είμαστε 99% σίγουροι,κι αυτό λόγο ηλικίας δίκιας μου!Δεν σας κρύβω ότι έχω αγχωθεί λίγο.Μιλησα με τον γιατρό μου που είδε τις απαντήσεις και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου,γιατί αν είχε κάτι το μωρο θα είχαμε κι άλλες ενδείξεις.Θα πάω στον γιατρό από Δευτέρα να τα πούμε από κοντά!

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!

@Eleutheria2012 μου καταρχήν συγχαρητήρια όλα πήγαν τέλεια!!!! Το κομβιο δεν είναι πραγματικά τίποτα είναι πολύ συχνό φαινόμενο και εξαφανίζεται πριν την γέννα!!! Η εξέταση που μιλάς είναι μάλλον η εξέταση αίματος που κάνουν αντί για αμνιο, απλά εγώ δεν βλέπω τον λόγο να στο προτείνουν καν.. Αν είσαι άνω των 35 συνήθως λένε καλό είναι να κάνεις αλλά αυτό θα στο έλεγαν από την αυχενική νομίζω... Επειδή πέρασα πρόσφατα τη διαδικασία, εγώ επέλεξα να κάνω αμνιο, θα σου λεγα αν πραγματικά δεν συντρέχει λόγος να μην μπεις στην διαδικασία... Όχι ότι πονάει η κάτι τέτοιο, απλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς, γιατί θέλοντας και μη ένα άγχος για το αποτέλεσμα θα το χεις!!! 

Με το καλό κορίτσια μου να έχετε όλες καλά αποτελέσματα!!!! Εγώ αργώ πολύ ακομα, ένα μήνα κοντά για την Β επιπέδου..... 

  • Μου αρέσει 2

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia_paris είπε:

@Eleutheria2012 μου καταρχήν συγχαρητήρια όλα πήγαν τέλεια!!!! Το κομβιο δεν είναι πραγματικά τίποτα είναι πολύ συχνό φαινόμενο και εξαφανίζεται πριν την γέννα!!! Η εξέταση που μιλάς είναι μάλλον η εξέταση αίματος που κάνουν αντί για αμνιο, απλά εγώ δεν βλέπω τον λόγο να στο προτείνουν καν.. Αν είσαι άνω των 35 συνήθως λένε καλό είναι να κάνεις αλλά αυτό θα στο έλεγαν από την αυχενική νομίζω... Επειδή πέρασα πρόσφατα τη διαδικασία, εγώ επέλεξα να κάνω αμνιο, θα σου λεγα αν πραγματικά δεν συντρέχει λόγος να μην μπεις στην διαδικασία... Όχι ότι πονάει η κάτι τέτοιο, απλά δεν υπάρχει λόγος να αγχωθείς, γιατί θέλοντας και μη ένα άγχος για το αποτέλεσμα θα το χεις!!! 

Με το καλό κορίτσια μου να έχετε όλες καλά αποτελέσματα!!!! Εγώ αργώ πολύ ακομα, ένα μήνα κοντά για την Β επιπέδου..... 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!Η αυχενικη μου είναι πεντακάθαρη και συνεχίζει και στην β επιπέδου,οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές,ούτε έπεσαν τώρα λόγο του κομβιου που είδαν,και η αλήθεια είναι ότι μου το τόνισε η εμβρυολογος ότι είναι όλα καλά,και συμβαίνει παρά πολύ συχνά αυτό σε πολλά έμβρυα.Ο γυναικολόγος μου μου είπε να μην ανησυχώ για τίποτα,και μόνο προληπτικά να κάνω την εξεταση αίματος.Το συζήτησα με τον άντρα μου και είμαστε πολύ μπερδεμένοι και αγχωμένοι!Ναι αυτή με το αίμα μου είπε.Αλλά λέμε αν μια στο εκατομμύριο συμβαίνει κάτι τι κάνουμε!Διαβασα πάντως πολλές περιπτώσεις πάντως με κομβιο και πραγματικά τα μωρακια είναι υγιέστατα!

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ολα καλα λοιπον μια χαρα η ζουζουναα.....μην σε αγχωνει το κομβιο ή golf ball εχει κ η δικια μας,μας το ειπε χθες ο γυναικολογος οτι μπορει να φυγει σε ενα δυο μηνες ή ακομα και λιγο μετα την γεννα δεν ειναι τπτ μας ειπε το 60%των εμβρυων το εχουν....μ το ανεφερε επειδη ειπε θα τον δει κ ο καθηγητης στην β να μην αγχωθειτε μας λεει σας το λεω απο τωρα....τι βαρος ειχε η μπεμπουλα σου!;

Ναι ευτυχως ηρεμησα κ απο αυτο οτι βγει θα το αντιμετωπισουμε με την βοηθεια του Θεου!!!

Βαλεντινακι μου 400 γρ.Οσο είχε κι η πρώτη μου στην ίδια ηλικία κύησης!

  • Μου αρέσει 2

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@loyloy @Katerinaki... 11 με το καλο η β την δευτερα ευχομαι θετικα νεα για ολες μαςς!!! Αχχ να ρθει η πεμπτη πρωτα ο Θεος και η Παναγιτσα να μας ευλογουν! (Αν ξεχασα καμια συγνωμη)

Ευχαριστούμεεεεε...!!! Μολις φυγουμε απ την εξέταση θα ενημερωσουμεεε...!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!Η αυχενικη μου είναι πεντακάθαρη και συνεχίζει και στην β επιπέδου,οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές,ούτε έπεσαν τώρα λόγο του κομβιου που είδαν,και η αλήθεια είναι ότι μου το τόνισε η εμβρυολογος ότι είναι όλα καλά,και συμβαίνει παρά πολύ συχνά αυτό σε πολλά έμβρυα.Ο γυναικολόγος μου μου είπε να μην ανησυχώ για τίποτα,και μόνο προληπτικά να κάνω την εξεταση αίματος.Το συζήτησα με τον άντρα μου και είμαστε πολύ μπερδεμένοι και αγχωμένοι!Ναι αυτή με το αίμα μου είπε.Αλλά λέμε αν μια στο εκατομμύριο συμβαίνει κάτι τι κάνουμε!Διαβασα πάντως πολλές περιπτώσεις πάντως με κομβιο και πραγματικά τα μωρακια είναι υγιέστατα!

Βαλεντινακι μου 400 γρ.Οσο είχε κι η πρώτη μου στην ίδια ηλικία κύησης!

Ολα θα είναι τέλεια να μην ανησυχείς καθόλου!!! Η απόφαση είναι μόνο δική σου και του άντρα σου, εγώ απλά επισήμανα αυτό που ήδη σου είπαν, ότι όλα είναι καλά και δεν υπάρχει καμία ένδειξη που να πρέπει να σε θορυβησει!!!! Ξέρω το συναίσθημα, απο τη στιγμή που στο λένε σου μπαίνει στο μυαλό κι αντε να φύγει μετά!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , loyloy είπε:

Κορίτσια όλα πολύ καλά.450 γρ 25 εκ.μια χαρά μπεμπακος 100% είδαμε πουλάκι .Έχω χεστει απ'τη χαρα μου.αυτα.

Μπραβο κοριτσακι μου τελειααα:wub: μια χαρα ο μπεμπαρος ας ερθουν τα απο τελεσματα κ απο την Κατερινα κ θα βαλουμε τα φυλα στο πινακακι!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Κορίτσια όλα πολύ καλά.450 γρ 25 εκ.μια χαρά μπεμπακος 100% είδαμε πουλάκι .Έχω χεστει απ'τη χαρα μου.αυτα.

Μπραβο κορίτσι μου!!! Ολα τελεια...!!!! Αντε να παίρνουμε ολες σειρα σιγα σιγα.....να ξερουμε τι να ψωνίζουμε χαχαχαχχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...