Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Εγώ πάλι πήγα σήμερα για ψώνια και πήρα μια μπλούζα λεοπάρ (όχι εγκυμοσύνης) που μου είχε κολλήσει να πάρω κάτι σε άνιμαλ πριντ με τοσο shopping star που βλέπω!!!

Ρε κορίτσια νευρίασα με τους γονείς μου..μένουν στην επαρχία και έχουν λυσαξει να έρθουν από τώρα Αθήνα... Το σπίτι μας εν τω μεταξύ είναι ένα μικρό τριάρι και θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να έρθουν πολύ πριν γεννήσω δεδομένου ότι η μαμά μου τουλ.θα καθήσει και δύο βδομάδες μετά την γέννα... Και κρίνοντας από περιπτώσεις κοριτσιών από εδώ μέσα θεωρητικά θα έχω κάποιες ενδείξεις κάποιες μέρες πριν γεννήσω... Εδώ η @ΒαλεντιναΧρηστος γεννάει τρεις βδομάδες τώρα και η @loyloy μια βδομάδα τώρα αν δεν κάνω λάθος!!!! Έχω άδικο ρε κορίτσια;

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εγώ πάλι πήγα σήμερα για ψώνια και πήρα μια μπλούζα λεοπάρ (όχι εγκυμοσύνης) που μου είχε κολλήσει να πάρω κάτι σε άνιμαλ πριντ με τοσο shopping star που βλέπω!!!

Ρε κορίτσια νευρίασα με τους γονείς μου..μένουν στην επαρχία και έχουν λυσαξει να έρθουν από τώρα Αθήνα... Το σπίτι μας εν τω μεταξύ είναι ένα μικρό τριάρι και θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να έρθουν πολύ πριν γεννήσω δεδομένου ότι η μαμά μου τουλ.θα καθήσει και δύο βδομάδες μετά την γέννα... Και κρίνοντας από περιπτώσεις κοριτσιών από εδώ μέσα θεωρητικά θα έχω κάποιες ενδείξεις κάποιες μέρες πριν γεννήσω... Εδώ η @ΒαλεντιναΧρηστος γεννάει τρεις βδομάδες τώρα και η @loyloy μια βδομάδα τώρα αν δεν κάνω λάθος!!!! Έχω άδικο ρε κορίτσια;

Μεγια η μπλουζα κοριτσι.....ναι συμφωνω αν κ δεν ειναι απολυτο οτι θα εχεις καποια ενδειξη μπορει εκει π καθεσαι να σου σπασουν τα νερα ή απλα να σε πιασουν οι πονοι κ να γεννησεις....οπως το βλεπει ο καθενας!!! Εσυ ξερεις


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εχω αλλα η ανυπομονησια μ τα περναει ολααα...ΘΕΛΩ να γεννησω.....εγω πονους εχω παρα πολλους καθε μερα κ οχι μονο συσπασεις αλλα κ πονους περιοδου μαζι με την μεση μου κ σφιξιμο σαν να θελω να παω στο μπανιο....εγω θελω να δω αν δεν γεννησω αυριο μεθαυριο να δω ποσο πηγε η διαστολη απο 1,5....

Ο τραχηλος σου πως ειναι σ ειπαν??? Εσυ εχεις αγχος??

Εγω δεν εχω ιδεα για τον τράχηλο.. Ποσο είναι κ τι;!;!  Ουτε συσπάσεις.. Ουτε τπτ.. Κ τις δυο φορές που έκανα καρδιοτοκογραφο ολα ηταν πολυ ήσυχα! Αγχος μπορώ να πω οχι... Αλλα εχω ανυπομονησία οπως λες κ εσυ.. Γτ παω με καισαρική μ αλλαξαν ημερομηνία.. Εκει λιγο χαλαστηκα... Αλλα γενικά περιμένω να τον, πάρω στην αγκαλιά μ με το καλό!!!! 

πρίν από 23 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εγώ πάλι πήγα σήμερα για ψώνια και πήρα μια μπλούζα λεοπάρ (όχι εγκυμοσύνης) που μου είχε κολλήσει να πάρω κάτι σε άνιμαλ πριντ με τοσο shopping star που βλέπω!!!

Ρε κορίτσια νευρίασα με τους γονείς μου..μένουν στην επαρχία και έχουν λυσαξει να έρθουν από τώρα Αθήνα... Το σπίτι μας εν τω μεταξύ είναι ένα μικρό τριάρι και θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να έρθουν πολύ πριν γεννήσω δεδομένου ότι η μαμά μου τουλ.θα καθήσει και δύο βδομάδες μετά την γέννα... Και κρίνοντας από περιπτώσεις κοριτσιών από εδώ μέσα θεωρητικά θα έχω κάποιες ενδείξεις κάποιες μέρες πριν γεννήσω... Εδώ η @ΒαλεντιναΧρηστος γεννάει τρεις βδομάδες τώρα και η @loyloy μια βδομάδα τώρα αν δεν κάνω λάθος!!!! Έχω άδικο ρε κορίτσια;

Οπως νιωθεις εσυ ανετα... Λογικα θελουν να ερθουν να σε βοηθήσουν.. Αν εχουν κ καιρο να σε δούνε ισως θελουν να περάσουν στιγμες μαζι σου τωρα που είσαι έγκυος κ στην τελική ευθεία!!

Θα συμφωνήσω με την @ΒαλεντιναΧρηστος (η οποία παρεπιπτόντως εχει ταλαιπωρηθεί κ πολυ καιρο....) μπορεί να ερθει ξαφνικά.... Δεν είναι αναγκαστικό να κρατάει μερες, οπως τα κορίτσια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μεγια η μπλουζα κοριτσι.....ναι συμφωνω αν κ δεν ειναι απολυτο οτι θα εχεις καποια ενδειξη μπορει εκει π καθεσαι να σου σπασουν τα νερα ή απλα να σε πιασουν οι πονοι κ να γεννησεις....οπως το βλεπει ο καθενας!!! Εσυ ξερεις

Μωρέ το ξέρω ότι μπορεί να γεννησω και πιο γρήγορα αλλά ο άντρας μου όλη μέρα μαζί μου είναι και η δουλειά του είναι είκοσι λεπτά από το σπίτι μας ε δεν νομίζω να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω μέσα σε μια ώρα!!! Απλά είναι πολύ μικρό το σπίτι μας και ο άντρας μου δεν αισθάνεται και πολύ άνετα με τους γονείς μου εδώ και θα κουραστεί αν καθήσουν πολλές μέρες... Και εγώ θα ήθελα όσο μας αφήνει ο μπέμπης να ευχαριστηθουμε ο ένας τον άλλο γιατί μετά μας βλέπω να χανόμαστε!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εγώ πάλι πήγα σήμερα για ψώνια και πήρα μια μπλούζα λεοπάρ (όχι εγκυμοσύνης) που μου είχε κολλήσει να πάρω κάτι σε άνιμαλ πριντ με τοσο shopping star που βλέπω!!!

Ρε κορίτσια νευρίασα με τους γονείς μου..μένουν στην επαρχία και έχουν λυσαξει να έρθουν από τώρα Αθήνα... Το σπίτι μας εν τω μεταξύ είναι ένα μικρό τριάρι και θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να έρθουν πολύ πριν γεννήσω δεδομένου ότι η μαμά μου τουλ.θα καθήσει και δύο βδομάδες μετά την γέννα... Και κρίνοντας από περιπτώσεις κοριτσιών από εδώ μέσα θεωρητικά θα έχω κάποιες ενδείξεις κάποιες μέρες πριν γεννήσω... Εδώ η @ΒαλεντιναΧρηστος γεννάει τρεις βδομάδες τώρα και η @loyloy μια βδομάδα τώρα αν δεν κάνω λάθος!!!! Έχω άδικο ρε κορίτσια;

Χαχαχαχα μια χαρά τα λες.

Κορίτσια που λέτε είχα τη περασμένη Κυριακή λίγο αίμα.Πηγα τη Δευτέρα με έβαλε καρδιοτοκογραφο και με εξέτασε κολπικα.συσπασεις 45αρες και ο μικρός σχεδόν έτοιμος.μετα την εξέταση είχα 2 μέρες αιματακι με βλένη και συ σπάσεις ηρεμία.και σήμερα απλά πήγα να με ξαναδεί και καρδιοτοκογραφο μέγιστη σύσπαση 10 και ξεκίνησε διαστολή και ο μικρός πλέον μου πε τέρμα κάτω.πονους έχω στη μέση και στα ισχύα κάτω.πολυ όμως.περπατημα με τα χίλια ζόρια.τωρα ο μικρός και απόψε αν θελήσει να σπάσει τα νερα Καλά θα είναι.και έχω συσπασοθλες από το μεσημέρι πλέον.ειχα 7 λεπτές τώρα Τώρα είμαστε ανα μια ώρα περίπου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εγω δεν εχω ιδεα για τον τράχηλο.. Ποσο είναι κ τι;!;!  Ουτε συσπάσεις.. Ουτε τπτ.. Κ τις δυο φορές που έκανα καρδιοτοκογραφο ολα ηταν πολυ ήσυχα! Αγχος μπορώ να πω οχι... Αλλα εχω ανυπομονησία οπως λες κ εσυ.. Γτ παω με καισαρική μ αλλαξαν ημερομηνία.. Εκει λιγο χαλαστηκα... Αλλα γενικά περιμένω να τον, πάρω στην αγκαλιά μ με το καλό!!!! 

Οπως νιωθεις εσυ ανετα... Λογικα θελουν να ερθουν να σε βοηθήσουν.. Αν εχουν κ καιρο να σε δούνε ισως θελουν να περάσουν στιγμες μαζι σου τωρα που είσαι έγκυος κ στην τελική ευθεία!!

Θα συμφωνήσω με την @ΒαλεντιναΧρηστος (η οποία παρεπιπτόντως εχει ταλαιπωρηθεί κ πολυ καιρο....) μπορεί να ερθει ξαφνικά.... Δεν είναι αναγκαστικό να κρατάει μερες, οπως τα κορίτσια..

Πριν έναμιση μήνα εδώ ήταν... Και πρέπει να σκεφτούν λίγο και τον άντρα μου ο οποίος δεν μπορεί όταν είναι εδώ οι γονείς μου να κάνει ότι θα έκανε αν ήμασταν οι δυο μας π.χ. να κάθετε να παίζει παιχνίδια στο κινητό η να διαβάζει... Κι εγώ ας πούμε δεν θα ήθελα να έρθει η πεθερά μου  από τώρα και να την έχω εδώ ένα μήνα...

 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Natasoula85 είπε:

Πριν έναμιση μήνα εδώ ήταν... Και πρέπει να σκεφτούν λίγο και τον άντρα μου ο οποίος δεν μπορεί όταν είναι εδώ οι γονείς μου να κάνει ότι θα έκανε αν ήμασταν οι δυο μας π.χ. να κάθετε να παίζει παιχνίδια στο κινητό η να διαβάζει... Κι εγώ ας πούμε δεν θα ήθελα να έρθει η πεθερά μου  από τώρα και να την έχω εδώ ένα μήνα...

 

Έχεις δίκιο.αυτα τα συζητάς και τα ξεκαθαρίσεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Πριν έναμιση μήνα εδώ ήταν... Και πρέπει να σκεφτούν λίγο και τον άντρα μου ο οποίος δεν μπορεί όταν είναι εδώ οι γονείς μου να κάνει ότι θα έκανε αν ήμασταν οι δυο μας π.χ. να κάθετε να παίζει παιχνίδια στο κινητό η να διαβάζει... Κι εγώ ας πούμε δεν θα ήθελα να έρθει η πεθερά μου  από τώρα και να την έχω εδώ ένα μήνα...

 

Ααα τους ειχες !.. Εννοείται αυτό... Οταν είμαστε μονοι μας είναι τελειως διαφορετικό..έχουμε αλλο προγραμμα...σε καταλαβαίνω!.. Επειδη ειναι οι γονείς σου μιλας πιο άνετα.. Πες την μαμά σου κ εξήγησε της.. Θα καταλάβει πιστεύω! Εγω πιο άνετα μιλαω στην μαμα μ... Στην πεθερά δεν λεω πολλα. Αναλάμβανει ο άντρας! Μην ζοριζεσε.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Κάτι ειναι κ αυτο... Εμενα μεχρι τον 8 με είπε οχι επαφές (αλλα ετσι κ αλλιως έλλειπε ο άντρας μου) γτ είχα χαμηλό πλακούντα εξαρχής βέβαια ηταν έτσι.. Κ στο Doppler ειδα ότι ανέβηκε.. Αλλα δν με είπαν κατι.. Θα το ξέχασαν.. Δεν Ρώτησα κ εγω.. Επέστρεψε κ ο άντρας μ.. Αλλα εχω βαρύνει.φαντάζομαι θα ναι περίεργο... Ξερω κ εγω;;;θ: κλείσουμε χρόνο μαζι με τον σαραντισμο χαχαχχαχαχ. Δεν εχουμε κ ορεξη οπως λες κ εσυ... Κι εγω έτσι σκεφτομαι κολάν κ τζίν κ μια φόρμα έχω εγκυμοσύνης έχω.. Οποτε με αυτά θα την βγάλω κ μετά... Κ μετα μολις επιστρέψουμε στη σιλουέτα μας εκει να δεις ψωνια.... Χαχαχαχα 

Εγώ έχω 2 κολάν κ 2 παντελόνια εγκυμοσύνης κ λέω μια χαρά είναι μέχρι να επανέλθω έτσι κ αλλιώς στα +5 είμαι... Απλά επειδή άλλαξε το σώμα δε θα μπαίνω στα παλιά μου παντελόνια. 

Όσο για τις επαφές ναι κ εμενα μου φαίνεται περίεργο.. απορώ ο άντρας μου πως μπορεί!

2 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Πριν έναμιση μήνα εδώ ήταν... Και πρέπει να σκεφτούν λίγο και τον άντρα μου ο οποίος δεν μπορεί όταν είναι εδώ οι γονείς μου να κάνει ότι θα έκανε αν ήμασταν οι δυο μας π.χ. να κάθετε να παίζει παιχνίδια στο κινητό η να διαβάζει... Κι εγώ ας πούμε δεν θα ήθελα να έρθει η πεθερά μου  από τώρα και να την έχω εδώ ένα μήνα...

 

Κορίτσι κ εμενα μαμά κ πεθερά ήδη ρωτανε ποτέ να ανέβουν για τη γέννα. Εγώ δε θέλω ιδανικά θα ήθελα να έρθουν 2 3 μέρες πριν κ να φύγουν μετά.... Είμαι ακόμα 37 εβδομάδων κ αποφεύγω να μιλάω γιατί με ρωτάνε ποτέ να έρθουν. Προτιμώ τώρα στο τέλος να ειμαι με τον άντρα μου στους ρυθμούς μας.. όχι μόνο για εκεινον αλλά κ για μένα, γιατί δε θέλω όταν ζοριζομαι να έχω πολύ κόσμο σπίτι κ να μένουμε όλοι μαζι κτλ.... Αφού είναι μόνο η μαμά σου μίλησε της ανοιχτα. Εφόσον θα κάτσει κ μετά τη γέννα δε χρειάζεται να ανέβει από τόσο νωρίς. Κ τα νερά να σου σπάσουν δε θα γεννήσεις αμέσως.. εμένα πρέπει να πάρουν καράβι για να έρθουν σκέψου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ έχω 2 κολάν κ 2 παντελόνια εγκυμοσύνης κ λέω μια χαρά είναι μέχρι να επανέλθω έτσι κ αλλιώς στα +5 είμαι... Απλά επειδή άλλαξε το σώμα δε θα μπαίνω στα παλιά μου παντελόνια. 

Όσο για τις επαφές ναι κ εμενα μου φαίνεται περίεργο.. απορώ ο άντρας μου πως μπορεί!

Κορίτσι κ εμενα μαμά κ πεθερά ήδη ρωτανε ποτέ να ανέβουν για τη γέννα. Εγώ δε θέλω ιδανικά θα ήθελα να έρθουν 2 3 μέρες πριν κ να φύγουν μετά.... Είμαι ακόμα 37 εβδομάδων κ αποφεύγω να μιλάω γιατί με ρωτάνε ποτέ να έρθουν. Προτιμώ τώρα στο τέλος να ειμαι με τον άντρα μου στους ρυθμούς μας.. όχι μόνο για εκεινον αλλά κ για μένα, γιατί δε θέλω όταν ζοριζομαι να έχω πολύ κόσμο σπίτι κ να μένουμε όλοι μαζι κτλ.... Αφού είναι μόνο η μαμά σου μίλησε της ανοιχτα. Εφόσον θα κάτσει κ μετά τη γέννα δε χρειάζεται να ανέβει από τόσο νωρίς. Κ τα νερά να σου σπάσουν δε θα γεννήσεις αμέσως.. εμένα πρέπει να πάρουν καράβι για να έρθουν σκέψου. 

Εχεις καταλαβει κ εσυ αλλαγη στο σώμα ε;; βεβαια δεν έχω βάλει παλιο μ τζιν γτ εβαλα κιλα αλλα νιωθω σαν να άνοιξε η λεκάνη μου.. Δεν ξερω κιόλας.... 

Κοριτσια επειδή κ εγω εχω πολυ μικρό σπίτι... εμενα η μαμα μ είναι 45 λεπτά δρόμος κ η πεθερά μ είναι 1,5-2 ώρες..  Αλλα θα ερθουν ολοι το πρωί που θα κανω εισαγωγή.. Κ απλα μετα θα κάτσει η μαμα μ λιγες μέρες να με βοηθάει θα ναι κ. Χριστούγεννα θα κάνουμε ολοι μαζι... Κ μετα πρωτοχρονιά θα πω να έρθει η πεθερά μου... Τους βάζω σε πρόγραμμα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εχεις καταλαβει κ εσυ αλλαγη στο σώμα ε;; βεβαια δεν έχω βάλει παλιο μ τζιν γτ εβαλα κιλα αλλα νιωθω σαν να άνοιξε η λεκάνη μου.. Δεν ξερω κιόλας.... 

Κοριτσια επειδή κ εγω εχω πολυ μικρό σπίτι... εμενα η μαμα μ είναι 45 λεπτά δρόμος κ η πεθερά μ είναι 1,5-2 ώρες..  Αλλα θα ερθουν ολοι το πρωί που θα κανω εισαγωγή.. Κ απλα μετα θα κάτσει η μαμα μ λιγες μέρες να με βοηθάει θα ναι κ. Χριστούγεννα θα κάνουμε ολοι μαζι... Κ μετα πρωτοχρονιά θα πω να έρθει η πεθερά μου... Τους βάζω σε πρόγραμμα!

Εγώ δε ξέρω αν έχει ανοίξει η λεκάνη, αλλά σίγουρα θα μου μείνει λίγο κοιλίτσα δε θα γεννήσω κ θα βγω Βίκυ Καγιά! Άρα ξέχναω τα τζινακια μου.... Νομίζω όπως με βλέπω έχει αλλάξει το σώμα μου απλά δε μπορώ να προσδιορίσω που είναι οι αλλαγές γιατί βλέπω μια κοιλουμπα κ αποσυντονιζομαι χαχα

Εγω έφυγα απ' το νησί κ γεννάω στην Αθήνα, το θέμα με μας είναι ότι θέλουν όλοι να είναι εδώ στη γέννα. Αλλά δε μπορώ να έχω γονείς κ πεθερικά κ εγώ να είμαι στις μέρες μου, νομίζω ότι με αγχωνουν λίγο κιόλας όλο με ρωτάνε τι είπε ο γιατρός πότε έχω ραντεβού πως νιώθω αν κατέβηκε η κοιλιά μου πότε πιστεύω ότι θα γεννήσω.... Κ εγώ θέλω να πάω όσο πιο ήρεμη γίνεται για γέννα... απο ενδιαφέρον βέβαια ρωτάνε οι άνθρωποι κ θέλουν  να συμμετέχουν  στη χαρα μας, πρώτο εγγόνι είναι, αλλά θέλω να είμαι ήρεμη κ αν είμαστε 6 άτομα σε ένα σπίτι πριν γεννήσω η αμέσως μετά δε θα τη βγάλω καθαρή πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ έχω 2 κολάν κ 2 παντελόνια εγκυμοσύνης κ λέω μια χαρά είναι μέχρι να επανέλθω έτσι κ αλλιώς στα +5 είμαι... Απλά επειδή άλλαξε το σώμα δε θα μπαίνω στα παλιά μου παντελόνια. 

Όσο για τις επαφές ναι κ εμενα μου φαίνεται περίεργο.. απορώ ο άντρας μου πως μπορεί!

Κορίτσι κ εμενα μαμά κ πεθερά ήδη ρωτανε ποτέ να ανέβουν για τη γέννα. Εγώ δε θέλω ιδανικά θα ήθελα να έρθουν 2 3 μέρες πριν κ να φύγουν μετά.... Είμαι ακόμα 37 εβδομάδων κ αποφεύγω να μιλάω γιατί με ρωτάνε ποτέ να έρθουν. Προτιμώ τώρα στο τέλος να ειμαι με τον άντρα μου στους ρυθμούς μας.. όχι μόνο για εκεινον αλλά κ για μένα, γιατί δε θέλω όταν ζοριζομαι να έχω πολύ κόσμο σπίτι κ να μένουμε όλοι μαζι κτλ.... Αφού είναι μόνο η μαμά σου μίλησε της ανοιχτα. Εφόσον θα κάτσει κ μετά τη γέννα δε χρειάζεται να ανέβει από τόσο νωρίς. Κ τα νερά να σου σπάσουν δε θα γεννήσεις αμέσως.. εμένα πρέπει να πάρουν καράβι για να έρθουν σκέψου. 

Εμένα είναι 8 ώρες με το αυτοκίνητο και μια με το αεροπλάνο... Δεν καταλαβαίνουν παρόλο που τους το λέω... Τώρα είπαμε να πάω Τετάρτη στον γιατρο που έχω ραντεβού και αναλόγως τι θα μας πει ο γιατρός θα δούμε... Και λέω να τους πω ψέματα ότι ο γιατρός βλέπει να αργώ!!! Τι να κάνω η ερμη !!! 

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ δε ξέρω αν έχει ανοίξει η λεκάνη, αλλά σίγουρα θα μου μείνει λίγο κοιλίτσα δε θα γεννήσω κ θα βγω Βίκυ Καγιά! Άρα ξέχναω τα τζινακια μου.... Νομίζω όπως με βλέπω έχει αλλάξει το σώμα μου απλά δε μπορώ να προσδιορίσω που είναι οι αλλαγές γιατί βλέπω μια κοιλουμπα κ αποσυντονιζομαι χαχα

Εγω έφυγα απ' το νησί κ γεννάω στην Αθήνα, το θέμα με μας είναι ότι θέλουν όλοι να είναι εδώ στη γέννα. Αλλά δε μπορώ να έχω γονείς κ πεθερικά κ εγώ να είμαι στις μέρες μου, νομίζω ότι με αγχωνουν λίγο κιόλας όλο με ρωτάνε τι είπε ο γιατρός πότε έχω ραντεβού πως νιώθω αν κατέβηκε η κοιλιά μου πότε πιστεύω ότι θα γεννήσω.... Κ εγώ θέλω να πάω όσο πιο ήρεμη γίνεται για γέννα... απο ενδιαφέρον βέβαια ρωτάνε οι άνθρωποι κ θέλουν  να συμμετέχουν  στη χαρα μας, πρώτο εγγόνι είναι, αλλά θέλω να είμαι ήρεμη κ αν είμαστε 6 άτομα σε ένα σπίτι πριν γεννήσω η αμέσως μετά δε θα τη βγάλω καθαρή πιστεύω. 

Κι εμένα με αγχώνουν ρε γαμωτο... Ενώ ήμουνα χαλαρή επειδή μιλήσαμε αγχώθηκα και δουλεύει και κ άντρας μου σήμερα βράδυ και πήγε να με πιάσει κρίση πανικού ότι και καλά γεννάω τώρα ενώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα... Αλλά μετά σκέφτηκα με ψυχραιμία και ηρέμησα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasoula85 είπε:

Εμένα είναι 8 ώρες με το αυτοκίνητο και μια με το αεροπλάνο... Δεν καταλαβαίνουν παρόλο που τους το λέω... Τώρα είπαμε να πάω Τετάρτη στον γιατρο που έχω ραντεβού και αναλόγως τι θα μας πει ο γιατρός θα δούμε... Και λέω να τους πω ψέματα ότι ο γιατρός βλέπει να αργώ!!! Τι να κάνω η ερμη !!! 

Αν δεν έχεις Αλλη επιλογή να το κάνεις...μερικές φορές οι γονείς δε καταλαβαίνουν θέλουν να κάνουν αυτό που τους έχει κάτσει στο κεφάλι... Τι να κανουμε; Αναγνωρίζουμε τουλάχιστον ότι η πρόθεση είναι καλή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Εγω δεν εχω ιδεα για τον τράχηλο.. Ποσο είναι κ τι;!;!  Ουτε συσπάσεις.. Ουτε τπτ.. Κ τις δυο φορές που έκανα καρδιοτοκογραφο ολα ηταν πολυ ήσυχα! Αγχος μπορώ να πω οχι... Αλλα εχω ανυπομονησία οπως λες κ εσυ.. Γτ παω με καισαρική μ αλλαξαν ημερομηνία.. Εκει λιγο χαλαστηκα... Αλλα γενικά περιμένω να τον, πάρω στην αγκαλιά μ με το καλό!!!! 

Οπως νιωθεις εσυ ανετα... Λογικα θελουν να ερθουν να σε βοηθήσουν.. Αν εχουν κ καιρο να σε δούνε ισως θελουν να περάσουν στιγμες μαζι σου τωρα που είσαι έγκυος κ στην τελική ευθεία!!

Θα συμφωνήσω με την @ΒαλεντιναΧρηστος (η οποία παρεπιπτόντως εχει ταλαιπωρηθεί κ πολυ καιρο....) μπορεί να ερθει ξαφνικά.... Δεν είναι αναγκαστικό να κρατάει μερες, οπως τα κορίτσια..

Καλημερα κοριτσια τι αυπνια ηταν αυτη σημερα απο τις 2κ30 κοιταω το ταβανι....εστρωσα το παρκοκρεβατο μεσα στο βραδυ γιατι δεν το ειχα στρωσει εβαλα κ σεντονι στην καλαθουνα κ μπαταριες στο ρηλαξ....θα ξυπνουσε κ ο αντρας μ και θα με περνουσε για τρελη! Εχω κ συσπασεις π με πονουσαν ολο το βραδυ αλλα χωρις συγκεκριμενο μοτιβο απλα με επιαναν! Τ να πω....

Ποτε ειναι να μπεις για καισαρικη κλεισατε ημερομηνια?? Κ εμενα θα μου εσπαγε τα νευρα αν μ αλλαζαν ημερομηνια αυτο γιατι το εκαναν βγαινει μικροτερο το μπεμπακι σου?


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια τι αυπνια ηταν αυτη σημερα απο τις 2κ30 κοιταω το ταβανι....εστρωσα το παρκοκρεβατο μεσα στο βραδυ γιατι δεν το ειχα στρωσει εβαλα κ σεντονι στην καλαθουνα κ μπαταριες στο ρηλαξ....θα ξυπνουσε κ ο αντρας μ και θα με περνουσε για τρελη! Εχω κ συσπασεις π με πονουσαν ολο το βραδυ αλλα χωρις συγκεκριμενο μοτιβο απλα με επιαναν! Τ να πω....

Ποτε ειναι να μπεις για καισαρικη κλεισατε ημερομηνια?? Κ εμενα θα μου εσπαγε τα νευρα αν μ αλλαζαν ημερομηνια αυτο γιατι το εκαναν βγαινει μικροτερο το μπεμπακι σου?

Καλημερα κορίτσι μου..εσυ κοιμήθηκες κιολας.. Εβαλες κ τις τελευταίες πινελιές σου χαχαχα... Καλα εκανες.... Παλι πονάς;!;!  Πως αντέχεις; μπραβο στο κουράγιο σου! 

...εμενα η αϋπνία ακομα καλα κρατεί... Ευελπιστώ καποια στιγμη να κοιμηθώ...! Βαρεθηκα την τελευταία βδομάδα να κοιμάμαι 8ωρα το πρωί κ αναγκαστικά σηκώνομαι κατά τις 2-3 το μεσημέρι....

Ενω μ ειχαν κλείσει 15/12 καισαρική με πηγαν 20/12 με ειπε επειδη δεν επείγει η καισαρική.. Δεν έχω ουτε μια σύσπαση.. Ουτε πόνους.. Ουτε τπτ.. Οποτε πηγα πισω. 

Ξενέρωσα...νευρίασα... Αλλα ολα λεω για κάποιο λόγο γίνονται κ κανω υπομονή... Αμα σε πω εχω να δω τκ μωρό απο το doppler επειδη στο νοσοκομείο δεν μας κάνουν υπέρηχο... Μου χει λείψει ..αλλα το κρατάω για εκπληξη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...