Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Cath3rine είπε:

@loyloyμου γλυκιά ο Μπέμπης περίμενε τον μπαμπά του...!! Μ ενα πόνο.. Ακομα καλύτερα κ με κανένα πονο...!!!!!!  Απόλαυσε τις τελευταίες μέρες ....πως νιώθεις;;; 

@kathyv25 κοριτσι μ με το καλο κ εσυ!!!! μ εναν πόνο.. Σωστη σε βρισκω.... Βγες τωρα οσο προλαβαίνεις  χαχαχαχαα 

Αχ ρε κοριτσια μονο εγω Αργώ τόσο;!;!;! 

 

πρίν από 36 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ελα θα εχεις εμενα φιλη για παρεουλα. Καπου κοντα θα μαστε εμεις. Με ΠΗΤ 30/12 αλλα ελπιζω να ερθει νωριτερα. 

Κι εγώ το βλέπω να αργώ... Έχω ΠΗΤ 25/12 και εκεί που είχα συμβιβαστεί με την ιδέα να γεννήσω πρόωρα τώρα μου χει καρφωθεί ότι θα γεννήσω μετά την ΠΗΤ μου... Μάλλον με επηρέασε η πεθερά μου που μου είπε ότι ο άντρας μου γεννήθηκε δύο βδομάδες μετά την ΠΗΤ με πρόκληση... Όχι ότι παίζει ρόλο αυτό αλλά τώρα το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι μπορεί να συμβεί και αυτό...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ελα θα εχεις εμενα φιλη για παρεουλα. Καπου κοντα θα μαστε εμεις. Με ΠΗΤ 30/12 αλλα ελπιζω να ερθει νωριτερα. 

Εγω Πητ 22/12 κ μ εβαλε για 20/12 να γεννήσω... Εσυ έχεις πονάκια ;;;εμεις είμαστε οι τελευταίες λες:::;;;ε νομιζω θα ερθει νωρίτερα....! Αλλιώς εμενα θα ναι χριστούγεννιατικο κ εσένα πρωτοχρονιάτικο!!! 

πρίν από 3 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

Κι εγώ το βλέπω να αργώ... Έχω ΠΗΤ 25/12 και εκεί που είχα συμβιβαστεί με την ιδέα να γεννήσω πρόωρα τώρα μου χει καρφωθεί ότι θα γεννήσω μετά την ΠΗΤ μου... Μάλλον με επηρέασε η πεθερά μου που μου είπε ότι ο άντρας μου γεννήθηκε δύο βδομάδες μετά την ΠΗΤ με πρόκληση... Όχι ότι παίζει ρόλο αυτό αλλά τώρα το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι μπορεί να συμβεί και αυτό...

Ε μπααα δεν νομίζω... Μην σκέφτεσε έτσι.. Κι εγω βγήκα μια σχεδον 2 βδομάδες μετά την Πητ αλλα παλια δν ειχαν ολα όσα εχουμε τώρα.. Εγω πάω καισαρική οποτε μέχρι 20/12 θα ναι σίγουρα στην αγκαλιά μου θελω να πιστεύω! Εγω ξενέρωσα γτ μ ειχε πει αρχικά οτι θα μπω 15/12 ειχα προετοιμαστεί κ μ το αλλαξε.. Νευρααααααα.......!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κορίτσια! 

πρίν από 12 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εγω Πητ 22/12 κ μ εβαλε για 20/12 να γεννήσω... Εσυ έχεις πονάκια ;;;εμεις είμαστε οι τελευταίες λες:::;;;ε νομιζω θα ερθει νωρίτερα....! Αλλιώς εμενα θα ναι χριστούγεννιατικο κ εσένα πρωτοχρονιάτικο!!! 

Ε μπααα δεν νομίζω... Μην σκέφτεσε έτσι.. Κι εγω βγήκα μια σχεδον 2 βδομάδες μετά την Πητ αλλα παλια δν ειχαν ολα όσα εχουμε τώρα.. Εγω πάω καισαρική οποτε μέχρι 20/12 θα ναι σίγουρα στην αγκαλιά μου θελω να πιστεύω! Εγω ξενέρωσα γτ μ ειχε πει αρχικά οτι θα μπω 15/12 ειχα προετοιμαστεί κ μ το αλλαξε.. Νευρααααααα.......!!!!!! 

Είναι πολύ σπαστικό να σου αλλάζουν την ημερομηνία, ένα πήγε να με βάλει για πέμπτη αλλά ευτυχώς παραμειναμε στη Δευτέρα! Πάλι καλά! 

Πλάκα πλάκα όλες μαζί σε καμία 10 άρια μέρες θα είμαστε μανούλες! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εγω Πητ 22/12 κ μ εβαλε για 20/12 να γεννήσω... Εσυ έχεις πονάκια ;;;εμεις είμαστε οι τελευταίες λες:::;;;ε νομιζω θα ερθει νωρίτερα....! Αλλιώς εμενα θα ναι χριστούγεννιατικο κ εσένα πρωτοχρονιάτικο!!! 

Ε μπααα δεν νομίζω... Μην σκέφτεσε έτσι.. Κι εγω βγήκα μια σχεδον 2 βδομάδες μετά την Πητ αλλα παλια δν ειχαν ολα όσα εχουμε τώρα.. Εγω πάω καισαρική οποτε μέχρι 20/12 θα ναι σίγουρα στην αγκαλιά μου θελω να πιστεύω! Εγω ξενέρωσα γτ μ ειχε πει αρχικά οτι θα μπω 15/12 ειχα προετοιμαστεί κ μ το αλλαξε.. Νευρααααααα.......!!!!!! 

Οχι δεν εχω τπτ. Ουτε πονακια ουτε συσπασεις ουτε τιποτα. 

@Natasoula85 ελα δεν θα τραβηξει τοσο. Αντε μεχρι την ΠΗΤ. Παντως λιγο πολυ μας βλεπω να κανουμε γιορτες στο μαιευτηριο χαχαχα. Εσυ @Cath3rine στο τσακ τη γλυτωνεις. Θα παρεις εξιτηριο κοντα στην παραμονη χριστουγεννων. Εσεις θα πειτε τα πρωτα σας χριστουγεννιατικα καλαντα χεχεχε

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οχι δεν εχω τπτ. Ουτε πονακια ουτε συσπασεις ουτε τιποτα. 

@Natasoula85 ελα δεν θα τραβηξει τοσο. Αντε μεχρι την ΠΗΤ. Παντως λιγο πολυ μας βλεπω να κανουμε γιορτες στο μαιευτηριο χαχαχα. Εσυ @Cath3rine στο τσακ τη γλυτωνεις. Θα παρεις εξιτηριο κοντα στην παραμονη χριστουγεννων. Εσεις θα πειτε τα πρωτα σας χριστουγεννιατικα καλαντα χεχεχε

Βρε με το που βγούμε θα τον βγάλω για τα κάλαντα χαχαα τωρα που έχω κ φορμάκι κατάλληλο...

Ουτε εγω συσπάσεις κλπ... Τι να πω..! Δεν θέλουν να βγουν;!;!;! 

πρίν από 15 λεπτά , kathyv25 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κορίτσια! 

Είναι πολύ σπαστικό να σου αλλάζουν την ημερομηνία, ένα πήγε να με βάλει για πέμπτη αλλά ευτυχώς παραμειναμε στη Δευτέρα! Πάλι καλά! 

Πλάκα πλάκα όλες μαζί σε καμία 10 άρια μέρες θα είμαστε μανούλες! 

Παρααααα πολυυυυ σπαστικό... Γτ εχεις προετοιμαστεί.. Εχεις βγακει ενα πλάνο κ στ αλλάζουν!!!! Να μην πω ότι ενημερώνεις ξανα ολους για την αλλαγή.. Χαχαχαχα τωρα τετάρτη που θα ξαναπάω μην μ το ξαναλλαξει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πήγαμε γιατρό.ξεκινησε διαστολή.το αργότερο μέχρι Τετάρτη θα χουμε γεννήσει είπε ο γιατρός.κοντεύουμε!!!!!!!το επόμενο σουκου θα είμαι μανούλα!!!!!!

@ΒαλεντιναΧρηστος που Είσαι?γεννησαμε?

Κορίτσι τι καλά νέα είναι αυτά; Μπράβο!!! Τον πρόλαβε κ ο μπαμπάς του το μπέμπη μια χαρά! Είχες συσπάσεις κ το κατάλαβες; Εγώ δεν έχω τίποτα ακόμη ...βέβαια εγώ είμαι κ τέλος του μήνα ακόμα είμαι 37 κ 1... 

Σήμερα πήγαμε βόλτα με τον άντρα μου στα μαγαζιά, τι ωραία που ήταν! Επειδή δε μπορούσα να δοκιμάζω εγώ ρούχα δε μου μπαίνουν με την κοιλίτσα έβαζα τον αντρα μου να δοκιμάζει κ να ψωνίζει κου άρεσε τόσο πολύ! Πολύ καλά περασαμε!

@Cath3rine κ εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα τοκετού παρόλο που περπατάω αρκετά και ξεκινήσαμε κ ελεύθερες επαφές με τη συμβουλή της γιατρού μου .. 

Μάλλον είναι νωρίς για εμάς!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσι τι καλά νέα είναι αυτά; Μπράβο!!! Τον πρόλαβε κ ο μπαμπάς του το μπέμπη μια χαρά! Είχες συσπάσεις κ το κατάλαβες; Εγώ δεν έχω τίποτα ακόμη ...βέβαια εγώ είμαι κ τέλος του μήνα ακόμα είμαι 37 κ 1... 

Σήμερα πήγαμε βόλτα με τον άντρα μου στα μαγαζιά, τι ωραία που ήταν! Επειδή δε μπορούσα να δοκιμάζω εγώ ρούχα δε μου μπαίνουν με την κοιλίτσα έβαζα τον αντρα μου να δοκιμάζει κ να ψωνίζει κου άρεσε τόσο πολύ! Πολύ καλά περασαμε!

@Cath3rine κ εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα τοκετού παρόλο που περπατάω αρκετά και ξεκινήσαμε κ ελεύθερες επαφές με τη συμβουλή της γιατρού μου .. 

Μάλλον είναι νωρίς για εμάς!

Ποσο ωραία... Βολτα στην στολισμενη αγορα.. Κ να δοκιμάζει κ ο άντρας!!!! Μπραβο!!!κι εγω περπατάω ειμαι 38+2 αλλα τπτ κ εγω..!  θέλω να ψωνίσω πολυ αλλά δεν αξιζει να παρω τωρα εγκυμοσύνης! Οποτε συγκρατουμαι! Εσυ έχεις κ επαφές... Μπράβο!!! Εμεις τπτ.. Κομμένα ολα... Αν κ νομιζω θα πρέπε να ξαναρωτήσω.. Μπορει να μ το επιτρέψουν τωρα..δεν πειράζει τοσο περίμενα θ αντεξω ακομα λίγο... (Nooottt..... Xaaxaxaaax) 

Εσυ με φυσιολογικό τοκετό πας; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γεννησα ακομα περιμενω κοριτσια μ απο πονακια φουλ δοξα τον Θεο....

Καλα γεννητουρια σε ολες!!! Περπαταω πολλη κ νιωθω σαν κατι να ανοιγει απο κατω!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν γεννησα ακομα περιμενω κοριτσια μ απο πονακια φουλ δοξα τον Θεο....

Καλα γεννητουρια σε ολες!!! Περπαταω πολλη κ νιωθω σαν κατι να ανοιγει απο κατω!!!

Μπράβο κορίτσι μου...! Τουλάχιστον συνδυάζεις το περπάτημα με βολτούλα για ψώνια;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...! Τουλάχιστον συνδυάζεις το περπάτημα με βολτούλα για ψώνια;;; 

Οχι τελειωσα με τα ψωνια....αν δεν γεννησω αυριο δευτερα εχω ραντεβου να διυμε πως προχωραει η διαστολη κ να δουμε τα αμνιακα π μειωνονται....βλεπουμε....

Εσυ τ κανεις???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι τελειωσα με τα ψωνια....αν δεν γεννησω αυριο δευτερα εχω ραντεβου να διυμε πως προχωραει η διαστολη κ να δουμε τα αμνιακα π μειωνονται....βλεπουμε....

Εσυ τ κανεις???

Αναμονή δλδ ακομα.... Η κόρη ξεκίνησε τα νάζια κ τις τσαχπινιες απο τωρα χαχαχαχαχα εχεις αγχος;; 

Εγω χαλαρά.. Σπίτι. Δεν πολύ Κυκλοφορώ... Οι, πιο, πολλοί στον περίγυρο είναι άρρωστοι.. Οποτε μένω μεσα...! Πόνους εκτός από προχτες δεν ξανάχα.. Κ περιμενω να ρθει τετάρτη να κανω τον καρδιοτογραφο.. Κι ευελπιστώ να μην αλλαξει ξανα η ημερομηνία..!, 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ποσο ωραία... Βολτα στην στολισμενη αγορα.. Κ να δοκιμάζει κ ο άντρας!!!! Μπραβο!!!κι εγω περπατάω ειμαι 38+2 αλλα τπτ κ εγω..!  θέλω να ψωνίσω πολυ αλλά δεν αξιζει να παρω τωρα εγκυμοσύνης! Οποτε συγκρατουμαι! Εσυ έχεις κ επαφές... Μπράβο!!! Εμεις τπτ.. Κομμένα ολα... Αν κ νομιζω θα πρέπε να ξαναρωτήσω.. Μπορει να μ το επιτρέψουν τωρα..δεν πειράζει τοσο περίμενα θ αντεξω ακομα λίγο... (Nooottt..... Xaaxaxaaax) 

Εσυ με φυσιολογικό τοκετό πας; 

Εκτός απ' την περίοδο που είχα συσπάσεις κ μου είχε πει η γιατρός όχι είχα σ όλη την εγκυμοσύνη. Κ τώρα μη νομίζεις τίποτα τρελό.... Κουταλατο που λένε δε κρεμομαστε απ' τα φωτιστικά! Κ εγώ δεν πολύ ψήνομαι έτσι όπως έχω βαρύνει αλλά η γιατρός μου είπε επειδή ο τράχηλος μου ειναι μακρύς κ δε φαίνεται κ οι συσπάσεις που είχα να τον επηρέασαν να βοηθήσουμε με λίγο περπάτημα κ επαφές. Οπότε την ακούω... Για φυσιολογικό πάω πρώτα ο Θεός το θα συναντήσω δε ξέρω βέβαια. 

Κ εγώ θέλω πολύ να ψωνίσω αλλά τώρα τι να πάρω δε ξέρω κ πως θα ειμαι μετά... Πιστεύω για κάνα δυο μήνες θα φοράω τα τζιν εγκυμοσύνης μέχρι να επανέλθω στα φυσιολογικά μου... 

On 5/12/2018 at 9:52 ΜΜ, Δώρα είπε:

Και εγώ θετική βγήκα σε ουρεοπλασμα. Αύριο τελειώνω την αντιβίωση. Η γιατρός μου μου είπε ότι πάμε για φτ. Μην αγχώνεσαι 

Κ εμένα έτσι μου είπε τελικά.... Πήραμε κ εγώ κ ο άντρας μου κ πάμε για φτ κανονικά. Στη περίπτωση που περάσει στο μωρό τι κάνουμε σου είπε η δική σου γιατρός;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , noni90 είπε:

Εκτός απ' την περίοδο που είχα συσπάσεις κ μου είχε πει η γιατρός όχι είχα σ όλη την εγκυμοσύνη. Κ τώρα μη νομίζεις τίποτα τρελό.... Κουταλατο που λένε δε κρεμομαστε απ' τα φωτιστικά! Κ εγώ δεν πολύ ψήνομαι έτσι όπως έχω βαρύνει αλλά η γιατρός μου είπε επειδή ο τράχηλος μου ειναι μακρύς κ δε φαίνεται κ οι συσπάσεις που είχα να τον επηρέασαν να βοηθήσουμε με λίγο περπάτημα κ επαφές. Οπότε την ακούω... Για φυσιολογικό πάω πρώτα ο Θεός το θα συναντήσω δε ξέρω βέβαια. 

Κ εγώ θέλω πολύ να ψωνίσω αλλά τώρα τι να πάρω δε ξέρω κ πως θα ειμαι μετά... Πιστεύω για κάνα δυο μήνες θα φοράω τα τζιν εγκυμοσύνης μέχρι να επανέλθω στα φυσιολογικά μου... 

Κ εμένα έτσι μου είπε τελικά.... Πήραμε κ εγώ κ ο άντρας μου κ πάμε για φτ κανονικά. Στη περίπτωση που περάσει στο μωρό τι κάνουμε σου είπε η δική σου γιατρός;

Πιστεύω πως αν υπήρχε περίπτωση να περάσει στο μωρό δεν θα διακινδύνευε για φτ. Θα με πήγαινε για κτ. 

  • Μου αρέσει 1

2aCS.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Αναμονή δλδ ακομα.... Η κόρη ξεκίνησε τα νάζια κ τις τσαχπινιες απο τωρα χαχαχαχαχα εχεις αγχος;; 

Εγω χαλαρά.. Σπίτι. Δεν πολύ Κυκλοφορώ... Οι, πιο, πολλοί στον περίγυρο είναι άρρωστοι.. Οποτε μένω μεσα...! Πόνους εκτός από προχτες δεν ξανάχα.. Κ περιμενω να ρθει τετάρτη να κανω τον καρδιοτογραφο.. Κι ευελπιστώ να μην αλλαξει ξανα η ημερομηνία..!, 

Εχω αλλα η ανυπομονησια μ τα περναει ολααα...ΘΕΛΩ να γεννησω.....εγω πονους εχω παρα πολλους καθε μερα κ οχι μονο συσπασεις αλλα κ πονους περιοδου μαζι με την μεση μου κ σφιξιμο σαν να θελω να παω στο μπανιο....εγω θελω να δω αν δεν γεννησω αυριο μεθαυριο να δω ποσο πηγε η διαστολη απο 1,5....

Ο τραχηλος σου πως ειναι σ ειπαν??? Εσυ εχεις αγχος??


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , noni90 είπε:

Εκτός απ' την περίοδο που είχα συσπάσεις κ μου είχε πει η γιατρός όχι είχα σ όλη την εγκυμοσύνη. Κ τώρα μη νομίζεις τίποτα τρελό.... Κουταλατο που λένε δε κρεμομαστε απ' τα φωτιστικά! Κ εγώ δεν πολύ ψήνομαι έτσι όπως έχω βαρύνει αλλά η γιατρός μου είπε επειδή ο τράχηλος μου ειναι μακρύς κ δε φαίνεται κ οι συσπάσεις που είχα να τον επηρέασαν να βοηθήσουμε με λίγο περπάτημα κ επαφές. Οπότε την ακούω... Για φυσιολογικό πάω πρώτα ο Θεός το θα συναντήσω δε ξέρω βέβαια. 

Κ εγώ θέλω πολύ να ψωνίσω αλλά τώρα τι να πάρω δε ξέρω κ πως θα ειμαι μετά... Πιστεύω για κάνα δυο μήνες θα φοράω τα τζιν εγκυμοσύνης μέχρι να επανέλθω στα φυσιολογικά μου... 

Κ εμένα έτσι μου είπε τελικά.... Πήραμε κ εγώ κ ο άντρας μου κ πάμε για φτ κανονικά. Στη περίπτωση που περάσει στο μωρό τι κάνουμε σου είπε η δική σου γιατρός;

Κάτι ειναι κ αυτο... Εμενα μεχρι τον 8 με είπε οχι επαφές (αλλα ετσι κ αλλιως έλλειπε ο άντρας μου) γτ είχα χαμηλό πλακούντα εξαρχής βέβαια ηταν έτσι.. Κ στο Doppler ειδα ότι ανέβηκε.. Αλλα δν με είπαν κατι.. Θα το ξέχασαν.. Δεν Ρώτησα κ εγω.. Επέστρεψε κ ο άντρας μ.. Αλλα εχω βαρύνει.φαντάζομαι θα ναι περίεργο... Ξερω κ εγω;;;θ: κλείσουμε χρόνο μαζι με τον σαραντισμο χαχαχχαχαχ. Δεν εχουμε κ ορεξη οπως λες κ εσυ... Κι εγω έτσι σκεφτομαι κολάν κ τζίν κ μια φόρμα έχω εγκυμοσύνης έχω.. Οποτε με αυτά θα την βγάλω κ μετά... Κ μετα μολις επιστρέψουμε στη σιλουέτα μας εκει να δεις ψωνια.... Χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...