Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι ακόμα δεν υπάρχουν νέα της μαγνητικής..αλλά το θέμα μας τώρα είναι ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμεσα στο μάτι και τα δημόσια νοσοκομεία όμως το Γεννηματά το Αττικό και το Παίδων δεν μας δέχονται γιατί λένε δεν αναλαμβάνουν να κοιμησουν μωράκια...Μας Δέχεται μόνο ένας οφθαλμίατρος από το Ιασώ ο κύριος Σταύρακας...Και περιμένουμε και απάντηση από  το ΑΧΕΠΑ μήπως τον δέχονται εκεί...όμως εκεί πάλι έχω θέμα με τους γιατρούς...Δεν έχω ιδέα αν είναι καλοί!

Το θέμα είναι ότι αν πουμε να πάμε στο Ιασω,το νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης δεν δέχεται να κάνει διακομιδή γιατί το Ιασώ είναι ιδιωτικό.Και της Αλεξανδρούπολης δέχεται μόνο σε δημόσιο...και το χειρουργείο πρέπει να γίνει μέσα σε δύο τρεις εβδομάδες το πολύ !

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Angelmummy είπε:

Γεια σας και πάλι ακόμα δεν υπάρχουν νέα της μαγνητικής..αλλά το θέμα μας τώρα είναι ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμεσα στο μάτι και τα δημόσια νοσοκομεία όμως το Γεννηματά το Αττικό και το Παίδων δεν μας δέχονται γιατί λένε δεν αναλαμβάνουν να κοιμησουν μωράκια...Μας Δέχεται μόνο ένας οφθαλμίατρος από το Ιασώ ο κύριος Σταύρακας...Και περιμένουμε και απάντηση από  το ΑΧΕΠΑ μήπως τον δέχονται εκεί...όμως εκεί πάλι έχω θέμα με τους γιατρούς...Δεν έχω ιδέα αν είναι καλοί!

Το θέμα είναι ότι αν πουμε να πάμε στο Ιασω,το νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης δεν δέχεται να κάνει διακομιδή γιατί το Ιασώ είναι ιδιωτικό.Και της Αλεξανδρούπολης δέχεται μόνο σε δημόσιο...και το χειρουργείο πρέπει να γίνει μέσα σε δύο τρεις εβδομάδες το πολύ !

 

κοπελα μου δεν σου εχω ξαναγραψει, αλλα σε διαβαζω ανελειπως κ με αγωνια! ελπιζω ευχομαι κ προσευχομαι να πανε ολα καλα! ειμαι κ εγω πρωορομανουλα στην δευτερη κορη μου, τωρα ειναι 3,5 χρονων με απολυτως (ευτυχως!!! ΔΟΞΑΖΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ!!!!) κανενα προβλημα. η δικια μου γεννηθηκε 28 εβδ (ημουν απο την 25η με σπασμενα νερα στο ιασω), 980γρ. εμεινε 92 μερες στην θερμοκοιτιδα. ενα εχω να σου πω, ο κυριος Σταυρακας είναι αριστος γιατρος, εξαιρετικός επιστημονας κ πανω απο ολα ανθρωπος. αν καταληξεις εκει μην το σκεφτεις καθολου.  θα κανει οτι περναει κ ότι δεν περναει απο το χερι του για να μπορεσει να φτιαξει το ματακι του κουκλου σου. εχε πιστη, μην την χανεις, ολα θα πανε καλα!!!! σε φιλω..... να ηξερες ποσο πολυ σε καταλαβαινω!!!!!

πρίν από 13 λεπτά , Angelmummy είπε:

Γεια σας και πάλι ακόμα δεν υπάρχουν νέα της μαγνητικής..αλλά το θέμα μας τώρα είναι ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμεσα στο μάτι και τα δημόσια νοσοκομεία όμως το Γεννηματά το Αττικό και το Παίδων δεν μας δέχονται γιατί λένε δεν αναλαμβάνουν να κοιμησουν μωράκια...Μας Δέχεται μόνο ένας οφθαλμίατρος από το Ιασώ ο κύριος Σταύρακας...Και περιμένουμε και απάντηση από  το ΑΧΕΠΑ μήπως τον δέχονται εκεί...όμως εκεί πάλι έχω θέμα με τους γιατρούς...Δεν έχω ιδέα αν είναι καλοί!

Το θέμα είναι ότι αν πουμε να πάμε στο Ιασω,το νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης δεν δέχεται να κάνει διακομιδή γιατί το Ιασώ είναι ιδιωτικό.Και της Αλεξανδρούπολης δέχεται μόνο σε δημόσιο...και το χειρουργείο πρέπει να γίνει μέσα σε δύο τρεις εβδομάδες το πολύ !

 

αν κανατε διακομιδη με ιδιωτικο ασθενοφορο απο το ιασω???

πρίν από 2 λεπτά , YOTOU είπε:

κοπελα μου δεν σου εχω ξαναγραψει, αλλα σε διαβαζω ανελειπως κ με αγωνια! ελπιζω ευχομαι κ προσευχομαι να πανε ολα καλα! ειμαι κ εγω πρωορομανουλα στην δευτερη κορη μου, τωρα ειναι 3,5 χρονων με απολυτως (ευτυχως!!! ΔΟΞΑΖΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ!!!!) κανενα προβλημα. η δικια μου γεννηθηκε 28 εβδ (ημουν απο την 25η με σπασμενα νερα στο ιασω), 980γρ. εμεινε 92 μερες στην θερμοκοιτιδα. ενα εχω να σου πω, ο κυριος Σταυρακας είναι αριστος γιατρος, εξαιρετικός επιστημονας κ πανω απο ολα ανθρωπος. αν καταληξεις εκει μην το σκεφτεις καθολου.  θα κανει οτι περναει κ ότι δεν περναει απο το χερι του για να μπορεσει να φτιαξει το ματακι του κουκλου σου. εχε πιστη, μην την χανεις, ολα θα πανε καλα!!!! σε φιλω..... να ηξερες ποσο πολυ σε καταλαβαινω!!!!!

αν κανατε διακομιδη με ιδιωτικο ασθενοφορο απο το ιασω???

α! τωρα θυμηθηκα, ο σταυρακας νομιζω (ελπιζω να μην κανω λαθος) οτι εχει συνεργασια κ με το ελενας στην αθηνα. ρωτα τον που χειρουργει τα προωρα του ελενα? το ελενα ειναι δημοσιο. που τα χειρουργει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angelmummy είπε:

Ναι θα επικοινωνήσω μαζί του  την Δευτέρα οπωσδήποτε!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!πάρα πολύ όλες σας!!!

ο Θεος το καλο κοριτσακι μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι λενε μωρε??? πανε καλα ? απο την  μια δεν αναλαμβάνουν νάρκωση και απο την αλλη δεν μεταφέρει το εκαβ το παιδι σε ιδιωτικό ? τι ναρκωτικά πίνουν? μιλα με το ιασω να κάνετε διακομιδή με δικο τους ασθενοφόρο , και επειδή ειναι μακριά ρωτα αν γινετε να μοιραστείτε τη διαδρομή και  να τον φέρετε στο ιασω Λάρισας ή αν δεχονται στο γένεσις στη θεσσαλονικη να γινει η επέμβαση εχει μενν και εκει  . (μια ιδεα ριχνω γιατι ειναι πολυ μακρια)

On 16/11/2018 at 6:14 ΜΜ, Angelmummy είπε:

Γεια σας και πάλι ακόμα δεν υπάρχουν νέα της μαγνητικής..αλλά το θέμα μας τώρα είναι ότι πρέπει να χειρουργηθεί αμεσα στο μάτι και τα δημόσια νοσοκομεία όμως το Γεννηματά το Αττικό και το Παίδων δεν μας δέχονται γιατί λένε δεν αναλαμβάνουν να κοιμησουν μωράκια...Μας Δέχεται μόνο ένας οφθαλμίατρος από το Ιασώ ο κύριος Σταύρακας...Και περιμένουμε και απάντηση από  το ΑΧΕΠΑ μήπως τον δέχονται εκεί...όμως εκεί πάλι έχω θέμα με τους γιατρούς...Δεν έχω ιδέα αν είναι καλοί!

 Το θέμα είναι ότι αν πουμε να πάμε στο Ιασω,το νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης δεν δέχεται να κάνει διακομιδή γιατί το Ιασώ είναι ιδιωτικό.Και της Αλεξανδρούπολης δέχεται μόνο σε δημόσιο...και το χειρουργείο πρέπει να γίνει μέσα σε δύο τρεις εβδομάδες το πολύ !

  

το ΠΠαπαγεωργίου δεν τον δεχετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου λένε ότι το Πανεπιστημιακό Λάρισας μας δέχεται και η γιατρός που μπορεί να το χειρουργήσει λέγεται Ανδρουδη και είναι Επίκουρος Καθηγήτρια...καθώς και θα έρθουν δύο εξειδικευμένοι παιδοαναισθησιολογοι από το Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης. Τι να κάνω ?να το δεχτώ ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelmummy είπε:

Κορίτσια με λένε ότι το Πανεπιστημιακό Λάρισας μας δέχεται και η γιατρός που μπορεί να το χειρουργήσει λέγεται Ανδρουδη και είναι Επίκουρος Καθηγήτρια...καθώς και θα έρθουν δύο εξειδικευμένοι παιδοαναισθησιολογοι από το Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης. Τι να κάνω ?να το δεχτώ ?

Την γιατρό αυτή δεν την ξέρω αλλά το μόνο που ξέρω γιατί εκεί γέννησα κ η μικρή μου έμεινε για σχεδόν 1 μήνα στην ΜΕΝΝ είναι ότι η μονάδα πρόωρων έχει εξαιρετικούς νεογνολογους.. Κ απ' τη στιγμή που αναλαμβάνουν την εγχείρηση σημαίνει ότι μπορούν να αντιμετωπίσουν διάφορα περιστατικά... Σ εύχομαι όλα να πάνε καλά για το μικρό σου μαχητή κ να ξεπεράσετε όλα τα προβλήματα μαζί.. Ο γιος σου είναι δυνατός κ το έχει αποδείξει, μακάρι να βγουν όλα καλά κ με τη μαγνητική κ να τα αφήσετε όλα πίσω σας!!

Link to comment
Share on other sites

Με όποιον γιατρό κι ΑΝ μίλησα μου ειπαν ότι είναι πάρα πάρα πάρα πολύ σοβαρό χειρουργείο θέλει πολύ ψάξιμο πρέπει να γίνει άμεσα θέλει πολύ εξειδικευμένο γιατρό και μάλιστα ένας γιατρός μου είπε στην θέση σου κορίτσι μου θα το έστελνα Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angelmummy είπε:

Με όποιον γιατρό κι ΑΝ μίλησα μου ειπαν ότι είναι πάρα πάρα πάρα πολύ σοβαρό χειρουργείο θέλει πολύ ψάξιμο πρέπει να γίνει άμεσα θέλει πολύ εξειδικευμένο γιατρό και μάλιστα ένας γιατρός μου είπε στην θέση σου κορίτσι μου θα το έστελνα Αγγλία

Είναι δύσκολη η θέση σου.. Θα το σκεφτοσουν να το στείλεις Αγγλία?? Κ έχεις την οικονομική δυνατότητα? Αλλά θα μπορούσε να αντέξει κ ένα τόσο μεγάλο ταξίδι? Καταλαβαίνω το δίλημμα σου, μακάρι κ η απόφαση που θα πάρεις να είναι κ η πιο σωστή.. Είναι όντως τόσο καλύτερα στην Αγγλία? Εδώ δεν υπάρχουν τα μέσα? Ο μικρούλης σου πάντως είναι δυνατός..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια δεν έχω την οικονομική δυνατότητα ούτε για το Ιασώ! Αν είχα τα χρήματα θα έφευγα στον Σταύρακα με κλειστά μάτια !!! Δεν ξέρω τι να κάνω αυτή την ωρα...έχω μιλήσει με το Χαμόγελο του παιδιού και μου λέει ότι εφόσον μας αναλαμβάνει η Λάρισα δεν μπορούν να κάνουν κατι...Και πως δεν μπορούν έτσι κι αλλιώς να αναλάβουν τα έξοδα απλά το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να παρέμβουν για να το κάνει η κλινική του Ιασω δωρεάν ! Και φυσικά η κλινική δεν νομίζω να το δεχτεί εφόσον μας παίρνουν από την Λάρισα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angelmummy είπε:

Κοριτσια δεν έχω την οικονομική δυνατότητα ούτε για το Ιασώ! Αν είχα τα χρήματα θα έφευγα στον Σταύρακα με κλειστά μάτια !!! Δεν ξέρω τι να κάνω αυτή την ωρα...έχω μιλήσει με το Χαμόγελο του παιδιού και μου λέει ότι εφόσον μας αναλαμβάνει η Λάρισα δεν μπορούν να κάνουν κατι...Και πως δεν μπορούν έτσι κι αλλιώς να αναλάβουν τα έξοδα απλά το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να παρέμβουν για να το κάνει η κλινική του Ιασω δωρεάν ! Και φυσικά η κλινική δεν νομίζω να το δεχτεί εφόσον μας παίρνουν από την Λάρισα.

Σε καταλαβαίνω ότι χωρίς λεφτά δεν μπορείς να κάνεις κ πολλά, πάντως μόλις είδα το βιογραφικό από τη γιατρό που σας αναλαμβάνει κ είναι πολύ καλό... Λογικά βέβαια θα το έχεις δει κ εσύ. Έχει εξειδικευτει στο Harvard και γενικά της έχουν απονέμει αρκετά βραβεία.. Ίσως κ για αυτό σας αναλαμβάνει γιατί πιστεύει στον εαυτό της. Δύσκολα ένας γιατρός αναλαμβάνει ένα τόσο μικρό μωράκι. Δεν θέλω βέβαια να σε επηρεάσω με αυτά που σ είπα, εσύ κρίνεις κ αποφασίζεις. Μακάρι όλα να πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν σου έχω ξαναγράψει αλλά παρακολουθω με αγωνία το θέμα σου... Εγώ θα ήθελα να προτείνω κάτι γιατί η στήριξη δεν έχει όρια. Με μια ελάχιστη βοήθεια από όλες μας ίσως ο μαχητής σου είχε τη δυνατότητα για κάτι που τώρα δεν έχει! Επειδή ξέρω τι πάει να πει να θες να κάνεις πράγματα για το παιδί σου και να μην μπορείς προτείνω λοιπόν να ανοίξουμε ένα καινούργιο θέμα και όποιος θέλει να μπορεί να προσφέρει έστω και το ελάχιστο. Ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, το λέω με την καλύτερη των προθέσεων...

  • Μου αρέσει 8

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelmummy είπε:

Κορίτσια μου λένε ότι το Πανεπιστημιακό Λάρισας μας δέχεται και η γιατρός που μπορεί να το χειρουργήσει λέγεται Ανδρουδη και είναι Επίκουρος Καθηγήτρια...καθώς και θα έρθουν δύο εξειδικευμένοι παιδοαναισθησιολογοι από το Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης. Τι να κάνω ?να το δεχτώ ?

Η ανδρουδη ειναι κ στο ιασω θεσσαλιας.για να ειναι κ στα δυο νοσοκομεια, φανταζομαι θα ειναι απο τους κορυφαιους γιατρους. Επισης δεν νομιζω οτι θα διακινδυνευε η ιδια την φημη της αν δεν ηταν σιγουρη οτι μπορει να ανταπεξελθει σε τοσο σοβαρο χειρουργειο. Βεβαια ολα αυτα ειναι δικη μου γνωμη καθως δεν την ξερω προσωπικα οπως τον σταυρακα.  Ελπιζω να παρετε την καλυτερη αποφαση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να γράψω Με έχετε συγκινήσει Απίστευτα!!!!!

Ψάχνω από το πρωί να μάθω τιμή για τον κύριο Σταύρακα

Αλήθεια κορίτσια θα με βοηθήσετε? Δεν ξέρω τι να σκεφτώ από το πρωί έχει τρελαθεί και εχει κολλήσει το μυαλό μου έχω μιλήσει με δεν ξέρω και γω ποσους γιατρούς και το μόνο που κάνω είναι μετά από τα τηλεφωνήματα να πελαγωνω και να κλαίω ....Παίρνω τηλέφωνα στο χαμόγελο παίρνω τηλέφωνα στον Σταύρακα παίρνω τηλέφωνα στη Λάρισα παίρνω τηλέφωνα σε όλους τους οφθαλμίατρους και ο έναε μετά τον άλλον με παραπέμπουν σε γιατρούς που έχω ήδη μιλήσει και μου έχουν πει όλοι τα ίδια ! Δεν είναι για μας τέτοια χειρουργεία! Μα καλά τόσο μα τόσο σοβαρό είναι??πόσα ακόμα θα περάσει το μωράκι μου ??? Εμείς ?? Εμείς δεν περνάμε τίποτα....Αυτός είναι που παλεύει και μας έχει βάλει όλους τα γυαλιά!

Όσο για την βοήθεια  @ΦαιηΚατς δεν ξέρω τι να πω ! Φυσικά και δεν παρεξηγώ γιατί δεν ψαχνω τα χρήματα για άλλο λόγο ....τα ψάχνω για να πάω το παιδί μου εκεί που είναι καλύτερα...γιατί η κάθε μανούλα αυτό ψάχνει για το δικό της παιδί ....Αύριο περιμένω από τον κύριο Σταύρακα να μου βγάλει ένα κοστολογιο για την επέμβαση και την κλινική...περιμένω και τηλέφωνο από το χαμόγελο του παιδιού...Αν δεν μπορέσω να μαζέψω όλο το ποσό θα ζητήσω από όπου μπορώ χρήματα ....Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλη σας την στήριξη και την αγάπη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...