Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Χρυ_καρ said:

Τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη και οι 2 μας..

Δεν είναι σίγουρο οτι θα έχουμε έντονα συμπτώματα. Εγώ θα περιμένω τη καθυστέρηση. Μην απογοητεύεσαι να κάνεις θετικές σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, berd είπε:

Δεν είναι σίγουρο οτι θα έχουμε έντονα συμπτώματα. Εγώ θα περιμένω τη καθυστέρηση. Μην απογοητεύεσαι να κάνεις θετικές σκέψεις.

Και γω τη καθυστερηση θα περιμενω..αλλα οχι πολυ..1 2 μερες..μπας και μου φυγει το αγχος..χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ από χτες δεν πονάω τόσο στο στήθος , μόνο πρησμένο είναι όπως και η κοιλιά μου αλλά γενικά δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο. Μάλλον τη Τετάρτη θα έρθουν οι Ρώσοι ( όπως λέω :razz: ) και θα το πάμε πάλι απ την αρχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, berd είπε:

Καλημέρα. Εγώ από χτες δεν πονάω τόσο στο στήθος , μόνο πρησμένο είναι όπως και η κοιλιά μου αλλά γενικά δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο. Μάλλον τη Τετάρτη θα έρθουν οι Ρώσοι ( όπως λέω :razz: ) και θα το πάμε πάλι απ την αρχή.

Καλημερα..και γω πρισμενο στηθος και κοιλια..αλλα δεν εχω ιδιαιτερα πονους περιοδου οπως εχω συνηθως..κανα τσιμπημα αραια και που..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χρυ_καρ said:

Καλημερα..και γω πρισμενο στηθος και κοιλια..αλλα δεν εχω ιδιαιτερα πονους περιοδου οπως εχω συνηθως..κανα τσιμπημα αραια και που..

Πότε περιμένεις περίοδο;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα... Προσπαθώντας και εμεις για ενα σπορακι ξεκινησαμε τον προηγουμενο μηνα ειχαμε επαφες αν και οταν το τεστ ωορρηξίας βγηκε θετικο λογω του οτι δεν μειναμε σπιτι μας αλλα στα πεθερικα μου δεν ηρθαμε σε επαφη εκςινη την ημερα και την επομενη.. Και ετσι ηρθαν οι Ρώσοι.. Αν και ειχα καθυστερηση 2 μερες.. Αντι 28 μέρες εγινε 30 μερες ο κύκλος μου τον προηγουμενο μηνα.. Αυτο τον μηνα.. Ξανα δοκιμασα τεστ ωορρηξίας ομως δεν βγηκε ποτς θετικό.. Και ειχαμε καθημερινα επαφη αυτη τη φορα.. Δεν ξερω τι εχει συμβει.. Ουτς νιωθω τιποτα.. Ουτε πονους ωορρηξίας οπως αλλες φορες.. Υπαρχει περίπτωση να μην έγινε ωορρηξία η να εγινε μετά το τεστ και να μην το επιασε?? δεν ξερω.. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και στενοχωρημένη γιατι αυτο τον μηνα προσπαθησαμε πολυ. Και ηταν υπεροχος μηνας. Το διασκεδασαμε... Εχει συμβει σε καποια?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα... Προσπαθώντας και εμεις για ενα σπορακι ξεκινησαμε τον προηγουμενο μηνα ειχαμε επαφες αν και οταν το τεστ ωορρηξίας βγηκε θετικο λογω του οτι δεν μειναμε σπιτι μας αλλα στα πεθερικα μου δεν ηρθαμε σε επαφη εκςινη την ημερα και την επομενη.. Και ετσι ηρθαν οι Ρώσοι.. Αν και ειχα καθυστερηση 2 μερες.. Αντι 28 μέρες εγινε 30 μερες ο κύκλος μου τον προηγουμενο μηνα.. Αυτο τον μηνα.. Ξανα δοκιμασα τεστ ωορρηξίας ομως δεν βγηκε ποτς θετικό.. Και ειχαμε καθημερινα επαφη αυτη τη φορα.. Δεν ξερω τι εχει συμβει.. Ουτς νιωθω τιποτα.. Ουτε πονους ωορρηξίας οπως αλλες φορες.. Υπαρχει περίπτωση να μην έγινε ωορρηξία η να εγινε μετά το τεστ και να μην το επιασε?? δεν ξερω.. Ειμαι πολυ μπερδεμενη και στενοχωρημένη γιατι αυτο τον μηνα προσπαθησαμε πολυ. Και ηταν υπεροχος μηνας. Το διασκεδασαμε... Εχει συμβει σε καποια?? 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; κ ποιες μέρες έκανες τεστ; κάνεις ένα την ημέρα; μαρκα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; κ ποιες μέρες έκανες τεστ; κάνεις ένα την ημέρα; μαρκα; 

Εκανα τα clear blue digital που εχουν κυκλο όταν δεν εχεις η χαμογελο οταν εχεις ωορρηξία.. Τωρα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου μου.. Και εκανα απο την 11η μερα καθε πρωι.. Αλλα πρωι μιλουμε για 6 το πρωι.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Εκανα τα clear blue digital που εχουν κυκλο όταν δεν εχεις η χαμογελο οταν εχεις ωορρηξία.. Τωρα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου μου.. Και εκανα απο την 11η μερα καθε πρωι.. Αλλα πρωι μιλουμε για 6 το πρωι.. 

 

Προσωπικα δ εχω κανει τεστ ωορρηξίας, αλλα πολλές κοπέλες κάνουν δύο την ημέρα, ένα πρωί κ ενα απόγευμα, γτ καμια φορα δ μένει πολύ  ανεβασμένη η ορμόνη, κ έτσι την πιανουν καλυτερα(δ ξερω αν αυτό ισχύει μόνο για τα τεστ ταινία τύπου hometest) 

Ίσως έκανες 10 η μέρα  η μπορει να κάνεις τις επομενες δύο μέρες, μπορεί να αργήσει λίγο κ να άλλαξε ο κύκλος με τις επαφές. Στον προηγούμενο κύκλο ποια μερα είχες ωορρηξια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Προσωπικα δ εχω κανει τεστ ωορρηξίας, αλλα πολλές κοπέλες κάνουν δύο την ημέρα, ένα πρωί κ ενα απόγευμα, γτ καμια φορα δ μένει πολύ  ανεβασμένη η ορμόνη, κ έτσι την πιανουν καλυτερα(δ ξερω αν αυτό ισχύει μόνο για τα τεστ ταινία τύπου hometest) 

Ίσως έκανες 10 η μέρα  η μπορει να κάνεις τις επομενες δύο μέρες, μπορεί να αργήσει λίγο κ να άλλαξε ο κύκλος με τις επαφές. Στον προηγούμενο κύκλο ποια μερα είχες ωορρηξια; 

Στον προηγουμενο εκανα την 15η μερα.. Αγχωνομαι μην δημιουργήθηκε καμια κυστη ξανα.. Λογω κυστης επαιρνα αντισυλλυπτικα για 10 μηνες.. Και τα σταματησα πριν απο 4 μηνες.. Μου ειπε ο γιατρος τους πρωτους 2 μηνες να προσεχουμε και μετα να ξεκινησουμε να προσπαθουμε.. Και μολις ξεκινησαμε αλλαξε ο κυκλος μου απο 28 εγινε 30 και τωρα αυτο.. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Χρυ_καρ said:

Τη πεμπτη αλλα επειδη δε μπορω αλλο να περιμενω σκεφτομαι μηπως παω για μια β χοριακη..

@Χρυ_καρ Τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι

6 hours ago, Χρυ_καρ said:

@berdτι εγινε κοριτσι; πως εισαι;

Μέσα στην αγωνία. Αύριο περιμένω περίοδο. Δεν καταλαβαίνω κάτι έχω λευκά υγρά και βαρύ στήθος. Μακάρι να μην μου έρθει αύριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...