Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Αντε να ανοίξουμε το θεματακι Μαρτίου.. κοριτσια 

Πολυ χαρηκα για εσενα κοριτσι μου. Μας  δινεις δύναμη και σε εμας να συνεχίσουμε τις προσπάθειες.. Εγω αυριο εχω ραντεβού με το γιατρό για απλό τσεκ απ γιατι μου εχει μπει η ιδεα οτι υπάρχει κύστη. Και εννοείται πως συνεχίζω για τον δευτερο μηνα προσπαθειών με τον αντρα μου.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Πολυ χαρηκα για εσενα κοριτσι μου. Μας  δινεις δύναμη και σε εμας να συνεχίσουμε τις προσπάθειες.. Εγω αυριο εχω ραντεβού με το γιατρό για απλό τσεκ απ γιατι μου εχει μπει η ιδεα οτι υπάρχει κύστη. Και εννοείται πως συνεχίζω για τον δευτερο μηνα προσπαθειών με τον αντρα μου.... 

Να μη το βάζεις κάτω και όσο μπορείς να είσαι χαλαρή.. 

Διωξε αρνητικές σκέψεις και τρεχα να φτιάξεις οτι πρέπει.   

Εγω το άφησα πολυ αν ειχα βρει το γιατρό μου νωρίτερα ολα θα ηταν αλλιώς 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta said:

Να μη το βάζεις κάτω και όσο μπορείς να είσαι χαλαρή.. 

Διωξε αρνητικές σκέψεις και τρεχα να φτιάξεις οτι πρέπει.   

Εγω το άφησα πολυ αν ειχα βρει το γιατρό μου νωρίτερα ολα θα ηταν αλλιώς 

@Sofiamarinos Γιατί να υπάρχει κύστη; Εχεις ενδείξεις;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

@Sofiamarinos Γιατί να υπάρχει κύστη; Εχεις ενδείξεις;;

Ειχα πέρυσι ξανα και εφυγε μονη της στους 2 μηνες αλλα μετα επαιρνα αντισυλληπτικα για να μη δημιουργηθει ξανα ως την στιγμη που θα θελαμε να κανουμε μωρακι. Τα σταματησα πριν 4 μηνες τα χαπια.. Αλλα ξαφνικα τον προηγιυμενο μηνα ο κύκλος μιυ απο 28 μερες εγινε 36 ειχα καποιους πονους.. Δεν ξερω.. Μου μπηκε αυτη η ιδεα οτι δημιουργηθηκε ξανα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εκανα το  digital της clear blue, το Σάββατο εκανα το self clear και ηταν αρνητικοτατο... 

Καλημέρα, πήγαινε στην 27 σελίδα εκεί έγραψα πρωτη φορά.. 

Παντως ειχα πολυ νωρις συμπτώματα 3 μερες μετα την ωορηξια που βρήκαμε με το γιατρό. 

Πήγαινε στην 27 σελίδα να διαβάσεις εκεί έγραψα πρωτη φορά.. 

Να αφουγκραζεστε το σώμα σας κοριτσιααααα

Σοβαρά;;;;και υποτίθεται ήταν η μέρα που περίμενες περίοδο.αρα...συμβαινει αρνητικά τεστ με εγκυμοσύνη.συγχαρητηρια και πάλι κ όλα καλά να σου πάνε μια εύκολη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι πάνω από όλα.αλλα το self clear;;;υποτίθεται ευαισθητο.κοιτα να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σοβαρά;;;;και υποτίθεται ήταν η μέρα που περίμενες περίοδο.αρα...συμβαινει αρνητικά τεστ με εγκυμοσύνη.συγχαρητηρια και πάλι κ όλα καλά να σου πάνε μια εύκολη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι πάνω από όλα.αλλα το self clear;;;υποτίθεται ευαισθητο.κοιτα να δεις.

Το Σάββατο ήταν νωρις σήμερα περίμενα περιοδο .

Αλλα το σελφ λεει οτι ανιχνεύει και 5 μερες μετα την επαφή.. ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ.

Digital ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ !! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εγω σου εύχομαι σύντομα οτι ποθείς 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Να μη το βάζεις κάτω και όσο μπορείς να είσαι χαλαρή.. 

Διωξε αρνητικές σκέψεις και τρεχα να φτιάξεις οτι πρέπει.   

Εγω το άφησα πολυ αν ειχα βρει το γιατρό μου νωρίτερα ολα θα ηταν αλλιώς 

Μα ξέρεις πόσο χάρηκα????να σου πάνε όλα υπέροχα στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!

@Maraki.s την έκανα σήμερα κορίτσι μου...Και μάλιστα περίπου δύο φορές γιατί την πρώτη δεν κρατιόταν το υγρό να περάσει από τις σάλπιγγες και έτρεχε...Όλα καλά μ είπαν...έχω ραντεβού με τον γιατρό μ σήμερα να δούμε....μην αγχώνεσαι πάντως...πραγματικά πιο πολύ είναι η ιδέα πάρα ο πόνος..:) πως είσαι εσύ???

On 8/7/2020 at 2:52 ΠΜ, Chris8229 είπε:

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες και τις μελλουσες μανουλες. Εχω και εγω μια ερωτηση. Πριν 1.5 μηνα εκανα χειρουργειο οπου αφερεθηκε η δεξια σαλπιγκα και καταστραφηκε και η δεξια ωοθηκη λογω ενδομητριωσης. Ο γιατρος ειπε να προχωρησουμε σε λιγους μηνες σε εξωσωματικη. Τελευταια μου περιοδος 21/06 στην ωορηξια ειχα 3-4 ημερες ροζ η καφε υγρα. Κατι που ποτε πριν δεν ειχα σε ωορηξια. Εχω τσιμπηματα στην αριστερη σαλπιγκα. Το στηθος ποναει πολυ και περιμενω περιοδο γυρω στις 19/07. Υπαρχει πιθανοντητα να ειμαι η ειναι της φαντασιας μου. Λιγο χλωμο το βλεπω αλλα αν εχετε παρομοια εμπειρια θα ηθελα να μαθω. Ευχαριστω

Κορίτσι μου δεν έχω καθόλου εμπειρία σε αυτό το θέμα Αλλά έχω ακούσει παρόμοια ιστορία από μια κοπέλα που έμεινε τελικά έγκυος και μάλιστα ενώ ετοιμαζόταν για την εξωσωματική....να εψεις πίστη..το γυναικείο σώμα ειναι πραγματικά μαγικο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, berd είπε:

Εγώ έχω καλό προαίσθημα αυτή τη φορά κορίτσια. Λίγο ανησυχώ για τη κύστη στη μια ωοθήκη που μου βρήκε ο γιατρός αλλά θέλω να ελπίζω οτι θα φύγει μόνη της και θα κάνει τη δουλειά της η άλλη μου ωοθήκη. Αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι. Να σας πω τι παρατήρησα. Λίγες μέρες μετά την ωορηξία με έπιασε ένας πόνος χαμηλά σε όλη τη κοιλιά, χτες 5 μερες πριν τη περίοδο με έπιασε έντονος πονοκέφαλος, είχα κάτι μουδιάσματα στο στήθος και άρχισε να πρήζεται. Α! καμιά βδομάδα τώρα όταν μυρίζω τσιγάρο ανακατεύομαι λίγο και μια μέρα έφαγα ένα φυστίκι και αηδίασα. Δεν ξέρω αν είναι όντως συμπτώματα απο τόσο νωρίς ή είναι από την τεράστια επιθυμία μου να γίνω και γω μανούλα. 

Για την κύστη μην φοβασαι.εγω όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου είχα 3εκατοστα κύστη στην ωοθήκη και όλα καλά δεν με ενοχλήσε δεν την ενόχλησα.για τα συμπτώματα εγώ γενικά δεν τα εμπιστεύομαι.οτι παράξενο μου έχει τύχει στις εγκυμοσύνες το έχω ζήσει και στην περίοδο.μεχρι να σηκώνομαι βράδυ να κάνω εμετό και ήταν καραμπινατο ψυχοσωματικό γιατί ήθελα σαν τρελή να ξαναμεινώ εγκυος.στο προαίσθημα πιστεύω.τις δύο από τις  φορές που έμεινα είχα μια γλυκιά αίσθηση ότι κάτι μου συμβαινει.δεν θέλω να απογοητεύω κάποιο κορίτσι αλλά εγώ περίπου ενάμισυ χρόνο που ερμηνευα συμπτώματα κοντεψα να τρελαθώ.το μόνο που χρειάζεται είναι να προσέχουμε γιατί υπάρχει πάντα η πιθανότητα να έχουμε μωράκι.και επίσης η ερμηνεία των συμπτωμάτων μας αγχωνει και στην φάση της εγκυμοσύνης.ορμονικα σκαμπανεβάσματα θα φέρνουν και θα παίρνουν τα συμπτώματα.και θα είναι φυσιολογικά.εγω πήγα σαν τρελή σε μια εγκυμοσύνη επειδή κόπηκαν τα μικροσυμπτωματα και άκουσα την καρδούλα και μου λέει αυτή η γιατρός εσένα από το άγχος σου έφυγαν και τα συμπτώματα.θετικη σκέψη ας έχουμε και λίγο τύχη.

Just now, Aria konsta είπε:

Το Σάββατο ήταν νωρις σήμερα περίμενα περιοδο .

Αλλα το σελφ λεει οτι ανιχνεύει και 5 μερες μετα την επαφή.. ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ.

Digital ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ !! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εγω σου εύχομαι σύντομα οτι ποθείς 

Ναι καλά πέντε μέρες από την επαφή τι χαζά λένε στον κόσμο.αφου πέντε με έξι μέρες από την σύλληψη ίσως και δέκα γίνεται η εμφύτευση του εμβρύου στην μήτρα και τότε ξεκινά η παραγωγή χοριακης που μέχρι να φτάσει να φαίνεται στα ούρα πρέπει στο αίμα να έχει φτάσει σε ένα σημείο.απατη.ευχαριστω για τις ευχές κορίτσι μου κ εσύ όπως σου είπα όλα καλά να πάνε και γενικά στις εγκυουλες λέω να μην διαβάζουν παράξενα κ δυσάρεστα.να έχετε όμορφη εγκυμοσύνη να την θυμάστε με χαρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@berd Κορίτσι μου σε σκέφτομαι συνέχεια! 

Κ εγώ 5 μέρες πριν την περίοδο είχα μία ημικρανία αστα να πάνε.. Δεν άντε ούτε φωνές ούτε φως, τίποτα.. Αλλά αντί για την περίοδο μου ήρθε το σποράκι μου..

Αντε βρε κορίτσι μου στο εύχομαι απο την καρδιά μου!

Και στα υπόλοιπα κορίτσι ατο εύχομαι εννοείται, απλά με την berd μιλούσαμε από την αρχή.. Πότε είναι οι μέρες που περιμένεις?

 

Και πολλά συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες :wub:

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσια η χοριακη ειναι 51 μονάδες.. είναι καλά;; 

Νομίζω είναι καλή μάλλον άργησες να κάνεις ωορηξία..... Γι αυτό δεν έδειξε και το τεστ.. Πρπει ανά μέρα η δύο αν δε κάνω λάθος να διπλασιάζεται...!!!και παλι συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Αντε να δούμε και εμείς... Εμενα ακόμα άφαντη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσια η χοριακη ειναι 51 μονάδες.. είναι καλά;; 

Γι αυτό δεν φάνηκε Σάββατο.σημερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης;;;τώρα θα σου είπε ο γιατρός μεθαύριο να κάνεις άλλη μια και θα διπλασιαστεί.μην αγχώνεσαι αρχή είναι.ειναι χαμηλή αλλά σε μερικές περιπτώσεις αργεί να πάρει μπρος.αυτο που είπα πριν...ως δέκα μέρες από την σύλληψη μπορεί να γίνει η εμφύτευση άρα ξεκινά η χοριακη από 5 και διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες άρα υπολόγισε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...