Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Μην αγχώνεσαι καθολου !!

Την Δευτέρα πρωί πήγαινε για αίματος και εγω το ίδιο θετικές σκέψεις κοριτσάκι μου και προσοχή 

Αχ.. αν δεν μου εχεο ερθει μεχρι δευτερα θα παρω ενα τεστακι πρωτα κ μετα θα κανω β χοριακηη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια. Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο έχω λευκά υγρά και κράμπες στη κοιλιά. Το πρήξιμο στο στήθος συνεχίζεται και με πονάει κατά διαστήματα και η μέση μου. Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο έχω λευκά υγρά και κράμπες στη κοιλιά. Το πρήξιμο στο στήθος συνεχίζεται και με πονάει κατά διαστήματα και η μέση μου. Θα δείξει...

Κορίτσι μου έχω ξαναπεί σε συζήτηση ότι αρνούμαι να ερμηνεύω συμπτώματα επειδή ότι είχα σε εγκυμοσύνες είχα και στην περίοδο.σε τέσσερις εγκυμοσύνες διαφορετικά κ όμοια με αυτά της περιόδου.βεβαια οι κράμπες που είχα στην μια εγκυμοσύνη ήταν πολύ έντονες σαν να μου είχες γυρίσει σβούρα την μήτρα.φτερνιζομουν και πάθαινα σοκ.και υγρά εννοείται σε όλες τις εγκυμοσύνες.ναι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και εύχομαι ολόψυχα να έχεις μωράκι.πες μας όταν έχεις νέα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Στις 5 μερες και τεστ νομιζω θα δείξει... 

Αλλα ναι και η χοριακη πιο καλά! 

Έχεις κάποιο σύμπτωμα;

Θετικές σκεψειιιιιιςςςςς μονο!!!

Μεχρι στιγμής όλα καλα δόξα το θεό! 

Βέβαια συμπτώματα δεν εντοπίζω.. και με αγχώνει αυτο .. 

Κοριτσάκι τώρα είδα το τελευταίο που είπες για τα συμπτώματα.λεω ξανά και ξανά να μην δίνετε σημασία στα συμπτώματα.σας μιλάει η πείρα .τα συμπτώματα μου ήταν σαν της περιόδου κ δεν καταλάβαινα ποτέ αμάν κ τι ότι ήμουν έγκυος.εμενα έγκυος αν σταματούσαν ανησυχούσα δηλαδή η ερμηνεία συμπτωμάτων βασανιστικά συνέχιζε και στις εγκυμοσύνες.μου κοβοντουσαν μια μέρα επανέρχονταν μια άλλη...έχω πάει σε γιατρό νομίζοντας ότι παλινδρομισε γιατί έφυγαν τα συμπτώματα,όμως άκουσα καρδούλα μια χαρά,το τραγικό χωρίς να θέλω να τρομάξω κανένα κορίτσι,στην τελευταία μου παλινδρομη συνέχιζα να έχω συμπτώματα ενώ είχε παλινδρομισει το εμβρυο.εκανα βεβαια τρεις εβδομαδες να παω γιατρο και έκοβα το κεφάλι ότι αν έχω συμπτώματα η εγκυμοσύνη πάει καλά.σε εμενα μετα την εκτη εβδομαδα φουντωναν τα συμπτωματα.να μην τα ερμηνεύουμε να πηγαίνουμε σε σωστους γιατρούς που να ελέγχουν σωστά την εγκυμοσύνη και να προλαβαίνουν καταστάσεις.δεν είναι νόμος η συμπτωματολογια.καλους γιατρούς κορίτσια να σας έχουν από κοντά και καλή τύχη.να ευχαριστηθεις κ εσύ κοριτσάκι κ οι υπόλοιπες εγκυουλες την εγκυμοσύνη σας.γερα μωράκια στην αγκαλιά σας αυτό θα σκεφτεστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου.. Πηγα και εγω γιατρο σημερα.. Ευτυχως δεν υπηρχε καμια κυστη που φοβομουν.. Ολα ειναι τελεια.. Μου ειπε να παρω καποιες πολύ βιταμίνες φυτικες που ενισχύουν το συστημα μας. Μονο καλο κάνουν μου ειπε.. Κακο δεν κανουν.. Και να ερχομαι σε επαφη μερα παρα μερα αφου δεν ξερω ποτε κανω ωορρηξία καθως ξαφνικα μεγαλωσε ο κυκλος μου τον προηγουμενο μηνα.. Ειμαι ενθουσιασμενη και βαζουμε βουρ.. Μου εγραψε βεβαια να κανω μια επαναληψη στην προλακτινη μου γιατι παλιά την ειχα υψηλή και θελει να δει τωρα αν είναι στα φυσιολογικα της η οχι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sofiamarinos said:

Καλησπερα κοριτσια μου.. Πηγα και εγω γιατρο σημερα.. Ευτυχως δεν υπηρχε καμια κυστη που φοβομουν.. Ολα ειναι τελεια.. Μου ειπε να παρω καποιες πολύ βιταμίνες φυτικες που ενισχύουν το συστημα μας. Μονο καλο κάνουν μου ειπε.. Κακο δεν κανουν.. Και να ερχομαι σε επαφη μερα παρα μερα αφου δεν ξερω ποτε κανω ωορρηξία καθως ξαφνικα μεγαλωσε ο κυκλος μου τον προηγουμενο μηνα.. Ειμαι ενθουσιασμενη και βαζουμε βουρ.. Μου εγραψε βεβαια να κανω μια επαναληψη στην προλακτινη μου γιατι παλιά την ειχα υψηλή και θελει να δει τωρα αν είναι στα φυσιολογικα της η οχι.. 

Πολύ ευχάριστα νέα μπράβο! Να σε ρωτήσω ποιες βιταμίνες σου είπε να πάρεις; Βουρ βουρ τώρα για το σποράκι με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Πολύ ευχάριστα νέα μπράβο! Να σε ρωτήσω ποιες βιταμίνες σου είπε να πάρεις; Βουρ βουρ τώρα για το σποράκι με το καλό!!!

Μου ειπε μια αλλα δεν καταλαβαινω τα γραμματα.. Δεν την ειχε το φαρμακειο μου. Μου ειπε να παρω οποιαδηποτε πολύ βιταμίνη για αυτο το σκοπο που να εχει μεσα φολικο οξυ ωμεγα 3 και τα λοιπα.. Αγορασα μια της lamberts που εχει 60 καψουλες μεσα οποτε ειναι για δυο μηνες.. 

Νομιζω πως γραφει iolofen ?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos said:

Μου ειπε μια αλλα δεν καταλαβαινω τα γραμματα.. Δεν την ειχε το φαρμακειο μου. Μου ειπε να παρω οποιαδηποτε πολύ βιταμίνη για αυτο το σκοπο που να εχει μεσα φολικο οξυ ωμεγα 3 και τα λοιπα.. Αγορασα μια της lamberts που εχει 60 καψουλες μεσα οποτε ειναι για δυο μηνες.. 

Νομιζω πως γραφει iolofen ?? 

Μήπως inofert;;; Ωραία άντε με το καλό απ τη καρδιά μου:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Μήπως inofert;;; Ωραία άντε με το καλό απ τη καρδιά μου:)

Οχι iolofen γραφει τελικα.. Το εψαξα στο ιντερνετ και ειδα το κουτι.. Αλλα δεν το ειχε το φαρμακειο μου.. Οποτε πηρα κατι αναλογο.. Σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυ.. Ευχομαι ολες μας ο Ιούλιος να ειναι ο τυχερός μηνας.. Εμενα παντως ηταν και ο γαμος αυτο τον μηνα.. Αλλα ακυρωθηκε λόγω κορρονοιου.. Οποτε μακαρι να ερθει κατι καλύτερο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamarinos said:

Οχι iolofen γραφει τελικα.. Το εψαξα στο ιντερνετ και ειδα το κουτι.. Αλλα δεν το ειχε το φαρμακειο μου.. Οποτε πηρα κατι αναλογο.. Σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυ.. Ευχομαι ολες μας ο Ιούλιος να ειναι ο τυχερός μηνας.. Εμενα παντως ηταν και ο γαμος αυτο τον μηνα.. Αλλα ακυρωθηκε λόγω κορρονοιου.. Οποτε μακαρι να ερθει κατι καλύτερο... 

Στο εύχομαι. Να κάνετε του χρόνου δύο γλέντια:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν τα inofert τιποτα ... :D

Βουυυυρ και ξανα βουυυρ.. θα δεις ότι όλα θα πανε καλα απο δω και πέρα!!

8 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Κοριτσάκι τώρα είδα το τελευταίο που είπες για τα συμπτώματα.λεω ξανά και ξανά να μην δίνετε σημασία στα συμπτώματα.σας μιλάει η πείρα .τα συμπτώματα μου ήταν σαν της περιόδου κ δεν καταλάβαινα ποτέ αμάν κ τι ότι ήμουν έγκυος.εμενα έγκυος αν σταματούσαν ανησυχούσα δηλαδή η ερμηνεία συμπτωμάτων βασανιστικά συνέχιζε και στις εγκυμοσύνες.μου κοβοντουσαν μια μέρα επανέρχονταν μια άλλη...έχω πάει σε γιατρό νομίζοντας ότι παλινδρομισε γιατί έφυγαν τα συμπτώματα,όμως άκουσα καρδούλα μια χαρά,το τραγικό χωρίς να θέλω να τρομάξω κανένα κορίτσι,στην τελευταία μου παλινδρομη συνέχιζα να έχω συμπτώματα ενώ είχε παλινδρομισει το εμβρυο.εκανα βεβαια τρεις εβδομαδες να παω γιατρο και έκοβα το κεφάλι ότι αν έχω συμπτώματα η εγκυμοσύνη πάει καλά.σε εμενα μετα την εκτη εβδομαδα φουντωναν τα συμπτωματα.να μην τα ερμηνεύουμε να πηγαίνουμε σε σωστους γιατρούς που να ελέγχουν σωστά την εγκυμοσύνη και να προλαβαίνουν καταστάσεις.δεν είναι νόμος η συμπτωματολογια.καλους γιατρούς κορίτσια να σας έχουν από κοντά και καλή τύχη.να ευχαριστηθεις κ εσύ κοριτσάκι κ οι υπόλοιπες εγκυουλες την εγκυμοσύνη σας.γερα μωράκια στην αγκαλιά σας αυτό θα σκεφτεστε.

Μωρε στην κόρη μου τιποτα δεν ειχα εξ αρχής.. εντελώς από τύχη εκανα τεστ και ηταν θετικο .. δεν ειχα ουτς περιόδου ουτε τιποτα . 

Τωρα 3 μερες μετα την ωορηξια ηταν ολα πρωτόγνωρα δε τα ένιωθα ουτε στην περιοδο όπως και μεχρι προχθες συμπτώματα περιόδου εξαφανιζολ ... εκεί ναι ένιωθα ότι τα κατάφερα.. το κάθε σώμα διαφορετικό ο κάθε οργανισμός διαφορετικος και απο γυναικα σε γυναικα και απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sofiamarinos είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.. Πηγα και εγω γιατρο σημερα.. Ευτυχως δεν υπηρχε καμια κυστη που φοβομουν.. Ολα ειναι τελεια.. Μου ειπε να παρω καποιες πολύ βιταμίνες φυτικες που ενισχύουν το συστημα μας. Μονο καλο κάνουν μου ειπε.. Κακο δεν κανουν.. Και να ερχομαι σε επαφη μερα παρα μερα αφου δεν ξερω ποτε κανω ωορρηξία καθως ξαφνικα μεγαλωσε ο κυκλος μου τον προηγουμενο μηνα.. Ειμαι ενθουσιασμενη και βαζουμε βουρ.. Μου εγραψε βεβαια να κανω μια επαναληψη στην προλακτινη μου γιατι παλιά την ειχα υψηλή και θελει να δει τωρα αν είναι στα φυσιολογικα της η οχι.. 

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!!βουρ λοιπόν... :wink: και αφού ακυρώθηκε ο γάμος τώρα σου εύχομαι μέχρι του χρόνου να κάνεις δύο γλέντια μαζί!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε σήμερα????

20 ώρες πρίν, berd είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ σήμερα 4 μέρες πριν τη περίοδο έχω λευκά υγρά και κράμπες στη κοιλιά. Το πρήξιμο στο στήθος συνεχίζεται και με πονάει κατά διαστήματα και η μέση μου. Θα δείξει...

Ύπουλα τα συμπτώματα...χαχαχαχαχα...αντε να έρθει Δευτέρα/Τρίτη  και μακάρι να εχεις τα καλύτερα νέα!!!

21 ώρες πρίν, Petalouditsaa12 είπε:

Επειδη ειναι η δευτερη ημερα καθυστερησης και σκεφτομαι μπορει να μην δειξει ακομα θετικο αν ειμαι εγκυουλα.. Θα περιμενω μερικες μερες ακομα μεχρι την δευτερα.. αν μεχρι τοτε δεν μου εχει ερθει θα κανω σιγουρα ενα τεστακι.. Επισης με αγχωσαν και αυτα τα υγρα το πρωι

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!είδες πόσα κορίτσια λένε πως είχαν αυτά τα υγρά και ήταν εγγυουλες???αν αγχώνεσαι κανε εάν τεστ αύριο...αλλιώς τη Δευτέρα θα εψεις σίγουρα μια πιο ξεκάθαρη εικόνα!!!έχεις άλλο παιδάκι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Τέλεια νέα κορίτσι μου!!!βουρ λοιπόν... :wink: και αφού ακυρώθηκε ο γάμος τώρα σου εύχομαι μέχρι του χρόνου να κάνεις δύο γλέντια μαζί!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε σήμερα????

Ύπουλα τα συμπτώματα...χαχαχαχαχα...αντε να έρθει Δευτέρα/Τρίτη  και μακάρι να εχεις τα καλύτερα νέα!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!είδες πόσα κορίτσια λένε πως είχαν αυτά τα υγρά και ήταν εγγυουλες???αν αγχώνεσαι κανε εάν τεστ αύριο...αλλιώς τη Δευτέρα θα εψεις σίγουρα μια πιο ξεκάθαρη εικόνα!!!έχεις άλλο παιδάκι??

Οχι δεν εχω αλλο παιδακι κοριτσι μου.. 
4η ημερα καθυστερησης σημερα και εχθες κατα το απογευματακι ειδα παλι υγρα αλλα αυτη την φορα ροζ στο σκουπισμα και 2 σταγονιτσες στο σερβιετακι μου.. δεν ξερω τι να κανω τωρα.. Ειμαο η δεν ειμαι εγκυος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Οχι δεν εχω αλλο παιδακι κοριτσι μου.. 
4η ημερα καθυστερησης σημερα και εχθες κατα το απογευματακι ειδα παλι υγρα αλλα αυτη την φορα ροζ στο σκουπισμα και 2 σταγονιτσες στο σερβιετακι μου.. δεν ξερω τι να κανω τωρα.. Ειμαο η δεν ειμαι εγκυος 

Εγω στη θεση σου θα εκανα.. Με 4 μερες καθυστερησης σιγουρα θα δειξει το τεστ.. Αντε κανε ενα να μας πεις και εμας.. ❤️❤️❤️❤️ Καλημερααααα κοριτσιααααα... 

 

21 ώρες πρίν, berd είπε:

Στο εύχομαι. Να κάνετε του χρόνου δύο γλέντια:wink:

Πως εισαι σημερα κοριτσι μου..??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...