Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evi! είπε:

Μακάρι!!!! Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!! 

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου!!!!!σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!μακάρι να είσαι και χωρίς συμπτωμα!!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε????Πώς είστε σήμερα????τα νέα σας!!!

Just now, Aria konsta είπε:

Λοιπόν να ρωτήσω κάτι;; 

Κάθε μέρα όταν ξυπνάω και πριν σηκωθώ βάζω θερμόμετρο (εχω κολλήσει τελευταία) και είναι 36,4 ενώ μένω στο κρεβατι χουζουρευω καμια ωρα με το που ανοίγω το μάτι αρχίζει κ ανεβαίνει μέχρι που θα κοιμηθώ τη νύχτα παραμένει στο 37 37,1 37,2 .

Απλά παρατήρησα ότι μένοντας στο κρεβατι και με κλιματιστικό ανεβαίνει με το που ανοίξω τα μάτια μου μεσα σε μιση ωρα έχει πατήσει το 37.

Κρυάδες κλπ δεν νιώθω. 

Βάση ημερολογίου περιμενω αυριο .

Ο γιατρός μου είπε 7 με 10 /7.

Τελευταία περιοδος 4/6

 

Δε ξέρω καθόλου με τη θερμοκρασία γιατι εγώ ας πούμε σαν άνθρωπος και ειδικά το καλοκαίρι έχω σταθερή θερμοκρασία 37...δεν έχεις μπει ακόμα στον πειρασμό να κάνεις τεστ Ε???Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες Αλλά παρόλο π δε σε ξέρω πιστεύω πως θα εψεις θετικά νέα...Και στο εύχομαι κιόλας!!!!:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλημέρα

Όντως καταλαβαίνουμε τις διαφορές περιμένω την Τρίτη κύκλο 28-29 ημερών..τι να πω αναμονη αν κ τα νοιώθω ακόμα τα γονατά μου εχουν κοπεί εντελώς κ νοιώθω ενοχλήσεις που δεν νοιώθω ποτέ τοσες μερες πριν

Και εγω ειμαι 38 χρονων και πρωτη φορα απο τα 9 μου χρονια που αδιαθετησα εχω αιμα στην ωορηξια. Αβυσσος ο γυναικιος οργανισμος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris8229 είπε:

Και εγω ειμαι 38 χρονων και πρωτη φορα απο τα 9 μου χρονια που αδιαθετησα εχω αιμα στην ωορηξια. Αβυσσος ο γυναικιος οργανισμος. 

'Αστα να πανε..π'ανω που προσπαθώ να ηρεμήσω για την εξωσωματική εχω  3 μερες αυτα....εγώ 40

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου!!!!!σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!μακάρι να είσαι και χωρίς συμπτωμα!!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε????Πώς είστε σήμερα????τα νέα σας!!!

Δε ξέρω καθόλου με τη θερμοκρασία γιατι εγώ ας πούμε σαν άνθρωπος και ειδικά το καλοκαίρι έχω σταθερή θερμοκρασία 37...δεν έχεις μπει ακόμα στον πειρασμό να κάνεις τεστ Ε???Δε θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες Αλλά παρόλο π δε σε ξέρω πιστεύω πως θα εψεις θετικά νέα...Και στο εύχομαι κιόλας!!!!:x

Εγω πάλι Vasoula μου μέχρι 36,3 να εχω.

Δεν μπήκα στον πειρασμό γτ το Σάββατο εκανα ενα και ηταν αρνητικό χεχε .

Ειπα να περιμενω μεχρι και 10 που ειπε ο γιατρός μου.  

Τι πω το προαίσθημα το εχω αλλα φοβάμαι ότι θα απογοητευτώ. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@*Vasoulaκαλή επιτυχία σήμερα με την σαλπιγγογραφια! Ευχομαι ο,τι καλύτερο από καρδιάς! 

On 7/8/2020 at 2:52 AM, Chris8229 said:

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες και τις μελλουσες μανουλες. Εχω και εγω μια ερωτηση. Πριν 1.5 μηνα εκανα χειρουργειο οπου αφερεθηκε η δεξια σαλπιγκα και καταστραφηκε και η δεξια ωοθηκη λογω ενδομητριωσης. Ο γιατρος ειπε να προχωρησουμε σε λιγους μηνες σε εξωσωματικη. Τελευταια μου περιοδος 21/06 στην ωορηξια ειχα 3-4 ημερες ροζ η καφε υγρα. Κατι που ποτε πριν δεν ειχα σε ωορηξια. Εχω τσιμπηματα στην αριστερη σαλπιγκα. Το στηθος ποναει πολυ και περιμενω περιοδο γυρω στις 19/07. Υπαρχει πιθανοντητα να ειμαι η ειναι της φαντασιας μου. Λιγο χλωμο το βλεπω αλλα αν εχετε παρομοια εμπειρια θα ηθελα να μαθω. Ευχαριστω

Γεια σου Chris8229! Έχω ακούσει παρόμοια ιστορία μιας κοπέλας που έχει κάνει 3 παιδάκια φυσιολογικά με μια μόνο σάλπιγγα/ωοθηκη! Εκείνη έκανε αφαίρεση λόγω εξωμήτριου. Όταν τη ρώτησα πώς τα κατάφερε μου είπε ότι ο γιατρός της της συνέστησε να κάνει σεξ κάθε μέρα την ίδια ώρα και να κάθεται για καμια ώρα στο πλάι στο κρεβατι από την πλευρά της υπάρχουσας ωοθήκης. Όταν τη γνώρισα ήταν έγκυος στο 3ο για το οποίο αν θυμάμαι καλά δεν προσπάθησε καν..!! Συνεπώς όλα είναι πιθανά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα .. 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου

Τελικά να εμπιστεύεστε το ένστικτο σας και το σώμα μας είναι ικανό να σου δείξει πολλά ακόμα και νωρις .. τρανό παράδειγμα εγω .. :grin:

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Κορίτσια καλημερα .. 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου

Τελικά να εμπιστεύεστε το ένστικτο σας και το σώμα μας είναι ικανό να σου δείξει πολλά ακόμα και νωρις .. τρανό παράδειγμα εγω .. :grin:

 

Συγχαρητήρια!!! Τι συμπτώματα είχες και από ποτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κορίτσια καλημερα .. 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου

Τελικά να εμπιστεύεστε το ένστικτο σας και το σώμα μας είναι ικανό να σου δείξει πολλά ακόμα και νωρις .. τρανό παράδειγμα εγω .. :grin:

Αria καλημέρα....!!!!! Είσαι έγκυος τελικά;;; Με αρνητικό τεστ αν διάβασα σωστά πιο πάνω...;;; Συγχαρητήρια κοεπλα μου...!!! Έχω χάσει λίγο τη ζυσητηση γι αυτό σε ρωτάω εχθές γράφτηκα στο φόρουμ... Μου δινεις ελπίδες.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κορίτσια καλημερα .. 

Να σας πω και εγώ τα νέα μου

Τελικά να εμπιστεύεστε το ένστικτο σας και το σώμα μας είναι ικανό να σου δείξει πολλά ακόμα και νωρις .. τρανό παράδειγμα εγω .. :grin:

Αλήθεια;;;;μπράβο βρε κορίτσι μου.και τώρα πες μας σε παρακαλώ ποιο τεστ εκανες.μην μου πεις ότι ήταν και από τα ευαίσθητα...θα τρελαθώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Αλήθεια;;;;μπράβο βρε κορίτσι μου.και τώρα πες μας σε παρακαλώ ποιο τεστ εκανες.μην μου πεις ότι ήταν και από τα ευαίσθητα...θα τρελαθώ.

Εκανα το  digital της clear blue, το Σάββατο εκανα το self clear και ηταν αρνητικοτατο... 

Just now, berd είπε:

 

Συγχαρητήρια!!! Τι συμπτώματα είχες και από ποτε;;;

Καλημέρα, πήγαινε στην 27 σελίδα εκεί έγραψα πρωτη φορά.. 

Παντως ειχα πολυ νωρις συμπτώματα 3 μερες μετα την ωορηξια που βρήκαμε με το γιατρό. 

Just now, Δεσποινα19 είπε:

Αria καλημέρα....!!!!! Είσαι έγκυος τελικά;;; Με αρνητικό τεστ αν διάβασα σωστά πιο πάνω...;;; Συγχαρητήρια κοεπλα μου...!!! Έχω χάσει λίγο τη ζυσητηση γι αυτό σε ρωτάω εχθές γράφτηκα στο φόρουμ... Μου δινεις ελπίδες.... 

Πήγαινε στην 27 σελίδα να διαβάσεις εκεί έγραψα πρωτη φορά.. 

Να αφουγκραζεστε το σώμα σας κοριτσιααααα


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Εκανα το  digital της clear blue, το Σάββατο εκανα το self clear και ηταν αρνητικοτατο... 

Καλημέρα, πήγαινε στην 27 σελίδα εκεί έγραψα πρωτη φορά.. 

Παντως ειχα πολυ νωρις συμπτώματα 3 μερες μετα την ωορηξια που βρήκαμε με το γιατρό. 

Πήγαινε στην 27 σελίδα να διαβάσεις εκεί έγραψα πρωτη φορά.. 

Να αφουγκραζεστε το σώμα σας κοριτσιααααα

Εγώ έχω καλό προαίσθημα αυτή τη φορά κορίτσια. Λίγο ανησυχώ για τη κύστη στη μια ωοθήκη που μου βρήκε ο γιατρός αλλά θέλω να ελπίζω οτι θα φύγει μόνη της και θα κάνει τη δουλειά της η άλλη μου ωοθήκη. Αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι. Να σας πω τι παρατήρησα. Λίγες μέρες μετά την ωορηξία με έπιασε ένας πόνος χαμηλά σε όλη τη κοιλιά, χτες 5 μερες πριν τη περίοδο με έπιασε έντονος πονοκέφαλος, είχα κάτι μουδιάσματα στο στήθος και άρχισε να πρήζεται. Α! καμιά βδομάδα τώρα όταν μυρίζω τσιγάρο ανακατεύομαι λίγο και μια μέρα έφαγα ένα φυστίκι και αηδίασα. Δεν ξέρω αν είναι όντως συμπτώματα απο τόσο νωρίς ή είναι από την τεράστια επιθυμία μου να γίνω και γω μανούλα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Εγώ έχω καλό προαίσθημα αυτή τη φορά κορίτσια. Λίγο ανησυχώ για τη κύστη στη μια ωοθήκη που μου βρήκε ο γιατρός αλλά θέλω να ελπίζω οτι θα φύγει μόνη της και θα κάνει τη δουλειά της η άλλη μου ωοθήκη. Αγχώνομαι αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι. Να σας πω τι παρατήρησα. Λίγες μέρες μετά την ωορηξία με έπιασε ένας πόνος χαμηλά σε όλη τη κοιλιά, χτες 5 μερες πριν τη περίοδο με έπιασε έντονος πονοκέφαλος, είχα κάτι μουδιάσματα στο στήθος και άρχισε να πρήζεται. Α! καμιά βδομάδα τώρα όταν μυρίζω τσιγάρο ανακατεύομαι λίγο και μια μέρα έφαγα ένα φυστίκι και αηδίασα. Δεν ξέρω αν είναι όντως συμπτώματα απο τόσο νωρίς ή είναι από την τεράστια επιθυμία μου να γίνω και γω μανούλα. 

Μακάρι το προαίσθημα σου να είναι σωστό και όντως να είσαι εγκυουλα.....!!!! Δυστυχώς τα συμπτώματα όλα μοιάζουν μεταξύ τους και τρελοναμστε πολύ στην ιδέα... Στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δεσποινα19 said:

Μακάρι το προαίσθημα σου να είναι σωστό και όντως να είσαι εγκυουλα.....!!!! Δυστυχώς τα συμπτώματα όλα μοιάζουν μεταξύ τους και τρελοναμστε πολύ στην ιδέα... Στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου. 

Μακάρι σ' ευχαριστώ πολύ. Το ξέρω πως μοιάζουν και κάθε φορά λέω να μη δώσω σημασία αλλά όταν εμφανίζονται πάλι σε βάζουν σε σκέψεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki.s είπε:

@*Vasoulaκαλή επιτυχία σήμερα με την σαλπιγγογραφια! Ευχομαι ο,τι καλύτερο από καρδιάς! 

Γεια σου Chris8229! Έχω ακούσει παρόμοια ιστορία μιας κοπέλας που έχει κάνει 3 παιδάκια φυσιολογικά με μια μόνο σάλπιγγα/ωοθηκη! Εκείνη έκανε αφαίρεση λόγω εξωμήτριου. Όταν τη ρώτησα πώς τα κατάφερε μου είπε ότι ο γιατρός της της συνέστησε να κάνει σεξ κάθε μέρα την ίδια ώρα και να κάθεται για καμια ώρα στο πλάι στο κρεβατι από την πλευρά της υπάρχουσας ωοθήκης. Όταν τη γνώρισα ήταν έγκυος στο 3ο για το οποίο αν θυμάμαι καλά δεν προσπάθησε καν..!! Συνεπώς όλα είναι πιθανά! 

Σεξ καθε μερα την ιδια ωρα!!! Δυσκολο αφου ο δικος μου δουλευει καποιες νυχτες. Αλλα για το να ξαπλωνω πλαγια καλη ιδεα. Εξαλλου και οταν κοιμαμαι με βολευει η αριστερη πλευρα. Ευχαριστω για που μου το ειπες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...