Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Εννοείς ότι θα έχω αγοράκι γιατί δεν κατάλαβα????

Ναιι γιατί έγραψα καλότυχος να είναι χεχεχ αντί για καλότυχο 

Just now, Dimitra94 said:

Αχ σ'ευχαριστώ!!! Καλή τύχη και σ' εσένα! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.. σε λίγο θα ξεκινήσει νέος κύκλος με τεστάκια χαχα

 

Just now, Olia s. said:

Τι να πω.. Εύχομαι η επόμενη να πάει άψογα μέχρι το τέλος και να την απολαύσεις. Μου έκανε για θρομβοφιλία μια μέρα πριν την απόξεση. Ακόμη δε με έχει ενημερώσει για τα αποτελέσματα. Θα το ψάξω όμως αν ξανάμεινω έγκυος. Εγώ φοβάμαι τα ωάρια μου, λόγω ηλικίας... εκεί πάει το μυαλό μου. Δηλαδή δε πάω σε οποιοδήποτε αιματολόγο;

Κορίτσια μου όσο μπορείτε μην αγχώνεστε με τις εξετάσεις, όλα καλά θα βγούνε, κ δεν είναι τπτ που δεν διορθώνεται. Όσο για τις αποβολές έχω την άποψη ότι είναι τυχαίες πολλές φορές, η κολλητή μου έκανε τρεις και ο γιατρός αυτό της εξήγησε, τώρα περιμένει το δεύτερο!! Όπως είπαμε κ άλλη φορά η φύση να μας προστατεύσει θέλει, τι να πω έτσι προσπαθώ να σκευτομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Καλημέρα! Συνέχισε στα τεστ ωορρηξίας μετά τα θετικά ? Βρήκες αρνητικό ?ελπιζω να μην πέσει η θερμοκρασία σου και να ακολουθήσει κ θετικό τεστ εγκυμοσύνης σε καμία 10 αρια μερες

καλημερα ναι βρηκα αρνητικο ,ειδη μετα απο 3 ωρες απο το θετικο αρχισε κ ειχε πέσει ελάχιστο και εχθες το πρωι είχε πέσει σκομα πιο πολυ!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Και εγω στις 4 Νοεμβρη...δεν περνανε οι ρουφιανες οι μερες ομως....

Καλημέρα σε όλες!! Κ εγω 4 Νοέμβρη... ειμαστε αρκετες εκει κοντά! Εγω εφαρμοζω την τακτικη της αναβολής (εγω την εχω ονομασει ετσι! Χαχα) λεω δεν θα το σκεφτω τωρα πολύ, θα το σκεφτω σε μια βδομάδα! Δεν ειναι δηλαδη οτι το ξεχνάω τελειως γιατι αυτο δεν γίνεται δυστυχώς! Αλλα σαν να εχω προγραμματισει το ποτε θα ξεκινησω να το σκεφτομαι έντονα! Θα μου πείτε, τρέλα τελείως! Σε μενα πιανει γενικά για διαφορα θέματα για τα οποία δεν μπορω να κανω κατι τώρα!

  • Μου αρέσει 2

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμερα κορίτσια σας εύχομαι μια όμορφη Κυριακή!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...εγώ είμαι στην φάση που περιμένω τις γόνιμες μέρες...παραγγείλα χθες και τις βιταμίνες που μού είπε η Εμιλη...όλα Καλά θα πάνε απλά θέλει σοβαρή προσπάθεια...χα χα 

13 hours ago, Emilly said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 said:

Καλημέρα σε όλες!! Κ εγω 4 Νοέμβρη... ειμαστε αρκετες εκει κοντά! Εγω εφαρμοζω την τακτικη της αναβολής (εγω την εχω ονομασει ετσι! Χαχα) λεω δεν θα το σκεφτω τωρα πολύ, θα το σκεφτω σε μια βδομάδα! Δεν ειναι δηλαδη οτι το ξεχνάω τελειως γιατι αυτο δεν γίνεται δυστυχώς! Αλλα σαν να εχω προγραμματισει το ποτε θα ξεκινησω να το σκεφτομαι έντονα! Θα μου πείτε, τρέλα τελείως! Σε μενα πιανει γενικά για διαφορα θέματα για τα οποία δεν μπορω να κανω κατι τώρα!

Χαχαχαχα και εγω ειπα αυτο το μηνα οτι ειναι πολυ νωρις...οταν θα φτασω 5 μερες πριν θα με ψαξω για συμπτωματα γιατι τον προηγουμενο μηνα εζησα τον μυθο της εγκυου...τα ειχα ολα σου λεω τα συμπτωματα...το στηθος τουμπανο μετα απο την ωοορηξια, φλεβες εντονες, τσιμπηματα, τραβηγματα χαχαχα ολα...και ετσι η περιοδος μου εκανε την χαρη πριν αποτρελαθω και μου ηρθε ακριβως την μερα που περιμενα στις 7 το πρωι...επομενως αυτο το μηνα δεν ψαχνομαι...δεν εχει νοημα

Just now, Τονιαα said:

Καλήμερα κορίτσια σας εύχομαι μια όμορφη Κυριακή!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...εγώ είμαι στην φάση που περιμένω τις γόνιμες μέρες...παραγγείλα χθες και τις βιταμίνες που μού είπε η Εμιλη...όλα Καλά θα πάνε απλά θέλει σοβαρή προσπάθεια...χα χα 

 

Καλημερα και καλη Κυριακη...τι βιταμινουλες πηρατε; το εχασα μαλλον οταν το εγραψε η Emilly...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Χαχαχαχα και εγω ειπα αυτο το μηνα οτι ειναι πολυ νωρις...οταν θα φτασω 5 μερες πριν θα με ψαξω για συμπτωματα γιατι τον προηγουμενο μηνα εζησα τον μυθο της εγκυου...τα ειχα ολα σου λεω τα συμπτωματα...το στηθος τουμπανο μετα απο την ωοορηξια, φλεβες εντονες, τσιμπηματα, τραβηγματα χαχαχα ολα...και ετσι η περιοδος μου εκανε την χαρη πριν αποτρελαθω και μου ηρθε ακριβως την μερα που περιμενα στις 7 το πρωι...επομενως αυτο το μηνα δεν ψαχνομαι...δεν εχει νοημα

Καλημερα και καλη Κυριακη...τι βιταμινουλες πηρατε; το εχασα μαλλον οταν το εγραψε η Emilly...

D3 και b12 να μας πει και τις ώρες και εάν θα πρέπει να τις πάρει και ο σύζυγός η μόνο εμείς...

Έλα γιατρέ περιμένουμε οδηγίες..

Χιχιχι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Χαχαχαχα και εγω ειπα αυτο το μηνα οτι ειναι πολυ νωρις...οταν θα φτασω 5 μερες πριν θα με ψαξω για συμπτωματα γιατι τον προηγουμενο μηνα εζησα τον μυθο της εγκυου...τα ειχα ολα σου λεω τα συμπτωματα...το στηθος τουμπανο μετα απο την ωοορηξια, φλεβες εντονες, τσιμπηματα, τραβηγματα χαχαχα ολα...και ετσι η περιοδος μου εκανε την χαρη πριν αποτρελαθω και μου ηρθε ακριβως την μερα που περιμενα στις 7 το πρωι...επομενως αυτο το μηνα δεν ψαχνομαι...δεν εχει νοημα

Καλημερα και καλη Κυριακη...τι βιταμινουλες πηρατε; το εχασα μαλλον οταν το εγραψε η Emilly...

Ετσι ακριβώς! Ακόμα κ ναυτία ενιωθα τους δυο προηγουμενους μηνες.. οπότε ότι κ να νιώσω δεν μου κανει εντύπωση! Δεν θα μας τρελάνουν τα παλιοσυμπτωματα!! Απο το επομενο ΣΚ θα αρχισουμε να το εξεταζουμε περισσότερο κ να το συζητάμε!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Καλήμερα κορίτσια σας εύχομαι μια όμορφη Κυριακή!!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...εγώ είμαι στην φάση που περιμένω τις γόνιμες μέρες...παραγγείλα χθες και τις βιταμίνες που μού είπε η Εμιλη...όλα Καλά θα πάνε απλά θέλει σοβαρή προσπάθεια...χα χα 

 

Ποιο σοβαρή προσπαθεια εγώ πεθαίνεις....το έχω πει...μόνο στον ύπνο δεν το χω κάνει...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Χαχαχαχα και εγω ειπα αυτο το μηνα οτι ειναι πολυ νωρις...οταν θα φτασω 5 μερες πριν θα με ψαξω για συμπτωματα γιατι τον προηγουμενο μηνα εζησα τον μυθο της εγκυου...τα ειχα ολα σου λεω τα συμπτωματα...το στηθος τουμπανο μετα απο την ωοορηξια, φλεβες εντονες, τσιμπηματα, τραβηγματα χαχαχα ολα...και ετσι η περιοδος μου εκανε την χαρη πριν αποτρελαθω και μου ηρθε ακριβως την μερα που περιμενα στις 7 το πρωι...επομενως αυτο το μηνα δεν ψαχνομαι...δεν εχει νοημα

Καλημερα και καλη Κυριακη...τι βιταμινουλες πηρατε; το εχασα μαλλον οταν το εγραψε η Emilly...

Φολικό σίγουρα d3  b12...σε δόσεις 1000 ημερησίως είναι συντήρηση να ξέρετε...εγώ πήγα σε αιματολογο κ επειδή είχα ελειψη έπαιρνα τρελές δόσεις όποτε κάντε αιματολογικό έλεγχο d  ολική και b 12 γιατί αν έχετε σοβαρή έλλειψη θέλετε πιο γερές δόσεις...και ευθύνεται για υπογονιμότητα η έλλειψη τους...δηλαδή 5 ευρώ η κάθε βιταμίνη χωρίς να την γράψετε νομίζω κ κάντε κ μόνο d να σας πω που είναι η απολύτως απαραίτητη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Ποιο σοβαρή προσπαθεια εγώ πεθαίνεις....το έχω πει...μόνο στον ύπνο δεν το χω κάνει...

Αααα γι αυτό μην εισαι και τόσο σίγουρη, με τον αντρα που έχεις αχ αχαχχαχα κλαιωωωω αστειεύομαι φυσικά :-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

D3 και b12 να μας πει και τις ώρες και εάν θα πρέπει να τις πάρει και ο σύζυγός η μόνο εμείς...

Έλα γιατρέ περιμένουμε οδηγίες..

Χιχιχι 

Εμένα ο δικός μου ο γορίλας δεν είχε έλλειψη παρα μονο λίγο πεσμένη φεριτινη το απίστευτο γιατι είναι χορτοφάγος .

Just now, SerafinaPekala είπε:

Αααα γι αυτό μην εισαι και τόσο σίγουρη, με τον αντρα που έχεις αχ αχαχχαχα κλαιωωωω αστειεύομαι φυσικά :-P

Που να καταλάβετε εσείς οι νέες τι σημαίνει γέροντοερωτας....η χειρότερη καψούρα..όλη μέρα καμάκι με κάνει χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

D3 και b12 να μας πει και τις ώρες και εάν θα πρέπει να τις πάρει και ο σύζυγός η μόνο εμείς...

Έλα γιατρέ περιμένουμε οδηγίες..

Χιχιχι 

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα που συζητάτε για βιταμίνες, καλό είναι να τις παίρνουμε έχοντας κάνει και εξετάσεις για να ξέρουμε τί και πόσο χρειαζόμαστε.

Τα αποτελέσματα μπορούμε να τα διαβάζουμε και μόνες μας για να κρίνουμε που υπάρχει έλλειψη. Για παράδειγμα ο παθολόγος μου εμένα μου έδωσε μόνο d3fix γιατί αυτό έβλεπε κάτω από τις φυσιολογικές τιμές.

Στις εξετάσεις μου όμως είδα ότι η βιταμίνη b12 ήταν 178 (Φ.τ. 145-914) και με σίδηρο στα μέσα των φυσιολογικών τιμών έχω φερριτίνη μονο 14 (φ.τ. 11-306). Διαβάζοντας online είδα ότι θεωρούνται χαμηλές οι τιμές αυτές.

Οπότε πήρα συμπληρώματα d3(2000IU), b12 και σίδηρο συν το φυλλικό. Τώρα ανά τρίμηνο παρακολουθώ με εξετάσεις τις τιμές για να ξέρω που βρίσκομαι γιατί υπάρχει και τοξικότητα για κάποιες βιταμίνες.

Μόλις είδα ότι τα ίδια περίπου είπε η @Emilly για εξετάσεις.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...