Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Είναι και παραειναι.γι αυτό το ότι δεν έχεις άλλα συμπτώματα δεν το θεωρώ απαραιτήτως κακό.γιατι εγώ σπάω το κεφάλι μου κ ρωτούσα κ την βασιλική αν θυμάται στις εγκυμοσύνες να έχουμε προπονια περιόδου μέρες πριν... μαλον όχι δηλαδή αυτό που μια εβδομάδα πριν ξεκινάνε πόνοι κ συμπτώματα μάλλον περίοδος είναι σε εμένα...βέβαια θυμάμαι λίγα πράγματα...στην μια έντονες κράμπες μόνο κ όχι πόνους περιόδου.ευχομαι κ το πιστεύω να έχεις το θετικό αυτό τον μήνα.

Μην απογοητευεσαι μια αριστερή ωορηξια χρειάζεσαι κ θα το πιάσεις το μωράκι.μικρη είσαι όλα καλά θα πάνε.

Κάνε τεστ τι περιμένεις;;;;;;;;

Κοριτσια εκανα τεστ.. Αρνητικο... Απογοητευτηκα 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Είναι και παραειναι.γι αυτό το ότι δεν έχεις άλλα συμπτώματα δεν το θεωρώ απαραιτήτως κακό.γιατι εγώ σπάω το κεφάλι μου κ ρωτούσα κ την βασιλική αν θυμάται στις εγκυμοσύνες να έχουμε προπονια περιόδου μέρες πριν... μαλον όχι δηλαδή αυτό που μια εβδομάδα πριν ξεκινάνε πόνοι κ συμπτώματα μάλλον περίοδος είναι σε εμένα...βέβαια θυμάμαι λίγα πράγματα...στην μια έντονες κράμπες μόνο κ όχι πόνους περιόδου.ευχομαι κ το πιστεύω να έχεις το θετικό αυτό τον μήνα.

Μην απογοητευεσαι μια αριστερή ωορηξια χρειάζεσαι κ θα το πιάσεις το μωράκι.μικρη είσαι όλα καλά θα πάνε.

Κάνε τεστ τι περιμένεις;;;;;;;;

Πραγματικά η δεξιά έχει πάρει φόρα λέμε!Τι να κάνουμε δεν είναι στο χέρι μας...Ήμουν σίγουρη πως δεν είναι ο μήνας μου αλλά είχα μια μικρή ελπίδα κρυμμένη μέσα μου....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εκανα τεστ.. Αρνητικο... Απογοητευτηκα 

Το ξερω οτι εχεις φαει πολυ ξενερα αλλα περιμενε ποτε δεν ξερεις η καθυστερηση ειναι το πιο αξιοπιστο σημαδι πολλες κοπελες ειχαν θετικο τεστ μετα απο μερες!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Πραγματικά η δεξιά έχει πάρει φόρα λέμε!Τι να κάνουμε δεν είναι στο χέρι μας...Ήμουν σίγουρη πως δεν είναι ο μήνας μου αλλά είχα μια μικρή ελπίδα κρυμμένη μέσα μου....

Απλά υπομονή θέλει κορίτσι μου...καταλαβαίνω είναι σπάσιμο να πηγαίνει μήνας χαμένος..άντε αυτό τον μήνα σου εύχομαι αριστερό αβγουλακι.

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια εκανα τεστ.. Αρνητικο... Απογοητευτηκα 

Είναι πρόωρης;;;ήταν αραιά τα ούρα;;;;δεν ήταν πρωινά....αλλά τουλάχιστον έπρεπε να έχεις δύο ώρες να πας τουαλέτα.κανεις τώρα Τετάρτη το άλλο κ μην απογοητευεσαι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Απλά υπομονή θέλει κορίτσι μου...καταλαβαίνω είναι σπάσιμο να πηγαίνει μήνας χαμένος..άντε αυτό τον μήνα σου εύχομαι αριστερό αβγουλακι.

Είναι πρόωρης;;;ήταν αραιά τα ούρα;;;;δεν ήταν πρωινά....αλλά τουλάχιστον έπρεπε να έχεις δύο ώρες να πας τουαλέτα.κανεις τώρα Τετάρτη το άλλο κ μην απογοητευεσαι.

Ξυπνησα στις 5 το πρωι γιατι κατουριομουν πολυ και ειπα να το κανω εκεινη την ωρα.. Και το εκανα.. Δεν ηταν αραια καθολου.. Παντως ξεκινησε να πρηζεται το στηθος.. Δεν ηταν πρόωρης το τεστ οχι.. Ηταν κανονικο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ξυπνησα στις 5 το πρωι γιατι κατουριομουν πολυ και ειπα να το κανω εκεινη την ωρα.. Και το εκανα.. Δεν ηταν αραια καθολου.. Παντως ξεκινησε να πρηζεται το στηθος.. Δεν ηταν πρόωρης το τεστ οχι.. Ηταν κανονικο.. 

Στάσου μην βγάζεις καθόλου συμπέρασμα ακόμα.περιμενε μέχρι Τετάρτη κ κάνε ένα πρωί πρωί.θα δείξει σίγουρα.εγω στον γιο μου έκανα μέρα που περίμενα περίοδο και βγήκε πολυυυυ αχνό.αν το έκανα δύο μέρες πριν δεν θα δείχνει τίποτα απολύτως.αχ μακάρι βρε κορίτσι είσαι ύποπτο κρούσμα εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Απλά υπομονή θέλει κορίτσι μου...καταλαβαίνω είναι σπάσιμο να πηγαίνει μήνας χαμένος..άντε αυτό τον μήνα σου εύχομαι αριστερό αβγουλακι.

Είναι πρόωρης;;;ήταν αραιά τα ούρα;;;;δεν ήταν πρωινά....αλλά τουλάχιστον έπρεπε να έχεις δύο ώρες να πας τουαλέτα.κανεις τώρα Τετάρτη το άλλο κ μην απογοητευεσαι.

Τι να πω....Μακάρι να είναι επιτέλους αριστερό αυτή την φορά..Τόσους μήνες μόνο δεξιά μάλλον είναι τεμπέλα η αριστερή...χαχαα. Να το ρίξουμε και λίγο στη πλάκα γιατί δεν παλεύεται! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Τι να πω....Μακάρι να είναι επιτέλους αριστερό αυτή την φορά..Τόσους μήνες μόνο δεξιά μάλλον είναι τεμπέλα η αριστερή...χαχαα. Να το ρίξουμε και λίγο στη πλάκα γιατί δεν παλεύεται! 

Κοίτα αν έχεις μόνο δεξιά μήπως να συννενοημενα με τον γιατρό σου για να το σπρώξεις λίγο με καμία μικρή πρόκληση ωορηξιας με παραπάνω ωοθυλάκια;;;;;ώστε να βγάλει κ η αριστερή;;;;ηηηη μήπως δεν κάνει στην περίπτωση σου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοίτα αν έχεις μόνο δεξιά μήπως να συννενοημενα με τον γιατρό σου για να το σπρώξεις λίγο με καμία μικρή πρόκληση ωορηξιας με παραπάνω ωοθυλάκια;;;;;ώστε να βγάλει κ η αριστερή;;;;ηηηη μήπως δεν κάνει στην περίπτωση σου;;;;

Νομίζω πως δεν κάνει γιατί θα αυξήσει της πιθανότητες εξωμήτριου επειδή θα υπάρξει και από τις δύο πλευρές ωορρηξία κάτι που δεν θέλουμε. Βέβαια έτσι νομίζω από ότι έχουμε συζητήσει. Αν δω όμως πως υπάρχει συνέχεια στη δεξιά χωρίς καμία αριστερή θα του το πω να δούμε πως πρέπει να πράξουμε γιατί οι πιθανότητες είναι 0 με δεξιά κάθε μήνα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Στάσου μην βγάζεις καθόλου συμπέρασμα ακόμα.περιμενε μέχρι Τετάρτη κ κάνε ένα πρωί πρωί.θα δείξει σίγουρα.εγω στον γιο μου έκανα μέρα που περίμενα περίοδο και βγήκε πολυυυυ αχνό.αν το έκανα δύο μέρες πριν δεν θα δείχνει τίποτα απολύτως.αχ μακάρι βρε κορίτσι είσαι ύποπτο κρούσμα εγκυμοσύνης.

Λετε σε ενα φανταστικο κοσμο αντι για υποπτα κρουσματα κορονοιου να υπηρχαν υποπτα κρουσματα εγκυμοσυνης και να μας κανανε τεστ εγκυμοσυνης;;;κολληστε με σας παρακαλω:P

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jamie είπε:

Λετε σε ενα φανταστικο κοσμο αντι για υποπτα κρουσματα κορονοιου να υπηρχαν υποπτα κρουσματα εγκυμοσυνης και να μας κανανε τεστ εγκυμοσυνης;;;κολληστε με σας παρακαλω:P

Ρε συ......η αδικία της ζωής ....τα καλά δεν κολιουνται...ότι άχρηστο μεταχαρας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Στάσου μην βγάζεις καθόλου συμπέρασμα ακόμα.περιμενε μέχρι Τετάρτη κ κάνε ένα πρωί πρωί.θα δείξει σίγουρα.εγω στον γιο μου έκανα μέρα που περίμενα περίοδο και βγήκε πολυυυυ αχνό.αν το έκανα δύο μέρες πριν δεν θα δείχνει τίποτα απολύτως.αχ μακάρι βρε κορίτσι είσαι ύποπτο κρούσμα εγκυμοσύνης.

Τι να πω... Μακαρι.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα!!!!Μόλις μου ήρθε τελικά περίοδος....η ωορρηξία μου ήταν δεξιά και αυτή την φορά ο πόνος που είχα μόλις μου τελείωσε η περίοδος ήταν από αυτό 25 μέρες κύκλο για αυτό τον μήνα!Απογοητευμένη αλλά δεν είχα καμία ελπίδα με δεξιά ωορρηξία!

Σου εύχομαι να είσαι πιο τυχερή!!!! 

Δεν πειράζει κορίτσι μου μην απογοητευεσαι απο τη στιγμή που μπορείτε είναι θέμα χρόνου να γινει.. αυτό το είμαι το άγχος μας τα χαλαει..μακάρι τον επόμενο μήνα να ναι και το Χριστουγεννιάτικο δώρο σας σας το εύχομαι!!! Εγώ περιμένω ακόμα... Θα έχω νέα σε λίγες ημέρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Valeria7 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου μην απογοητευεσαι απο τη στιγμή που μπορείτε είναι θέμα χρόνου να γινει.. αυτό το είμαι το άγχος μας τα χαλαει..μακάρι τον επόμενο μήνα να ναι και το Χριστουγεννιάτικο δώρο σας σας το εύχομαι!!! Εγώ περιμένω ακόμα... Θα έχω νέα σε λίγες ημέρες 

Δεν είναι μόνο το άγχος είναι και λίγο τύχη γιατί όταν έχω δεξιά ωορρηξία χωρίς σάλπιγγα δεν γίνεται τίποτα....Αριστερή που είσαι??? Έχει πάθει κοκομπλοκο!!!Και του το είπα του γιατρού την καλή μου μεριά θα μου αφαιρέσετε!!!Αυτή δουλεύει περισσότερο...Μακάρι ο Θεός να μας βοηθήσει να είμαστε πιο τυχεροί τον επόμενο μήνα!!!

Εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστακι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...