Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

      9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

      Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Εμιλυ άκου τι μου συνέβη προ ολίγου για πρώτη φορά στη ζωη μου ... έχω κύκλο 28-29 σταθερότατο πάντα, άντε καμία φορά το καλοκαίρι να πηγαίνει μια φορά 30-32. Σήμερα είμαι 21-22 μέρα του κυκλου κ πηγα στην τουαλέτα κ είδα καφέ υγρά.. δεν μου χει ξανασυμβεί ποτε... περίοδος τόσο νωρίς ;;; Τίποτα ορμονικό λες να είναι;;; Λες να χάλασε ο κύκλος μου κ να μπαίνω κι εγώ προεμμηνοπαυση;;; Ωορρηξία πάντως κατάλαβα 12-13 μέρα... τι να πω... έλεγα ότι τουλάχιστον είχα σταθερό κυκλο. Πάει κι αυτό;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Εμιλυ άκου τι μου συνέβη προ ολίγου για πρώτη φορά στη ζωη μου ... έχω κύκλο 28-29 σταθερότατο πάντα, άντε καμία φορά το καλοκαίρι να πηγαίνει μια φορά 30-32. Σήμερα είμαι 21-22 μέρα του κυκλου κ πηγα στην τουαλέτα κ είδα καφέ υγρά.. δεν μου χει ξανασυμβεί ποτε... περίοδος τόσο νωρίς ;;; Τίποτα ορμονικό λες να είναι;;; Λες να χάλασε ο κύκλος μου κ να μπαίνω κι εγώ προεμμηνοπαυση;;; Ωορρηξία πάντως κατάλαβα 12-13 μέρα... τι να πω... έλεγα ότι τουλάχιστον είχα σταθερό κυκλο. Πάει κι αυτό;;;; 

Μηπως ειναι εμφυτευση? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Μηπως ειναι εμφυτευση? 

5 εγκυμοσύνες έχω διαπιστώσει ποτε δεν είχα τέτοιο σύμπτωμα , τι να πω. Έχω πονάκια περιόδου και καθόλου ευαίσθητο στήθος . Θα περιμένω να δω αν βαρύνει η ροη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια.. Ο γλυκος μου.. Με πηρε τηλεφωνο να δει τι κανω και με ακουσε οτι δνε ημουν πολυ καλα.. Δεν ξερω πως το καταλαβε γιατι πραγματικά δεν του εδειξα τιποτα.. Αλλα μαλλον με ξερει πολυ καλα.. Και μολις μου ειπε πες μου τι εχεις σπαραξα στο κλαμα.. Αφου ολη μερα δεν το εβγαλα απο μεσα μου και του εξηγησα την κατασταση οτι στενοχωρεθηκα για αυτον τον λογο και αμεσως μου ειπε χιλια δυο καλα και με ανεβασε και ειμαι καλυτερα.. Μου ειπε οτι θα ερθει να μην αγχωνομαι και οτι αν αγχωνομαι να παει να κανιε σπερμοδιαγραμμα γιατι νομιζει οτι εκεινος φταιει λογω αγχους καο στρεες της δουλειας και να παει να κανει οτι του πει ο γιατρος και να κανει οτι θελω για να μην στενοχωριεμαι.. Και του ειπα οτι δεν χρειαζεται.. Ειναι παρα πολυ νωρις για κατι τετοιο.. Απλα αγχωνομαι οτι αν δεν ερθει ποτε? Και μου ειπε πραγματα που με συγκινησαν και εκλαψα τα εβγαλα απο μεσα μου και ειμαι καλα τωρα.... Απλα επιβεβαιωνομαι για ακομη μια φορα ποσο σωστο ανθρωπο και ποσο καλο ανθρωπο εχω στην ζωη μου και ειμαι πολυ τυχερη που τον εχω.. Και δεν ξερω τι εκανα για να αξιζω κατι τετοιο.. Παντως ευχαριστω τον θεο για τον ανθρωπο που μου εστειλε και οταν θα θελησει Εκεινος θα μας φερει το μωρακι μας

Just now, Flolipop είπε:

5 εγκυμοσύνες έχω διαπιστώσει ποτε δεν είχα τέτοιο σύμπτωμα , τι να πω. Έχω πονάκια περιόδου και καθόλου ευαίσθητο στήθος . Θα περιμένω να δω αν βαρύνει η ροη.

Σου ευχομαι να ειναι το χαρμόσυνο.. Αντε γιατι πολυ καιρο έχουμε να ακουσουμε χαρμοσυνα.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια.. Ο γλυκος μου.. Με πηρε τηλεφωνο να δει τι κανω και με ακουσε οτι δνε ημουν πολυ καλα.. Δεν ξερω πως το καταλαβε γιατι πραγματικά δεν του εδειξα τιποτα.. Αλλα μαλλον με ξερει πολυ καλα.. Και μολις μου ειπε πες μου τι εχεις σπαραξα στο κλαμα.. Αφου ολη μερα δεν το εβγαλα απο μεσα μου και του εξηγησα την κατασταση οτι στενοχωρεθηκα για αυτον τον λογο και αμεσως μου ειπε χιλια δυο καλα και με ανεβασε και ειμαι καλυτερα.. Μου ειπε οτι θα ερθει να μην αγχωνομαι και οτι αν αγχωνομαι να παει να κανιε σπερμοδιαγραμμα γιατι νομιζει οτι εκεινος φταιει λογω αγχους καο στρεες της δουλειας και να παει να κανει οτι του πει ο γιατρος και να κανει οτι θελω για να μην στενοχωριεμαι.. Και του ειπα οτι δεν χρειαζεται.. Ειναι παρα πολυ νωρις για κατι τετοιο.. Απλα αγχωνομαι οτι αν δεν ερθει ποτε? Και μου ειπε πραγματα που με συγκινησαν και εκλαψα τα εβγαλα απο μεσα μου και ειμαι καλα τωρα.... Απλα επιβεβαιωνομαι για ακομη μια φορα ποσο σωστο ανθρωπο και ποσο καλο ανθρωπο εχω στην ζωη μου και ειμαι πολυ τυχερη που τον εχω.. Και δεν ξερω τι εκανα για να αξιζω κατι τετοιο.. Παντως ευχαριστω τον θεο για τον ανθρωπο που μου εστειλε και οταν θα θελησει Εκεινος θα μας φερει το μωρακι μας

Σου ευχομαι να ειναι το χαρμόσυνο.. Αντε γιατι πολυ καιρο έχουμε να ακουσουμε χαρμοσυνα.. 

Το προαίσθημα μου δεν μου αρέσει πάντως. Σου εύχομαι ολα τα καλά στην οικογένεια σας σύντομα !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Εμιλυ άκου τι μου συνέβη προ ολίγου για πρώτη φορά στη ζωη μου ... έχω κύκλο 28-29 σταθερότατο πάντα, άντε καμία φορά το καλοκαίρι να πηγαίνει μια φορά 30-32. Σήμερα είμαι 21-22 μέρα του κυκλου κ πηγα στην τουαλέτα κ είδα καφέ υγρά.. δεν μου χει ξανασυμβεί ποτε... περίοδος τόσο νωρίς ;;; Τίποτα ορμονικό λες να είναι;;; Λες να χάλασε ο κύκλος μου κ να μπαίνω κι εγώ προεμμηνοπαυση;;; Ωορρηξία πάντως κατάλαβα 12-13 μέρα... τι να πω... έλεγα ότι τουλάχιστον είχα σταθερό κυκλο. Πάει κι αυτό;;;; 

Κορίτσι είναι πολύ πιθανό να είναι εμφύτευση. Στο εύχομαι ολόψυχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσι είναι πολύ πιθανό να είναι εμφύτευση. Στο εύχομαι ολόψυχα! 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά με όλα αυτά που μου έχουν συμβεί τα τελευταία δυο χρόνια , είμαι απαισιόδοξη ..,

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Εμιλυ άκου τι μου συνέβη προ ολίγου για πρώτη φορά στη ζωη μου ... έχω κύκλο 28-29 σταθερότατο πάντα, άντε καμία φορά το καλοκαίρι να πηγαίνει μια φορά 30-32. Σήμερα είμαι 21-22 μέρα του κυκλου κ πηγα στην τουαλέτα κ είδα καφέ υγρά.. δεν μου χει ξανασυμβεί ποτε... περίοδος τόσο νωρίς ;;; Τίποτα ορμονικό λες να είναι;;; Λες να χάλασε ο κύκλος μου κ να μπαίνω κι εγώ προεμμηνοπαυση;;; Ωορρηξία πάντως κατάλαβα 12-13 μέρα... τι να πω... έλεγα ότι τουλάχιστον είχα σταθερό κυκλο. Πάει κι αυτό;;;; 

κοίτα υπάρχουν 2 ενδεχόμενα...1 οτι οντως είναι εμφύτευση ή  2ο οτι μπορει να σ ερθει νωριτερα...αλλα αν ήταν εντονη η ωορρηξία σου νομιζω δεν ισχύει το 2ο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοίτα υπάρχουν 2 ενδεχόμενα...1 οτι οντως είναι εμφύτευση ή  2ο οτι μπορει να σ ερθει νωριτερα...αλλα αν ήταν εντονη η ωορρηξία σου νομιζω δεν ισχύει το 2ο.

Ήταν πολύ λίγο το καφέ στο σκούπισμα κ τρεις σταγονιτσες ανοιχτό καφέ στο εσώρουχο. Έχω ελαφρά πονάκια περιόδου. Την ωορρηξια δεν τη διαπίστωσα με τεστ, μόνο από τα υγρά και τον πόνο όπως κάθε μήνα. Τόσο νωρίς δεν μου έχει ξανάρθει ποτέ πάντως. Μήπως καμία ορμονική διαταραχή ... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω εσάς τι πιο εμπειρες , αυτό το μήνα ακόμα δεν είχα νοιώσει κανένα πονακι μόνο κάτι υγρά έβλεπα λέω σήμερα είμαι 17η μέρα συμφωνώ με το ημερολόγιο ημέρα ωορηξιας η αλήθεια πριν είχα κάτι πονάκια δεξιά...Ήρθαμε σε επαφή Παρασκευή, Σάββατο θα έρθουμε και σήμερα .. Πιστεύεται ότι είναι καλύτερα και αύριο ή καλύτερα μια τελευταία φορά Τετάρτη να αφήσω κενό μια μέρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω εσάς τι πιο εμπειρες , αυτό το μήνα ακόμα δεν είχα νοιώσει κανένα πονακι μόνο κάτι υγρά έβλεπα λέω σήμερα είμαι 17η μέρα συμφωνώ με το ημερολόγιο ημέρα ωορηξιας η αλήθεια πριν είχα κάτι πονάκια δεξιά...Ήρθαμε σε επαφή Παρασκευή, Σάββατο θα έρθουμε και σήμερα .. Πιστεύεται ότι είναι καλύτερα και αύριο ή καλύτερα μια τελευταία φορά Τετάρτη να αφήσω κενό μια μέρα??

Εγώ είμαι της άποψης να πράξετε όπως αισθάνεστε ... δεν χωράει πίεση σε αυτά τα θέματα. Μια χαρά είναι οι επαφές σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω εσάς τι πιο εμπειρες , αυτό το μήνα ακόμα δεν είχα νοιώσει κανένα πονακι μόνο κάτι υγρά έβλεπα λέω σήμερα είμαι 17η μέρα συμφωνώ με το ημερολόγιο ημέρα ωορηξιας η αλήθεια πριν είχα κάτι πονάκια δεξιά...Ήρθαμε σε επαφή Παρασκευή, Σάββατο θα έρθουμε και σήμερα .. Πιστεύεται ότι είναι καλύτερα και αύριο ή καλύτερα μια τελευταία φορά Τετάρτη να αφήσω κενό μια μέρα??

αν πιστευεις οτι σημερα γινετε η ωορηξια ναι πρεπει να εχεις κ επαφες κ αυριο κ μεθαυριο γιατι τα πονακια μπορει να σημαινει οτι ετοιμαζετε αλλα να γινει αυριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Εγώ είμαι της άποψης να πράξετε όπως αισθάνεστε ... δεν χωράει πίεση σε αυτά τα θέματα. Μια χαρά είναι οι επαφές σας.

Ναι σίγουρα συμφωνώ ,απλά επειδή δε θέλω να μπω στη διαδικασία τον τεστ ωορρηξίας ακομα και σε μένα δεν είναι και πολύ σταθερά γι αυτό το σκέφτομαι και τ προγραματιζω κάπως να τ πω έτσι....

Just now, linaa είπε:

αν πιστευεις οτι σημερα γινετε η ωορηξια ναι πρεπει να εχεις κ επαφες κ αυριο κ μεθαυριο γιατι τα πονακια μπορει να σημαινει οτι ετοιμαζετε αλλα να γινει αυριο. 

Είχα κάτι υγρά άσπρα διάφανα από τ Σάββατο είναι η αλήθεια αλλά πονάκια σήμερα και ελάχιστο Σάββατο... Ίσως να πρέπει να αρχίσω τα τεστ ωορρηξίας Μ φαίνεται αν και έλεγα όχι ακόμη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι σίγουρα συμφωνώ ,απλά επειδή δε θέλω να μπω στη διαδικασία τον τεστ ωορρηξίας ακομα και σε μένα δεν είναι και πολύ σταθερά γι αυτό το σκέφτομαι και τ προγραματιζω κάπως να τ πω έτσι....

Είχα κάτι υγρά άσπρα διάφανα από τ Σάββατο είναι η αλήθεια αλλά πονάκια σήμερα και ελάχιστο Σάββατο... Ίσως να πρέπει να αρχίσω τα τεστ ωορρηξίας Μ φαίνεται αν και έλεγα όχι ακόμη...

ε ξεκινα τα εμενα με ξεανχωσαν γιατι καταλαβα ακριβως τον κυκλο μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...