Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! Ελπίζω να είστε ολες καλά!!

@Sophaki21 πηγές στον γιατρό σου;; 
 

@Ερωτικός μεταναστης Και εσύ θα πας γιατρό από ότι θυμάμαι σήμερα!! Άντε καλή επιτυχία εύχομαι!! 

Καλημέρααα!!

Λοιπόν, ακυρώθηκε το ραντεβού μου επειδή κάτι έκτακτο προέκυψε στον γιατρό... το μεταφέραμε ένα μήνα μετά, αλλά εύχομαι να μην το χρειαστώ...

 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια ακόμα δε μου ήρθε η περίοδος, θα περιμένω μέχρι αύριο και αν δεν έρθει θα κάνω τεστ αλλά έχω το αίσθημα νιώθω σωματικά ότι θα μου έρθει...

Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι... και αν δε σου έρθει σήμερα-αύριο, να επαναλάβεις ένα τεστάκι. Εγώ ακούω πολύ το ένστικτο μου και πέφτω πάντα μέσα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλημέρααα!!

Λοιπόν, ακυρώθηκε το ραντεβού μου επειδή κάτι έκτακτο προέκυψε στον γιατρό... το μεταφέραμε ένα μήνα μετά, αλλά εύχομαι να μην το χρειαστώ...

 

Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι... και αν δε σου έρθει σήμερα-αύριο, να επαναλάβεις ένα τεστάκι. Εγώ ακούω πολύ το ένστικτο μου και πέφτω πάντα μέσα... 

Εύχομαι να τον χρειαστείς για να δείτε το μωράκι στον υπέρηχο!!! Δε το σκέφτομαι βρε Σοφακι έκανα και το τεστ πριν 4 ημερες που θα μου ερχόταν να μου φύγει το άγχος! Αλλά νιώθω οπως είναι να σου έρθει η περίοδος ξέρω ότι θα βγει αρνητικό το τεστ αν το κάνω! Και συμπτώματα δεν έχω καθόλου ούτε πόνο στη κοιλια ούτε στηθος απλά λίγο πριν μου έρθει η περίοδος νιώθω το σώμα μου καπως περίεργα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Εύχομαι να τον χρειαστείς για να δείτε το μωράκι στον υπέρηχο!!! Δε το σκέφτομαι βρε Σοφακι έκανα και το τεστ πριν 4 ημερες που θα μου ερχόταν να μου φύγει το άγχος! Αλλά νιώθω οπως είναι να σου έρθει η περίοδος ξέρω ότι θα βγει αρνητικό το τεστ αν το κάνω! Και συμπτώματα δεν έχω καθόλου ούτε πόνο στη κοιλια ούτε στηθος απλά λίγο πριν μου έρθει η περίοδος νιώθω το σώμα μου καπως περίεργα...

Αχ μακάρι... Αυτό εύχομαι και εγώ :) Να τον χρειαστώ για καλό σκοπό!

Τλκ σε όλες μας κάνει νερά η περίοδος απ’ όταν έχουμε ξεκινήσει ελεύθερες επαφές... εμένα τον προηγούμενο μήνα καθυστέρησε μια εβδομάδα, αλλά όπως λες και εσύ, δεν είχα το παραμικρό σύμπτωμα οπότε υπομονετικά περίμενα την ακατανόμαστη. Υπομονή Ραφαέλα μου... Θα περιμένουμε τα νεότερα σου και εύχομαι να μας εκπλήξεις ευχάριστα!

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια ακόμα δε μου ήρθε η περίοδος, θα περιμένω μέχρι αύριο και αν δεν έρθει θα κάνω τεστ αλλά έχω το αίσθημα νιώθω σωματικά ότι θα μου έρθει...

Μακάρι να βγει θετικό!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Κατ'αρχάς εύχομαι ολόψυχα με ένα σποράκι μέχρι το Πάσχα. Εγώ είχα περιμένω στις 17/4 αλλά είμαι σε αναμμένα κάρβουνα. Δεν θέλω να το σκέφτομαι...αλλά ξερετε πως είναι...πόσο νωρίς λέτε μπορούμε να κάνουμε τεστ?επίσης λόγω του ότι είμαι 40+ υπάρχουν κάποιες εξετάσεις για να δούμε επίπεδα γονιμότητας και ποιότητα ωαρίων..?ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή μας επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Αχ μακάρι... Αυτό εύχομαι και εγώ :) Να τον χρειαστώ για καλό σκοπό!

Τλκ σε όλες μας κάνει νερά η περίοδος απ’ όταν έχουμε ξεκινήσει ελεύθερες επαφές... εμένα τον προηγούμενο μήνα καθυστέρησε μια εβδομάδα, αλλά όπως λες και εσύ, δεν είχα το παραμικρό σύμπτωμα οπότε υπομονετικά περίμενα την ακατανόμαστη. Υπομονή Ραφαέλα μου... Θα περιμένουμε τα νεότερα σου και εύχομαι να μας εκπλήξεις ευχάριστα!

 

Σύμφωνα με το τεστ ωορρηξίας μου που ήταν θετικό 24/3 αν δεν έρθει και ως αύριο θα κάνω ένα τεστ αλλά το θεωρώ απίθανο να είμαι! Δεν νιώθω τίποτα! 

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Μακάρι να βγει θετικό!!!!

Μακάρι αλλά δε το νομίζω... Είσαι καλύτερα; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σύμφωνα με το τεστ ωορρηξίας μου που ήταν θετικό 24/3 αν δεν έρθει και ως αύριο θα κάνω ένα τεστ αλλά το θεωρώ απίθανο να είμαι! Δεν νιώθω τίποτα! 

Μακάρι αλλά δε το νομίζω... Είσαι καλύτερα; 

Καλημέρα Ραφαέλα μου τι κάνεις?Εύχομαι να μην είδες την ακατανομαστη αλλά ένα θετικότατο τεστ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα Ραφαέλα μου τι κάνεις?Εύχομαι να μην είδες την ακατανομαστη αλλά ένα θετικότατο τεστ! 

Καλημέρα Ρια μου, μου ήρθε πρωί πρωί!!Το ήξερα ότι θα έρθει αφού ένιωθα κάπως περίεργα το σώμα μου χθες! Ευτυχως δεν πονάω απλά νυστάζω νιώθω κουρασμένη και θέλω το κρεβάτι μου αλλά είμαι δουλεια...Βαθιές ανάσες, και συνεχίζουμε τις προσπάθειες!! 
 

Εσυ πως είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα Ρια μου, μου ήρθε πρωί πρωί!!Το ήξερα ότι θα έρθει αφού ένιωθα κάπως περίεργα το σώμα μου χθες! Ευτυχως δεν πονάω απλά νυστάζω νιώθω κουρασμένη και θέλω το κρεβάτι μου αλλά είμαι δουλεια...Βαθιές ανάσες, και συνεχίζουμε τις προσπάθειες!! 
 

Εσυ πως είσαι; 

Κρίμα αλλά δε πειράζει ,πάμε για το πασχαλινό αυγουλάκι χαχα! Ωχ κατάλαβα .. Υπομονή!

Καλά είμαι και εγώ ,συνεχίζουμε επαφές ακόμα αλλά εντάξει δε πιστεύω ότι θα γίνει κάτι αλλά εντάξει χαιρόμαστε ο ένας τον άλλον ... Θα σταματήσουμε σκου και θα περιμένω να αδιαθετησω μετά! Σήμερα ξύπνησα με έναν έντονο πόνο στο κέντρο της κοιλιάς ο οποίος με έπιασε και τώρα ίσως να έρθει νωρίτερα ίσως να μην είναι και τίποτα δε ξέρω .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Κρίμα αλλά δε πειράζει ,πάμε για το πασχαλινό αυγουλάκι χαχα! Ωχ κατάλαβα .. Υπομονή!

Καλά είμαι και εγώ ,συνεχίζουμε επαφές ακόμα αλλά εντάξει δε πιστεύω ότι θα γίνει κάτι αλλά εντάξει χαιρόμαστε ο ένας τον άλλον ... Θα σταματήσουμε σκου και θα περιμένω να αδιαθετησω μετά! Σήμερα ξύπνησα με έναν έντονο πόνο στο κέντρο της κοιλιάς ο οποίος με έπιασε και τώρα ίσως να έρθει νωρίτερα ίσως να μην είναι και τίποτα δε ξέρω .

Ναι άσε και η δουλεια μου πρέπει ξερεις να ντύνομαι καλά τακούνια να βάφομαι κτλ σήμερα δεν την παλεύω δεν είχα καμία διάθεση από το πρωί αλλά τι να κανω...Μια ήμερα είναι θα περάσει 

Εσυ τώρα δεν παίρνεις τα χάπια για να δεις περίοδο θα τα παρεις αν δεν σου έρθει σωστά; Αυτό είναι το σημαντικό να χαίρεστε ο ενας τον άλλον! 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaela_123 είπε:

Ναι άσε και η δουλεια μου πρέπει ξερεις να ντύνομαι καλά τακούνια να βάφομαι κτλ σήμερα δεν την παλεύω δεν είχα καμία διάθεση από το πρωί αλλά τι να κανω...Μια ήμερα είναι θα περάσει 

Εσυ τώρα δεν παίρνεις τα χάπια για να δεις περίοδο θα τα παρεις αν δεν σου έρθει σωστά; Αυτό είναι το σημαντικό να χαίρεστε ο ενας τον άλλον! 

 

 

Λογικό , τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται? Δε θυμάμαι αν το είχες αναφέρει..Ναι μωρέ υπομονή μια μέρα είναι αλλά μέχρι να περάσει ...χαχα . Ναι σωστά μέχρι τις 15 μου είπε να περιμένω και μέτα θα τον πάρω να μου δώσει τα χάπια. Ελπίζω να έρθει μόνη της βέβαια .. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!! 
ακομα δεν μου εχει ερθει μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε αν δεν μου ερθει μεχρι την Δευτερα να παω για υπερηχο... :( λετε να εχω καμια κύστη;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Λογικό , τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται? Δε θυμάμαι αν το είχες αναφέρει..Ναι μωρέ υπομονή μια μέρα είναι αλλά μέχρι να περάσει ...χαχα . Ναι σωστά μέχρι τις 15 μου είπε να περιμένω και μέτα θα τον πάρω να μου δώσει τα χάπια. Ελπίζω να έρθει μόνη της βέβαια .. 

 

 

 

Κάνω 2 δουλειές. Δουλεύω σε φαρμακευτική εταιρία και είμαι στο επιστημονικό κομμάτι, ενημέρωνω τους γιατρους για τα προϊόντα και όταν σχολάω το απόγευμα κάνω φροντιστήριο σε παιδιά Βιολογίας. Το φροντιστηριο είναι η τελευταία χρόνια που το κάνω! Εσυ; 

Ελπίζω να μην χρειαστεί να τα παρεις, το ξέρω δεν είναι και το πιο καλό και υγιεινός τρόπος αλλά δυστυχως καποιες φορες επιβάλλονται! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Κάνω 2 δουλειές. Δουλεύω σε φαρμακευτική εταιρία και είμαι στο επιστημονικό κομμάτι, ενημέρωνω τους γιατρους για τα προϊόντα και όταν σχολάω το απόγευμα κάνω φροντιστήριο σε παιδιά Βιολογίας. Το φροντιστηριο είναι η τελευταία χρόνια που το κάνω! Εσυ; 

Ελπίζω να μην χρειαστεί να τα παρεις, το ξέρω δεν είναι και το πιο καλό και υγιεινός τρόπος αλλά δυστυχως καποιες φορες επιβάλλονται! 

 

Αααα μαλιστα κατάλαβα ,ωραία ! Εγώ είμαι στην εξυπηρέτηση πελατών μιας εταιρείας από το σπίτι δουλεύω τα τελευταία 2 χρόνια περίπου.

Ναι μωρέ και εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά αν χρειαστεί τι να κάνω .. ήρθαν και τα τεστ μου σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Αααα μαλιστα κατάλαβα ,ωραία ! Εγώ είμαι στην εξυπηρέτηση πελατών μιας εταιρείας από το σπίτι δουλεύω τα τελευταία 2 χρόνια περίπου.

Ναι μωρέ και εγώ έτσι σκέφτομαι αλλά αν χρειαστεί τι να κάνω .. ήρθαν και τα τεστ μου σήμερα :)

Άντε τέλεια εύχομαι να τα χρησιμοποιήσεις και να είναι θετικά!! Θα παραγγείλω και εγώ για να έχω άλλη μια εταιρία. Παραγγείλες και ωορρηξιας ή μόνο εγκυμοσύνης; 
 

Διάβαζα τώρα για μια μέθοδο που κάνουν οι ξένες. Λέγεται sperm meets egg plan, λέει ότι κάνει για τις κοπέλες με βιοχημική κύηση, παλινδρόμη αλλά και για όσες κοπελες προσπαθούν αρκετό καιρό. Ξεκινάει λέει την επαφή μέρα παρά μέρα μέχρι να βρει θετικό τεστ ωορρηξιας όταν βρουν θετικό τεστ συνεχίζουν για 3 ημερες σερί κάνουν skip την 4η ημέρα από το θετικό τεστ και κάνουν για άλλη μια φορά τελευταία την 5η ημέρα μετά το τεστ ωορρηξιας! Θα το δοκιμάσω και αυτό να δούμε μήπως πιάσει! 
 

Εγω να πω την αλήθεια δεν κάναμε μέρα παρά μέρα πριν την ωορρηξία ισως κάθε 2 ημερες και πάντα σταματούσαμε είτε στις 2 ημερες ή στις 3 ημερες σερί με το θετικό τεστ και μετά όποτε θελαμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...