Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Το πρωι πινει το γαλα κ κοιμαται κατευθείαν  μετα θα ξυπνησει κατα 9 30 με 10..θα φαει την φρουτοκρεμα στις 11 και μεχρι τις 11 30 εχει κοιμηθει.. ξυπναει 12 30 με 1 τρωει το μεσημεριανο του στις 2-3 και μεχρι τις 4 εχει ξανα κοιμηθει .. μετα παλι θα ξυπναει μετα απο καμια ωρα θα φαει στις 7 και 8 με 8 30 θελει παλι υπνο.. 

Και εμενα εχει ακομα... οσο μπορεις ορο σν μπορεις να κανεις τπτ αλλο..ειναι μαρτυριο η αληθεια ειναι αλλα υπομονηθα περασει..περαστικα σας γρηγορα!

Εγω του εχω παρει αγκαλιας παπουτσακια! 

Πωωωω τι ωραία που κοιμάται. Θα το αλλάξει μόνος του το πρόγραμμα πιστεύω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εδω η ξεκουραστη μανα. Κοιμηθηκε το σπλαχνο μου απο τις 9 μεχρι τις 5κ30 στην κουνια της παρακαλω! Την εβαλα εξαρχης μπρουμητα να μην στριφογυρναει κ κοπαναει την κεφαλα της στα καγκελα κ ψοφησαμε στον υπνο κ οι δυο! Μετα την πηρα στο κρεβατι μου την ταισα κ ψιλοκοιμηθηκε μεχρι τις 7, χλιδη κοριτσια!

@palmoira εχεις πολυ ευγενικο παιδι που σε δαγκωσε τωρα πρωτη φορα! Ρωτα τον γιατρο σας για αποσθμφορητικο. Εστω πριν τον υπνο να της βαζεις. Κανει ανετα για τις ηλικιες των παιδιων μας. Πηρες μεγαλη κολοκυθα; Εγω πηρα κατι σαν φλασκια σε μεγεθος πεπονιου πανω κατω. Πρωτη φορα τις ειδα κ εγω.

@Nicol_ ουτε εγω της φοραω παππυτσια. Μονο αμα παμε καπου κ την ντυσω καλα της φοραω παπουτσακια αγκαλιας.

@Smile89 ωραια περναμε χαχαχ!

@Sol_10 ριχνει υπνους με το κιλο ο μπεμπης σου! Η δικια μου εναν μισαωρο υπνακο κανει το πρωι κ εναν 2ωρο το μεσημερι! Αλλα κοιμαται πολυ νωρις το βραδυ, μεχρι τις 9 βαρια εχει κοιμηθει.

Ωωωωω εβιο μου τελεια!! Πατε πολυ καλα βλέπω μια χαρα! Και θα γινει ακόμα καλυτερος ο υπνος σας με τον καιρο!! Ειναι υπναρας η αληθεια ειναι αλλα τον χειμώνα πως θα του αλλαξω αυτο το 11 δν ξερω ..

Just now, Smile89 είπε:

Πωωωω τι ωραία που κοιμάται. Θα το αλλάξει μόνος του το πρόγραμμα πιστεύω. 

Οχι ειναι πολυ καλος στον υπνο ευτυχως.. φανταζομαι πως με τον καιρο θα το αλλαξει κ εγω αυτο πιστευω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!

Παλμοιρα μου περαστικά σας! Δύσκολο όντως δες αυτό που πρότεινε η εβιο μήπως κοιμηθεί καλυτερα η μπεμπουλα σου 

Εβιο ξεκούραστη μανα χαχα μπραβο σας! Χθες εμενα πρωτη φορα απο 1.30 το βραδυ που έφαγε ξύπνησε ξανά 8 το πρωι! Μηνες εχει να το κανει αυτο. Αφου δεν το πίστευα, λεω μαλλον σηκωθηκα κ δεν το θυμάμαι. Αλλα ηταν κ το στηθος μου φουλ πρησμένο.  Μιλαμε ποσο χαρηκα δεν περιγράφετε χαχα

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sol_10για το ωραριο δεν εχω κανενα τιπ να βοηθησω η δικια μου μονη της εφτιαξε το προγραμμα της. Ισως μεγαλωνοντας κοψει τον υπνο που κανει κατα τις 8 κ αρχισει να κοιμαται νωριτερα.

@Nicol_ επεσες κ εσυ ψοφια ετσι; Ποια ειμαι, που βρισκομαι; Εφτασαν 7 μηνων τα καμαρια μας ας κοιμηθουν επιτελους! Αυτο με το πρησμενο στηθος ειναι το ενοχλητικο οταν κοιμουνται πολυ. Το δικο μου αν κ εχουν μειωθει πολυ οι θηλασμοι δεν λεει να συντονιστει σε λιγοτερη παραγωγη...

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

@Sol_10για το ωραριο δεν εχω κανενα τιπ να βοηθησω η δικια μου μονη της εφτιαξε το προγραμμα της. Ισως μεγαλωνοντας κοψει τον υπνο που κανει κατα τις 8 κ αρχισει να κοιμαται νωριτερα.

@Nicol_ επεσες κ εσυ ψοφια ετσι; Ποια ειμαι, που βρισκομαι; Εφτασαν 7 μηνων τα καμαρια μας ας κοιμηθουν επιτελους! Αυτο με το πρησμενο στηθος ειναι το ενοχλητικο οταν κοιμουνται πολυ. Το δικο μου αν κ εχουν μειωθει πολυ οι θηλασμοι δεν λεει να συντονιστει σε λιγοτερη παραγωγη...

Εντελώς ξερη ξεχασα κ το ονομα μου χαχα! Επιτελους ύπνος! 

Για το στηθος εγω βγαζω λιγο με το χερι να αποσυμφορηθει αν με πονάει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Εδω η ξεκουραστη μανα. Κοιμηθηκε το σπλαχνο μου απο τις 9 μεχρι τις 5κ30 στην κουνια της παρακαλω! Την εβαλα εξαρχης μπρουμητα να μην στριφογυρναει κ κοπαναει την κεφαλα της στα καγκελα κ ψοφησαμε στον υπνο κ οι δυο! Μετα την πηρα στο κρεβατι μου την ταισα κ ψιλοκοιμηθηκε μεχρι τις 7, χλιδη κοριτσια!

@palmoira εχεις πολυ ευγενικο παιδι που σε δαγκωσε τωρα πρωτη φορα! Ρωτα τον γιατρο σας για αποσθμφορητικο. Εστω πριν τον υπνο να της βαζεις. Κανει ανετα για τις ηλικιες των παιδιων μας. Πηρες μεγαλη κολοκυθα; Εγω πηρα κατι σαν φλασκια σε μεγεθος πεπονιου πανω κατω. Πρωτη φορα τις ειδα κ εγω.

@Nicol_ ουτε εγω της φοραω παππυτσια. Μονο αμα παμε καπου κ την ντυσω καλα της φοραω παπουτσακια αγκαλιας.

@Smile89 ωραια περναμε χαχαχ!

@Sol_10 ριχνει υπνους με το κιλο ο μπεμπης σου! Η δικια μου εναν μισαωρο υπνακο κανει το πρωι κ εναν 2ωρο το μεσημερι! Αλλα κοιμαται πολυ νωρις το βραδυ, μεχρι τις 9 βαρια εχει κοιμηθει.

Ναι πήρα μεγάλη κολοκύθα πορτοκαλί και την έχω στην κατάψυξη σε κομματάκια. Ρώτησα και μου είπε όχι. Μόνο ορό. Κρατάμε τα πιο δυνατά για πιο δύσκολες ιώσεις μέσα στο χειμώνα μου είπε. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sol_10 είπε:

Ωωωωω εβιο μου τελεια!! Πατε πολυ καλα βλέπω μια χαρα! Και θα γινει ακόμα καλυτερος ο υπνος σας με τον καιρο!! Ειναι υπναρας η αληθεια ειναι αλλα τον χειμώνα πως θα του αλλαξω αυτο το 11 δν ξερω ..

Οχι ειναι πολυ καλος στον υπνο ευτυχως.. φανταζομαι πως με τον καιρο θα το αλλαξει κ εγω αυτο πιστευω..

Ναι ρε συ καταρχήν θα κοιμάται όλο κ πιο λίγο

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Τι κανετε;

Εμένα η μικρή ξυπνάει 7-7.30, τρώει γάλα, μπορεί να κοιμηθεί αμέσως Μπορει και οχι.

Γυρω στις 11 τρωει φρουτοκρεμα και κοιμάται μιση με 1 ώρα μετα μεσημεριανό οπου κοιμαται 2 ωρες μετά, απογευματινό και γυρω στις 9 το γαλα της..μεχρι 10 το αργότερο εχει κοιμηθεί και δε ξυπνάει τη νύχτα εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. 

Κορίτσια σε 2 εβδομάδες επιστρέφω στο γραφείο  :(

θα τρελαθώ!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια!

Τι κανετε;

Εμένα η μικρή ξυπνάει 7-7.30, τρώει γάλα, μπορεί να κοιμηθεί αμέσως Μπορει και οχι.

Γυρω στις 11 τρωει φρουτοκρεμα και κοιμάται μιση με 1 ώρα μετα μεσημεριανό οπου κοιμαται 2 ωρες μετά, απογευματινό και γυρω στις 9 το γαλα της..μεχρι 10 το αργότερο εχει κοιμηθεί και δε ξυπνάει τη νύχτα εκτός από σπάνιες περιπτώσεις. 

Κορίτσια σε 2 εβδομάδες επιστρέφω στο γραφείο  :(

θα τρελαθώ!

Αααα μια χαρα και οι δικες σας ωρες!!! 

Πω πω πραγματικά φανταζομαι πως νοιώθεις! Ο πρωτος καιρος σιγουρα θα ειναι δυσκολος ομως πιστευω με τον καιρο θα γινει συνήθεια! Θα δουλευεις ολοκληρο ωραριο?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Αααα μια χαρα και οι δικες σας ωρες!!! 

Πω πω πραγματικά φανταζομαι πως νοιώθεις! Ο πρωτος καιρος σιγουρα θα ειναι δυσκολος ομως πιστευω με τον καιρο θα γινει συνήθεια! Θα δουλευεις ολοκληρο ωραριο?

Ναι κοιμαται αρκετα η μικρή και προλαβαίνω και εγώ να κάνω δουλειές. 

Θα δουλεύω 4 μερες την εβδομάδα, θα λειπω κάθε Παρασκευή, αλλά γενικά θα φευγω γυρω στις 8 απο το σπίτι και θα γυρνάω 6.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ναι κοιμαται αρκετα η μικρή και προλαβαίνω και εγώ να κάνω δουλειές. 

Θα δουλεύω 4 μερες την εβδομάδα, θα λειπω κάθε Παρασκευή, αλλά γενικά θα φευγω γυρω στις 8 απο το σπίτι και θα γυρνάω 6.

Πωωω φανταζομαι πως ο πρωτος καιρος θα ειναι δυσκολος... μετα ομως θα εινα μια καθημερινότητα και θα συνηθίσεις κ εσυ και η μπέμπα.. κ αν την προσεχει δικος σου ανθρωπος θα σαι πιο ήσυχη σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ναι κοιμαται αρκετα η μικρή και προλαβαίνω και εγώ να κάνω δουλειές. 

Θα δουλεύω 4 μερες την εβδομάδα, θα λειπω κάθε Παρασκευή, αλλά γενικά θα φευγω γυρω στις 8 απο το σπίτι και θα γυρνάω 6.

Σε καταλαβαινω απόλυτα. Μη νιώθεις άσχημα, πολλά παιδάκια μεγαλώνουν και η μαμα τους δουλεύει. Δουλεύουμε για να μπορούμε να τους προσφέρουμε μια καλή ποιότητα ζωής. Εξάλλου πιστεύω ότι δεν είναι θέμα χρόνου η ανατροφή των παιδιών μόνο. Είναι και θέμα ποιότητας χρόνου που αξιοποιείς με το παιδί σου. Τι να το κάνω εάν είσαι όλη μέρα σπίτι και έχεις μόνιμα ένα παιδί παρκαρισμένο μπροστά σε μια τηλεόραση ή έναν υπολογιστή. Θα τις βρείτε τιςισορροπίες σας μην ανησυχείς. Τα γράφω σε εσένα γιατί τους ενδοιασμούς μου τους έχω και εγώ για όταν θα γυρίσω στη δουλειά. Εγώ με σπαστό ωραριο καθημερινά θα γυρίζω ουσιαστικά κατά τις 20:00-20:30 σπίτι συν του ότι θα έχω και ταξίδια εκτός....Ευτυχως και εγώ το μειωμένο θα το πάρω μια μερα την εβδομάδα. Παντως από συναδέλφους που το έχω συζητήσει όλοι μου λένε ότι είναι θέμα συνήθειας τελικά. Πιο πολύ εμεις νιώθουμε τύψεις και ενοχές. Σίγουρα στην αρχή μπορεί το παιδί να έχει αντιδράσεις στον ύπνο ή στη συμπεριφορά αλλά πιστεύω με σωστή διαχείριση θα το αντιμετωπίσουμε. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Σε καταλαβαινω απόλυτα. Μη νιώθεις άσχημα, πολλά παιδάκια μεγαλώνουν και η μαμα τους δουλεύει. Δουλεύουμε για να μπορούμε να τους προσφέρουμε μια καλή ποιότητα ζωής. Εξάλλου πιστεύω ότι δεν είναι θέμα χρόνου η ανατροφή των παιδιών μόνο. Είναι και θέμα ποιότητας χρόνου που αξιοποιείς με το παιδί σου. Τι να το κάνω εάν είσαι όλη μέρα σπίτι και έχεις μόνιμα ένα παιδί παρκαρισμένο μπροστά σε μια τηλεόραση ή έναν υπολογιστή. Θα τις βρείτε τιςισορροπίες σας μην ανησυχείς. Τα γράφω σε εσένα γιατί τους ενδοιασμούς μου τους έχω και εγώ για όταν θα γυρίσω στη δουλειά. Εγώ με σπαστό ωραριο καθημερινά θα γυρίζω ουσιαστικά κατά τις 20:00-20:30 σπίτι συν του ότι θα έχω και ταξίδια εκτός....Ευτυχως και εγώ το μειωμένο θα το πάρω μια μερα την εβδομάδα. Παντως από συναδέλφους που το έχω συζητήσει όλοι μου λένε ότι είναι θέμα συνήθειας τελικά. Πιο πολύ εμεις νιώθουμε τύψεις και ενοχές. Σίγουρα στην αρχή μπορεί το παιδί να έχει αντιδράσεις στον ύπνο ή στη συμπεριφορά αλλά πιστεύω με σωστή διαχείριση θα το αντιμετωπίσουμε. 

Ευτυχώς για φέτος θα είναι με τη μαμά μου , θα έρθει ενα χρόνο εδώ Αθήνα να με βοηθήσει. 

Αυτό σίγουρα με βοηθάει αρκετά την ψυχολογία μου Αλλα και τη μικρή γιατί την έχει ζήσει τη μητέρα μου , της είναι οικείο πρόσωπο. 

Σίγουρα σημασία έχει να περνάς ποιοτικό χρόνο με το παιδί το πιστεύω αυτό αλλά οσο να ναι θα μου λείπει. .


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια;  διάβασα τα νέα σας.  Εμείς  συνεχίζουμε κατακτώντας νέες ικανότητες.  Προσπαθεί κάθε  μέρα όλο κ  περισσότερο  να μπουσουλισει,  κάνει την κίνηση,  αλλά δεν μπορεί να σηκώσει καλά τον ποπο κ να στηρίχτει  στσ γόνατα.  Η αγαπημένη  μας στάση είναι όμως όρθια.  Τρελενεται  να την κρατάμε όρθια.  Ετοιμαζομαστε για την βάπτιση  27 Οκτωβρίου.  Τότε θα της πάρω κ γω τα πρώτα παπούτσια  της,  αγκαλιάς,  μέχρι τώρα με την ζέστη αυτή δεν φορούσαμε καθόλου.  Αρχίσαμε σιγά σιγά  τα φθινοπωρινα ρουχαλακια.  Εγώ ήμουν στα πρόθυρα να ξεκινήσω blw αλλά επειδή είμαι λίγο αγχωδης  και το βασικό σε αυτή την μέθοδο  είναι να διατηρείς την ψυχραιμία  σου και να μην περνάς άγχος στο παιδι,  νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να κάνω την μετάβαση αργότερα  σε κομμάτια  στις τροφές. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να διατήρηση την ψυχραιμία  την ώρα που έβλεπα πως το παιδί"  πάει  να πνίγει " παρόλο που ξέρω ότι δεν ει Αι τόσο εύκολο  να συμβεί  κ έχουν τ αντσνακλαστικα  να το αποτρεψουν.  

Ερώτηση : έχετε δώσει ακτινιδιο στα μωρακια;  τις τελευταίες  μέρες η μικρή ζορίζεται  στις κενώσεις  κ τα κακά της βγαίνουν  λίγο σκληρά. Το ακτινιδιο  το δίνουμε άφοβα;  


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εργαζομενες μαμαδες κουραγιο σας ευχομαι. Δυσκολο τελικα να τα αποχωριστουμε τα μικρα μας. Σας ευχομαι καλη ευκολια.

@Alex1989 ακτινιδιο δεν εχω δωσει επειδη ειναι λιγο αλλεργιογονο θα ρωταγα τον γιατρο πρωτα. Μπορεις να βαλεις το φρουτο βανιλια κ ισως κ αποξηραμενα δαμασκηνα. Η δικια μου με τις βανιλιες βοηθιεται.

Εγω κοριτσια θα παρω γαλα σκονη για να της φτιαχνω καμια κρεμουλα το απογευμα. Και ισως αμα της αρεσει να της δινω καμια φορα. Δεν θελω να βγαζω γαλα για κρεμες. Απο την αρχη πολυ συχνα μου γινονται φουσκαλες γαλακτος στις θηλες κ με εχει κουρασει αυτος ο ενοχλητικος πονος. Αυτη τη στιγμη εχω κ στα δυο... Μεχρι τον χρονο το πολυ να παω τον θηλασμο , παραπανω μονο αμα αντιδρασει ασχημα το μωρο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...