Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annisaki7 είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Πως είστε κορίτσια μου??? 

Πλεον αισθανομαι πολυ κουραση προσωπικα!αλλες 17 μερες να σταματησω την δουλεια ειναι βασανιστηριο κ το ξυπνημα κ η διαρκεια της μερας!εσυ πως εισαι??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες της μέλλουσες μανουλες ...συμφωνώ με την κούραση ...και εγώ μια από τα ίδια όπως και εσείς ...καλά εγώ δεν σιδερωνω γενικότερο ότι χρειαστώ εκείνη την ώρα ... Αλλά μου έχει γίνει Εφιάλτης ο ύπνος ...μιλάμε δεν μου πάει η καρδια να ξαπλώσω γιατί ξέρω πως δεν θα κοιμηθώ καλά ...μια δεν βολευομαι ξυπνάω και είμαι ολόκληρη πιασμένη και τα όνειρα που τα πάτε ...κάποια κοπέλα είχε γράψει πως έχει και αυτή όνειρα ... 

@theodora gel καλημέρα κορίτσι μου ... Θετική σκέψη και υπομονή ...ότι σου πουν οι γιατροί θα κάνεις ...και με το να μην χαρείς κάποια πράγματα δεν καταφέρνεις κάτι ούτε καλό κάνεις σε σένα και στο μωράκι σου ... Όσο μπορείς η ψυχολογία σου να είναι καλή...ξέρω μια κουβέντα είναι και αυτή και δύσκολο να το κάνεις αλλά τουλάχιστον προσπάθησε ... 

Σου είπε ο εμβρυολογος που οφείλεται και τι μπορείς να κάνεις ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρα σε όλες της μέλλουσες μανουλες ...συμφωνώ με την κούραση ...και εγώ μια από τα ίδια όπως και εσείς ...καλά εγώ δεν σιδερωνω γενικότερο ότι χρειαστώ εκείνη την ώρα ... Αλλά μου έχει γίνει Εφιάλτης ο ύπνος ...μιλάμε δεν μου πάει η καρδια να ξαπλώσω γιατί ξέρω πως δεν θα κοιμηθώ καλά ...μια δεν βολευομαι ξυπνάω και είμαι ολόκληρη πιασμένη και τα όνειρα που τα πάτε ...κάποια κοπέλα είχε γράψει πως έχει και αυτή όνειρα ... 

@theodora gel καλημέρα κορίτσι μου ... Θετική σκέψη και υπομονή ...ότι σου πουν οι γιατροί θα κάνεις ...και με το να μην χαρείς κάποια πράγματα δεν καταφέρνεις κάτι ούτε καλό κάνεις σε σένα και στο μωράκι σου ... Όσο μπορείς η ψυχολογία σου να είναι καλή...ξέρω μια κουβέντα είναι και αυτή και δύσκολο να το κάνεις αλλά τουλάχιστον προσπάθησε ... 

Σου είπε ο εμβρυολογος που οφείλεται και τι μπορείς να κάνεις ? 

 

Είναι θέμα πλακούντα.και των αρτηριών των δικών μου.ειχαμε πιθανότητες 1:11απο την αυχενική για περιορισμό εμβρυϊκής ανάπτυξης ...να που συνέβη τελικά!δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο πέρα από το να παίρνω το σαλοσπιρ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Είναι θέμα πλακούντα.και των αρτηριών των δικών μου.ειχαμε πιθανότητες 1:11απο την αυχενική για περιορισμό εμβρυϊκής ανάπτυξης ...να που συνέβη τελικά!δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο πέρα από το να παίρνω το σαλοσπιρ!

Μάλιστα καταλαβα ... Κάνε υπομονή και στο τέλος όλα καλά θα πάνε ... 

Το δωματιο το βάφεται ? Σου αρέσει έτσι όπως γίνεται ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Πλεον αισθανομαι πολυ κουραση προσωπικα!αλλες 17 μερες να σταματησω την δουλεια ειναι βασανιστηριο κ το ξυπνημα κ η διαρκεια της μερας!εσυ πως εισαι??

Εγώ έχω σταματήσει τη δουλειά.. Παρολα αυτά δεν καθομαι

Έχω κάνει ένα σορό εξετάσεις γιατί έχω θέμα με μια φλέβα η οποία είναι κατεστραμενη και έτσι ξεκίνησα ενεσεις αντιπηκτικες 

Έχω χαμηλή φεριτινη στα πατώματα και γενικά φτιάχνω και τα πραγματα του μπέμπη, έχω και την κόρη μου κάθε πρωί παιδικό και απόγευμα δραστηριότητες που πάει.. Οποτε κάθε μέρα κουραστική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Αύριο θα το βάψουνε!!εγώ θα το δω Δευτέρα γιατί το σκ θα πάω στη μάμα μου να μείνω επειδή έχω διάφορες αλλεργίες μη με πειράξει το χρώμα!

Και από ψώνια τι έχεις πάρει ? Τι χρωνατακια έχεις διαλέξει θυημησε μου 

Just now, Annisaki7 είπε:

Εγώ έχω σταματήσει τη δουλειά.. Παρολα αυτά δεν καθομαι

Έχω κάνει ένα σορό εξετάσεις γιατί έχω θέμα με μια φλέβα η οποία είναι κατεστραμενη και έτσι ξεκίνησα ενεσεις αντιπηκτικες 

Έχω χαμηλή φεριτινη στα πατώματα και γενικά φτιάχνω και τα πραγματα του μπέμπη, έχω και την κόρη μου κάθε πρωί παιδικό και απόγευμα δραστηριότητες που πάει.. Οποτε κάθε μέρα κουραστική 

Όντως κάθε μέρα κουραστική ... Ειδικά λόγου χαμηλής φεριτινις θα είσαι γενικά κουρασμένη συν η καθημερινότητα σου ... 

Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giosotpk είπε:

Και από ψώνια τι έχεις πάρει ? Τι χρωνατακια έχεις διαλέξει θυημησε μου 

Όντως κάθε μέρα κουραστική ... Ειδικά λόγου χαμηλής φεριτινις θα είσαι γενικά κουρασμένη συν η καθημερινότητα σου ... 

Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα ? 

Έχω παραγγείλει μόνο καρότσι 3σε 1.κουνια έχω από τη κουνιάδα μου.και κάτι δικά μου για το μαιευτήριο.αυτα τίποτα άλλο...γκρι ανοιχτό με γαλάζιο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Και από ψώνια τι έχεις πάρει ? Τι χρωνατακια έχεις διαλέξει θυημησε μου 

Όντως κάθε μέρα κουραστική ... Ειδικά λόγου χαμηλής φεριτινις θα είσαι γενικά κουρασμένη συν η καθημερινότητα σου ... 

Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα ? 

34 εβδομάδων.. Γένναω με το που μπει ο Ιούνιος λόγω καισαρικής της πρώτης 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Είναι θέμα πλακούντα.και των αρτηριών των δικών μου.ειχαμε πιθανότητες 1:11απο την αυχενική για περιορισμό εμβρυϊκής ανάπτυξης ...να που συνέβη τελικά!δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο πέρα από το να παίρνω το σαλοσπιρ!

όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου!!! και εγώ έχω δύσκολη εγκυμοσύνη και είχαμε κάποιες ενδείξεις για την ανάπτυξης του εμβρύου και απ τον 2ο μήνα της κύησης μου έχει δώσει τις αντιπηκτικές ενέσεις. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι είναι πιο δραστικές από το salospir. εγώ δεν ξέρω σου λέω τι μου είπε!!! και το μωρό είναι 1200γρ στην 28η εβδομάδα(στην τελευταία μέτρηση που κάναμε) που πιστεύω ότι είναι καλά!!!

Just now, happysmile είπε:

Πλεον αισθανομαι πολυ κουραση προσωπικα!αλλες 17 μερες να σταματησω την δουλεια ειναι βασανιστηριο κ το ξυπνημα κ η διαρκεια της μερας!εσυ πως εισαι??

μια απ τα ίδια κορίτσι μου και θα σταματήσω σε 50 μέρες περίπου την δουλειά!!!οπότε σκέψου και τα χειρότερα :P:???: και εγώ έλλειψη φεριτίνης εκ γενετής και χαμηλό σίδηρο αλλά έχω πάρει απ την αρχή της εγκυμοσύνης το lactiferon plus και έχω βρεί την υγειά μου!!!ακριβό βέβαια αλλά αξίζει τα λεφτά του...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελικη85 είπε:

όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου!!! και εγώ έχω δύσκολη εγκυμοσύνη και είχαμε κάποιες ενδείξεις για την ανάπτυξης του εμβρύου και απ τον 2ο μήνα της κύησης μου έχει δώσει τις αντιπηκτικές ενέσεις. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι είναι πιο δραστικές από το salospir. εγώ δεν ξέρω σου λέω τι μου είπε!!! και το μωρό είναι 1200γρ στην 28η εβδομάδα(στην τελευταία μέτρηση που κάναμε) που πιστεύω ότι είναι καλά!!!

Σου εύχομαι και σένα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!μια χαρά είναι το μπεμπέ σου σε βάρος!ιδανικά θα έλεγα για τη βδομάδα σου.εγω επειδή είχα και ποσοστά προεκλαμψίας 1:34για αυτό μου έδωσαν την ασπιρίνη.τωρα δε ξέρω ίσως χρειαστεί να κάνω και τις ενεσεις ...με αυτό το βάρος να μην ανησυχείς γιατί είστε ακριβώς στα φυσιολογικά όρια!ενώ εμείς είμαστε κάτω και από τα κατώτερα στη καμπύλη ανάπτυξης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Κάθε μέρα ένας αγώνας είναι. Ειδικά για τις μαμάδες που εκτός της εγγύμοσυνης εχουν να ανησυχούν για ένα σωρό άλλα γύρω από αυτή. Η για μικρά πλάσματακια που έχουν να κυνηγάνε. Αλλά ελπίζω να μας ευλόγησει ο Θεός να φτάσουμε στο τέλος του ταξιδιού και να είμαστε όλοι καλά. 

Κορίτσια τις αντιπηκτικες μόνες τις κάνετε; Θα ξεκινήσω και εγώ από βδομαδα και ψάχνω τρόπους να μην μελανιασω την κοιλιά μου. Υπάρχει; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...