Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Giosotpk είπε:

Δεν το ήξερα νόμιζα ότι με βραστηρα βράζουμε το νερό ... 

Οπότε ότι φοράμε εμείς φοράμε και στο μικρό ? 

 

ναι απλα προσεχεις να μην εχει ρευμα μεσα στο σπιτι μην βαλεις φουλ aircondition  κ πεσει η θερμοκρασια τετοια πραγματα . οταν κανει ζεστη κ ζεστενεσε εσυ ενω καθεσε οχι να κανεις δουλειες πχ κ.να ζεσταθεις θα του βαζεις αμανικο ζιπουνι αν νιωσεις οτι θελεις εσυ μανικακι θα του βαζεις μανικακι. 

ναι ο βραστηρας ειναι εστια μικροβιων γιατι δεν πλενετε δεν στεγνωνει. την κατσαρολιτσα την.πλενεις φευγουν κ.τα αλατα στεγνωνει κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

ναι απλα προσεχεις να μην εχει ρευμα μεσα στο σπιτι μην βαλεις φουλ aircondition  κ πεσει η θερμοκρασια τετοια πραγματα . οταν κανει ζεστη κ ζεστενεσε εσυ ενω καθεσε οχι να κανεις δουλειες πχ κ.να ζεσταθεις θα του βαζεις αμανικο ζιπουνι αν νιωσεις οτι θελεις εσυ μανικακι θα του βαζεις μανικακι. 

ναι ο βραστηρας ειναι εστια μικροβιων γιατι δεν πλενετε δεν στεγνωνει. την κατσαρολιτσα την.πλενεις φευγουν κ.τα αλατα στεγνωνει κτλ. 

Καλτσουλες όμως του φοράμε συνέχεια ? 

Εγώ έχω πάρει ολόσωμα φορμακια με το σκεπτικό να της φοράω μόνο αυτό για αρχή της πρώτες μέρες και μετά να την έχω με ζιπουνακι κοντκμανικο και παντελονάκι ... Υπερβολικό το φορμακι ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλτσουλες όμως του φοράμε συνέχεια ? 

Εγώ έχω πάρει ολόσωμα φορμακια με το σκεπτικό να της φοράω μόνο αυτό για αρχή της πρώτες μέρες και μετά να την έχω με ζιπουνακι κοντκμανικο και παντελονάκι ... Υπερβολικό το φορμακι ? 

 

αμα γεννησεις κατακαλοκαιρο κ εχει καυσωνα ναι ειναι υπερβολικο το φορμακι κ τα καλτσακια θα σκαει. 

να ξερεις οτι στα μωρα ειναι πιο επικινδυνη η ζεστη απο το κρυο γιατι τα νεογεννητα δεν ιδρωνουν κ δεν κανει να τα εχουμε σε πολυ ζεστο περιβαλλον κ πολυ ντυμενα. 

θα προσεχεις το.σπιτι σου να.εχει γυρω στους 27 βαθμους παντα αν ειναι καλοκαιρι κ στους 21 αν ειναι χειμωνας. να μην το χτυπαει αερας το μωρο κ θα του φορας κοντομανικα το καλοκαιρι κ μακρυμανικα το χειμωνα οπως σε εμας . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αμα γεννησεις κατακαλοκαιρο κ εχει καυσωνα ναι ειναι υπερβολικο το φορμακι κ τα καλτσακια θα σκαει. 

να ξερεις οτι στα μωρα ειναι πιο επικινδυνη η ζεστη απο το κρυο γιατι τα νεογεννητα δεν ιδρωνουν κ δεν κανει να τα εχουμε σε πολυ ζεστο περιβαλλον κ πολυ ντυμενα. 

θα προσεχεις το.σπιτι σου να.εχει γυρω στους 27 βαθμους παντα αν ειναι καλοκαιρι κ στους 21 αν ειναι χειμωνας. να μην το χτυπαει αερας το μωρο κ θα του φορας κοντομανικα το καλοκαιρι κ μακρυμανικα το χειμωνα οπως σε εμας . 

Αααα ωραία τώρα το κατάλαβα ... Σε ευχαριστώ πολύ ... 

Just now, Eleni2512 είπε:

αλλαξιερα πηρατε? κανω ερευνα αγορας και εχω πελαγωσει... υπαρχουν οι λεπτουλες, οι πιο χοντρες...δε ξερω τι να διαλεξω 

Εγώ δεν πήρα σελτεδακια πήρα για να την αλλάζω εκεί ψιλά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ήδη η ζέστη φουντώνει, κ γω έχω αγοράσει λίγα μακρυμάνικα φορμάκια κ εκτός από κανένα δροσερό βραδάκι, δν νομίζω να του τα φορέσω ή αν έχει πολλές βροχές το καλοκαίρι κ έχει ψύχρα π δν είναι κ πιθανό. Νομίζω θα ναι βασικά με κοντομάνικα φορμάκια.

Εγώ προτιμώ να μν σκέφτομαι πώς θα ναι όταν γεννηθεί γτ μ πιάνει μεγάλο άγχος. Έτσι κ αλλιώς δν νομιζω να μπορώ να αντιληφθώ πώς θα ναι. Ανέτοιμη αισθάνομαι σίγουρα αλλα ανυπομονώ να τον αντικρύσω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω σ αυτο συμφωνω απολυτα..αισθανομαι εντελως απροετοιμαστη οτι δεν ξερω τιποτα κι οτι δε θα κανω τιποτα σωστα...οσο κ να διαβασω οσο και να το αναλυσω η αληθεια αυτη ειναι...πολυ αγχος που δε φευγει με τιποτα...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 @Elenpap οπότε δεν είμαι η μόνη που αισθάνεται έτσι ... 

Και εγώ όσο και να διαβάζω όσο να ενημερωνομαι δεν νιώθω σίγουρη πως θα τα καταφέρω ... 

Έχω πάρει ένα αρκουδάκι και κάνω πρόβες σε αυτό αν είχε ψυχή το καημένο θα είχε εξαφανιστεί από το σπίτι ...τι πάνα του βάζω τι προσπάθειες να το πάρω αγκαλιά με.το σωστό τρόπο ...σήμερα το έκανα και μπάνιο να φανταστείτε ... Εντάξει έχω χαζεψει εντελώς μου λέει ο άντρας μου ...

 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια κι εγω σ αυτο συμφωνω απολυτα..αισθανομαι εντελως απροετοιμαστη οτι δεν ξερω τιποτα κι οτι δε θα κανω τιποτα σωστα...οσο κ να διαβασω οσο και να το αναλυσω η αληθεια αυτη ειναι...πολυ αγχος που δε φευγει με τιποτα...

μην αγχωνεσαι καθολου !η μητερα φυση τα εχει φροντισει ολα!στο λεει ενας ανθρωπος που ακουγε κλαμα μωρου και απομακρυνοταν 10 τετραγωνα!

οταν γεννηθηκε το 1ο μου παιδακι το πηρα κατευθειαν αγκαλια τον θηλασα τον αλλαξα και τον εκανα και μπανιο χωρις να μου δειξει κανεις!!

η μητροτητα ειναι απιστευτο πραγμα!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniko79 είπε:

μην αγχωνεσαι καθολου !η μητερα φυση τα εχει φροντισει ολα!στο λεει ενας ανθρωπος που ακουγε κλαμα μωρου και απομακρυνοταν 10 τετραγωνα!

οταν γεννηθηκε το 1ο μου παιδακι το πηρα κατευθειαν αγκαλια τον θηλασα τον αλλαξα και τον εκανα και μπανιο χωρις να μου δειξει κανεις!!

η μητροτητα ειναι απιστευτο πραγμα!!!!!!

Θέλω να το πιστέψω αλλά από ότι φαίνεται το άγχος μου δεν με αφήνει ...

Όλοι το λένε άλλα μου φαίνεται περίεργο ...

Και στην τελική έτσι θα γίνει όπως το λες και εδώ θα είμαστε και θα γελάμε για το άγχος που είχαμε πριν την γέννα ....

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eleniko79 είπε:

μην αγχωνεσαι καθολου !η μητερα φυση τα εχει φροντισει ολα!στο λεει ενας ανθρωπος που ακουγε κλαμα μωρου και απομακρυνοταν 10 τετραγωνα!

οταν γεννηθηκε το 1ο μου παιδακι το πηρα κατευθειαν αγκαλια τον θηλασα τον αλλαξα και τον εκανα και μπανιο χωρις να μου δειξει κανεις!!

η μητροτητα ειναι απιστευτο πραγμα!!!!!!

Χαιρομαι που τ ακουω και μπραβο σου γι αυτο! ..ελπιζω κι εγω να ειμαι ετσι ..

@Giosotpkεννοειται πως δεν εισαι η μονη.. ο αντρας σου φανταζομαι θα σε κοροιδευει!! Γιατι εμενα αμα του πω τιποτα τετοιο η κανω τιποτα παει θα με δουλευει 1 εβδομαδα χαχα:grin: φανταζομαι μετα θα τα βλεπουμε και θα γελαμε κι εμεις μ αυτα....(φανταζομαι κι ελπιζω):P

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eleni2512 said:

αλλαξιερα πηρατε? κανω ερευνα αγορας και εχω πελαγωσει... υπαρχουν οι λεπτουλες, οι πιο χοντρες...δε ξερω τι να διαλεξω 

Εγώ πήρα μία κάτι σαν στρωματάκι κ οικονομική, είχε 50% εκπτωση, της κέντια.

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 όχι απλά με κορόιδευε δεν μπορείς να φανταστείς ...εντάξει όταν έκανα και μπάνιο το αρκουδάκι εκεί τα είδε όλα ...αλλά τι να κάνω κάπως έπρεπε να έχω μια επαφή κάτι ...το έβγαλε όμως έξω το κρέμασα να στεγνώσει δεν το άφησα έτσι χαχαχχα ... 

 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...