Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου..!! Εγω χτες επλυνα και σιδερωσα τα μισα..σημερα τ αλλα μισα και θα φτιαξω και τη βαλιτσα..εγω στην αρχη θα τον βαλω στην καλαθουνα οποτε τελος ιουνιου ελεγα να βγαλω και το καροτσι καλαθουνα καθισματακι να τα περασω με dettol κι εγω...αλλα οντως κι εγω δε μπορω να κουνηθω πλεον..

Να ρωτησω και κατι οσες κανατε doppler σας λεει και τις πιθανοτητες να γεννησετε προωρα;;;

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk said:

@Eleni2512ναι αξίζουν πολύ τα μαθήματα και τοκετού και θηλασμού ...εκεί που λες ότι τι θα καταλάβω που θα πάω είναι εντελώς το αντίθετο και εμένα με βοήθησαν πολύ ... 

@Elenpap πω πω ναι η αϋπνίες ειναι θέμα ... Εσύ δεν μπορείς να κοιμηθείς λόγου ζέστης η δεν βολευεσαι ? 

Εγώ κορίτσια τα έχω όλα έτοιμα δωμάτιο ρούχα βαλίτσες ... Το μόνο που θα κάνω είναι να περάσω την κούνια το καρότσι και αυτά πάλι με dettol και τίποτα άλλο ...λόγου ζέστης καταλαβαίνω κιόλας ότι πρήζονται και τα πόδια μου και έτσι ευτυχώς τα έκανα νωρίς γιατί τώρα δεν θα είχα κουράγιο να τα κάνω ... 

Νομίζω περισσότερο είναι θέμα αγωνίας παρά οτι δεν βολευομαι. Κάποιες μέρες βέβαια μ ενοχλεί αρκετά η ζέστη.

Το dettol spray εννοείτε ε; κ μένα έτσι μ είπανε, να μν πλύνω τα υφάσματα απο καρότσι κ να τα περάσω με το σπρει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Νομίζω περισσότερο είναι θέμα αγωνίας παρά οτι δεν βολευομαι. Κάποιες μέρες βέβαια μ ενοχλεί αρκετά η ζέστη.

Το dettol spray εννοείτε ε; κ μένα έτσι μ είπανε, να μν πλύνω τα υφάσματα απο καρότσι κ να τα περάσω με το σπρει.

Με το σπρέι το ψεκάζει απλά και το αφήνεις; Για το καρότσι ρωτάω. 

Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί πονάω. Με το που θα γεμίσει η κύστη μου έστω και λίγο πιέζει πολύ. Επίσης το μωρό είναι μεγάλο και βαρύ οπότε όταν γυρίζω δεξιά ή αριστερά θέλω μαξιλάρι από κάτω γιατί κλωτσάει αλλιώς. Ξεβολεβετε, δεν έχω καταλάβει τι του συμβαίνει. Οπότε κοιμάμαι και τα μεσημέρια για να αναπληρωνω. Αλλά λογικό τώρα φτάνουμε στο τέλος. Λίγο σίδερο μου έχει μείνει ακόμη και μόλις μάθω ημερομηνία τοκετού την προηγούμενη θα τα ψεκασω με dettol λίκνο και γενικά το δωμάτιο του. Επίσης όσες κάνουν καισαρική να φροντίσουν να πάρουν εσώρουχα να φτανουν ψηλά στη μέση για να μην ενοχλούν στα ράμματα. Αυτά τα ωραία τα γιαγιάδε ξέρετε... 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Με το σπρέι το ψεκάζει απλά και το αφήνεις; Για το καρότσι ρωτάω. 

Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί πονάω. Με το που θα γεμίσει η κύστη μου έστω και λίγο πιέζει πολύ. Επίσης το μωρό είναι μεγάλο και βαρύ οπότε όταν γυρίζω δεξιά ή αριστερά θέλω μαξιλάρι από κάτω γιατί κλωτσάει αλλιώς. Ξεβολεβετε, δεν έχω καταλάβει τι του συμβαίνει. Οπότε κοιμάμαι και τα μεσημέρια για να αναπληρωνω. Αλλά λογικό τώρα φτάνουμε στο τέλος. Λίγο σίδερο μου έχει μείνει ακόμη και μόλις μάθω ημερομηνία τοκετού την προηγούμενη θα τα ψεκασω με dettol λίκνο και γενικά το δωμάτιο του. Επίσης όσες κάνουν καισαρική να φροντίσουν να πάρουν εσώρουχα να φτανουν ψηλά στη μέση για να μην ενοχλούν στα ράμματα. Αυτά τα ωραία τα γιαγιάδε ξέρετε... 

κοριτσια μην βαζετε χημικα στα πραγματα του μωρου. ενα πανακι με ζεστο.νερακι να τα περασετε δεν μενουν.μικροβια. το σπρει ντετολ εχει ενα σωρο χημικα που μενουν πανω στα πτμραγματα κ.τα ρουχα κ τα καροτσια που θα ακουμπαει το.μωρο. 

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Νομίζω περισσότερο είναι θέμα αγωνίας παρά οτι δεν βολευομαι. Κάποιες μέρες βέβαια μ ενοχλεί αρκετά η ζέστη.

Το dettol spray εννοείτε ε; κ μένα έτσι μ είπανε, να μν πλύνω τα υφάσματα απο καρότσι κ να τα περάσω με το σπρει.

επισης λιγο ζεστο νερακι με λιγο ξυδι μεσα οχι.χημικα ρε κοριτσια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/5/2019 at 4:42 ΜΜ, Eleni2512 είπε:

@eleniko79 εγω αυτο το παθαινα καθε νυχτα, μεχρι που την εβγαζα ορθια στο κρεβατι με το νερο αγκαλια ( ανακουφιζει πολυ ). τωρα κοιμαμαι σαν πουλακι γιατι το τελευταιο μου γευμα το κανω το πολυ μεχρι τις 7 το απογευμα. δε γινεται αλλιως. μπορει βεβαια κατα τις 11 να.λυσαω της πεινας αλλα λεω απο το να ξενυχτισω δε πειραζει. θα φαω το πρωι. 

@Anna17 καλε περασε τοσο ο καιρος????? και εμενα η δικη μου δεξια ειναι και πλατη και αγχωνομαι μηπως δε γυρισει. εγω εχω Πητ 30 Ιουλη αλλα δε μου εχει πει κατι για πιο νωρις ο γιατρος.

Καλημερα!ενταξει εκανα την νυχτα μερα!ειχα ραντεβου με τον γιατρο και μου ειπε Zantac πρωι βραδυ!

τελειωνει ο 8ος και να να φανταστεις εχω παρει 600kgr μονο !

σημερα ειναι η πρωτη ημερα που νομιζω οτι υποχωρισαν τα συμπτωματα.

Αλλα ναι επιβαλεται να τρωμε οσο το δυνατον ποιο νωρις!Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου.

19 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Νομίζω περισσότερο είναι θέμα αγωνίας παρά οτι δεν βολευομαι. Κάποιες μέρες βέβαια μ ενοχλεί αρκετά η ζέστη.

Το dettol spray εννοείτε ε; κ μένα έτσι μ είπανε, να μν πλύνω τα υφάσματα απο καρότσι κ να τα περάσω με το σπρει.

Συγνωμη που πεταγομαι..αλλα γιατι Dettol βρε παιδια....τα μωρα ειδικα τα νεογεννητα πρεπει να ερχονται οσο το δυνατον με καθαρα και αγνα υφασματα...δεν υπαρχουν καλυτερες συνθηκες απο αυτες της καθαριοτητας...πλυσιμο με βρεφικο απορυπαντικο και οτι δεν βγαινει για το πλυντηριο ..τοπικο πλυσιμο..

μην ερχεται το μωρο σε επαφη με χημικα..

Να προσθεσω οτι και στο μαιευτηριο ακομα θα πρεπει πρωτα να πλενουμε τα χερια μας !!!!!καλα!!!πριν ερθουμε σε επαφη με το μωρο και μετα!ενα ηπιο αντισηπτικο ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniko79 said:

Καλημερα!ενταξει εκανα την νυχτα μερα!ειχα ραντεβου με τον γιατρο και μου ειπε Zantac πρωι βραδυ!

To zantac κανει θαυματα το περνει ο αντρας μου χρόοονια γιατί εχει θεμα με το στομάχι του. Σιγουρα θα ηρεμίσεις.. Εγω παλι κορίτσια στομαχικα είμαι μια χαρα με πολυυυυυ όρεξη..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πλησιάζειιιι. :wub: να πάρουν γραμμαριάκια τα μωράκια, να τελειοποιήσουν τα πνευμονάκια τους, να βγουν πανέτοιμα.

Ανυπομονείτε να δείτε τη φατσούλα τους; εγώ έχω να την δω απο τη β επιπέδου π μ είχαν δώσει 2 φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και καλό μηναααααα ... 

Πω πω πλησιάζουμε όλες μας ... Εμένα μέρα με την μέρα αυξάνεται το άγχος μου ...δεν ξέρω εσείς αλλά εγώ περνώ βαθιές ανάσες πολλές μέσα στην ημέρα ... 

Δεν περίμενα από τον εαυτό μου να αγχωθω τόσο πολύ... 

Πώς είστε εσείς ? 

@Elenpap εγώ δεν την έχω δει καν την φατσούλα της αποφασίσαμε με τον άντρα μου τότε στην β επιπέδου να μην την δούμε ... Οπότε φαντάσου πόσο ανυπομονώ να την δω ... Τι κάνει ο μπέμπης ? 

 

@Eleni2512 @Γλυκερια123 τι κάνετε πώς είστε ? 

Σας πονάνε μερικές φορές οι κλοτσιες τους ? Εμένα μου δίνει μια στα πλευρά σε ένα συγκεκριμένο σημείο και πετάγομαι ψιλά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123 τι κάνετε πώς είστε ? 

Σας πονάνε μερικές φορές οι κλοτσιες τους ? Εμένα μου δίνει μια στα πλευρά σε ένα συγκεκριμένο σημείο και πετάγομαι ψιλά ... 

Ολα καλα ..δοξα το θεο...κι εγω εχω αρχισει κι αγχωνομαι αλλα οκ ακομα το ελεγχω:P απλα μου ερχονται διαφορες σκεψεις μερικες φορες και προσπαθω να ξεχνιεμαι με κατι αλλο..αμα μπει ο ιουλιος εκει δεν ξερω τι θα γινει...κι εμενα μερικες φορες με ποναει ..η οπως κουνιεται και τεντωνεται η κοιλια κι εκει ποναω..κι οταν κανει τουμπεσ παλι ποναω ..χαχαχα εχουν μεγαλωσει μωρε και τα καταλαβαινουμε ολα πλεον...περιμενω πως και πως την τεταρτη να τον ξαναδω:x


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ολα καλα ..δοξα το θεο...κι εγω εχω αρχισει κι αγχωνομαι αλλα οκ ακομα το ελεγχω:P απλα μου ερχονται διαφορες σκεψεις μερικες φορες και προσπαθω να ξεχνιεμαι με κατι αλλο..αμα μπει ο ιουλιος εκει δεν ξερω τι θα γινει...κι εμενα μερικες φορες με ποναει ..η οπως κουνιεται και τεντωνεται η κοιλια κι εκει ποναω..κι οταν κανει τουμπεσ παλι ποναω ..χαχαχα εχουν μεγαλωσει μωρε και τα καταλαβαινουμε ολα πλεον...περιμενω πως και πως την τεταρτη να τον ξαναδω:x

Ποτέ μπαίνεις στον μήνα σου ? 

Εγώ 11/06 μπαίνω γι'αυτό και αγχώνομαι τόσο πολύ τώρα ... Μου είχε πει και ο γιατρός πώς μετά της 25 Ιουνίου και να γεννήσω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για την μπέμπα και μου έχει καρφωθεί τώρα ότι θα γεννήσω τότε ...και λέω θεέ μου 20 μέρες ακόμα ... 

Και εμείς Τετάρτη θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει ... 

Εμένα η δικιά μου ώρες ώρες τρίβει τον πωπω της και φαίνεται κανονικά στην κοιλιά πώς τον κάνει πέρα δώθε .... Εχθές είχε κάτσει κάπως δεξιά και την χαιδευα και φαίνεται γαργαλιεται ξέρω και εγώ μου το που χαιδευα κουνιόταν αυτή ... 

Έχουν μεγαλώσει μωρέ καλά λες και δεν έχουν χώρο αλλά τα πλευρά μας τι φταίνε ? Χαχαχαχ ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...