Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elenpap καλημέρα ...ναι σε προεκλογική περίοδο θα πέσουν ακριβώς κάτσε μην γεννηθούν και μερικά τότε χαχαχα .... 

@happysmile  καλημέρα ...και όμως ένα μικρό πλασματακι θα μπει εκεί μέσα το οποίο θα σε λατρεύει και θα σε έχει ανάγκη ... 

Η δουλειά είναι πότε θα το συνειδητοποιήσουμε ? Στο τέλος όταν θα γεννήσουμε θα το καταλάβουμε για τα καλά 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!εχθες δεν κοιμηθηκα καθολου !απο τις καουρες!σημερα εκανα και ρινορραγια απο την κουραση!ουτε κρυο γαλα με επιασε ..εφαγα μια κρεπουλα εχθες το βραδυ και μεχρι σημερα την ρευομαι  :o!!!!!μεγα λαθος!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Elenpap καλημέρα ...ναι σε προεκλογική περίοδο θα πέσουν ακριβώς κάτσε μην γεννηθούν και μερικά τότε χαχαχα .... 

@happysmile  καλημέρα ...και όμως ένα μικρό πλασματακι θα μπει εκεί μέσα το οποίο θα σε λατρεύει και θα σε έχει ανάγκη ... 

Η δουλειά είναι πότε θα το συνειδητοποιήσουμε ? Στο τέλος όταν θα γεννήσουμε θα το καταλάβουμε για τα καλά 

Αχαχαχαχαχαχα μα ναι!!!1760 γραμμαρια ειναι τωρα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ο μπέμπης μας είναι 1999γρ. Όχι 2000, του λείπει 1γρ ακόμη. Χαχαχα. Εν το μεταξύ είναι καθισμένος δεξιά από τον αφαλό μου και γυρισμένος πλάτη και παιδιά πιάνω την πλάτη του κανονικά πλέον. Προχθές πιάσαμε και πατούσα. Του την εσπρωχνε ο άντρας μου και εσπρωχνε πίσω. Απίστευτο;;; Όμως με κουράζει που είναι δεξιά. Γιατί δεν μπορώ καθόλου να κοιμηθώ από εκεί, ανάσκελα δεν μπορώ γιατί είναι πλέον βαρύς και αριστερά μόνο πιάνομαι. Έχω 4 μαξιλαρια το βράδυ μαζί μου. 

Εγώ σταμάτησα να διαβάζω πράγματα για την φροντίδα του μωρού. Ότι διάβασα διάβασα. Τώρα θα πάω με βάση το ένστικτο. Ο γιατρός μου έδωσε και νέα πιθανή ΠΗΤ λόγω καισαρικής. Έχω λιγότερο από 29 μέρες. Θα μείνει μέσα ο μικρούλης; Γιατί έχω και κάτι θέματακια.. 

Επίσης ισχύει ότι πλέον δεν κλωτσάνε πολύ... Αλλά όταν κλωτσάνε πονάει. Ο γιατρός μου μου είπε μια κίνηση στις 3 ώρες να νιώθω είμαστε οκ. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@eleniko79 εγω αυτο το παθαινα καθε νυχτα, μεχρι που την εβγαζα ορθια στο κρεβατι με το νερο αγκαλια ( ανακουφιζει πολυ ). τωρα κοιμαμαι σαν πουλακι γιατι το τελευταιο μου γευμα το κανω το πολυ μεχρι τις 7 το απογευμα. δε γινεται αλλιως. μπορει βεβαια κατα τις 11 να.λυσαω της πεινας αλλα λεω απο το να ξενυχτισω δε πειραζει. θα φαω το πρωι. 

@Anna17 καλε περασε τοσο ο καιρος????? και εμενα η δικη μου δεξια ειναι και πλατη και αγχωνομαι μηπως δε γυρισει. εγω εχω Πητ 30 Ιουλη αλλα δε μου εχει πει κατι για πιο νωρις ο γιατρος.


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

@eleniko79 εγω αυτο το παθαινα καθε νυχτα, μεχρι που την εβγαζα ορθια στο κρεβατι με το νερο αγκαλια ( ανακουφιζει πολυ ). τωρα κοιμαμαι σαν πουλακι γιατι το τελευταιο μου γευμα το κανω το πολυ μεχρι τις 7 το απογευμα. δε γινεται αλλιως. μπορει βεβαια κατα τις 11 να.λυσαω της πεινας αλλα λεω απο το να ξενυχτισω δε πειραζει. θα φαω το πρωι. 

@Anna17 καλε περασε τοσο ο καιρος????? και εμενα η δικη μου δεξια ειναι και πλατη και αγχωνομαι μηπως δε γυρισει. εγω εχω Πητ 30 Ιουλη αλλα δε μου εχει πει κατι για πιο νωρις ο γιατρος.

Πλατή πρέπει να είναι. Να κοιτάει την σπονδυλική μας στήλη. Νωρίς είναι ακόμη όμως για να αγχωθείς. Αλλα ξέρεις κάτι σκοπός είναι να γεννηθούν γερά. Το πώς δεν έχει σημασία. Χαλιέσαι στην αρχή, εγώ τουλάχιστον χαλάστηκα αλλά δεν είναι τίποτα, το πήρα γρήγορα απόφαση. Ότι πρέπει για το καλό του. Εγώ έχω ΠΗΤ 9/7 αλλά θα μπούμε 25 η 26/6 το πολύ. Είδες πως πέρασε καλέ ο καιρός; Σε λίγο θα αρχίσουμε τις ιστορίες γεννας και εμείς. 

Γιατί καλό μου να σου πει για πιο νωρίς;Εγώ είχα θέμα και θα πάμε πιο νωρίς. Μακάρι να είστε καλά να πας τελειομηνη να γεννήσεις. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γεννησουμε όλες τελειομηνο μωράκι και να είναι υγιές.. αλήθεια κάθε μέρα παρακαλώ για αυτό..

Επίσης οι τελευταίοι μήνες είναι δύσκολοι έχουν κ αυτοί πολλούς κινδύνους βλέπω. 

Τελειομηνο είναι από 37 εβδομάδων και γενικά αν πας με καισαρική στο παίρνουν στις 38. Γενικα μην σκατε για τον φυσιολογικό αν δεν κάτσει δεν πειράζει αρκεί να είναι καλά το μωράκι σας..

Παρακολουθησα μαθήματα για τον τοκετό και κατάλαβα ότι εντάξει δεν περνας και καλά.. αν βρείτε μαθήματα προτείνω να πάτε για να ξέρετε τι θα αντιμετωπίσετε


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Μακάρι να γεννησουμε όλες τελειομηνο μωράκι και να είναι υγιές.. αλήθεια κάθε μέρα παρακαλώ για αυτό..

Επίσης οι τελευταίοι μήνες είναι δύσκολοι έχουν κ αυτοί πολλούς κινδύνους βλέπω. 

Τελειομηνο είναι από 37 εβδομάδων και γενικά αν πας με καισαρική στο παίρνουν στις 38. Γενικα μην σκατε για τον φυσιολογικό αν δεν κάτσει δεν πειράζει αρκεί να είναι καλά το μωράκι σας..

Παρακολουθησα μαθήματα για τον τοκετό και κατάλαβα ότι εντάξει δεν περνας και καλά.. αν βρείτε μαθήματα προτείνω να πάτε για να ξέρετε τι θα αντιμετωπίσετε

Δεν περνάς και καλά. Χαχαχα με έκανες και γέλασα. Το ένα δεν μας αρέσει το άλλο δεν μας αρέσει. Όταν μπαίνει το μωράκι είναι τόσο διασκεδαστικα. Όταν βγαίνει γιατί πρέπει να είναι τόσο δύσκολο :oops:

  • Χαχα 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα κοριτσια δεν θα περασουμε καλα η αληθεια ειναι αυτη αλλα το αποτελεσμα μετραει!!με αγχωνουν τα παντα!πως θα μεινω ολομοναχη μετο μωρο διχως να φρικαρω οεο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα..ολες πιστευω θα φρικαρουμε τις πρωτες μερες...!!!

Θελω να κανω μια ερωτηση..ξερετε ποσες ημερες αδειας δικαιουται ο συζηγος για τον τοκετο στον ιδιωτικο τομεα;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 2 μέρες άδεια με αποδοχές για κάθε παιδί. Πχ για διδυμα 4. Μπορείς να κάνεις ένα τηλέφωνο στην επιθεώρηση εργασίας στην περιοχή σου και να σου απαντήσουν αμέσως. Επίσης αν εσύ είσαι Ελ. Επαγγελματίας μπορεί να κάνει εκείνος τη χρήση του μειωμένου ωραρίου μετά το εξάμηνο. Η αν είσαι μισθωτη και για κάποιο λόγο δεν την πάρεις εσύ 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Καλημέρα. 2 μέρες άδεια με αποδοχές για κάθε παιδί. Πχ για διδυμα 4. Μπορείς να κάνεις ένα τηλέφωνο στην επιθεώρηση εργασίας στην περιοχή σου και να σου απαντήσουν αμέσως. Επίσης αν εσύ είσαι Ελ. Επαγγελματίας μπορεί να κάνει εκείνος τη χρήση του μειωμένου ωραρίου μετά το εξάμηνο. Η αν είσαι μισθωτη και για κάποιο λόγο δεν την πάρεις εσύ 

Ααα οκ σ ευχαριστω..! Αν και λιγες ειναι 2 μερες αλλα οκ...τι να κανουμε


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Γλυκερια123 είπε:

Ααα οκ σ ευχαριστω..! Αν και λιγες ειναι 2 μερες αλλα οκ...τι να κανουμε

Εννοείται είναι λίγες αλλά έστω θα μπορεί να είναι στο μαιευτήριο και μετά να χρησιμοποιήσει την δική του άδεια. Έτσι και αλλιώς φέτος διακοπές δεν θα πάει καμία μας :razz:


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...