Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

Εννοείται είναι λίγες αλλά έστω θα μπορεί να είναι στο μαιευτήριο και μετά να χρησιμοποιήσει την δική του άδεια. Έτσι και αλλιώς φέτος διακοπές δεν θα πάει καμία μας :razz:

Εμενα ο αντρας μου ολη την αδεια την παιρνει τον αυγουστο μαζεμενη..κι αυτο γιατι κλεινει το εργοστασιο..κι ολο τον υπολοιπο χρονο δεν παιρνει καθολου ..αντε 2-3 μερες χριστουγεννα πασχα..φετος με βολευει πολυ αυτο...!:razz:διακοπες;τι ειναι αυτο;

@happysmile μπανια εγω φοβαμαι να κανω..και ναι να μου πει ο γιατρος εγω φοβαμαι πολυ..:-?το χω χωνεψει οτι τα μπανια γι φετος ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας:P

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Εμενα ο αντρας μου ολη την αδεια την παιρνει τον αυγουστο μαζεμενη..κι αυτο γιατι κλεινει το εργοστασιο..κι ολο τον υπολοιπο χρονο δεν παιρνει καθολου ..αντε 2-3 μερες χριστουγεννα πασχα..φετος με βολευει πολυ αυτο...!:razz:διακοπες;τι ειναι αυτο;

@happysmile μπανια εγω φοβαμαι να κανω..και ναι να μου πει ο γιατρος εγω φοβαμαι πολυ..:-?το χω χωνεψει οτι τα μπανια γι φετος ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας:P

Ουτε γω γλυκια μου δεν υπαρχει περιπτωση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπανια, lol πραγματικα.. Μετα την γεννα τελος αυγουστου ή σεπτεμβριο θα δω αν θα κανω την προσπαθεια.

Ενταξει οσο για την αδεια του συζήγου ευτυχώς θα την παρει εκει που θα γεννησω για να με βοηθήσει γιατί από το σοι δεν θα εχω καμια βοήθεια.

Τώρα για τα κιλά, εντάξει από την μια τωρα που ζεσταίνει θελω να τρωω μονο δροσερα πραγματα, αλλα ετσι και κατσω για φαγητο κατεβάζω πολυ πραγμα. Φοβάμαι οτι θα παρω πολλά κιλα τωρα στο τελος εχω και 2 μηνες μπροστα μου .. πφφφ. πρεπει αν συγκρατηθώ γιατι οταν τρωω πολυ μετα το μετανιωνω.. ο μικρος τρελενεται!!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Μπανια, lol πραγματικα.. Μετα την γεννα τελος αυγουστου ή σεπτεμβριο θα δω αν θα κανω την προσπαθεια.

Ενταξει οσο για την αδεια του συζήγου ευτυχώς θα την παρει εκει που θα γεννησω για να με βοηθήσει γιατί από το σοι δεν θα εχω καμια βοήθεια.

Τώρα για τα κιλά, εντάξει από την μια τωρα που ζεσταίνει θελω να τρωω μονο δροσερα πραγματα, αλλα ετσι και κατσω για φαγητο κατεβάζω πολυ πραγμα. Φοβάμαι οτι θα παρω πολλά κιλα τωρα στο τελος εχω και 2 μηνες μπροστα μου .. πφφφ. πρεπει αν συγκρατηθώ γιατι οταν τρωω πολυ μετα το μετανιωνω.. ο μικρος τρελενεται!!

Για μπανια  το χω σκεφτει κι εγω για μετα τη γεννα αλλα ειναι η περιοδος που επανερχεται η μητρα κανα μηνα 40 μερες  οποτε παλι φοβαμαι..δεν ξερω μπορει αυτο που λεω να ναι και λαθος ..εγω το λεω δε μου το χει πει γιατρος..οσο για την αδεια εισαι πολυ τυχερη γιατι εν τω μεταξυ μολις γεννησουμε θα θελουμε ποσα χαρτια οποτε ποιος θα τρεχειι;;χαχαχχα ο καηνενος ο μπαμπας..

Ολες πρεπει να συγκρατηθουμε τωρα ...τωρα θα παρουμε τα πολλα..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Διακοπες???χαχαχα οσες προλαβουν να κανουν κανενα μπανακι στη θαλασσα τυχερες θα ειναι!!

Θα έμπαινα και σήμερα για μπάνιο. Δεν με φοβίζει καθόλου αλλά είναι κρύα και δεν κάνει και όταν θα ζεστάνει θα έχω ένα μπεμπακο αγκαλιά. Αν έχω φτιάξει το θέμα του θηλασμού και επιτρεπεται εγώ τον Αύγουστο θα κάνω μπάνια. Λατρεύω το νερό και θα μου κάνει πολύ καλό στην ψυχολογια είμαι σίγουρη. Γιατί μετά τη γέννα δεν θα είναι και καλό να κλείστουμε μέσα. Είναι καλό που τα μωράκια μας θα είναι καλοκαίρινα. Καλή άδεια καλή μου. Με το καλό και η γέννα. 

 

12 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

κοριτσια σας εχουν πρηστει καθολου τα ποδια? εμενα σημερα λιγο.και εχω φοβηθει.

Εμένα δεν μου έχουν πρηστεί. Βέβαια τις ζεστές μέρες βλέπω λίγο τα δάχτυλα μου πιο φουσκωτά. Το καταλαβαίνω από την βέρα. Όμως εσύ καλό θα είναι να μετρήσεις και την πίεση σου και να πάρεις τον γιατρό σήμερα και όλας να τον ενημερώσεις. Το πιο πιθανό είναι να είναι από τη ζέστη αλλά δεν πρέπει να κάνουμε υποθέσεις μόνες μας. Τηλέφωνακι στο γιατρό και τον αφήνεις να αποφασίσει εκείνος τι είναι. 

Κορίτσια λόγω του προβλήματος με το συκώτι δεν τρώω καθόλου λιπαρα και έτσι όχι απλά δεν πήρα αλλά έχασα και όλας. Πεινάω όμως πολύ. Σαν να τρώει το μωρό τη μισή ποσότητα του φαγητού μου νιώθω. Τρώω πολύ μεγάλες ποσότητες. Νομίζω ότι εάν μπορούσα να φάω παγωτά πχ θα είχα πάρει σίγουρα 3-4 κιλά στον 8ο. Προσοχή όσο μπορείτε στα γλυκά. Λένε ότι πλέον τα μωρά γεύονται ότι τρώμε. Οπότε είναι μια καλή περίοδος να τους μάθουμε τροφές που θα θέλουμε να φάει σε 6 μήνες. Πχ φρούτα και λαχανικά γιατί θυμούνται τις γεύσεις από την μήτρα. Βέβαια όταν τον ταΐζω κουνουπιδι και μπριαμ δεν κουνιέται καθόλου σε αντίθεση με τους χορούς που ρίχνει όταν τρώω μακαρόνια... Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Βέβαια όταν τον ταΐζω κουνουπιδι και μπριαμ δεν κουνιέται καθόλου σε αντίθεση με τους χορούς που ρίχνει όταν τρώω μακαρόνια...

Χαχαχαχα ενταξει κλαιω.. Με το κουνουπίδι τι χορους να ριξει;; Εγω ενω αυτα τα φαγητα μου αρεσουν τωρα στην εγκυμοσυνη μονο ψωμι, τυρι και μακαρονια θελω.. Λαχανικα και φρουτα τα λατρευα και τωρα απλα δεν μ κανουν αισθηση. Ενταξει παλι καλα βγηκαν τα καρπουζια πεπονια και γινεται δουλιτσα.. Ααα και χυμο πορτοκαλι μ αρεσει, καθε μερα στιβω εναν.

Αντε μακαρι να κανουμε ολες μπανακια, θα ρωτησουμε τον γιατρο μας μεχρι τοτε αν γινεται και ελπιζω να δωσει το οκ.. Παλι καλα που εχουμε καλοκαιρι μεχρι τελοσ σεπτεμβριου!

  • Χαχα 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερααα!!! μια χαρα! χτες εκανα μαθημα ανωδυνου τοκετου και.εμαθα τοσα πολλα χρησιμα.πραγματα. κοριτσια οσες δεν εχετε κανει το συνιστω ανεπιφυλακτα. θα σας φυγουν ολοι οι φοβοι. Σημερα εχω και θηλασμου. εκει και αν δε ξερω που παν τα τεσσρρα :D


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :) καλά είμαι με τις αυπνίες μου φυσικά αλλά δν πειράζει καθόλου. Κορίτσια τα δωμάτια τα έχετε στήσει; εμείς αρχές ιουνίου. Κ απο διακόσμηση κάτι κουκλάκια, 2 καδράκια κ ένα ωραίο κουτάκι έχω αγοράσει. Θα αγοράσω κ αυτοκόλλητα λογικά. Εσείς;

Την άλλη εβδομάδα θα πλύνω κ τα ρουχάκια, κουβερτούλες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε στησει τη κουνια, τωρα θελω να βαλω τις κουρτινες κανενα ραφακι και τα αυτοκολλητα στους τοιχους. ρουχαλακια εγω λεω να πλυνω καπου μεσα ιουνιου. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eleni2512ναι αξίζουν πολύ τα μαθήματα και τοκετού και θηλασμού ...εκεί που λες ότι τι θα καταλάβω που θα πάω είναι εντελώς το αντίθετο και εμένα με βοήθησαν πολύ ... 

@Elenpap πω πω ναι η αϋπνίες ειναι θέμα ... Εσύ δεν μπορείς να κοιμηθείς λόγου ζέστης η δεν βολευεσαι ? 

Εγώ κορίτσια τα έχω όλα έτοιμα δωμάτιο ρούχα βαλίτσες ... Το μόνο που θα κάνω είναι να περάσω την κούνια το καρότσι και αυτά πάλι με dettol και τίποτα άλλο ...λόγου ζέστης καταλαβαίνω κιόλας ότι πρήζονται και τα πόδια μου και έτσι ευτυχώς τα έκανα νωρίς γιατί τώρα δεν θα είχα κουράγιο να τα κάνω ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...