Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Elen211 said:

Λοιποοοοοον....  Πήγα τουαλέτα και είχα ένα τεράστιο κομμάτι βλεννης..  Πήρα τον γιατρό μου είπε ότι πλέον αρχίζει ο τοκετος, θεωρούμαι επιτοκος και έχουμε το πολύ 3 μέρες..  Σήμερα αύριο πιστεύει αλλά θα πω 3 μέρες μου είπε...  Το απόγευμα αν συνεχίσω να είμαι έτσι (δεν έχω συσπάσεις ακομα)  να πάω να με δει αλλιώς λέει θα τα πούμε στο ιασω Χαχαχα...  Με έχει πιάσει νευρικό γέλιο αλλά τρελό άγχος! Ωστόσο ξάπλωσα και συνεχίζω την ζωούλα μου μέχρι να με πιάσουν οι πόνοι! Χαχαχα

Bravoo, αντε μακαρι να εξεληχθουν ολα ομαλά! Μπήκες και στην 37 οπότε είσαι μια χαρα. Εγω βλέννες βγάζω αλλα δεν εχει εξαληφθεί ακομα ο τραχηλος μ οπως εσενα..  Προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο οτι όλα θα πάνε καλά...

Οσο για τους  μεγαλους με τα μεσα κοινωνικής δικτύωσης εγω τα εχω κόψει τα πολλα πολλα, δεν ανεβαζω και τιποτα κιολας και για αυτο με εχουν αφησει στην ισυχια μου. Αν κανω το λαθος και βαλω καμια φωτο θα δω σταναρ σχολια της μητερας μου τυπου κοπελαρα μου με αρκουδακια και καρδουλες.. Αυτα σκέφτομαι και δεν ανεβαζω τίποτα, πάλι καλα δεν εχει μάθει ακόμα το instagram.

@Καντι Κλαιω με το σχόλιο της μανας, τον έδωσε τον αδερφό σου στεγνά!!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elen211 με το καλο κοριτσι μου!εφτασε η ωρα ! 

Εγω ευτυχως τα χω σβησει ολα δεν εχω τιποτα μονο snapchat κι αυτο για πλακα και να περναει η ωρα!κι εχω ηρεμησει!!!

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 said:

Λοιποοοοοον....  Πήγα τουαλέτα και είχα ένα τεράστιο κομμάτι βλεννης..  Πήρα τον γιατρό μου είπε ότι πλέον αρχίζει ο τοκετος, θεωρούμαι επιτοκος και έχουμε το πολύ 3 μέρες..  Σήμερα αύριο πιστεύει αλλά θα πω 3 μέρες μου είπε...  Το απόγευμα αν συνεχίσω να είμαι έτσι (δεν έχω συσπάσεις ακομα)  να πάω να με δει αλλιώς λέει θα τα πούμε στο ιασω Χαχαχα...  Με έχει πιάσει νευρικό γέλιο αλλά τρελό άγχος! Ωστόσο ξάπλωσα και συνεχίζω την ζωούλα μου μέχρι να με πιάσουν οι πόνοι! Χαχαχα

 

Θα αλλάξω και συζήτηση μάλιστα! Θα συνεχίσω σε αυτή με το messenger! Η μαμα μου έχει iPhone και iPad (τα φετινά μοντέλα μάλιστα!) γιατί λέει ότι όλα τα άλλα είναι για πεταμα! Εγώ πάλι δεν ξέρω ούτε να τα ξεκλειδώσω.. 400 μηνύματα ανά nanosecond στέλνει και οι βιντεοκλησεις... Αχ οι βιντεοκλησεις.....  Για πολύ καιρό όταν έφτιαξε το φβ της κάναμε αναφορές με τα αδέρφια μου και της το κλειδωναν για κάποιες μέρες και γλιτωναμε από τις αμέτρητες δημοσιεύσεις..  Αλλά μετά ήρθε το messenger και δεν γλιτώνουμε από πουθενά!!! Ετων 64! 

Το ότι της κάνατε αναφορές με τα αδέρφια σου απλά μ πέθανε κ το βρήκα κ πολύ έξυπνο. :razz: προσκυνώ, αλήθεια.

Just now, Giosotpk said:

Καλημερααααααα .... 

@Elen211 εντάξει με πέθανες χαχαχαχχαχα .... Εντάξει είναι κοιμάται πες.το και στους άλλους χαχαχαχαχχαχαχαχχα .... 

Μου έφτιαξες την ημέρα χαχχαχαχα ....

 

Εντάξει λογικό να επικρατεί ένας ψιλο πανικός ... Είχαμε την σιωπή μετά το πρώτο μωράκι τώρα έρχεται ο Πανίκος .... 

Εγώ κλασσικά το ξέρετε δεν νιώθω συσπάσεις τίποτα ...εγώ θα έρθει η ώρα και δεν θα καταλαβω ότι γεννάω ... 

Εχθές που με.κοιταξε ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω λίγο αιματακι μια μέρα ούτε από αυτό είχα ... Αν είσαι αναίσθητη είσαι αναίσθητη πάει και τελείωσε ... 

@Γλυκερια123 ο άντρας σου την ώρα που γέννας καλό είναι να βρίσκεται σε ξεχωριστό δωμάτιο από το σόι ... Θα τον αγχωνοσουν εις τριπλούν όχι ότι θα το κάνουν επίτηδες οι άνθρωποι....

@happysmile γιατί αρνησε να φτιάξεις βαλίτσα μην νομίζεις είναι ευχαριστώ να την φτιάχνεις να βάζεις τα ρουχαλακια μέσα όλα όμορφα τακτοποιημένα .... Η διαδικασία είναι ωραία μετά που κάθεσαι και της κοιτάς δεν είναι ότι καλύτερα ...πίσω από την πόρτα κρυψτες .... 

 

Εγώ φοβάμαι ότι θα μου σπάσουν τα νερά την ώρα που κάνω μπάνιο η στην τουαλέτα και να μην το καταλάβω καν ... 

@Elenpap που είσαι κορίτσι έχεις κάτι μέρες να μας γράψεις .... 

Αχ καλά είμαι, παρασκευή πάω γιατρό κ ενδεχομένως δευτέρα γεννάω. Ωχ αμαν...προσπαθώ να μν το σκέφτομαι πολύ κ να κάνω την κινέζα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ έχω δει πολλές βλεννες αλλά δεν έχω γεννήσει ακόμα! Οπότε κάτσε να δούμε αν ισχύει! 

Η Θεία μου να δείτε τι έκανε! Αντί να κοινοποιήσει αυτά που θέλει από το δικό της φεισμπουκ, πήγε κ τα κοινοποίησε από το φεισμπουκ του μακαρίτη του θείου μου...ενώ ο άνθρωπος θα χε πεθάνει σίγουρα δύο χρόνια.

Κοινοποίησε άρθρο από το χωριό Άγιος Πέτρος ...το είδα κ νόμιζα ότι σηκώθηκε ο θείος  από τον τάφο;-). Εννοείται ότι όλοι πάγωσαν κ δεν σχολίασε κανένας.

 

  • Χαχα 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Μαρίτσα10 είπε:

Και εγώ έχω δει πολλές βλεννες αλλά δεν έχω γεννήσει ακόμα! Οπότε κάτσε να δούμε αν ισχύει! 

Η Θεία μου να δείτε τι έκανε! Αντί να κοινοποιήσει αυτά που θέλει από το δικό της φεισμπουκ, πήγε κ τα κοινοποίησε από το φεισμπουκ του μακαρίτη του θείου μου...ενώ ο άνθρωπος θα χε πεθάνει σίγουρα δύο χρόνια.

Κοινοποίησε άρθρο από το χωριό Άγιος Πέτρος ...το είδα κ νόμιζα ότι σηκώθηκε ο θείος  από τον τάφο;-). Εννοείται ότι όλοι πάγωσαν κ δεν σχολίασε κανένας.

 

Χαχαχαχ γέλασα πολύ....

 

Οσο για τις βλεννες κι εγώ είχα αρκετές αλλά αυτό είναι τελείως διαφορετικό.  Είναι ένα τεράστιο κομμάτι βγαίνει 1 φορά..  Όχι σταδιακά και είναι σαν ζελε. Τελείως διαφορετικό όμως. Καμία σχέση με ότι σκεφτόμουν ότι ενδεχομένως δω..  Πήγα και στον γιατρό και έχω διαστολή 1 και συσπάσεις ανά μισάωρο ωστόσο αυτό λέει υπάρχει και περίπτωση να πάρει και βδομάδα σε μερικές γυναίκες. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 πόσο τέλεια νέα. Με το καλό καλή μου και με ένα πόνο. Είτε σήμερα είτε σε 2 μέρες. Να έρθει το μωράκι σου εύκολα στον κόσμο και εσύ να μην καταλάβεις τίποτα.

Καλά ο μπαμπάς μου έχει περάσει το messenger στο κινητό σε ένα Ταμπλετ και σε 2 παλιά χαλασμένα κινητά και όταν του στέλνουν κάτι χτυπάνε όλα μαζί. Μπαίνουμε μια μέρα στο σπίτι και αρχίζουν τα μπιπ μπιπ σε 4 συσκευές. Και επειδή δεν ξέρει τα πειράζει και τα διαγραφεί και κάθε Κυριακή που έρχεται επίσκεψη φέρνει και κάτι μαζί του, ένα Ταμπλετ η ένα κινητό να του το φτιάξουμε. Εγω του είπα δεν χρειάζεται να σου φτιάξω τίποτα. Ένα να έχεις αρκεί. Αλλά του τα φτιάχνει ο άντρας μου και ζαλίζει αυτόν. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 πόσο χάρηκα που το διάβασα ...το επόμενο μωράκι της ομάδας τέλεια .... Με το καλό να έρθει και με έναν πόνο .... 

 

Εμένα ο πατέρας μου (65) έχει από όλα ινσταγκραμ δεις βάτσ απ βιπερ και ένα ακόμα που ούτε το ξέρω ούτε το έχω ... Ξεκινάει με.περνει με κανονική κλήση αν δεν το σηκώνω περνει με.καμερα στο ινστα συνεχίζει μεσσεντζερ βαιπερ βάτσ απ και στο τέλος πηγαίνει στο τοίχο μου στο φεις και γράφει γιατί δεν το σηκώνω ... Εκτός του ότι έχει ξεσκιστει σε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν στο φεις ...τώρα έμαθε να μου ανεβάζει και φωτογραφίες με.εχει τρελάνει να εδώ η ντομάτα μου μεγάλωσε το αγγούρι μαζέψαμε τα φασολάκια μας εδώ η γάτα κάνει την ανάγκη της χαμός ... Σκέφτομαι να τον διαγράψω από φίλο ειλικρινά χαχαχχαχα ...

@Anna17 είχα σκοπό να του πάρω ένα.ταμπλετ δώρο αλλά μετά που διάβασα αυτό με το δικό σου πατέρα δεν πρόκειται να του το πάρω ποτέ .... 

 

@Elenpap η επόμενη μανούλα μετά είσαι εσύ από ότι.φαινεται ... Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς σε αγχωνει η γέννα η το μετά ? 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

@Elen211 πόσο χάρηκα που το διάβασα ...το επόμενο μωράκι της ομάδας τέλεια .... Με το καλό να έρθει και με έναν πόνο .... 

 

Εμένα ο πατέρας μου (65) έχει από όλα ινσταγκραμ δεις βάτσ απ βιπερ και ένα ακόμα που ούτε το ξέρω ούτε το έχω ... Ξεκινάει με.περνει με κανονική κλήση αν δεν το σηκώνω περνει με.καμερα στο ινστα συνεχίζει μεσσεντζερ βαιπερ βάτσ απ και στο τέλος πηγαίνει στο τοίχο μου στο φεις και γράφει γιατί δεν το σηκώνω ... Εκτός του ότι έχει ξεσκιστει σε όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν στο φεις ...τώρα έμαθε να μου ανεβάζει και φωτογραφίες με.εχει τρελάνει να εδώ η ντομάτα μου μεγάλωσε το αγγούρι μαζέψαμε τα φασολάκια μας εδώ η γάτα κάνει την ανάγκη της χαμός ... Σκέφτομαι να τον διαγράψω από φίλο ειλικρινά χαχαχχαχα ...

@Anna17 είχα σκοπό να του πάρω ένα.ταμπλετ δώρο αλλά μετά που διάβασα αυτό με το δικό σου πατέρα δεν πρόκειται να του το πάρω ποτέ .... 

 

@Elenpap η επόμενη μανούλα μετά είσαι εσύ από ότι.φαινεται ... Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς σε αγχωνει η γέννα η το μετά ? 

Ε όλα με αγχώνουν..:roll: αλλά λέω στον εαυτό μου σκάσε κ κολύμπα. :grin:

Εσύ σε τι φάση είσαι; περιμένεις να έρθουν όλα φυσιολογικά ε; ο τοκετός εννοώ. Μερούλες μετράς κ συ. :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Ε όλα με αγχώνουν..:roll: αλλά λέω στον εαυτό μου σκάσε κ κολύμπα. :grin:

Εσύ σε τι φάση είσαι; περιμένεις να έρθουν όλα φυσιολογικά ε; ο τοκετός εννοώ. Μερούλες μετράς κ συ. :wub:

Χαχαχα ... Απλά να μείνει το άγχος εντός τον φυσιολογικό οριον να μην φτάσεις στα άκρα δεν θα σου κάνει καλό ...

Ναι μετράω αντίστροφα ....ο γιατρός μου είπε πάμε.για φυσιολογικό τοκετό και το ελπίζω να σου πω την αλήθεια ... Αν και από ότι βλέπω η μπέμπα θα το τραβήξει μέχρι τέλους ...

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω κορίτσια δεν αργώ από ότι φαίνεται! 2/7 θα κανονίσουμε τη γέννα! Δεν βλέπω το σώμα μου να μπορεί να ανταπεξέλθει! Ήδη ο αφαλός έχει εκτοξευθεί σε σημείο που φαίνεται ένα κακαδι που πρέπει να είναι από τη γέννηση μου. Το επόμενο στάδιο είναι να εκκραγει

Αρχικά είχαν πει γύρω στη 36 εβδομάδα ότι θα γεννήσω! Θα πάω κ την Πέμπτη να δούμε τι θα πει!

  • Μου αρέσει 3

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οο καλα πολλα γεννητουρια βλεπω να χουμε...!!!ηταν να μη γινει αρχη..!αντε με το καλο ολες...!! Ολα καλα θα πανε:x:x:xεκμεταλλευτειτε ολες τις τελευταιες μερες σαν εγκυμονουσες..δε νομιζω να μας ξαναπεριποιηθουν και να μας φροντισουν οπως τωρα..παει η σειρα προτεραιοτητας παει η θεση στο λεωφορειο  πανε ολααα..και το κυριοτερο;κανεις δε θα μας ξαναπει φαε..ολοι θα μας λενε διαιτα...χαχαχ μετα σ ενα μονιμο τρεξιμο θα μαστε:P

  • Χαχα 3

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2019 at 10:08 ΜΜ, Anna17 είπε:

@Γλυκερια123 δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά δεν πολύ πονάει μετά τα προβιοτικα. Θα δω και το βράδυ γιατί πρώτη μέρα είναι.

@eleniko79 1/7

@Giosotpk 11/7

@Elen211 15/7

@Elenit 19/7

@Γλυκερια123 20/7

@happysmile 24/7

@theodora gel 26/7

@demmikot @Αγγελικη85 27/7

@katiak92 29/7

@Μαρίτσα10 30/7

Περιμενω και τη Μαριτσα και τις άλλες Ελενες και τη Θεοδώρα και θα το αναρτώ ανά διαστήματα εγώ. Τι καλά. Εύχομαι όλες να πάτε στην ΠΗΤ σας βέβαια 

Εγώ γεννάω έως την 1/7 ΠΗΤ 4/7 εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με έναν πόνο :razz:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε κορίτσια μου με έναν πόνο(η με κανέναν που λέει ο και ο μπαμπάς μου)ο οποίος 70χρονων έμαθε υπολογιστή έφτιαξε και facebook και χτες μου λέει να μπεις σε έχω κάνει add και λέω θεέ μου δε το ζω αυτο!με παίρνει ο αδερφός μου και μου λέει μην τον δεχτείς γιατί έχει πάρει όλες τις φωτό και τις σχολιάζει.μου λέει δεν μπήκες μέσα λέω εγώ όχι μπαμπά :-Pεντωμεταξυ τι τα ήθελα βραδιάτικα τα pancakes και αλμυρά και γλυκά με μπόλικη σοκολάτα υγείας με έχει πιάσει νευρικότητα και εμένα και τον μπέμπη που χορεύει καμία ώρα τώρα ασταμάτητα!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...