Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάρες τι κάνετε; πώς είστε; Μεγαλώσαμε κι εμείς και αρχίζει η γλώσσα να πηγαίνει ροδάνι χαχα.
Περπατήσαμε επιτέλους αλλά ακόμη πάμε σαν να είναι μεθυσμένα τα ποδαράκια μας! Τρώμε δόξα τον Θεό τον κόσμο όλο και ευτυχώς δε μοιάσαμε στον κακοφαγιξ που έχουμε για αδερρφή :-P
Αυτά τα λίγα από εμάς.
Μόνιμη γκρίνια μέσα στο σπίτι απ' την αντιδραστική μεγάλη μου κόρη που είναι στα κρίσιμα 3 και κάτι :-P , μόνιμο πονοκέφαλο εγώ... Ο Θεός βοηθός μααας!!

  • Μου αρέσει 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 1/4/2021 at 1:01 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Θηλαζουμε ναι!Εχουμε καταφερει να θηλαζει μονο το βραδυ και οοοοσες φορες ξυπνησει κατα τη διαρκεια της νυχτας φυσικα. Δε σου τρωει ε?Ο δικος μου ευτυχως ειναι καλοφαγος!Καθε παιδι με τις δυσκολιες του... Αχχχχ...εμενα αυτο το παιδι εχει τσακωθει με τον υπνο!!Την ημερα κοιμαται 1 ωρα, αντε 1:30 στο τσακιρ κεφι και το βραδυ ειμαστε σε φαση που με το ζορι πιανουμε 2,5 ωρες σερι κι αυτο στον πρωτο υπνο...μετα το χαος!!Για να καταλαβεις...τις προαλλες δεν αντεχα σε καποια φαση αλλο να παλευει να ξανακοιμηθει και να ταλαιπωρει το στηθος μου και σηκωθηκα μες στη μαυρη νυχτα, τον πηρα αγκαλια και με το κουνημα κοιμηθηκε, ή ετσι νομιζα!!Παω να τον βαλω στο κρεβατι του...εδειχνε οτι κοιμοταν...λεω ουυυυφ...και μολις τον σκεπαζω, βουταει το παπλωματακι, καλυπτει το προσωπο του και μου κανει "τσα" γελωντας!!!Τον ξαναπαω στο κρεβατι και ανεβαινει πανω στον πατερα του, δεν κουνιοταν, μου λεει ο αντρας μου, κοιμηθηκε, τον βαζει στο πλαι και κατευθειαν σηκωνει το ποδι του για να μου δωσει να μυρισω το πατουσακι(ειναι ενα απο τα αστεια μας), γελωντας παλι...4:00 τη νυχτα ολα αυτα!!

Μανούλα Φεβρουαρίου 2020 εδώ. Διαβάζω τη σελίδα σας να ξέρω τι με περιμένει κορίτσια. Κατερίνα, διάβασα την ιστορία σας την ώρα που είχα καφέ γουλιά στο στόμα....μου βγήκε από τη μύτη.Θεούλης ο μικρός σας!!! Να σας ρωτήσω...και εμείς λόγω κακής σχέσης με τον ύπνο, όχι τόσο πολύ βέβαια, και λόγω δικής μου αυπνίας, τον παίρνω στο κρεββάτι μας ότα, ξυπνήσει. Μπορεί να είναι στις 5, στις 6, στις 7, για να κοιμηθούμε παραπάνω και μην κάνουμε τα φαντάσματα. Την ημέρα κοιμάται στην κούνια του. Υπάρχουν βέβαια και βράδια που δεν ξυπνάει, οπότε ξυπνάει μία και καλή στην κούνια του το πρωί. Πότε ξεκινούν να κοιμούνται συνεχόμενα; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikoleta... είπε:

Δεν ξέρω αν θυμάσαι, αλλά γέννησα πριν 54 μέρες. Οπότε όλη μέρα είμαι όρθια. Όταν κλαίνε και τα 2 γίνεται χορωδία εδώ... Πολύ αϋπνία. Περιμένω πως και πως να περάσει κανένα δίμηνο ακόμα για να κοιμάμαι καλύτερα. Επίσης θέλω να φτιάξει ο καιρός και να βγαίνουμε βόλτες.

Εσένα το θυμάμαι ότι δεν έτρωγε πολύ και ότι κοιμάται σερί όλη νύχτα.

Πω εσύ πρέπει να είσαι πολύ κουρασμένη, αφού δεν κοιμάται. Δεν έχει τύχει ποτέ να κοιμάται σερί; 

Εμένα με βασανίζει με το φαγητό του, αλλά ευτυχώς με τον ύπνο τα πάμε σχετικά καλά. Την ημέρα κοιμάται 1 φορά από 2 με 2,5 ώρες συνήθως (τον ξυπνάω εγώ) και το βράδυ κοιμάται 1 το βράδυ με 11 το πρωί που τον ξυπνάω πάλι εγώ. Απλά δε θέλει στην αρχή να πάει για ύπνο με τίποτα, θέλει να συνεχίσει το παιχνίδι.

Έλα βρε αγαπηηηη όχι δεν θυμάμαι να διαβασα ότι γέννησες!!! Αχχχ πόσο τελειαααα γερό κ δυνατό να ναι το μωράκι σας! Για πες γέννησες φυσιολογικά;πως σου φάνηκε η δεύτερη γέννα; Με το θέμα εκεί κάτω είσαι οκ τώρα; Αχ τα μωρουλινια πώς τα πάνε μεταξύ τους;;; Εσύ να φανταστώ κουράζεσαι πολύ ;θηλάζετε; Έχεις βοήθεια με τα μικρά ; Καλεεεεε ρώτησα πάρα πολλααααα αλλά είναι από τη χαρά και τον ενθουσιασμό μου αχχχχ τι τέλεια!εμείς νιώθουμε ότι έχουμε μωράκι που είναι 18 μηνών κ εσύ έχεις δύο μωράκια το ενα ειδικά είναι πολύ μωράκιιιι:wub:

Νικολέτα μου μια τη νύχτα ε;πωπω η μικρή κοιμάται ήδη εκείνη την ώρα;


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Πω εσύ πρέπει να είσαι πολύ κουρασμένη, αφού δεν κοιμάται. Δεν έχει τύχει ποτέ να κοιμάται σερί; 

Εμένα με βασανίζει με το φαγητό του, αλλά ευτυχώς με τον ύπνο τα πάμε σχετικά καλά. Την ημέρα κοιμάται 1 φορά από 2 με 2,5 ώρες συνήθως (τον ξυπνάω εγώ) και το βράδυ κοιμάται 1 το βράδυ με 11 το πρωί που τον ξυπνάω πάλι εγώ. Απλά δε θέλει στην αρχή να πάει για ύπνο με τίποτα, θέλει να συνεχίσει το παιχνίδι.

Το ρεκορ μεχρι στιγμης ειναι 4 ωρες σερι και στο καπακι αλλες 3 ωρες...καπου 4-5 μηνων συνεβαινε αυτο για 2 εβδομαδες περιπου...Απο τοτε, ακομα κι αν γινει κανενα θαυμα και κλεισει 4ωρο στον πρωτο υπνο που γενικα το κοιταμε με το κιαλι πλεον αυτο, οι επομενοι δεν κρατανε πανω απο 1-2 ωρες...και το κακο ειναι οτι μπορει να μεινει ξυπνιος για 1-2 ωρες μεσα στη νυχτα...Ευτυχως, ειμαι πολυ τυχερη γιατι εχω βοηθεια!Ακομα και τωρα που ειμαι σε αναστολη απο τον Νοεμβριο, οι δικοι μου ερχονται καθε μερα απο το πρωι μεχρι και αργα το μεσημερι. Τις μερες που καταρρεω απο τη νυστα, κοιμαμαι και λιγο και γενικα μπορω να κανω ευκολα τις δουλειες μου.

Πω πω...το θυμαμαι οτι ο δικος σου ειναι ξενυχτης!!Μα 1 τη νυχτα...με φανταστηκα τωρα να κυνηγαω τον δικο μου μεχρι τετοια ωρα κι ενας πανικος με επιασε!!Η μπεμπα ειναι ησυχη τουλαχιστον?Κοιμαται?

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια ❤❤

Με το καλο να δεχτεις και το τεταρτο παιδακι κοριτσι μου!!

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μανούλα Φεβρουαρίου 2020 εδώ. Διαβάζω τη σελίδα σας να ξέρω τι με περιμένει κορίτσια. Κατερίνα, διάβασα την ιστορία σας την ώρα που είχα καφέ γουλιά στο στόμα....μου βγήκε από τη μύτη.Θεούλης ο μικρός σας!!! Να σας ρωτήσω...και εμείς λόγω κακής σχέσης με τον ύπνο, όχι τόσο πολύ βέβαια, και λόγω δικής μου αυπνίας, τον παίρνω στο κρεββάτι μας ότα, ξυπνήσει. Μπορεί να είναι στις 5, στις 6, στις 7, για να κοιμηθούμε παραπάνω και μην κάνουμε τα φαντάσματα. Την ημέρα κοιμάται στην κούνια του. Υπάρχουν βέβαια και βράδια που δεν ξυπνάει, οπότε ξυπνάει μία και καλή στην κούνια του το πρωί. Πότε ξεκινούν να κοιμούνται συνεχόμενα; 

Λενε οτι μεχρι τα 2,5-3 κατακτουν καποια στιγμη τον υπνο...τι να πω??Το ελπιζω!!Εμεις δυστυχως μεχρι 1,5 που εχουμε φτασει, οχι απλα δεν εχουμε δει βελτιωση, αλλα εχει χειροτερεψει κιολας ο υπνος του!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αχ κορίτσια κ εγώ δυσκολεύομαι να παρακολουθησω τισ συζητήσεις...μπαίνω κ διαβάζω που κ που..κ χαίρομαι που μαθαίνω πως όλα τα παιδάκια μας είναι καλά..κ πως πολλές από.μασ κάνουν..κ 2ο..κ αλλεσ κ 4 ο ...

Έμενα η μικρή είναι 18 μηνών.δεν περπατάει απλά..τρεχει..από 10 μηνών έκανε βήματα..κ είναι μεγαλοσ παπαγάλος..λέει πολλά για την ηλικία της..

Την πήγα οδοντίατροι κορίτσια..έχει τερηδόνα..κ μου πε να κόψω τον θηλασμό..φταίει κ αυτό...

Εγώ το θέλω πιο πολύ από την γιατρό..το μόνο που χω καταφέρει είναι να αραίωσω θηλασμουσ μέσα στη μέρα..κάνουμε το μεσημέρι πριν τον ύπνο..κ το βράδυ..αχ αυτό το βράδυ..θηλάζει χειροτερα από νεογέννητο..

Κ εγώ είμαι με έναν μόνιμο πονοκέφαλο...έχω κ την μεγάλη που είναι 3.6   κ αυτήν με τρέχει...

Αυτά από.μασ..

 

 

Υ.γ.. ρε κορίτσια..οσεσ κάνατε 2ο παιδάκι μετά από καισαρικές..πωσ είναι το σώμα σασ? Εγώ έχω επανέλθει στα κιλά μου..είχα πάει κ σε Διατροφολόγο..αλλά ρε κορίτσια.η κοιλια.. φούσκα.ξερω θέλει κοιλιακούς.κ γυμναστική..αλλά εγώ τα βασικά προλαβαίνω να κάνω..κ είμαι στο πόδι όλη μέρα..είμαι πτώμα για να κάνω κ γυμναστική..

Ο άντρας λείπει..κ έρχεται αργά το απόγευμα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 11/4/2021 at 6:06 ΜΜ, tzeni82 είπε:

 

Υ.γ.. ρε κορίτσια..οσεσ κάνατε 2ο παιδάκι μετά από καισαρικές..πωσ είναι το σώμα σασ? Εγώ έχω επανέλθει στα κιλά μου..είχα πάει κ σε Διατροφολόγο..αλλά ρε κορίτσια.η κοιλια.. φούσκα.ξερω θέλει κοιλιακούς.κ γυμναστική..αλλά εγώ τα βασικά προλαβαίνω να κάνω..κ είμαι στο πόδι όλη μέρα..είμαι πτώμα για να κάνω κ γυμναστική..

Ο άντρας λείπει..κ έρχεται αργά το απόγευμα..

Κοριτσακι μου καλησπέρα...Εγω δεν εχω κανει δεύτερο παιδάκι ακομα αλλα θελουμε πολυ κ το παμε προς τα εκει...Για την κοιλιά ήθελα να σου πω να κοιταξεις μηπως εχεις διάσταση κοιλιακών...Εγω εκανα καισαρική,πεταξα κ μια κηλη κ εκει που η κοιλια ξεφουσκωσε τον πρώτο μηνα μετα άρχισε να φουσκώνει παλι...Εχω διασταση κοιλιακων κ σιγουρα απαγορεύονται οι κλασικοι κοιλιακοι κ καποιες αλλες ασκησεις που εντείνουν το προβλημα...Κοιταξε το σε παρακαλω,πολλες γυναικες εχουν κ δεν το ξερουν...Κ οση γυμναστική κ αν  κανεις,αν δεν χειροτερεψεις το προβλημα, σίγουρα δεν θα το διορθώσεις....


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2021 at 8:12 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσακι μου καλησπέρα...Εγω δεν εχω κανει δεύτερο παιδάκι ακομα αλλα θελουμε πολυ κ το παμε προς τα εκει...Για την κοιλιά ήθελα να σου πω να κοιταξεις μηπως εχεις διάσταση κοιλιακών...Εγω εκανα καισαρική,πεταξα κ μια κηλη κ εκει που η κοιλια ξεφουσκωσε τον πρώτο μηνα μετα άρχισε να φουσκώνει παλι...Εχω διασταση κοιλιακων κ σιγουρα απαγορεύονται οι κλασικοι κοιλιακοι κ καποιες αλλες ασκησεις που εντείνουν το προβλημα...Κοιταξε το σε παρακαλω,πολλες γυναικες εχουν κ δεν το ξερουν...Κ οση γυμναστική κ αν  κανεις,αν δεν χειροτερεψεις το προβλημα, σίγουρα δεν θα το διορθώσεις....

Εγώ γέννησα τον Οκτώβριο του 2019 δίδυμα και πρέπει να έπαθα διάσταση κοιλιακών. Μετά έκανα άλλο ένα παιδάκι και παραεγινε το πράγμα. Έχει πεταχτεί και ο αφαλός τωρα άστα να πάνε. Σε τι γιατρό πρέπει όμως να πάω για να εκτιμήσει την κατάσταση; Εσένα σε είδε γιατρός; Τι σου είπε ότι πρέπει να κάνεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/4/2021 at 8:12 ΜΜ, winspert είπε:

Κοριτσακι μου καλησπέρα...Εγω δεν εχω κανει δεύτερο παιδάκι ακομα αλλα θελουμε πολυ κ το παμε προς τα εκει...Για την κοιλιά ήθελα να σου πω να κοιταξεις μηπως εχεις διάσταση κοιλιακών...Εγω εκανα καισαρική,πεταξα κ μια κηλη κ εκει που η κοιλια ξεφουσκωσε τον πρώτο μηνα μετα άρχισε να φουσκώνει παλι...Εχω διασταση κοιλιακων κ σιγουρα απαγορεύονται οι κλασικοι κοιλιακοι κ καποιες αλλες ασκησεις που εντείνουν το προβλημα...Κοιταξε το σε παρακαλω,πολλες γυναικες εχουν κ δεν το ξερουν...Κ οση γυμναστική κ αν  κανεις,αν δεν χειροτερεψεις το προβλημα, σίγουρα δεν θα το διορθώσεις....

Αχ ευχαριστώ πολύ που απάντησες..θα το ψάξω..για να μου φύγει η ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2021 at 11:25 ΜΜ, Joann είπε:

Εγώ γέννησα τον Οκτώβριο του 2019 δίδυμα και πρέπει να έπαθα διάσταση κοιλιακών. Μετά έκανα άλλο ένα παιδάκι και παραεγινε το πράγμα. Έχει πεταχτεί και ο αφαλός τωρα άστα να πάνε. Σε τι γιατρό πρέπει όμως να πάω για να εκτιμήσει την κατάσταση; Εσένα σε είδε γιατρός; Τι σου είπε ότι πρέπει να κάνεις;;

 

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ που απάντησες..θα το ψάξω..για να μου φύγει η ιδέα...

Σιγουρα πρεπει να απευθυνθείτε σε χειρουργο...Ισως να διορθώνεται με ειδικές ασκήσεις κ πιλάτες συγκεκριμένα αλλα δεν είναι σίγουρο...Αν πατησετε διάσταση κοιλιακών κ μπειτε κ δειτε εικονες θα καταλαβετε αν εχετε...Επισης αν ψαξετε πως γίνεται η αυτοεξεταση πάλι θα ξερετε...Δεν είναι μονο θεμα εμφάνισης η διάσταση, είναι θέμα υγείας...Εγω σκεφτομαι σοβαρα όταν τελειώσω με εγκυμοσυνες να το διορθώσω,αρχικα με πιλάτες κ μετα με συρραφή κοιλιακων...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια τι κανετε?Για πειτε μου οσες γνωριζετε ηρθαμε σε επαφη με επιβαιβεωμενο κρουσμα.Δυστυχως το κρουσμα φιλησε το μωρο και εχω αγχωθει.Πειτε μου ποτε εμφανιζονται συμπτωματα?Κυριακη εγινε αυτο χθες εκανα σλφ τεστ ηταν αρνητικο.Θα κανω κι αλλο το Σαββατο.Πως θα καταλαβω αν κολλησαμε κ ποσες μερες κινδυνευουμε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dwro είπε:

Κοριτσια γεια τι κανετε?Για πειτε μου οσες γνωριζετε ηρθαμε σε επαφη με επιβαιβεωμενο κρουσμα.Δυστυχως το κρουσμα φιλησε το μωρο και εχω αγχωθει.Πειτε μου ποτε εμφανιζονται συμπτωματα?Κυριακη εγινε αυτο χθες εκανα σλφ τεστ ηταν αρνητικο.Θα κανω κι αλλο το Σαββατο.Πως θα καταλαβω αν κολλησαμε κ ποσες μερες κινδυνευουμε?

στις 6-7 μερες μπορεις vα καvεις μοριακο τεστ . Τα σελφ τεστ ειvαι αvαξιοπιστα. Στις 6-10 μερες το πιο πιθαvο ειvαι vα εμφαvιστουv συμπτωματα. Η καραvτιvα ειvαι 14 μερες.

δεv κολλαvε τα μικρα ευκολα. Οποτε πολυ πιθαvο vα ειστε οκ . Περιμεvεις vα περασουv 10 μερες . Αλλιως αυριο πηγαιvε για μοριακο βγαιvει τηv ιδια μερα το αποτελεσμα . αv εισαι αθηvα ερχοvται κ σπιτι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

στις 6-7 μερες μπορεις vα καvεις μοριακο τεστ . Τα σελφ τεστ ειvαι αvαξιοπιστα. Στις 6-10 μερες το πιο πιθαvο ειvαι vα εμφαvιστουv συμπτωματα. Η καραvτιvα ειvαι 14 μερες.

δεv κολλαvε τα μικρα ευκολα. Οποτε πολυ πιθαvο vα ειστε οκ . Περιμεvεις vα περασουv 10 μερες . Αλλιως αυριο πηγαιvε για μοριακο βγαιvει τηv ιδια μερα το αποτελεσμα . αv εισαι αθηvα ερχοvται κ σπιτι

Δεκα μερες απο την κυριακη ας πουμε?Η απο δευτερα?Δεν θα αντεξω να κανω μοριακο ειμαι πολυ αγχωδης.Εκτος αν εμφανισω συμπτωματα.Θεσσαλονικη ειμαι πηρα ηδη πολλα σελφ.Κυριακη πρωι ηρθαμε σε επαφη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...