Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ρε κορίτσια δεν ειμαι καλά. Το να κάνω. Έχω έντονα το έντερο σήμερα και νιώθω πόνο στο στομάχι εδώ και μισή ώρα. Είμαι χλωμή κρυώνω απίστευτα ζαλίζομαι δεν νιώθω καλά. Να πάρω τον γιατρο; τι να μου πει και αυτος; Γιατί με έχει τσακίσει ετσι το έντερο; 

Μπορεί να σε περιτριγυρίζει ιωσουλα. Πάντως κι εμένα ο πόνος μου προκαλεί κρυαδες. Μπορεί όμως να πρέπει να κάνεις τίποτα αίματος μη σου έχει προκαλέσει κάποια έλλειψη ο εμετός και η αφαγία λόγο ναυτίας.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ρε κορίτσια δεν ειμαι καλά. Το να κάνω. Έχω έντονα το έντερο σήμερα και νιώθω πόνο στο στομάχι εδώ και μισή ώρα. Είμαι χλωμή κρυώνω απίστευτα ζαλίζομαι δεν νιώθω καλά. Να πάρω τον γιατρο; τι να μου πει και αυτος; Γιατί με έχει τσακίσει ετσι το έντερο; 

Εγω θα σου ελεγα να πας στο Ρεα οσο πιο γρηγορα. Γιατι να υποφερεις κ να πονας κιολας. Πηγαινε για να ηρεμήσεις κ να σου πουν κ αν πρέπει να κάνεις κατι... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εσύ χαρά μου γιατί τσακίζεις τις ελιές με τη σέσουλα; Για να σε τσακίζουν μετά; Ακόμη θυμάμαι το 40 ελιές αν δε κάνω λάθος τη καθαρά Δευτέρα χαχαχα 

Άσε κι εγώ με το κρέας πρόβλημα μεγάλο ούτε να το μυρίσω

Απο τη μια με ενοχλουν απο την αλλη τρελαίνομαι... Μ αρεσουν παρα πολυ κ επειδη δεν εχω ορεξη για πολλα φαγητα, οταν εχω λιγουριτσες τρωω ελιες... Αλλα πολλες... Καλα θυμάσαι με το 40 κ να ξέρεις δεν πεφτω παρα πολυ πιο κατω συνήθως... Χαχαχα 

Θα φαω κ χορτα σε λιγο οποτε βλεπω το εντερακι να με πεθαινει σημερα γενικα!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω θα σου ελεγα να πας στο Ρεα οσο πιο γρηγορα. Γιατι να υποφερεις κ να πονας κιολας. Πηγαινε για να ηρεμήσεις κ να σου πουν κ αν πρέπει να κάνεις κατι... 

Απο τη μια με ενοχλουν απο την αλλη τρελαίνομαι... Μ αρεσουν παρα πολυ κ επειδη δεν εχω ορεξη για πολλα φαγητα, οταν εχω λιγουριτσες τρωω ελιες... Αλλα πολλες... Καλα θυμάσαι με το 40 κ να ξέρεις δεν πεφτω παρα πολυ πιο κατω συνήθως... Χαχαχα 

Θα φαω κ χορτα σε λιγο οποτε βλεπω το εντερακι να με πεθαινει σημερα γενικα!!! 

Μα γιατί να φας κατινπου ξέρεις ότι σε πειράζει; Εγώ τα χόρτα τα βλέπω από μακριά. Μόνο που ξέρω τον πόνο που θα περάσω να μου λείπει.

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάω στο Ρέα να με δουνε. Δεν θα το κάνω ακόμα. Το στομάχι μου πονάει πολύ. Έφαγα μια φρυγανιά αλλά τίποτα δεν έκανε.

Δε χάνεις τίποτα να πας πάντως κοριτσι. Το στομάχι από το έντερο δεν είναι. Λόγο απίθανο μου φαίνεται. Μπορεί να σε πείραξε κάτι ή από τη τόση ναυτία να πονάει αλλά στο Ρέα θα δεις σίγουρα τι είναι και πως θα το καταπολεμήσεις.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα γιατί να φας κατινπου ξέρεις ότι σε πειράζει; Εγώ τα χόρτα τα βλέπω από μακριά. Μόνο που ξέρω τον πόνο που θα περάσω να μου λείπει.

Γιατι δυστυχώς ολα τα υγιεινά κ θρεπτικα με πειραζουν. Φακες, φασολαδα, χορτα, γενικα λαχανικα, φρουτα με πειραζουν. Ελα όμως που αυτα πρεπει να τρωω τωρα. Καλα οι ελιες ειναι προσωπικη επιλογη αλλα ο γιατρος μου ειπε να τρωω πολλες σαλατες, φρουτα κ μοσχαρι... Κ αλλα βεβαια... Οποτε στην ουσια δε μενει κατι απ εξω. Κ το μπεμπε θελει θρεπτικες τροφες το καλο μου... 

Κ επισης επειδη το ζαχαρο νηστείας ηταν 93 μου ειπε γενικά να μην τρωω πολλα ζυμαρικα, πατατες, ρυζια... Γι αυτο σου λεω... Δεν εμεινε κατι. Μονο κρεας με σαλατες... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Το βγάζει σαν hot το θέμα Οκτωβρίου με πολλές απαντήσεις!

Κορίτσια με επαφές τι κανετε; φοβάστε κ σεις η μόνο εγώ; 

δεν κάνουμε σεξ... γτ με την αποκολληση που ειχα φοβαμαι αλλα κανουμε πολλα αλλα χαχαχ

12 ώρες πρίν, Evitakiii είπε:

Ναι έχω και τέτοιες σκέψεις.... Αυτό το μυαλό σε βάζει σε μονοπάτια που αλιμονο αν το αφήσεις!!!! Θέλω πολύ να ξαναπροσπαθήσω απλά δεν μπορώ να ξεχάσω τα γιατί να συμβεί σε μένα αυτό? Γιατι να μην είμαι στο ποσοστό των τελειομηνων?

Κορίτσια όσο και να σας φαίνεται παράξενο εγώ αισθάνομαι καλύτερα που σας γράφω.... Έχω ανάγκη από θετικές σκέψεις και αυτό θα κάνω!!!

κοριτσι μου ξερω πως νιωθεις εγω το 1ο μου το εχασα στον 8ο μηνα! στο επομενο ολα θα ειναι μια χαρα! εύχομαι συντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα 

κοριτσιαααα κ εγω ποναω το εντερο 3 μερες τωρα! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γιατι δυστυχώς ολα τα υγιεινά κ θρεπτικα με πειραζουν. Φακες, φασολαδα, χορτα, γενικα λαχανικα, φρουτα με πειραζουν. Ελα όμως που αυτα πρεπει να τρωω τωρα. Καλα οι ελιες ειναι προσωπικη επιλογη αλλα ο γιατρος μου ειπε να τρωω πολλες σαλατες, φρουτα κ μοσχαρι... Κ αλλα βεβαια... Οποτε στην ουσια δε μενει κατι απ εξω. Κ το μπεμπε θελει θρεπτικες τροφες το καλο μου... 

Κ επισης επειδη το ζαχαρο νηστείας ηταν 93 μου ειπε γενικά να μην τρωω πολλα ζυμαρικα, πατατες, ρυζια... Γι αυτο σου λεω... Δεν εμεινε κατι. Μονο κρεας με σαλατες... 

Σκατα με γάλα. Κι εμένα 93 το ζάχαρο.... Θα κάνω επαναληπτική βέβαια γιατί ξεχάστηκα και έφαγα τσίχλα πριν την εξέταση. Είμαι χαζή το ξέρω.

@Farmakotriftena δεν έχουμε στομαχόπονο και χλωμιασμα όμως οι υπόλοιπες οπότε δε νομίζω να έχουμε ιωσουλα. Αν νιώθεις ψηλό κρυωμενη ίσως να είναι και αυτό. Το έντερο δυστυχώς παθαίνει κρίσεις στην εγκυμοσύνη. Ειδικά αν προϋπάρχει κολίτιδα σαν και τη περίπτωση μου.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σκατα με γάλα. Κι εμένα 93 το ζάχαρο.... Θα κάνω επαναληπτική βέβαια γιατί ξεχάστηκα και έφαγα τσίχλα πριν την εξέταση. Είμαι χαζή το ξέρω.

Χαχαχα, ξεχασα να σου πω οτι σιχαινομαι το γαλα... Χαχαχα, αρα;;;;; 

Η γλυκοζηλιωμενη μου ηταν πολυ χαμηλη, πολυ καλη αλλα μου ειπε να προσεχω κ οχι πολλα γλυκα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, ξεχασα να σου πω οτι σιχαινομαι το γαλα... Χαχαχα, αρα;;;;; 

Η γλυκοζηλιωμενη μου ηταν πολυ χαμηλη, πολυ καλη αλλα μου ειπε να προσεχω κ οχι πολλα γλυκα... 

Όχι παιδί μου δε σου είπα να φας σκατα με γάλα.... Χαχαχαχαχα είναι έκφραση που λέω όταν κάτι δε πάει καλά. Στη περίπτωση μας ακόμη και το ζάχαρο το ίδιο είναι... Παρεμπιπτόντως εμένα μου αρέσουν τα γαλακτοκομικά αλλά με ανακατεύουν


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Βλέπω πολλές είμαστε με το έντερο. Μήπως τελικά έχουμε ιωση; 

Κορίτσι μου αν συνεχιστεί πήγαινε στο Ρέα για να ηρεμήσεις. Κρίμα είναι να κάθεσαι να υποφέρεις! Εμένα μου επέστρεψε σήμερα εκείνη η παλιά διάρροια, έχω γενικά δυσκολευομουν τελευταία!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όχι παιδί μου δε σου είπα να φας σκατα με γάλα.... Χαχαχαχαχα είναι έκφραση που λέω όταν κάτι δε πάει καλά. Στη περίπτωση μας ακόμη και το ζάχαρο το ίδιο είναι... Παρεμπιπτόντως εμένα μου αρέσουν τα γαλακτοκομικά αλλά με ανακατεύουν

Το ξερω ρε συ... Πλακα εκανα... Χαχαχα. Εγω λεω σκατα με φραουλες... Τρωω ολα τα γαλακτοκομικα εκτος απο γαλα. Δεν επινα ποτε... Μα τοσο ιδιες πια... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Το ξερω ρε συ... Πλακα εκανα... Χαχαχα. Εγω λεω σκατα με φραουλες... Τρωω ολα τα γαλακτοκομικα εκτος απο γαλα. Δεν επινα ποτε... Μα τοσο ιδιες πια... :wub:

Μα πες μου εσύ χαχαχαχα. Κι εγώ έλεγα με φράουλες αλλά λατρεύω φράουλες και νιώθω ότι τις απαξιώνω χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα πες μου εσύ χαχαχαχα. Κι εγώ έλεγα με φράουλες αλλά λατρεύω φράουλες και νιώθω ότι τις απαξιώνω χαχαχαχα

Εμενα τωρα που ξαφνικα μου έρχεται εμετουλης φαντάζομαι οτι ειναι απο την κουμουτσα τον χαλβα που εφαγα... Τι βλακειες κανω;;; Μα κανενα μετρο πια;;; :lol:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εμενα τωρα που ξαφνικα μου έρχεται εμετουλης φαντάζομαι οτι ειναι απο την κουμουτσα τον χαλβα που εφαγα... Τι βλακειες κανω;;; Μα κανενα μετρο πια;;; :lol:

Προσέχει λέει και τρώει χαλβά. Εγώ έφαγα γεμιστά Παπαδοπούλου. Ναι ναι κι εγώ εμετουλη θέλω...

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...