Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μ ελπίζω να πάνε όλα καλά με τη βοήθεια της Παναγίας για όλες μας...

Πάντως σε θαυμάζω βρε κορίτσι μου. Εγώ επειδή την έτρεμα την αμνιοπαρακαντηση ψαχνομουν 8 ημέρες σαν την τρελή.. Εσύ πήρες την απόφαση μέσα σε μια ημέρα και με ψυχραιμία... εντωμεταξύ σήμερα περίμενα τα αποτελέσματα και τους πήρα τηλ και μου λέει "σε 7 με 10 εργάσιμες θα βγουν" σήμερα ήταν οι 7... οπότε πάω για Δευτέρα... μαζί στην αναμονή θα είμαστε!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πάντως σε θαυμάζω βρε κορίτσι μου. Εγώ επειδή την έτρεμα την αμνιοπαρακαντηση ψαχνομουν 8 ημέρες σαν την τρελή.. Εσύ πήρες την απόφαση μέσα σε μια ημέρα και με ψυχραιμία... εντωμεταξύ σήμερα περίμενα τα αποτελέσματα και τους πήρα τηλ και μου λέει "σε 7 με 10 εργάσιμες θα βγουν" σήμερα ήταν οι 7... οπότε πάω για Δευτέρα... μαζί στην αναμονή θα είμαστε!

Η αλήθεια είναι πως γενικά είμαι λίγο παρορμητική αν δεν το έκανα στα καπάκια μπορεί να μην το έκανα καθόλου.....Υπομονή κάνε λίγες μέρες μείνανε τα πρώτα ήταν καλά?

 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, minxri είπε:

Καλημέρα κορίτσια χάθηκα λίγο είχα την Β εχθές δεν είναι πολύ καλά τα νέα μ...Σας γράφω μπας και ξέρετε τπτ δεν ήθελα να σας μαυρίσω.Το αριστερό ποδαράκι του μπέμπη μ έχει ραιβοποπποδία που μπορεί να συνδέεται με χρωμοσωμικές ανωμαλίες αλλά μπορεί απλά να είναι ανατομικό το θέμα που έχει αποκατάσταση 90% πρέπει οπωσδήποτε να κάνω άμνιο με το αίμα δεν φαίνεται.Αχ ρε κορίτσια δεν θέλω να την κάνω φοβάμαι πολύ για τα παιδάκια μ δεν θέλω να κάνω κακό και αν είναι κάποιο σύνδρομο όντως τι κάνω το σκοτώνω έτσι απλά?Έχω κλείσει βέβαια ραντεβού σήμερα στις 2 αλλά πάω με βαριά καρδιά 

Μη στεναχωριέσαι. Απ' ότι διάβασα και από άλλα κορίτσια δε σχετίζεται με σύνδρομο. Και αν σχετιζόταν δε θα είχαν βρει κι άλλο εύρημα;

Κι εγώ έκανα Β' επιπέδου χθες και στην παράγραφο για Τρισωμία 21 γράφει ότι παρατηρείται ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία στην αριστερή κοιλία της καρδιάς του εμβρύου. Οπότε θα πάω σε εμβρυοκαρδιολόγο. Αλλά και πάλι επειδή δε βρέθηκε άλλο εύρημα μου είπαν ότι μπορεί να μην είναι κάτι.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να μην είναι κάτι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Μη στεναχωριέσαι. Απ' ότι διάβασα και από άλλα κορίτσια δε σχετίζεται με σύνδρομο. Και αν σχετιζόταν δε θα είχαν βρει κι άλλο εύρημα;

Κι εγώ έκανα Β' επιπέδου χθες και στην παράγραφο για Τρισωμία 21 γράφει ότι παρατηρείται ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία στην αριστερή κοιλία της καρδιάς του εμβρύου. Οπότε θα πάω σε εμβρυοκαρδιολόγο. Αλλά και πάλι επειδή δε βρέθηκε άλλο εύρημα μου είπαν ότι μπορεί να μην είναι κάτι.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να μην είναι κάτι!

Και σε σένα αγάπη μ να πάνε όλα καλά γράψε μας τα νέα σου...


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Η αλήθεια είναι πως γενικά είμαι λίγο παρορμητική αν δεν το έκανα στα καπάκια μπορεί να μην το έκανα καθόλου.....Υπομονή κάνε λίγες μέρες μείνανε τα πρώτα ήταν καλά?

 

Εγώ δεν εκανα αμνιοπαρακαντηση τελικά... Γιατί μιλουσαμε μόνο για το ενδεχόμενο  του νταουν. Οπότε έναν αυτή του αίματος. Τα πρώτα λογικά σε σενα θα βγουν αύριο σου ειπαν;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Μη στεναχωριέσαι. Απ' ότι διάβασα και από άλλα κορίτσια δε σχετίζεται με σύνδρομο. Και αν σχετιζόταν δε θα είχαν βρει κι άλλο εύρημα;

Κι εγώ έκανα Β' επιπέδου χθες και στην παράγραφο για Τρισωμία 21 γράφει ότι παρατηρείται ενδοκαρδιακή ηχογενής εστία στην αριστερή κοιλία της καρδιάς του εμβρύου. Οπότε θα πάω σε εμβρυοκαρδιολόγο. Αλλά και πάλι επειδή δε βρέθηκε άλλο εύρημα μου είπαν ότι μπορεί να μην είναι κάτι.

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να μην είναι κάτι!

Μένεις Αθήνα; αν ναι έχω να σου προτείνω μια πολύ καλή γιατρό. Εκεί πήγα εγώ, συστημένη απ όλους και όντως είναι καταπληκτική.

Just now, minxri είπε:

Ρε κορίτσια δεν μου έδωσε αντιβίωση δεν χρειάζεται να πάρω κάτι?

Αυτό το είχα ρωτήσει κι εγώ και μου είχαν πει ότι δεν δίνει (μιλάω για τον Μ..) ξέρω πως οι περισσότεροι δίνουν . Εγώ θα έπαιρνα κι ας μου ειπε έτσι η γραμματέας του. Αλλά εγώ είμαι εγώ...(να τιμήσω και το nickname μου) Πάντως και η @Jennak83 πήρε. 

Πάντως μείνε ξαπλωμένη... κι ας σου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί εμένα έτσι μου έλεγε.. Δεν πειράζει σε αυτό ας τον παρακουσεις. Κακό δεν ια πάθεις..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Και σε σένα αγάπη μ να πάνε όλα καλά γράψε μας τα νέα σου...

Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα σας πω! Έχω την Δευτέρα ραντεβού.

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μένεις Αθήνα; αν ναι έχω να σου προτείνω μια πολύ καλή γιατρό. Εκεί πήγα εγώ, συστημένη απ όλους και όντως είναι καταπληκτική.

Ναι Αθήνα μένω, Νότια Προάστια. Σ' ευχαριστώ πολύ, θα το έχω υπόψιν μου. Επειδή την καρδιολόγο αυτή (στην Γλυφάδα είναι το ιατρείο της) μου την σύστησε ο γυναικολόγος μου και μου έκλεισε χθες ραντεβού για Δευτέρα πρωί. Οπότε τώρα έχω πει θα πάω. Θα δω τι θα μου πει και θα σου πω. Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα σας πω! Έχω την Δευτέρα ραντεβού.

Ναι Αθήνα μένω, Νότια Προάστια. Σ' ευχαριστώ πολύ, θα το έχω υπόψιν μου. Επειδή την καρδιολόγο αυτή (στην Γλυφάδα είναι το ιατρείο της) μου την σύστησε ο γυναικολόγος μου και μου έκλεισε χθες ραντεβού για Δευτέρα πρωί. Οπότε τώρα έχω πει θα πάω. Θα δω τι θα μου πει και θα σου πω. Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!

Οκ!! Κι εγώ νότια προάστια μένω! Η γιατρός όμως είναι κέντρο. Καλή επιτυχία και σε σένα! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μένεις Αθήνα; αν ναι έχω να σου προτείνω μια πολύ καλή γιατρό. Εκεί πήγα εγώ, συστημένη απ όλους και όντως είναι καταπληκτική.

Αυτό το είχα ρωτήσει κι εγώ και μου είχαν πει ότι δεν δίνει (μιλάω για τον Μ..) ξέρω πως οι περισσότεροι δίνουν . Εγώ θα έπαιρνα κι ας μου ειπε έτσι η γραμματέας του. Αλλά εγώ είμαι εγώ...(να τιμήσω και το nickname μου) Πάντως και η @Jennak83 πήρε. 

Πάντως μείνε ξαπλωμένη... κι ας σου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί εμένα έτσι μου έλεγε.. Δεν πειράζει σε αυτό ας τον παρακουσεις. Κακό δεν ια πάθεις..

Ναι αγάπη μ δεν υπάρχει περίπτωση να σηκωθώ μόνο για κατούρημα....!!!!Ευχαριστώ πολύ

Just now, Farmakotriftena είπε:

Οκ!! Κι εγώ νότια προάστια μένω! Η γιατρός όμως είναι κέντρο. Καλή επιτυχία και σε σένα! 

Καλά έκανες και έκανες τη nipt καλύτερα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, minxri είπε:

Ναι αγάπη μ δεν υπάρχει περίπτωση να σηκωθώ μόνο για κατούρημα....!!!!Ευχαριστώ πολύ

Σου πήρε υγρό και από τα δύο μωρά ή μόνο από αυτό που βρήκατε το θέμα; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@minxri γλυκια μου σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα...οπως σου ειπαν τα κοριτσια στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν ειναι κατι σοβαρο ομως οι γιατροι καλα κανουν και το ψαχνουν παραπανω μια και δεν μπορουν κι αυτοι να εγκυηθουν 100%.

Προσοχη και ξεκουραση...κι εγω αν ημουν στη θεση σου θα επαιρνα αντιβιωση.

@Nikoleta... μου και σε σενα ευχομαι καλα αποτελεσματα. Ευχομαι το μωρακι σου να ειναι υγειεστατο!

Σε 3 ωριτσες θα παμε κι εμεις να δουμε τη μπαμπούλα μας! Ρε κοριτσια...δυσκολευεστε κι εσεις με τον υπνο? Ειναι 2 βραδιες τωρα που με ενοχλουν τα παντα και δεν μπορω να βολευτω...το μαξιλαρι, η ζεστη, ο αντρας μου, το βρακι....

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Οκ!! Κι εγώ νότια προάστια μένω! Η γιατρός όμως είναι κέντρο. Καλή επιτυχία και σε σένα! 

Εντάξει τότε θα πάω την Δευτέρα και θα σου πω! Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Just now, Evangeliaa είπε:

@Nikoleta... μου και σε σενα ευχομαι καλα αποτελεσματα. Ευχομαι το μωρακι σου να ειναι υγειεστατο!

Σε 3 ωριτσες θα παμε κι εμεις να δουμε τη μπαμπούλα μας! Ρε κοριτσια...δυσκολευεστε κι εσεις με τον υπνο? Ειναι 2 βραδιες τωρα που με ενοχλουν τα παντα και δεν μπορω να βολευτω...το μαξιλαρι, η ζεστη, ο αντρας μου, το βρακι....

Σ' ευχαριστώ πολύ! Άντε να δεις την μπέμπα σου :)

Χαχαχα κι εγώ δυσκολεύομαι στον ύπνο.

• δε βολεύομαι με τίποτα και με πιάνει εκνευρισμός

• με πιάνουν καούρες

• έχω συχνοουρία και σηκώνομαι συνέχεια

• πονάνε τα πλευρά μου ή ή μέση μου και δεν βολεύομαι

• με έπιασε 2 φορές κράμπα μέσα σε μία νύχτα

• μία κρυώνω και μία ζεστένομαι 

• το 1 ρουθούνι μου είναι πάντα βουλωμένο και δεν αναπνέω καλά

• βλέπω εφιάλτες και

• άλλες φορές απλά έχω άγχος.

Κατά τ' άλλα τέλεια ;)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...