Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Η δικια μου σήμερα με κλωτσαγε χαμηλά κ ένοιωθα τις κλωτσιές στο κουλι μου τόσο έντονες που ήταν ενοχλητικες. Ήμουν κ έξω κ τιναζομουν. Συνήθως όταν ξαπλώνω αρχίζει να χοροπηδάει. 

Κρέμες δε βάζω τπτ, τι ραγάδες να κάνω; είχα κάνει ήδη από παλιοτερα

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Εμενα ο μπεμπης μου κουνιεται αλλα οχι συνεχεια, τον νιωθω ολο κ περισσοτερο συχνα οσο περναει ο καιρος αλλα δε μπορω να πω οτι δε νε αφηνει να κοιμηθω ή με ταραζει ολη τη μερα! Θα δουμε βεβαια πως πα παει μεγαλωνοντας!

Αυτον επρεπε να ξεχεσει οχι εσενα! Κ πολυ καλα εκανε που σου εδωσε, εγω επαιρνα αμοξιλ. Χαλαρωσε κ ολα καλα θα πανε, απολαυσε ξεκουραση!

Κοριτσια απο κρεμες κ λαδια πως πατε;; αλοιφεστε; εγω εχω παρει ενα λαδι κ μια κρεμα αλλα δεν ειμαι πολυ τακτικη, τωρα βεβαια που τσιτωνει η κοιλια λεω να αλοιφομαι τα βραδια!

Ασε ρε και εγω τώρα που το σκέφτομαι δεν βάζω τιποτα βαριέμαι και Εχω μια πολύ πανάκριβη κρέμα και δεν την βάζω έλεος χαχαχαχαχαχαχαχα εσύ αγάπη όλα καλά ετσι δεν είναι τώρα;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ασε ρε και εγω τώρα που το σκέφτομαι δεν βάζω τιποτα βαριέμαι και Εχω μια πολύ πανάκριβη κρέμα και δεν την βάζω έλεος χαχαχαχαχαχαχαχα εσύ αγάπη όλα καλά ετσι δεν είναι τώρα;

Ναι ναι ολα καλα δοξα τω Θεω! Εγω ξαπλαρα κ αλοιφτηκα, αλλα στο στηθος δε μπορω βαριεμαι ρε! Με ενοχλει κιολας μη σου πω! Παντως πο τον 6ο κ μετα ξεκινανε οι ραγαδες κλπ μου ειπανε, ειναι κ στο δερμα βεβαια, θα δουμε! Βαλε κ συ καλε την κρεμουλα σου! Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ναι ολα καλα δοξα τω Θεω! Εγω ξαπλαρα κ αλοιφτηκα, αλλα στο στηθος δε μπορω βαριεμαι ρε! Με ενοχλει κιολας μη σου πω! Παντως πο τον 6ο κ μετα ξεκινανε οι ραγαδες κλπ μου ειπανε, ειναι κ στο δερμα βεβαια, θα δουμε! Βαλε κ συ καλε την κρεμουλα σου! Χαχα

Πο ρε φιλη βαριεμαιιι αχχαχαχχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια όλα καλά και σήμερα στον γυναικολόγο μου!!! Η μπέμπα πήρε 130γρ σε μια βδομάδα. Είμαστε 530γρ σήμερα!!! Όσα δλδ έχω πάρει εγώ σε κιλά γιατί ένα κιλό συν με βρήκε , από τότε που έμεινα έγκυος αλλά δεν έχω πάει ούτε τουαλέτα σήμερα.

Όλα καλά με την μπέμπα μου αυτό έχει σημασία!! Είχα ένα άγχος όταν πήγα... δε σας λέω τίποτα!! 

  • Μου αρέσει 7

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εντάξει τότε θα πάω την Δευτέρα και θα σου πω! Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Άντε να δεις την μπέμπα σου :)

Χαχαχα κι εγώ δυσκολεύομαι στον ύπνο.

• δε βολεύομαι με τίποτα και με πιάνει εκνευρισμός

• με πιάνουν καούρες

• έχω συχνοουρία και σηκώνομαι συνέχεια

• πονάνε τα πλευρά μου ή ή μέση μου και δεν βολεύομαι

• με έπιασε 2 φορές κράμπα μέσα σε μία νύχτα

• μία κρυώνω και μία ζεστένομαι 

• το 1 ρουθούνι μου είναι πάντα βουλωμένο και δεν αναπνέω καλά

• βλέπω εφιάλτες και

• άλλες φορές απλά έχω άγχος.

Κατά τ' άλλα τέλεια ;)

Αυτο με το ρουθούνι, ναι ρε συ...

Τωρα τελευταια ειναι καποιο βουλωμενο κ γενικα νιωθω οτι δεν αναπνεω καλα...

Ολα καλα...η μπεμπα μεγαλωσε 60 ολοκληρα κιλα μεσα σε μια εβδομαδα η χοντρελα....χιχι αλλα μου την εβγαλε μια εβδομαδα μικροτερη απο την ΠΗΤ. Τον ρωτησα για το μαγνησιο κ μου ειπε αν με ξαναπιασουν κραμπες να κοψω το ασβεστιο και να αρχισω μαγνησιο...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οι πονοι περιοδου κ οι κραμπες ειναι συσπασεις.δεν χρειαζετε,να πετρωνει η κοιλια.

Λίνα μου με ανησυχησες λίγο τώρα, γιατί μέχρι τώρα θεωρούσα ότι μπορεί να είναι και επειδή μεγαλώνει η μήτρα! Γενικά την ενόχληση τη νιώθω όταν πάω να βάλω δύναμη στην κοιλιά μου, όπως πχ να σηκωθώ από το κρεβάτι! Αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω με το γιατρό!

Just now, Evangeliaa είπε:

Αυτο με το ρουθούνι, ναι ρε συ...

Τωρα τελευταια ειναι καποιο βουλωμενο κ γενικα νιωθω οτι δεν αναπνεω καλα...

Ολα καλα...η μπεμπα μεγαλωσε 60 ολοκληρα κιλα μεσα σε μια εβδομαδα η χοντρελα....χιχι αλλα μου την εβγαλε μια εβδομαδα μικροτερη απο την ΠΗΤ. Τον ρωτησα για το μαγνησιο κ μου ειπε αν με ξαναπιασουν κραμπες να κοψω το ασβεστιο και να αρχισω μαγνησιο...

Η μπεμπουλα μεγαλώνει!!! Μπράβο κορίτσι μου!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια όλα καλά και σήμερα στον γυναικολόγο μου!!! Η μπέμπα πήρε 130γρ σε μια βδομάδα. Είμαστε 530γρ σήμερα!!! Όσα δλδ έχω πάρει εγώ σε κιλά γιατί ένα κιλό συν με βρήκε , από τότε που έμεινα έγκυος αλλά δεν έχω πάει ούτε τουαλέτα σήμερα.

Όλα καλά με την μπέμπα μου αυτό έχει σημασία!! Είχα ένα άγχος όταν πήγα... δε σας λέω τίποτα!! 

Είδες που όλα άρχισαν ήδη να φαίνονται πιο όμορφα!!! Μπράβο, με τη χαρά σου χαιρόμαστε κι εμείς!!!❤❤

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ναι ολα καλα δοξα τω Θεω! Εγω ξαπλαρα κ αλοιφτηκα, αλλα στο στηθος δε μπορω βαριεμαι ρε! Με ενοχλει κιολας μη σου πω! Παντως πο τον 6ο κ μετα ξεκινανε οι ραγαδες κλπ μου ειπανε, ειναι κ στο δερμα βεβαια, θα δουμε! Βαλε κ συ καλε την κρεμουλα σου! Χαχα

Εγώ βάζω bio-oil εδώ και λίγο καιρό, συνήθως μετά το μπάνιο, αλλά καμία φορά το ξεχνάω! Εδώ θα μου πεις ξεχνάω φάρμακα, λάδια θα θυμηθώ χαχαχα! Κι εγώ πιστεύω στο δέρμα είναι, αλλά ας κάνουμε κι εμείς ότι περνάει από το χέρι μας να προφυλακτουμε!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια όλα καλά και σήμερα στον γυναικολόγο μου!!! Η μπέμπα πήρε 130γρ σε μια βδομάδα. Είμαστε 530γρ σήμερα!!! Όσα δλδ έχω πάρει εγώ σε κιλά γιατί ένα κιλό συν με βρήκε , από τότε που έμεινα έγκυος αλλά δεν έχω πάει ούτε τουαλέτα σήμερα.

Όλα καλά με την μπέμπα μου αυτό έχει σημασία!! Είχα ένα άγχος όταν πήγα... δε σας λέω τίποτα!! 

Μπραβο ολα καλα λοιπον! Χαλαρωσε λιγο κ χαμογελα πια!

Just now, gogouli_ είπε:

Λίνα μου με ανησυχησες λίγο τώρα, γιατί μέχρι τώρα θεωρούσα ότι μπορεί να είναι και επειδή μεγαλώνει η μήτρα! Γενικά την ενόχληση τη νιώθω όταν πάω να βάλω δύναμη στην κοιλιά μου, όπως πχ να σηκωθώ από το κρεβάτι! Αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω με το γιατρό!

Η μπεμπουλα μεγαλώνει!!! Μπράβο κορίτσι μου!

Είδες που όλα άρχισαν ήδη να φαίνονται πιο όμορφα!!! Μπράβο, με τη χαρά σου χαιρόμαστε κι εμείς!!!❤❤

Εγώ βάζω bio-oil εδώ και λίγο καιρό, συνήθως μετά το μπάνιο, αλλά καμία φορά το ξεχνάω! Εδώ θα μου πεις ξεχνάω φάρμακα, λάδια θα θυμηθώ χαχαχα! Κι εγώ πιστεύω στο δέρμα είναι, αλλά ας κάνουμε κι εμείς ότι περνάει από το χέρι μας να προφυλακτουμε!

Κ γω bio oil κ μετα πηρα κ μια κρεμα της mustela τρομαρα μου ηθελα κ 2! Χαχα! Τα εχω εδω διπλα μου στο κομοδινο αλλα δεν...ομως ειπα απο σημερα καθε μερα θα βαζω κοιλια μια φορα το βραδυ..λενε θελει 2 φορες αλλα δε παιζει ειδικα τωρα που δουλευω ακομα! 

Ρε παιδια ζεσταινεστε εσεις η μονο εγω σκαω; 

Just now, gogouli_ είπε:

Λίνα μου με ανησυχησες λίγο τώρα, γιατί μέχρι τώρα θεωρούσα ότι μπορεί να είναι και επειδή μεγαλώνει η μήτρα! Γενικά την ενόχληση τη νιώθω όταν πάω να βάλω δύναμη στην κοιλιά μου, όπως πχ να σηκωθώ από το κρεβάτι! Αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω με το γιατρό!

Η μπεμπουλα μεγαλώνει!!! Μπράβο κορίτσι μου!

Είδες που όλα άρχισαν ήδη να φαίνονται πιο όμορφα!!! Μπράβο, με τη χαρά σου χαιρόμαστε κι εμείς!!!❤❤

Εγώ βάζω bio-oil εδώ και λίγο καιρό, συνήθως μετά το μπάνιο, αλλά καμία φορά το ξεχνάω! Εδώ θα μου πεις ξεχνάω φάρμακα, λάδια θα θυμηθώ χαχαχα! Κι εγώ πιστεύω στο δέρμα είναι, αλλά ας κάνουμε κι εμείς ότι περνάει από το χέρι μας να προφυλακτουμε!

Γενικα απο το κρεβατι να σηκωνεστε πλαγιως οχι με δυναμη γιατι πιεζεται η μητρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Λίνα μου με ανησυχησες λίγο τώρα, γιατί μέχρι τώρα θεωρούσα ότι μπορεί να είναι και επειδή μεγαλώνει η μήτρα! Γενικά την ενόχληση τη νιώθω όταν πάω να βάλω δύναμη στην κοιλιά μου, όπως πχ να σηκωθώ από το κρεβάτι! Αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω με το γιατρό!

Η μπεμπουλα μεγαλώνει!!! Μπράβο κορίτσι μου!

Είδες που όλα άρχισαν ήδη να φαίνονται πιο όμορφα!!! Μπράβο, με τη χαρά σου χαιρόμαστε κι εμείς!!!❤❤

Εγώ βάζω bio-oil εδώ και λίγο καιρό, συνήθως μετά το μπάνιο, αλλά καμία φορά το ξεχνάω! Εδώ θα μου πεις ξεχνάω φάρμακα, λάδια θα θυμηθώ χαχαχα! Κι εγώ πιστεύω στο δέρμα είναι, αλλά ας κάνουμε κι εμείς ότι περνάει από το χέρι μας να προφυλακτουμε!

οχι  πονακια περιοδου δεν θα επρεπε να εχεις η μητρα μεγαλωνει αλλα δεν την νιωθεις δεν πρεπει να εχεις πονακια κ κραμπες συχνα γιατι σημαινει οτι συσπατε κ.δεν πρεπει απο τοσο νωρις. μιλα με τον γιατρο σου θελει ξεκουραση κ μηπως σου αυξησει το μαγνησιο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο ολα καλα λοιπον! Χαλαρωσε λιγο κ χαμογελα πια!

Κ γω bio oil κ μετα πηρα κ μια κρεμα της mustela τρομαρα μου ηθελα κ 2! Χαχα! Τα εχω εδω διπλα μου στο κομοδινο αλλα δεν...ομως ειπα απο σημερα καθε μερα θα βαζω κοιλια μια φορα το βραδυ..λενε θελει 2 φορες αλλα δε παιζει ειδικα τωρα που δουλευω ακομα! 

Ρε παιδια ζεσταινεστε εσεις η μονο εγω σκαω; 

Γενικα απο το κρεβατι να σηκωνεστε πλαγιως οχι με δυναμη γιατι πιεζεται η μητρα. 

Αν ζεσταίνομαι λέει!!!! Υποφέρω φίλη! Τώρα αυτή τη στιγμή είμαι πολύ καλύτερα, το μεσημέρι όμως, χάλι μαύρο!

 

Just now, linaa είπε:

οχι  πονακια περιοδου δεν θα επρεπε να εχεις η μητρα μεγαλωνει αλλα δεν την νιωθεις δεν πρεπει να εχεις πονακια κ κραμπες συχνα γιατι σημαινει οτι συσπατε κ.δεν πρεπει απο τοσο νωρις. μιλα με τον γιατρο σου θελει ξεκουραση κ μηπως σου αυξησει το μαγνησιο. 

Σε ευχαριστώ πολύ Λίνα μου, θα το κοιτάξω!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αν ζεσταίνομαι λέει!!!! Υποφέρω φίλη! Τώρα αυτή τη στιγμή είμαι πολύ καλύτερα, το μεσημέρι όμως, χάλι μαύρο!

 

Σε ευχαριστώ πολύ Λίνα μου, θα το κοιτάξω!!!

Εγω χωρις αιρκοντισιον δε την παλευω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Αυτο με το ρουθούνι, ναι ρε συ...

Τωρα τελευταια ειναι καποιο βουλωμενο κ γενικα νιωθω οτι δεν αναπνεω καλα...

Ολα καλα...η μπεμπα μεγαλωσε 60 ολοκληρα κιλα μεσα σε μια εβδομαδα η χοντρελα....χιχι αλλα μου την εβγαλε μια εβδομαδα μικροτερη απο την ΠΗΤ. Τον ρωτησα για το μαγνησιο κ μου ειπε αν με ξαναπιασουν κραμπες να κοψω το ασβεστιο και να αρχισω μαγνησιο...

60 κιλά ζυγίζει η μπεμπα; Αχαχα

Εννοεις 600γρ; μπράβο και σε σας Ευαγγελία μου!!

@gogouli_ Ναι όλα φαίνονται καλύτερα.. Βέβαια η φοβία σιγοκαίει μέσα μου αλλά θα συνέλθω!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

60 κιλά ζυγίζει η μπεμπα; Αχαχα

Εννοεις 600γρ; μπράβο και σε σας Ευαγγελία μου!!

@gogouli_ Ναι όλα φαίνονται καλύτερα.. Βέβαια η φοβία σιγοκαίει μέσα μου αλλά θα συνέλθω!

Θα σβήσει σιγά σιγά θα δεις!!!

 

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω χωρις αιρκοντισιον δε την παλευω παντως!

Εγώ δεν πιστεύω καν στη ζωή χωρίς κλιματιστικό!Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

60 κιλά ζυγίζει η μπεμπα; Αχαχα

Εννοεις 600γρ; μπράβο και σε σας Ευαγγελία μου!!

@gogouli_ Ναι όλα φαίνονται καλύτερα.. Βέβαια η φοβία σιγοκαίει μέσα μου αλλά θα συνέλθω!

Ειναι γιγαντομωρο...χαχα...

Πηρε 60 γραμ.εννοουσα χαχα, και φτασαμε καπου 450 γραμ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...