Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Υπάρχει κάποιο όριο σίγουρα.... Κι εγώ έκανα σίγουρα πολλές αλλά δεν αγχώθηκε... Ίσως για τον δικό μου το όριο να είναι οι 50 τη μέρα δε ξέρω.... χαχαχα

Πάντως μην αγχώνεσαι... όταν ο γιατρός είναι ενήμερος και παίρνεις και αγωγή πρόωρα δε γεννας.... 

Καλημέρα σε όλες!!! :)

Καλημέρα!!!!

Χαχαχα λες εσύ να έχεις όριο 50; Αφού το είπες στον γιατρό και δεν αγχώθηκε τότε δεν έχεις πρόβλημα.

Το παρακολουθώ και ευτυχώς είχα διαβάσει για τις συσπάσεις και όταν το κατάλαβα πήρα αμέσως τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα! Πήγαμε να πάρουμε το απολυτήριο του νηπιαγωγείου κ κόντεψα να μείνω απτή ζέστη. Βράζει ο τόπος. Πως θα βγει το καλοκαίρι;; :(

Αστα κ γω αυτο σκεφτομαι, μη λιποθυμησω πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

Στις συσπάσεις πετρωνει η κοιλιά συνήθως, το αν πετρωνει όλοι ή ένα σημείο έχει να κάνει και με την ηλικία κύησης. Ας πούμε τώρα που η μήτρα μας είναι στο ύψος του αφαλου, η κοιλιά θα πετρωνει από τον αφαλό και κάτω. Όμως επειδή σύσπαση με εντερο συχνά τα μπερδεύουμε, να θυμόμαστε ότι οι συσπάσεις κρατάνε μέχρι 40" το πολύ. Όταν η κοιλίτσα είναι σκληρή για πολύ ώρα μάλλον έντερο είναι. Και φυσικά τις συσπάσεις τις καταλαβαίνουμε μόνο όταν ξαπλώσουμε γιατί όρθιες πάντα η κοιλιά σκληρή θα είναι. Σε μένα πάντως συνήθως συνοδεύονται από πόνο(Κάτι σαν πόνος περιόδου) και νιώθω πίεση και στον λαιμό μου(στα πλαγια στους λεμφαδένες) εκείνη τη στιγμή που συμβαίνει για λίγα δευτερόλεπτα.

Όταν είναι όμως έντερο το καταλαβαίνω αλλιώς... Είναι πόνος περιόδου που πονάει για περισσότερη ώρα και συνήθως είναι μετά από επίσκεψη στην τουαλέτα (sorry ρε κοριτσιααα που μπαίνω σε τέτοιες λεπτομέρειες αχααχ)

Πάντως όπως είπε και η @Mamacita Alina οι Braxton ξεκινά με κάπου τώρα... Στο ίντερνετ είχα διαβάσει ότι αρχίζουν από 36 βδομαδα. Νομίζω πως είναι λάθος αυτό... Και ο γιατρός μου , μου είχε πει πως συσπάσεις κάνει από την αρχή η μήτρα τώρα Braxton νομίζω στο 3ο τρίμηνο ξεκινάνε. Όπου σιγά σιγά μπαίνουμε κι εμείς. Η @Nikoleta... κάνει από την αρχή και πολλές είναι διαφορετικό.

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πάρα πολύ χαρούμενη είμαι σήμερα!!!

@tsilona εγώ σήμερα έδινα απολυτήρια νηπιαγωγείου!!! Μου φέρανε και οι μανούλες δώρο ένα ματάκι χειροποίητο για την κούνια του μωρού και μια μαμά ένα φουστανάκι εγκυμοσύνης! Έκλαιγα χθες στη γιορτή, έκλαιγα και σήμερα!

@Farmakotriftena Τέλεια!!!

10 hours ago, gogouli_ said:

Λίνα μου με ανησυχησες λίγο τώρα, γιατί μέχρι τώρα θεωρούσα ότι μπορεί να είναι και επειδή μεγαλώνει η μήτρα! Γενικά την ενόχληση τη νιώθω όταν πάω να βάλω δύναμη στην κοιλιά μου, όπως πχ να σηκωθώ από το κρεβάτι! Αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω με το γιατρό!

Η μπεμπουλα μεγαλώνει!!! Μπράβο κορίτσι μου!

Είδες που όλα άρχισαν ήδη να φαίνονται πιο όμορφα!!! Μπράβο, με τη χαρά σου χαιρόμαστε κι εμείς!!!❤❤

Εγώ βάζω bio-oil εδώ και λίγο καιρό, συνήθως μετά το μπάνιο, αλλά καμία φορά το ξεχνάω! Εδώ θα μου πεις ξεχνάω φάρμακα, λάδια θα θυμηθώ χαχαχα! Κι εγώ πιστεύω στο δέρμα είναι, αλλά ας κάνουμε κι εμείς ότι περνάει από το χέρι μας να προφυλακτουμε!

 

10 hours ago, Jennak83 said:

Μπραβο ολα καλα λοιπον! Χαλαρωσε λιγο κ χαμογελα πια!

Κ γω bio oil κ μετα πηρα κ μια κρεμα της mustela τρομαρα μου ηθελα κ 2! Χαχα! Τα εχω εδω διπλα μου στο κομοδινο αλλα δεν...ομως ειπα απο σημερα καθε μερα θα βαζω κοιλια μια φορα το βραδυ..λενε θελει 2 φορες αλλα δε παιζει ειδικα τωρα που δουλευω ακομα! 

Ρε παιδια ζεσταινεστε εσεις η μονο εγω σκαω; 

Γενικα απο το κρεβατι να σηκωνεστε πλαγιως οχι με δυναμη γιατι πιεζεται η μητρα. 

Κορίτσια κι εγώ έβαζα μετά το μπάνιο bio-oil και την τελευταία φορά που το είπα στο γιατρό μου, μου είπε απότομα όχι γιατί έχει αμυγδαλέλαιο και μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό. Δεν είχα ιδέα και μάλιστα ξέρω πως πολλές βάζουν και bio-oil και σκέτο αμυγδαλέλαιο σαν κάτι πιο φυσικό. Δεν ξέρω αν έχει δίκιο ή είναι υπερβολικός, πάντως το σταμάτησα και βάζω μόνο κρέμα που η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει τόσο καλή δουλειά, αλλά τρόμαξα.

Όπως και να έχει το πιο πιθανό είναι ότι θα κάνω ραγάδες. Έχω τάση σίγουρα γιατί έχω πολλές στα μπούτια από την εφηβεία και έχω κάνει ήδη μεγάλη κοιλιά, οπότε απλά πρέπει να αποδεχτώ ότι το μωρουλίνι θα μου αφήσει σημάδια!!!

19 εβδομάδες σήμερα!!!! Σας είπα ότι χαίρομαι??? Είμαι έγκυος, τελειώνει η δουλειά και έρχεται το καλοκαίρι!

 

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στις συσπάσεις πετρωνει η κοιλιά συνήθως, το αν πετρωνει όλοι ή ένα σημείο έχει να κάνει και με την ηλικία κύησης. Ας πούμε τώρα που η μήτρα μας είναι στο ύψος του αφαλου, η κοιλιά θα πετρωνει από τον αφαλό και κάτω. Όμως επειδή σύσπαση με εντερο συχνά τα μπερδεύουμε, να θυμόμαστε ότι οι συσπάσεις κρατάνε μέχρι 40" το πολύ. Όταν η κοιλίτσα είναι σκληρή για πολύ ώρα μάλλον έντερο είναι. Και φυσικά τις συσπάσεις τις καταλαβαίνουμε μόνο όταν ξαπλώσουμε γιατί όρθιες πάντα η κοιλιά σκληρή θα είναι. Σε μένα πάντως συνήθως συνοδεύονται από πόνο(Κάτι σαν πόνος περιόδου) και νιώθω πίεση και στον λαιμό μου(στα πλαγια στους λεμφαδένες) εκείνη τη στιγμή που συμβαίνει για λίγα δευτερόλεπτα.

Όταν είναι όμως έντερο το καταλαβαίνω αλλιώς... Είναι πόνος περιόδου που πονάει για περισσότερη ώρα και συνήθως είναι μετά από επίσκεψη στην τουαλέτα (sorry ρε κοριτσιααα που μπαίνω σε τέτοιες λεπτομέρειες αχααχ)

Πάντως όπως είπε και η @Mamacita Alina οι Braxton ξεκινά με κάπου τώρα... Στο ίντερνετ είχα διαβάσει ότι αρχίζουν από 36 βδομαδα. Νομίζω πως είναι λάθος αυτό... Και ο γιατρός μου , μου είχε πει πως συσπάσεις κάνει από την αρχή η μήτρα τώρα Braxton νομίζω στο 3ο τρίμηνο ξεκινάνε. Όπου σιγά σιγά μπαίνουμε κι εμείς. Η @Nikoleta... κάνει από την αρχή και πολλές είναι διαφορετικό.

Σε όλα συμφωνώ... Χθες έψαξα τις Braxton γιατί έχω εντύπωση πως ένιωσα τέτοιες και ξεκινάνε από την 27η... Το 36η πάντως δε παίζει σίγουρα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πάρα πολύ χαρούμενη είμαι σήμερα!!!

@tsilona εγώ σήμερα έδινα απολυτήρια νηπιαγωγείου!!! Μου φέρανε και οι μανούλες δώρο ένα ματάκι χειροποίητο για την κούνια του μωρού και μια μαμά ένα φουστανάκι εγκυμοσύνης! Έκλαιγα χθες στη γιορτή, έκλαιγα και σήμερα!

@Farmakotriftena Τέλεια!!!

 

Κορίτσια κι εγώ έβαζα μετά το μπάνιο bio-oil και την τελευταία φορά που το είπα στο γιατρό μου, μου είπε απότομα όχι γιατί έχει αμυγδαλέλαιο και μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό. Δεν είχα ιδέα και μάλιστα ξέρω πως πολλές βάζουν και bio-oil και σκέτο αμυγδαλέλαιο σαν κάτι πιο φυσικό. Δεν ξέρω αν έχει δίκιο ή είναι υπερβολικός, πάντως το σταμάτησα και βάζω μόνο κρέμα που η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει τόσο καλή δουλειά, αλλά τρόμαξα.

Όπως και να έχει το πιο πιθανό είναι ότι θα κάνω ραγάδες. Έχω τάση σίγουρα γιατί έχω πολλές στα μπούτια από την εφηβεία και έχω κάνει ήδη μεγάλη κοιλιά, οπότε απλά πρέπει να αποδεχτώ ότι το μωρουλίνι θα μου αφήσει σημάδια!!!

19 εβδομάδες σήμερα!!!! Σας είπα ότι χαίρομαι??? Είμαι έγκυος, τελειώνει η δουλειά και έρχεται το καλοκαίρι!

 

Καλέ εγώ στην 1η έβαζα αμυγδαλελαιο κ γεννησα στις 41 εβδομάδες αχχαχα

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κορίτσια κι εγώ έβαζα μετά το μπάνιο bio-oil και την τελευταία φορά που το είπα στο γιατρό μου, μου είπε απότομα όχι γιατί έχει αμυγδαλέλαιο και μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό. Δεν είχα ιδέα και μάλιστα ξέρω πως πολλές βάζουν και bio-oil και σκέτο αμυγδαλέλαιο σαν κάτι πιο φυσικό. Δεν ξέρω αν έχει δίκιο ή είναι υπερβολικός, πάντως το σταμάτησα και βάζω μόνο κρέμα που η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει τόσο καλή δουλειά, αλλά τρόμαξα.

Γεια σου κοριτσάκι μου... Κ εγω απο τον τριτο μηνα εβαζα σκετο αμυγδαλελαιο κ η μαια που θα εχω μαζι μου στον τοκετο μου ειπε ακριβώς το ιδιο... Φυσικα δεν ισχυει σε ολες τις περιπτώσεις αλλα το σταματησα. Μου πρότεινε να βαζω shea butter κ μαλιστα ψυχρης εκθλιψης σαν ο, τι πιο αγνο... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σου ελεγχουν τράχηλο; γιατι στις συσπασεις πρεπει να ελέγχουν. Αν ειναι οκ ο τραχηλος σου τοτε μην τις φοβάσαι και τόσο. Κι εγώ εμφανισα στη 14η μου φαίνεται αλλά ευτυχώς σταμάτησαν εμένα μετά από λίγο καιρό. Αλλά ακόμα κοιτάμε κάθε φορά τράχηλο (είχα και μια τρελή περιπέτεια με λάθος μέτρηση από γιατρό του Ρέα)

Πάντως κι εγώ κορίτσια θυμάμαι στον γιο μου ένα σαββατοκύριακο που πρέπει να ημουν κάπου στις 26 με 27 εβδομάδων, έκανα πολλές συσπάσεις, μάλιστα κάποια στιγμή είχα μετρήσει και ανά κάποια λεπτά ότι έκανα, αρχικά ήταν ανά μισή ώρα μετά έγινε ανά 20' ανά 10' και σταματησαν στο ανα 8'... τα χρειάστηκα τότε... τον είχα πάρει τηλ και μου είπε ξάπλωσε και ότι είναι Braxton αυτές. Όντως μετά σταμάτησαν. Εμένα πετρωνε η κοιλιά μου και ένιωθα την πίεση μέχρι πάνω στο λαιμό. @Nikoleta.... Αφού σου έδωσε τοκολυτικο να δεις που θα περάσει σιγά σιγά...

Ωχ μη μου λες τέτοια κι εγώ στο ΡΕΑ έκανα την Β' επιπέδου και μέτρησαν τον τράχηλο μόνο κοιλιακά 32mm (στην αυχενική ήταν 33mm). Οπότε δε φαίνεται να επηρεάστηκε.

Κι εγώ χθες φοβήθηκα γιατί έκανα αρκετές. Εμένα πετρώνει όλη η κοιλιά μου και απλά νιώθω ενόχληση. Ευτυχώς δεν πονάω. Μακάρι να ελαττωθούν με το τοκολυτικό....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πάρα πολύ χαρούμενη είμαι σήμερα!!!

@tsilona μου είπε απότομα όχι γιατί έχει αμυγδαλέλαιο και μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό. Δεν είχα ιδέα και μάλιστα ξέρω πως πολλές βάζουν και bio-oil και σκέτο αμυγδαλέλαιο σαν κάτι πιο φυσικό.

Βρε συ δεν έχει αμυγδαλελαιο το bio oil το είχα κοιτάξει τότε που μας το είχες πει. Θα το ξανάδω βέβαια.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, minxri είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες. @Farmakotriftena μια χαρά είναι η μικρούλα σ εμένα φαντάσου προχθές μου είπε ότι ήταν 410gr πάρα πολύ μικρή αλλά όχι να φοβόμαστε για κάτι εγώ από μόνη μ φοβάμαι τον πρόωρο και θέλω να πάρουν γρήγορα βάρος @gogouli_ Ρε συ και γω έχω πονάκια περιόδου αλλά συνήθως όταν αλλάζω μήνα από την αρχή της εγκυμωσύνης είχα ηδικά όταν μπήκα στον τέταρτο 3 μέρες είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου και φοβήθηκα.Τώρα όσο για τις συσπάσεις εγώ δεν ξέρω καν τι είναι και τι νοιώθεις:D θα γεννάω και δεν θα το ξέρω

Οταν γεννας πιστεψε με το καταλαβαινεις...εγω αγχονομουν πως δεν θα καταλαβω αν μου σπασουν τα νερα.  Ε λοιπόν οταν σπανε δεν εχεις καμια αμφιβολια...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πάρα πολύ χαρούμενη είμαι σήμερα!!!

@tsilona εγώ σήμερα έδινα απολυτήρια νηπιαγωγείου!!! Μου φέρανε και οι μανούλες δώρο ένα ματάκι χειροποίητο για την κούνια του μωρού και μια μαμά ένα φουστανάκι εγκυμοσύνης! Έκλαιγα χθες στη γιορτή, έκλαιγα και σήμερα!

@Farmakotriftena Τέλεια!!!

 

Κορίτσια κι εγώ έβαζα μετά το μπάνιο bio-oil και την τελευταία φορά που το είπα στο γιατρό μου, μου είπε απότομα όχι γιατί έχει αμυγδαλέλαιο και μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό. Δεν είχα ιδέα και μάλιστα ξέρω πως πολλές βάζουν και bio-oil και σκέτο αμυγδαλέλαιο σαν κάτι πιο φυσικό. Δεν ξέρω αν έχει δίκιο ή είναι υπερβολικός, πάντως το σταμάτησα και βάζω μόνο κρέμα που η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει τόσο καλή δουλειά, αλλά τρόμαξα.

Όπως και να έχει το πιο πιθανό είναι ότι θα κάνω ραγάδες. Έχω τάση σίγουρα γιατί έχω πολλές στα μπούτια από την εφηβεία και έχω κάνει ήδη μεγάλη κοιλιά, οπότε απλά πρέπει να αποδεχτώ ότι το μωρουλίνι θα μου αφήσει σημάδια!!!

19 εβδομάδες σήμερα!!!! Σας είπα ότι χαίρομαι??? Είμαι έγκυος, τελειώνει η δουλειά και έρχεται το καλοκαίρι!

 

Μπραβο κοριτσακι μου, πολυ συγκινητικη η κινηση των μαμαδων! 

Κ γω ηξερα οτι καποιες βαζουν ακομα κ σκετο αμυγδαλελαιο κ δεν επαθαν τιποτα! Καλα θα βαζω εναλλαξ, χαχαχ..αν ειναι να κανουμε θα κανουμε ετσι κ αλλιως! 

Κ γω περιμενω πως κ πως να τελειωσω δουλεια, αλλος ενας καυτος μηνας εμεινε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ωχ μη μου λες τέτοια κι εγώ στο ΡΕΑ έκανα την Β' επιπέδου και μέτρησαν τον τράχηλο μόνο κοιλιακά 32mm (στην αυχενική ήταν 33mm). Οπότε δε φαίνεται να επηρεάστηκε.

Κι εγώ χθες φοβήθηκα γιατί έκανα αρκετές. Εμένα πετρώνει όλη η κοιλιά μου και απλά νιώθω ενόχληση. Ευτυχώς δεν πονάω. Μακάρι να ελαττωθούν με το τοκολυτικό....

Λογικό θα ελαττωθεί!! Το ad... σου εδωσε; Ή gl... Είναι ίδια αυτά αλλά το 1ο είναι σε έλλειψη..

Μη φοβάσαι για την εξέταση του Ρέα. Εμένα ήταν πανω από 4 Ο τράχηλος και ο γιατρός εκεί που τον έβγαλε 2.6 ή 2.7 δεν θυμάμαι και αυτό μέσα σε 4 μέρες από μέτρηση που είχα κάνει κολπικα στο ιατρείο του γιατρού μου. Φαντάζεσαι τρομάρα που πηρα;; Τελικά μου είπαν πως ο συγκεκριμένος γιατρός δεν έχει και την καλύτερη φήμη...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στις συσπάσεις πετρωνει η κοιλιά συνήθως, το αν πετρωνει όλοι ή ένα σημείο έχει να κάνει και με την ηλικία κύησης. Ας πούμε τώρα που η μήτρα μας είναι στο ύψος του αφαλου, η κοιλιά θα πετρωνει από τον αφαλό και κάτω. Όμως επειδή σύσπαση με εντερο συχνά τα μπερδεύουμε, να θυμόμαστε ότι οι συσπάσεις κρατάνε μέχρι 40" το πολύ. Όταν η κοιλίτσα είναι σκληρή για πολύ ώρα μάλλον έντερο είναι. Και φυσικά τις συσπάσεις τις καταλαβαίνουμε μόνο όταν ξαπλώσουμε γιατί όρθιες πάντα η κοιλιά σκληρή θα είναι. Σε μένα πάντως συνήθως συνοδεύονται από πόνο(Κάτι σαν πόνος περιόδου) και νιώθω πίεση και στον λαιμό μου(στα πλαγια στους λεμφαδένες) εκείνη τη στιγμή που συμβαίνει για λίγα δευτερόλεπτα.

Όταν είναι όμως έντερο το καταλαβαίνω αλλιώς... Είναι πόνος περιόδου που πονάει για περισσότερη ώρα και συνήθως είναι μετά από επίσκεψη στην τουαλέτα (sorry ρε κοριτσιααα που μπαίνω σε τέτοιες λεπτομέρειες αχααχ)

Πάντως όπως είπε και η @Mamacita Alina οι Braxton ξεκινά με κάπου τώρα... Στο ίντερνετ είχα διαβάσει ότι αρχίζουν από 36 βδομαδα. Νομίζω πως είναι λάθος αυτό... Και ο γιατρός μου , μου είχε πει πως συσπάσεις κάνει από την αρχή η μήτρα τώρα Braxton νομίζω στο 3ο τρίμηνο ξεκινάνε. Όπου σιγά σιγά μπαίνουμε κι εμείς. Η @Nikoleta... κάνει από την αρχή και πολλές είναι διαφορετικό.

Όντως έχεις δίκιο. Γι, αυτό κι εμένα σφίγγει - πετρώνει (σαν να μαζεύει το σημείο εκείνο) για δευτερόλεπτα από τον αφαλό και κάτω. Δεν το είχα προσέξει. Εγώ δεν κάνω πολλές συσπάσεις όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...