Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων!!!! Αρνητικά!!!! Δεν έχουμε νταουν!!!!!!!!!! 

Τέλειααα τώρα μπορείς να ηρεμήσεις και επίσημα!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Καλέ εγώ στην 1η έβαζα αμυγδαλελαιο κ γεννησα στις 41 εβδομάδες αχχαχα

Κι εγώ αμυγδαλελαιο έβαζα και πήγα με πρόκληση που δεν ήθελε να βγει χαχαχαχα

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων!!!! Αρνητικά!!!! Δεν έχουμε νταουν!!!!!!!!!! 

Πω πω.... Και ήμασταν σίγουρες ότι έχετε με τόσες ενδείξεις που βρήκε ο γιατρός ο γλυκούλης..... Ααααα μαρή..... Σήκω βάλε τραγούδια στο τέρμα και ζησ'το επιτέλους.... Άμα σε ξανά δω εσένα ντάουν θα σε βρω να σε δαγκώσω στο λέω χαχαχαχαχα

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων!!!! Αρνητικά!!!! Δεν έχουμε νταουν!!!!!!!!!! 

Αγαπη μου, χαιρομαι τοσο πολυ για σενα... Τωρα τ αφηνεις ολα πισω κ μονο χαρες... Υπεροχα  νεα.... Φιλακια... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Λογικό θα ελαττωθεί!! Το ad... σου εδωσε; Ή gl... Είναι ίδια αυτά αλλά το 1ο είναι σε έλλειψη..

Μη φοβάσαι για την εξέταση του Ρέα. Εμένα ήταν πανω από 4 Ο τράχηλος και ο γιατρός εκεί που τον έβγαλε 2.6 ή 2.7 δεν θυμάμαι και αυτό μέσα σε 4 μέρες από μέτρηση που είχα κάνει κολπικα στο ιατρείο του γιατρού μου. Φαντάζεσαι τρομάρα που πηρα;; Τελικά μου είπαν πως ο συγκεκριμένος γιατρός δεν έχει και την καλύτερη φήμη...

Το adalat δεν υπάρχει πουθενά και σε όλα τα φαρμακεία μου λένε ότι αντικαταστάθηκε από το nifelat. Μου έδωσε μισό κουτί adalat ο γιατρός που είχε stock και όταν τελειώσει θα πάρω το nifelat. 

Λογικό κι εγώ θα τρόμαζα. Οπότε όλα καλά.

Εμένα μόλις βγήκαν οι αιματολογικές εξετάσεις και μία τιμή AST-SGOT βγήκε λίγο αυξημένη και διάβασα στο ίντερνετ ότι έχει σχέση με το ήπαρ. Μήπως γι' αυτό πονάω εδώ και 3 μέρες δεξιά ακριβώς κάτω από το πλευρό μου; Πήρα τον γιατρό και δεν το σήκωσε, θα τον πάρω σε λίγο πάλι.

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων!!!! Αρνητικά!!!! Δεν έχουμε νταουν!!!!!!!!!! 

Τώρα το είδα το μήνυμα. Μπράβο! Τέλεια νέα! Οπότε τώρα θα ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου... Κ εγω απο τον τριτο μηνα εβαζα σκετο αμυγδαλελαιο κ η μαια που θα εχω μαζι μου στον τοκετο μου ειπε ακριβώς το ιδιο... Φυσικα δεν ισχυει σε ολες τις περιπτώσεις αλλα το σταματησα. Μου πρότεινε να βαζω shea butter κ μαλιστα ψυχρης εκθλιψης σαν ο, τι πιο αγνο... 

Αχ θα σε δειρω εσενα..σου εχω στειλει 2πμ κ επειδη δν απαντησες ανησυχησα..μπηκα κ στην ομαδουλα σας εδω δε σε ειδα κ τρομαξα...αχ αχ..

Κοριτσια μπηκα σφηνα στην ομαδα σας...ευχομαι σε οοοολλεεςςς με το καλο τα μωρακια σας..ναναι γερα κ ας τρωτε καμια κλωτσια!!ευχομαι συντομα να χω κ γω κοιλιτσα,ειμαι στην 1η εξωσωματικη(κ μονο ευχομαι) στη φαση της διεγερσης..

Τα φιλια μου σε ολες τις μανουλες κ συγνωμη αλλα εψαχνα την @winspert...χαχα

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Farmakotriftenaειδες τωρα μην ξανακουσω κάτι διότι θα γίνω τόσο νευρικια που θα λες που να παω να γλύτωσω ασε το μωρό να βρει λίγο ησυχία με τόσο στρες το χρειαζεται τώρα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Το adalat δεν υπάρχει πουθενά και σε όλα τα φαρμακεία μου λένε ότι αντικαταστάθηκε από το nifelat. Μου έδωσε μισό κουτί adalat ο γιατρός που είχε stock και όταν τελειώσει θα πάρω το nifelat. 

Λογικό κι εγώ θα τρόμαζα. Οπότε όλα καλά.

Εμένα μόλις βγήκαν οι αιματολογικές εξετάσεις και μία τιμή AST-SGOT βγήκε λίγο αυξημένη και διάβασα στο ίντερνετ ότι έχει σχέση με το ήπαρ. Μήπως γι' αυτό πονάω εδώ και 3 μέρες δεξιά ακριβώς κάτω από το πλευρό μου; Πήρα τον γιατρό και δεν το σήκωσε, θα τον πάρω σε λίγο πάλι.

Τώρα το είδα το μήνυμα. Μπράβο! Τέλεια νέα! Οπότε τώρα θα ησυχάσεις.

Αυτός ο πόνος πάντως μπορεί να είναι και πιεστικός. Αλλά πρέπει να το ελέγξεις από τη στιγμή που βρήκες και αυξημένη τιμή. 

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αυτός ο πόνος πάντως μπορεί να είναι και πιεστικός. Αλλά πρέπει να το ελέγξεις από τη στιγμή που βρήκες και αυξημένη τιμή. 

 

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλά αν ήταν πιεστικός θα τον είχα 3 μέρες; Μία έρχεται ο πόνος και μία φεύγει. Και όταν είμαι ξαπλωμένη δεν πονάω τόσο. Να περπατήσω δεν μπορώ καθόλου. Αν δε με πάρει ο γιατρός θα τον ξαναπάρω το απόγευμα.

Αμάν πια όλο προβλήματα. Χαλαρώνεις από το ένα και αγχώνεσαι με κάτι άλλο μετά. Να μην έχουμε ηρεμία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλά αν ήταν πιεστικός θα τον είχα 3 μέρες; Μία έρχεται ο πόνος και μία φεύγει. Και όταν είμαι ξαπλωμένη δεν πονάω τόσο. Να περπατήσω δεν μπορώ καθόλου. Αν δε με πάρει ο γιατρός θα τον ξαναπάρω το απόγευμα.

Αμάν πια όλο προβλήματα. Χαλαρώνεις από το ένα και αγχώνεσαι με κάτι άλλο μετά. Να μην έχουμε ηρεμία.

Με το έντερο πως τα πας; Συγνώμη για την ερώτηση αλλά επειδή έχω θέμα μοιάζει πολύ με σύσπαση ο πόνος του... Μηηηπως είναι κάτι και από κει;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Αλλά αν ήταν πιεστικός θα τον είχα 3 μέρες; Μία έρχεται ο πόνος και μία φεύγει. Και όταν είμαι ξαπλωμένη δεν πονάω τόσο. Να περπατήσω δεν μπορώ καθόλου. Αν δε με πάρει ο γιατρός θα τον ξαναπάρω το απόγευμα.

Αμάν πια όλο προβλήματα. Χαλαρώνεις από το ένα και αγχώνεσαι με κάτι άλλο μετά. Να μην έχουμε ηρεμία.

Στον γιο μου πονούσα από τον 4ο μήνα μέχρι να γεννήσω. Μεγάλο μωρό ο γιος μικρή κοιλιά εγώ... Και ειδικά 8ο και 9ο πονούσα πάρα πολύ ούτε να αγγίξω εκείνο το σημείο δεν μπορούσα.  Ηταν δεξια 5 δάκτυλα περίπου κατω από το στήθος ο πόνος.  Φοβόμασταν για χολή και είχα κάνει υπέρηχο αλλά με το που γέννησα έφυγε και ο πόνος. Τον είχα και στην κόρη μου αλλά όχι τόσο έντονα. Εδώ προς το παρόν δεν εμφανίστηκε. Επίσης κι εγώ μόνο όταν ξάπλωνε δεν πονούσα.

Just now, minxri είπε:

Τέλειααα τώρα μπορείς να ηρεμήσεις και επίσημα!!!!

Καλά αποτελέσματα και σε σένα! Που θα τα έχεις! Τα πρώτα θα βγουν σήμερα ή Δευτέρα;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Στον γιο μου πονούσα από τον 4ο μήνα μέχρι να γεννήσω. Μεγάλο μωρό ο γιος μικρή κοιλιά εγώ... Και ειδικά 8ο και 9ο πονούσα πάρα πολύ ούτε να αγγίξω εκείνο το σημείο δεν μπορούσα.  Ηταν δεξια 5 δάκτυλα περίπου κατω από το στήθος ο πόνος.  Φοβόμασταν για χολή και είχα κάνει υπέρηχο αλλά με το που γέννησα έφυγε και ο πόνος. Τον είχα και στην κόρη μου αλλά όχι τόσο έντονα. Εδώ προς το παρόν δεν εμφανίστηκε. Επίσης κι εγώ μόνο όταν ξάπλωνε δεν πονούσα.

Καλά αποτελέσματα και σε σένα! Που θα τα έχεις! Τα πρώτα θα βγουν σήμερα ή Δευτέρα;

Ευχαριστώ έτσι μου είπε μία με δύο εργάσιμες αλλά απ’ ό,τι βλέπω μάλλον για Τρίτη πάμε.Την Δευτέρα είναι του Αγίου πνεύματος είναι και γι’αυτούς αργία?


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Με το έντερο πως τα πας; Συγνώμη για την ερώτηση αλλά επειδή έχω θέμα μοιάζει πολύ με σύσπαση ο πόνος του... Μηηηπως είναι κάτι και από κει;

Σιγά καλέ ρώτα ό,τι θες! Με τον σίδηρο έχω λίγο πρόβλημα. Αλλά όταν είναι το έντερο το καταλαβαίνω στην κοιλιά. Σαν διαπεραστικός είναι ο πόνος ή πονάω κάτω αριστερά.

Επίσης έχω και κάτι άλλο που το είχα και πριν μείνω έγκυος. Το έχω ψάξει και μάλλον λέγεται πρωκταλγία. Νιώθω διαπεραστικό πόνο στην κοιλιά και ταυτόχρονα σαν κάποιος να μου τραβάει το έντερο από πίσω (αυτό όπου το έχω πει δεν το ξέρει κανείς).

Just now, Farmakotriftena είπε:

Στον γιο μου πονούσα από τον 4ο μήνα μέχρι να γεννήσω. Μεγάλο μωρό ο γιος μικρή κοιλιά εγώ... Και ειδικά 8ο και 9ο πονούσα πάρα πολύ ούτε να αγγίξω εκείνο το σημείο δεν μπορούσα.  Ηταν δεξια 5 δάκτυλα περίπου κατω από το στήθος ο πόνος.  Φοβόμασταν για χολή και είχα κάνει υπέρηχο αλλά με το που γέννησα έφυγε και ο πόνος. Τον είχα και στην κόρη μου αλλά όχι τόσο έντονα. Εδώ προς το παρόν δεν εμφανίστηκε. Επίσης κι εγώ μόνο όταν ξάπλωνε δεν πονούσα.

Κι εμένα το μωρό είναι μεγάλο μου λένε. Εγώ αύριο κλείνω τον 5ο και μπαίνω στον 6ο. 

Κι εγώ για χολή φοβάμαι, γιατί ξέρω κοπέλα που ήταν έγκυος και είχε φοβερούς πόνους και την έβγαλε στο κρεβάτι και μόνο με βραστό κοτόπουλο μέχρι να γεννήσει. Και επειδή βγήκε και λίγο αυξημένος ο δείκτης στις αιματολογικές που σου είπα θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μήπως φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σιγά καλέ ρώτα ό,τι θες! Με τον σίδηρο έχω λίγο πρόβλημα. Αλλά όταν είναι το έντερο το καταλαβαίνω στην κοιλιά. Σαν διαπεραστικός είναι ο πόνος ή πονάω κάτω αριστερά.

Επίσης έχω και κάτι άλλο που το είχα και πριν μείνω έγκυος. Το έχω ψάξει και μάλλον λέγεται πρωκταλγία. Νιώθω διαπεραστικό πόνο στην κοιλιά και ταυτόχρονα σαν κάποιος να μου τραβάει το έντερο από πίσω (αυτό όπου το έχω πει δεν το ξέρει κανείς).

Κι εμένα το μωρό είναι μεγάλο μου λένε. Εγώ αύριο κλείνω τον 5ο και μπαίνω στον 6ο. 

Κι εγώ για χολή φοβάμαι, γιατί ξέρω κοπέλα που ήταν έγκυος και είχε φοβερούς πόνους και την έβγαλε στο κρεβάτι και μόνο με βραστό κοτόπουλο μέχρι να γεννήσει. Και επειδή βγήκε και λίγο αυξημένος ο δείκτης στις αιματολογικές που σου είπα θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μήπως φταίει αυτό.

Πες το πάντως στον γιατρό μήπως σου τα προκαλεί και το έντερο μερικά από αυτά. Σίγουρα καταλαβαίνεις τον πόνο δε το συζητώ μερικές φορές μοιάζει όμως υπεραρκετά.... Προχθές έκλαιγα απ' τον πόνο φαντάσου και ήταν το έντερο τελικά ενώ είχα πάει τουαλέτα.... Κάτι έφαγα και με επρηξε... Ποναγε πολύ διαφορετικα από άλλες φορές αφού φοβήθηκα για το μωρό.... Πήγα στο γιατρό και όλα καλά τελικά αλλά μου πήγε λίγο ναααα..αφού έχεις θεματακι ιιιισως σε ενοχλεί και αυτό κάπως κάπως


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ευχαριστώ έτσι μου είπε μία με δύο εργάσιμες αλλά απ’ ό,τι βλέπω μάλλον για Τρίτη πάμε.Την Δευτέρα είναι του Αγίου πνεύματος είναι και γι’αυτούς αργία?

Μάλλον ναι. Πω πω ελπίζω να έχεις σήμερα κανένα νέο ... πάλι καλά που εμένα με πήραν σήμερα αλλιώς κι εγώ  τρίτη θα μάθαινα.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πες το πάντως στον γιατρό μήπως σου τα προκαλεί και το έντερο μερικά από αυτά. Σίγουρα καταλαβαίνεις τον πόνο δε το συζητώ μερικές φορές μοιάζει όμως υπεραρκετά.... Προχθές έκλαιγα απ' τον πόνο φαντάσου και ήταν το έντερο τελικά ενώ είχα πάει τουαλέτα.... Κάτι έφαγα και με επρηξε... Ποναγε πολύ διαφορετικα από άλλες φορές αφού φοβήθηκα για το μωρό.... Πήγα στο γιατρό και όλα καλά τελικά αλλά μου πήγε λίγο ναααα..αφού έχεις θεματακι ιιιισως σε ενοχλεί και αυτό κάπως κάπως

Ναι θα τον ξαναπάρω σε μία ώρα.

Κι εμένα χθες με έπιασε πόνος πολύ έντονος αριστερά χαμηλά στην κοιλιά, αλλά ήταν αργά το βράδυ και λέω θα περιμένω να δω αν θα περάσει και πέρασε. Ήταν το έντερο μάλλον. Κι εγώ είχα πάει τουαλέτα. Τα ίδια κι εγώ τρομάζω μήπως είναι κάτι κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...