Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα γιατί να γεννήσεις νωρίτερα; Άλλο ο ενδομήτριος θάνατος που έπαθες τότε που προηλθε απο επιπλοκή και μάλιστα πολύ νωρίτερα και άλλο να είχες πάθει ενδομήτριο θάνατο επειδή έμεινε το μωρό πολύ καιρό μέσα οπότε λογική η φοβία εκεί. Επίσης ούτε εγώ θέλω να σας φοβίσω αλλά εκτός απ' τον ενδομήτριο θάνατο υπάρχει και ο εξωμήτριος το γνωστό sids (αιφνίδιος θάνατος).Η μεγαλύτερη μου φοβία... Δυστυχώς όμως δε μπορούμε να τα προβλέψουμε ολα.... Ούτε επειδή πάθαμε κάτι από άσχετο παράγοντα σημαίνει ότι θα το ξανά πάθουμε να φταίει κατι άλλο.

Αν πάρεις ένα υγιές έμβρυο απ' τη μήτρα νωρίς μόνο πρόβλημα μπορείς να του κάνεις. Τα λέγαμε και τις προάλλες που ρώτησα εγώ πότε είναι καλύτερο να γίνεται η καισαρική.... Είναι καλύτερα αν δε συντρέχει άλλος λόγος να μένει στη μήτρα τουλάχιστον μέχρι τις 39 εβδομάδες.... Και σένα δε συντρέχει λόγος να φύγει το μωρό νωρίτερα γιατί ακόμη και ο ενδομήτριος θάνατος που έζησες ήταν λόγο επιπλοκής και άσχετος με το πόσο έκατσε το μωρό στη μήτρα για να τα συσχετίσεις στο μυαλό σου.... Αν το παθαινες επειδή έκανε το μωρό στη μήτρα παραπάνω απ' ότι άντεχε ο ίδιος ο γιατρός θα σε πήγαινε με καισαρική εσπευσμένα.... οπότε; πώς σου ήρθε ότι όσο μείνει το μωρό μέσα κινδυνεύει; Το είπε γιατρός; 

@marioula1234 κι εσύ που έζησες κάτι αντίστοιχο είμαι σιγουρη ότι η γνώμη σου μετράει περισσότερο... Ξέρεις κάτι παραπάνω διοτι κι εσένα ο γιατρός σου ίσως να σε έχει συμβουλεύσει κάτι παραπάνω...

Αυτα...

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα είμαι ακόμη Αθήνα και τρέχω... 

Λοιπόν στο θέμα μας τώρα... :) δεν υπάρχει λόγος να γεννήσεις νωρίτερα γιώτα μου από τη στιγμή που όλα είναι καλά, σε καταλαβαίνω βέβαια γτ κ εγώ στο γιο μου με το που έκλεισα τις 36 παρακαλούσα να γίνει κάτι να γεννήσω να σπάσουν τ  νερά να με πιάσουν οι πόνοι κάτι τέλος πάντων χαχαχ για να το κρατήσω αγκαλιά να ξεννοιασω... Φαντάσου μου έσπασαν τα νερά στις 37 εβδομάδες κ όταν μ είπε ο γιατρός ότι θα μείνω ξάπλα με όρους με περάσει ακόμη μια εβδομάδα έπαθα σοκ... Αλλά όσο περισσότερο μείνει μέσα τόσο το καλύτερο σε καταλαβαίνω πάρα πολύ κούκλα μου γτ έζησα ακριβώς το ίδιο πράγμα σε μεγαλύτερη εβδομάδα. Κάνε το Σταύρο σου και όλα θα πάνε καλά εξάλλου προς το τέλος ο γιατρός μας παρακολουθεί πιο συχνά 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα είμαι ακόμη Αθήνα και τρέχω... 

Λοιπόν στο θέμα μας τώρα... :) δεν υπάρχει λόγος να γεννήσεις νωρίτερα γιώτα μου από τη στιγμή που όλα είναι καλά, σε καταλαβαίνω βέβαια γτ κ εγώ στο γιο μου με το που έκλεισα τις 36 παρακαλούσα να γίνει κάτι να γεννήσω να σπάσουν τ  νερά να με πιάσουν οι πόνοι κάτι τέλος πάντων χαχαχ για να το κρατήσω αγκαλιά να ξεννοιασω... Φαντάσου μου έσπασαν τα νερά στις 37 εβδομάδες κ όταν μ είπε ο γιατρός ότι θα μείνω ξάπλα με όρους με περάσει ακόμη μια εβδομάδα έπαθα σοκ... Αλλά όσο περισσότερο μείνει μέσα τόσο το καλύτερο σε καταλαβαίνω πάρα πολύ κούκλα μου γτ έζησα ακριβώς το ίδιο πράγμα σε μεγαλύτερη εβδομάδα. Κάνε το Σταύρο σου και όλα θα πάνε καλά εξάλλου προς το τέλος ο γιατρός μας παρακολουθεί πιο συχνά 

Ναι γλυκουλα είναι τόσο δύσκολο να περνάς αυτό διότι είσαι με τον φόβο δηλαδή εσένα ενώ σου έσπασαν τα νερά εκατσες και μια εβδομάδα μέσα εεεε με όρους


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δύσκολο που μένει απέναντί σας. Γενικά με τα πεθερικά σχεδόν πάντα υπάρχει θέμα. Το χειρότερο είναι ότι στους άλλους φαίνεται καλή. Με τον άντρα σου κοίτα να τα έχεις καλά και να μην τσακώνεστε εξαιτίας της. Άμα της πεις ότι φάγανε ήδη π.χ. παστίτσιο δε χρειάζεται να φέρνει τέτοια φαγητά, μήπως το καταλάβει; Ή αν το πεις με τρόπο στον άντρα σου; 

Αλλά θα μου πεις σκοπός είναι να θέλει να το κάνει μόνη της και όχι να το κάνει αναγκαστικά.

Λογικό να αγχώνεσαι, αλλά θα σου πω το εξής. Αν θυμάμαι καλά ο ενδομήτριος θάνατος στην 28η βδομάδα ήταν από αμνιοπαρακέντηση. Που και αμνιοπαρακέντηση να έκανες πάλι, δε σημαίνει ότι δε θα πήγαιναν όλα καλά.

Αν το μωράκι είναι υγιές να μη φοβάσαι, όσο πιο πολύ μείνει μέσα στην μήτρα τόσο πιο καλά. Πριν τις 38 εβδομάδες δεν μπορείς να το βγάλεις το μωράκι, αν δεν συντρέχει λόγος. Και η καισαρική στις 38 εβδομάδες γίνεται απ' ότι ξέρω. Πιστεύω πως έχει δίκιο ο γιατρός, μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!

Νικολέτα μου ο άντρας μου της το είπε στη ψυχρα. Καλά αφού ξέρεις ότι η Αλίνα δε μπορεί να φάει και είναι και έγκυος γιατί φέρνεις τέτοια; εε να φάτε εσύ και η μικρή λέει μας μαγειρεύει η Αλίνα λέει. Και το συνεχίζει αυτή.... Όταν της είπα ότι φάγανε παστίτσιο δε πήρε πίσω το δικό της ο άφησε να το φάνε το βράδυ... Ενώ είχα ακόμη παστίτσιο... Μη το ψάχνεις.... Από μόνη της δε το κάνει γιατί το κάνει από κακία.... Δεν είναι ότι δε το έχει σκεφτεί ότι δε μπορώ να φάω.... Και η μαμά μου πχ όταν πήγαμε μας κέρασε γλυκό και μου έβαλε και τη κοιτάω και μου λέει τι παιδί μου δε σαρεσει της λέω μαναααα έχω ζάχαρο λέμε και μου ζητάει ακόμη συγνώμη.... Σε αυτή τόσες φορές τα λέμε και το κάνει.... Και όταν της λέω ότι κανω κι εγώ τέτοια φαγητά δεν τους έχω σε νηστεία ξυνιζει τα μούτρα της... 

Just now, marioula1234 είπε:

Κοριτσάκια μου συγνώμη που χάθηκα είμαι ακόμη Αθήνα και τρέχω... 

Λοιπόν στο θέμα μας τώρα... :) δεν υπάρχει λόγος να γεννήσεις νωρίτερα γιώτα μου από τη στιγμή που όλα είναι καλά, σε καταλαβαίνω βέβαια γτ κ εγώ στο γιο μου με το που έκλεισα τις 36 παρακαλούσα να γίνει κάτι να γεννήσω να σπάσουν τ  νερά να με πιάσουν οι πόνοι κάτι τέλος πάντων χαχαχ για να το κρατήσω αγκαλιά να ξεννοιασω... Φαντάσου μου έσπασαν τα νερά στις 37 εβδομάδες κ όταν μ είπε ο γιατρός ότι θα μείνω ξάπλα με όρους με περάσει ακόμη μια εβδομάδα έπαθα σοκ... Αλλά όσο περισσότερο μείνει μέσα τόσο το καλύτερο σε καταλαβαίνω πάρα πολύ κούκλα μου γτ έζησα ακριβώς το ίδιο πράγμα σε μεγαλύτερη εβδομάδα. Κάνε το Σταύρο σου και όλα θα πάνε καλά εξάλλου προς το τέλος ο γιατρός μας παρακολουθεί πιο συχνά 

Σ'αγαπώ πραγματικα για τη ψυχραιμία σου και την αισιοδοξία σου.. ένιωθα άσχημα που στο θυμησα κάνοντας σε παράθεση αλλά περισσότερο από εσένα καμία δε μπορεί να τη συμβουλεύσει. Παίρνω άπειρα παραδείγματα και από εσένα!! Που δεν έχεις πει ακόμη το παραμικρό ότι σε φοβίζει.... Κι ας υπάρχει όπως σε όλες μας


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Νικολέτα μου ο άντρας μου της το είπε στη ψυχρα. Καλά αφού ξέρεις ότι η Αλίνα δε μπορεί να φάει και είναι και έγκυος γιατί φέρνεις τέτοια; εε να φάτε εσύ και η μικρή λέει μας μαγειρεύει η Αλίνα λέει. Και το συνεχίζει αυτή.... Όταν της είπα ότι φάγανε παστίτσιο δε πήρε πίσω το δικό της ο άφησε να το φάνε το βράδυ... Ενώ είχα ακόμη παστίτσιο... Μη το ψάχνεις.... Από μόνη της δε το κάνει γιατί το κάνει από κακία.... Δεν είναι ότι δε το έχει σκεφτεί ότι δε μπορώ να φάω.... Και η μαμά μου πχ όταν πήγαμε μας κέρασε γλυκό και μου έβαλε και τη κοιτάω και μου λέει τι παιδί μου δε σαρεσει της λέω μαναααα έχω ζάχαρο λέμε και μου ζητάει ακόμη συγνώμη.... Σε αυτή τόσες φορές τα λέμε και το κάνει.... Και όταν της λέω ότι κανω κι εγώ τέτοια φαγητά δεν τους έχω σε νηστεία ξυνιζει τα μούτρα της... 

Δεν το ήξερα ότι της το λέει ξεκάθαρα ο άντρας σου. Τι να πω. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Μόνο να τις γυρίζετε πίσω το φαΐ εφόσον δεν καταλαβαίνει. Αλλά θα τσακωθείτε άσχημα μετά. Κανονικά εσένα έπρεπε να προσέχει τώρα πιο πολύ που είσαι έγκυος. Το καλό είναι ότι ο άντρας σου το βλέπει και δεν υποστηρίζει την μάνα του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Δεν το ήξερα ότι της το λέει ξεκάθαρα ο άντρας σου. Τι να πω. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Μόνο να τις γυρίζετε πίσω το φαΐ εφόσον δεν καταλαβαίνει. Αλλά θα τσακωθείτε άσχημα μετά. Κανονικά εσένα έπρεπε να προσέχει τώρα πιο πολύ που είσαι έγκυος. Το καλό είναι ότι ο άντρας σου το βλέπει και δεν υποστηρίζει την μάνα του.

Λογικό να μη το ξέρεις χαχαχαχα.

Και το φαι της έχει γυρίσει. Πάντα με όμορφο τρόπο αλλά δεν... Και ξανά λέω σκασιλα μου το φαγητό δε το ζηλεύω.... Αλλά η κίνηση της με πληγωνει.... Να ξέρει ότι ΔΕΝ μπορώ να φάω κάτι και να το φέρνει στο σπίτι μου.... Είναι σαν να μου έλεγε οτι εχει πιεση και να της πηγαινω πάστα ψάρια.... Δεν το βρίσκω λογικό το θεωρώ κακία.... Αλλά τι να κάνω υπομονή... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , minxri είπε:

Ρε συ και γω το ίδιο πράγμα έχω με την πεθερά μ είναι πολύ κρυφόπ..... εντάξει σέβομαι ότι είναι μάνα του αλλά και γω έχω όρια και γω στην αρχή τσακωνόμουν πολύ μέ τον άντρα μ γιατί του τα έλεγα και έκανε τον κινέζο τώρα έχω σταματήσει να πολύτσακώνομαι γιατί δεν θέλω να συγχίζομαι ένα θα σου πω έγινε όλο αυτό με την άμνιο και δεν πήρε να ρωτήσει αν πήγαν όλα καλά πως είμαι κτλ....Πήρε μετά από μια βδομάδα για να δίξει ότι πήρε στον γιο της ααααα τι το ήθελες τώρα αυτό και μου το θύμησες και γενικά ότι κάνει το κάνει για να φαίνεται καλή αλλά το κάνει με το ζόρι εγώ το καταλαβαίνω γιατί είμαι απ’έξω ο άντρας μ όμως δεν το δέχεται με τπτ

Τι να πω ρε κοριτσια..τραγικες το λιγοτερο, κομπλεξικες..δυστυχως αν οι ανδρες δε τις βαλουν στη θεση τους δε χαμπαριαζουν αυτες! Κ ειναι σπανιο ανδρας κ να τα χωσει χυμα στη μανα του..αλλα εδω μιλαμε για μεγαλες κακιασμενες, οκ τη νυφη σου δε τη θες το μωρακι τι σου φταιε μωρη κακιστρω; συγγνωμη αλλα βγαινω απο τα ρουχα μου! 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Λογικό να μη το ξέρεις χαχαχαχα.

Και το φαι της έχει γυρίσει. Πάντα με όμορφο τρόπο αλλά δεν... Και ξανά λέω σκασιλα μου το φαγητό δε το ζηλεύω.... Αλλά η κίνηση της με πληγωνει.... Να ξέρει ότι ΔΕΝ μπορώ να φάω κάτι και να το φέρνει στο σπίτι μου.... Είναι σαν να μου έλεγε οτι εχει πιεση και να της πηγαινω πάστα ψάρια.... Δεν το βρίσκω λογικό το θεωρώ κακία.... Αλλά τι να κάνω υπομονή... 

Εγω θα της το ελεγα στα μουτρα, τι φοβασαι μη προσβληθει; αφου γυρευοντας παει, ετσι κ αλλιως! Να σου πω πως θα της κοπει το χαμογελο μετα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Τι να πω ρε κοριτσια..τραγικες το λιγοτερο, κομπλεξικες..δυστυχως αν οι ανδρες δε τις βαλουν στη θεση τους δε χαμπαριαζουν αυτες! Κ ειναι σπανιο ανδρας κ να τα χωσει χυμα στη μανα του..αλλα εδω μιλαμε για μεγαλες κακιασμενες, οκ τη νυφη σου δε τη θες το μωρακι τι σου φταιε μωρη κακιστρω; συγγνωμη αλλα βγαινω απο τα ρουχα μου! 

Εγω θα της το ελεγα στα μουτρα, τι φοβασαι μη προσβληθει; αφου γυρευοντας παει, ετσι κ αλλιως! Να σου πω πως θα της κοπει το χαμογελο μετα!

Λες; Πφφφ.... Και μετά θα λέει πάλι γύρω γύρω.... Εδώ δεν έχω αντιμιλησει ποτέ μα ποτέ περαν από σπόντες πλαγιές με γέλιο κλπ και όλο το σόι με στραβοκοιταει.... Βλέπεις η άλλη νύφη είναι εκεί κάθε μέρα όλη μέρα με τα παιδιά και εγώ δεν πάω οπότε τους λέει ότι δε τους θέλω κλπ κλπ ... Φαντάσου να αντιμιλησω κιολας


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Λες; Πφφφ.... Και μετά θα λέει πάλι γύρω γύρω.... Εδώ δεν έχω αντιμιλησει ποτέ μα ποτέ περαν από σπόντες πλαγιές με γέλιο κλπ και όλο το σόι με στραβοκοιταει.... Βλέπεις η άλλη νύφη είναι εκεί κάθε μέρα όλη μέρα με τα παιδιά και εγώ δεν πάω οπότε τους λέει ότι δε τους θέλω κλπ κλπ ... Φαντάσου να αντιμιλησω κιολας

@Rafaelatarzanμωρη πες και εσυ τι καλη πεθερά έχεις να πάρει κουράγιο η Αλινα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@Rafaelatarzanμωρη πες και εσυ τι καλη πεθερά έχεις να πάρει κουράγιο η Αλινα

Ξέρω ιστοριες και για άγριους όπως της μαμάς σου. Δεν παίρνω κουράγιο όμως... Ο καθένας ότι τρώει στη μαπα τον ενοχλεί κι εμένα όλο αυτό τόσα χρόνια το πλάγιο και γελαστό με έχει φρικαρει... Δεν της έχω κάνει τίποτα απλα δεν πηγαίνω συχνά και δε της δίνω ρεπορτο τι κάνουμε και έχει φρικαρει απ' την αρχή..μακάρι να ήταν κακία ειλικρινά να έχω ξεκόψει. Πάντως αν έχετε ιστορίες πείτε της να γελάσουμε και να κλάψουμε παρέα χαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

@Rafaelatarzanμωρη πες και εσυ τι καλη πεθερά έχεις να πάρει κουράγιο η Αλινα

απ τις καλύτερες εχω.....το φωτοστέφανο τις λείπει...αχχαχαχα α αχαχαχαχαχχα αχαχαχχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Λογικό να μη το ξέρεις χαχαχαχα.

Και το φαι της έχει γυρίσει. Πάντα με όμορφο τρόπο αλλά δεν... Και ξανά λέω σκασιλα μου το φαγητό δε το ζηλεύω.... Αλλά η κίνηση της με πληγωνει.... Να ξέρει ότι ΔΕΝ μπορώ να φάω κάτι και να το φέρνει στο σπίτι μου.... Είναι σαν να μου έλεγε οτι εχει πιεση και να της πηγαινω πάστα ψάρια.... Δεν το βρίσκω λογικό το θεωρώ κακία.... Αλλά τι να κάνω υπομονή... 

Έχεις δίκιο. Τελείωσε το κάνει επίτηδες. Και εντάξει εσένα πες δε σε χωνεύει. Αλλά το μωράκι στην κοιλιά σου τουλάχιστον μπορούσε να το σκεφτεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χοντρούλες!!! 

Εγω εχω καλή πεθερά. Θα ξεχάσω που γεννησα με καισαρική και ήρθε να με δει; με πήρε επιτέλους ο ύπνος και προτίμησε να μην κάτσει με το μωρό που το χα δίπλα μου να ξεκουραστώ, αλλά να κατέβει στο κυλικείο να πιει καφέ 3 ώρες; κ φυσικά δεν κοιμήθηκα όταν κατάλαβα ότι έφυγε,γεννησα ιπποκράτειο την πρώτη που όσες ξέρετε μπαινοβγαινει όλη μέρα πολύς κόσμος 

  • Χαχα 8

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Καλημέρα κοκονες σκιζετε όλες απο καλες πεθερές βρε

Εσύ μην ομιλείς καθόλου χαχαχα.

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Έχεις δίκιο. Τελείωσε το κάνει επίτηδες. Και εντάξει εσένα πες δε σε χωνεύει. Αλλά το μωράκι στην κοιλιά σου τουλάχιστον μπορούσε να το σκεφτεί.

Κι εγώ από οοοοοποια πλευρά και να το δω καλοπροαιρετα πλέον δε μπορώ να το δω αυτό που κάνει. Εντάξει λεω στην αρχή δε το σκέφτηκε, μετά ομως; Πόσο πια; Και να φέρνει για τον άντρα μου και το παιδί μου σάμπως τους έχω σε νηστεία λόγο δικής μου διατροφής. Αυτό εκτός από το υπόλοιπο με προσβάλει. Δεν είμαι αναίσθητη. Και τα παστίτσια μου κανω και τα γλυκά μου και όλα.... Αλλά μάλλον πως ούτε το μωράκι σκέφτεται.... Και στη πρώτη μου εγκυμοσυνη ήρθε με το εγγονάκι της το άλλο που το φέρνει σπάνια να σπάνια κι ας μένουν από πάνω μας και υποτίθεται εβηχε επειδή πνίγηκε.... Και την επαύριο που την ξανά είδαμε της ξέφυγε και είπε ότι είναι κρυωμενο. Αποτελεσμα; Έγκυος 8 μηνών άρρωστη το κατακαλοκαιρο...

Και όσες φορές μας έχουν αυτοί κρυώσει και το λέμε λένε ότι τους κατηγορουμε άδικα και από πάνω....

 

Καλημέρα κορίτσια... Κι εύχομαι κάποια στιγμή οι τοξικοί άνθρωποι είτε να είναι χιλιόμετρα μακριά είτε να μη μας αγγίζουν καν ψυχικά


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εσύ μην ομιλείς καθόλου χαχαχα.

Κι εγώ από οοοοοποια πλευρά και να το δω καλοπροαιρετα πλέον δε μπορώ να το δω αυτό που κάνει. Εντάξει λεω στην αρχή δε το σκέφτηκε, μετά ομως; Πόσο πια; Και να φέρνει για τον άντρα μου και το παιδί μου σάμπως τους έχω σε νηστεία λόγο δικής μου διατροφής. Αυτό εκτός από το υπόλοιπο με προσβάλει. Δεν είμαι αναίσθητη. Και τα παστίτσια μου κανω και τα γλυκά μου και όλα.... Αλλά μάλλον πως ούτε το μωράκι σκέφτεται.... Και στη πρώτη μου εγκυμοσυνη ήρθε με το εγγονάκι της το άλλο που το φέρνει σπάνια να σπάνια κι ας μένουν από πάνω μας και υποτίθεται εβηχε επειδή πνίγηκε.... Και την επαύριο που την ξανά είδαμε της ξέφυγε και είπε ότι είναι κρυωμενο. Αποτελεσμα; Έγκυος 8 μηνών άρρωστη το κατακαλοκαιρο...

Και όσες φορές μας έχουν αυτοί κρυώσει και το λέμε λένε ότι τους κατηγορουμε άδικα και από πάνω....

 

Καλημέρα κορίτσια... Κι εύχομαι κάποια στιγμή οι τοξικοί άνθρωποι είτε να είναι χιλιόμετρα μακριά είτε να μη μας αγγίζουν καν ψυχικά

Χαχαχαχα οκ δεν μιλάω μπαμ χαχαχχαχαα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...