Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 25/6/2019 at 12:33 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Πραγματικά! Το Α και το Ω είναι η διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας, να έχουν κοινωνική μόρφωση, αξίες, ευγένεια! Είναι πολύ κρίμα να βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές και από νέα παιδιά! Ενώ στο εξωτερικό βρε κορίτσια υπάρχει τέτοια κατανόηση και τέτοια ευγένεια προς εγκύους, ΑμΕΑ, ηλικιωμένους. Γενικά περνάμε μια κρίση αξιών σαν χώρα!

Πώς είστε εσείς; Εγώ άρχισα να ανυπομονώ να φτάσει 10.07 που έχουμε γιατρό να δούμε λίγο τη ζουζουνα! Πήγαμε και για καρότσι, έπιπλα και πραγματάκια! Παρασκευή, Σάββατο και σήμερα είδαμε πολλά. Αχ δε χορταίνω, είναι όλα τόσο όμορφα. Καταλήξαμε και σε έπιπλα, στρώμα, λίκνο κτλ και σε καρότσι! Τώρα θα τα παραγγείλουμε με το καλό σε λίγες μέρες! Εσείς πως πάτε από ψώνια;

Γεια σας κοριτσια! Χθες γύρισα απο Μαλτα και σας διαβαζω σιγα σιγα... Περασα πολύ ωραια...πηγα για να ξεκουραστω αλλα αυτο δεν εγινε μια και γυριζαμε ολη τη μερα καθε μερα...και μια και αναφερθηκατε σε αγενεια και οτι αυτο δεν συμβαινει στο εξωτερικο, θελω να σας πω οτι ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν μου ετυχε να μου πουν να περασω μπροστα...ουτε στις ουρες για τις εισοδους στα αξιοθεατα, ουτε στις ουρες στα αεροδρομια, ουτε καν οταν στην επιστροφη ειχαμε ενα θεμα και τελικα αλλαξαμε πτηση, πηγαμε μεσω Ρωμης κτλ πηγα να διαμαρτυρηθω, η "υπευθυνη" στη Μαλτα μου εκλεισε την πορτα καταμουτρα οταν της ειπα οτι ουτε καν σεβεται οτι ειμαι εγκυος και με έχουν και περιμενω... Δεν ξερω αν ειναι θεμα παιδειας, ή αν απλα κανουν οτι δεν βλεπουν για τη δικη τους βολη, ή ακομα μπορει και να σκεφτονται "αυτη για να εχει ερθει διακοπουλες ας περιμενει κιολας οπως ολοι μας, αλλιως ας καθοταν στο σπιτακι της" παιζει κι αυτο....

Παω να συνεχισω το διαβασμα...ελπιζω να σας βρω ολες καλα!

On 25/6/2019 at 11:33 ΠΜ, Giotitsa είπε:

Αχ θέλω να κατεβαίνει το κάγκελο βλέπεις ειμαι Και το πρωτο μπόι χαχαχαχαχαχαχαχα βρήκα μια στα 131€ της lorelli berloni τα κορίτσια μου είπαν είναι τέλεια έχει και συρτάρι

Παντως γενικα να προτιματε τις μασιφ κουνιες...γεματες απο κατω απο το στρωμα, χωρις συρταρια και κενά...ειναι πιο γερές...

 

On 26/6/2019 at 6:27 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν παίρνω ασβέστιο. Δεν μπορώ το σιχαίνομαι. Στον θηλασμό το είχα ελέγξει και ήταν άψογο σε τιμή. Όμως εδώ και λίγες μέρες πονάνε τα ούλα μου στο βουρτσισμα συν μια ενόχληση σε ένα δόντι(ευαισθησια στο κρυο κυριως). Αίμα δεν βγάζω βέβαια. Και είχα κάνει καθαρισμό λίγες ημέρες πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος. Ασβεστιο παίρνετε; ή είστε σαν έμενα;;

Εγω παντωα τα παιρνω ολα...οσο κι αν τα σιχαινομαι κυριως τα μασωμενα...ειδικά εμεις που είμαστε καπακι μετα απο εγκυμοσυνη και θηλασμο το ασβεστιο νομιζω ειναι το σημαντικοτερο...εκτος αν το ρυθμιζεις με τη διατροφη σου...πολλα γαλακτοκομικα


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλο μήνα κοριτσάκια μου να είμαστε καλά και εμείς και τα μπεμπακια μας άλλος ένας καινούργιος αισιόδοξος μηνας μπαίνει και έρχεται η μέρα που θα πάρουμε τα μωρά μας αγκαλιά πρωτα η Παναγια και ο Θεός μαζί μας σας αγαπώ όλες

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Καλο μήνα κοριτσάκια μου να είμαστε καλά και εμείς και τα μπεμπακια μας άλλος ένας καινούργιος αισιόδοξος μηνας μπαίνει και έρχεται η μέρα που θα πάρουμε τα μωρά μας αγκαλιά πρωτα η Παναγια και ο Θεός μαζί μας σας αγαπώ όλες

Καλό μήνα.. Με το καλό να πάρετε τα μπεμπακια σας αγκαλιά κ να τους δίνετε παντού φιλάκια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κοριτσια! Χθες γύρισα απο Μαλτα και σας διαβαζω σιγα σιγα... Περασα πολύ ωραια...πηγα για να ξεκουραστω αλλα αυτο δεν εγινε μια και γυριζαμε ολη τη μερα καθε μερα...και μια και αναφερθηκατε σε αγενεια και οτι αυτο δεν συμβαινει στο εξωτερικο, θελω να σας πω οτι ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν μου ετυχε να μου πουν να περασω μπροστα...ουτε στις ουρες για τις εισοδους στα αξιοθεατα, ουτε στις ουρες στα αεροδρομια, ουτε καν οταν στην επιστροφη ειχαμε ενα θεμα και τελικα αλλαξαμε πτηση, πηγαμε μεσω Ρωμης κτλ πηγα να διαμαρτυρηθω, η "υπευθυνη" στη Μαλτα μου εκλεισε την πορτα καταμουτρα οταν της ειπα οτι ουτε καν σεβεται οτι ειμαι εγκυος και με έχουν και περιμενω... Δεν ξερω αν ειναι θεμα παιδειας, ή αν απλα κανουν οτι δεν βλεπουν για τη δικη τους βολη, ή ακομα μπορει και να σκεφτονται "αυτη για να εχει ερθει διακοπουλες ας περιμενει κιολας οπως ολοι μας, αλλιως ας καθοταν στο σπιτακι της" παιζει κι αυτο....

Παω να συνεχισω το διαβασμα...ελπιζω να σας βρω ολες καλα!

Παντως γενικα να προτιματε τις μασιφ κουνιες...γεματες απο κατω απο το στρωμα, χωρις συρταρια και κενά...ειναι πιο γερές...

 

Εγω παντωα τα παιρνω ολα...οσο κι αν τα σιχαινομαι κυριως τα μασωμενα...ειδικά εμεις που είμαστε καπακι μετα απο εγκυμοσυνη και θηλασμο το ασβεστιο νομιζω ειναι το σημαντικοτερο...εκτος αν το ρυθμιζεις με τη διατροφη σου...πολλα γαλακτοκομικα

Δυστυχώς δεν είναι σε όλες τις χώρες αυτό με τις εγκύους και τις προτεραιότητες. Μη ξεχνάμε ότι ίσα ίσα σε άλλες χώρες οι γυναίκες είναι υποβαθμισμένα όντα σιγά μη δώσουν και θέση στην ουρά.... Δεν έχω ιδέα από Μάλτα και νοοτροπίες αλλά έχω ακούσει από φίλη μου που ζει εξωτερικό ιστορίες για γέλια και για κλάματα όσο ήταν έγκυος. Και σε δίδυμα παρακαλώ με τη κοιλιά στο θεό απ τον 4ο.... Αγγλία Γαλλία Γερμανία μια προτεραιότητα θα τη δώσουν έστω οι πολίτες.... Σε άλλες χώρες δε ξέρω.... Αλλά ξεκουράσου τώρα και χαλάρωσε γιατί ήταν και αυτό πάραυτα μια εμπειρία που πέρασε και ώρα να ηρεμήσεις στο ευγενεστατο περιβάλλον της Ελλάδας χαχαχα

Just now, Giotitsa είπε:

Καλο μήνα κοριτσάκια μου να είμαστε καλά και εμείς και τα μπεμπακια μας άλλος ένας καινούργιος αισιόδοξος μηνας μπαίνει και έρχεται η μέρα που θα πάρουμε τα μωρά μας αγκαλιά πρωτα η Παναγια και ο Θεός μαζί μας σας αγαπώ όλες

Αχ ναι.... Αυτό σκεφτομουν.... Μπήκε Ιούνιος και οι περισσότερες γεννάμε Σεπτεμβριο με αρχές Οκτωβρίου.... Εγώ προσωπικά το πολύ 25 Σεπτεμβρίου θα έχω γεννήσει.... Πόσο έμεινε; 2.5 μήνες Χριστέ μου... Μού φαίνεται ψέμμα.... Επίσημα ο 7ος μήνας.... Έμεινε ένας Αύγουστος και τσουπ ο μήνας ο ευλογημένος που θα φέρει το μωράκι ..... Πόσο απίστευτο.... Χθες καλέ δε λέγαμε για καρδούλες; Ανυπομονώ... Έως τότε μακάρι να είναι καλά το μωράκι και ας με φάει η ανυπομονησία.

Καλό μήνα σε όλες!!!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δυστυχώς δεν είναι σε όλες τις χώρες αυτό με τις εγκύους και τις προτεραιότητες. Μη ξεχνάμε ότι ίσα ίσα σε άλλες χώρες οι γυναίκες είναι υποβαθμισμένα όντα σιγά μη δώσουν και θέση στην ουρά.... Δεν έχω ιδέα από Μάλτα και νοοτροπίες αλλά έχω ακούσει από φίλη μου που ζει εξωτερικό ιστορίες για γέλια και για κλάματα όσο ήταν έγκυος. Και σε δίδυμα παρακαλώ με τη κοιλιά στο θεό απ τον 4ο.... Αγγλία Γαλλία Γερμανία μια προτεραιότητα θα τη δώσουν έστω οι πολίτες.... Σε άλλες χώρες δε ξέρω.... Αλλά ξεκουράσου τώρα και χαλάρωσε γιατί ήταν και αυτό πάραυτα μια εμπειρία που πέρασε και ώρα να ηρεμήσεις στο ευγενεστατο περιβάλλον της Ελλάδας χαχαχα

Αχ ναι.... Αυτό σκεφτομουν.... Μπήκε Ιούνιος και οι περισσότερες γεννάμε Σεπτεμβριο με αρχές Οκτωβρίου.... Εγώ προσωπικά το πολύ 25 Σεπτεμβρίου θα έχω γεννήσει.... Πόσο έμεινε; 2.5 μήνες Χριστέ μου... Μού φαίνεται ψέμμα.... Επίσημα ο 7ος μήνας.... Έμεινε ένας Αύγουστος και τσουπ ο μήνας ο ευλογημένος που θα φέρει το μωράκι ..... Πόσο απίστευτο.... Χθες καλέ δε λέγαμε για καρδούλες; Ανυπομονώ... Έως τότε μακάρι να είναι καλά το μωράκι και ας με φάει η ανυπομονησία.

Καλό μήνα σε όλες!!!!

Ναι εμείς αυτό το μηνα έχουνε ψώνια θα παρουμε τα ρουχαλακια και τον άλλο μήνα κούνια και τέτοια ολα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα κορίτσια μου! Εμείς ήρθαμε τριημερακι για κανένα μπάνιο και σήμερα επιστρέφουμε. Όντως ακούγεται τόσο κοντά η πολυπόθητη στιγμή τώρα που μπήκε Ιούλιος! 

Από ψώνια πήραμε το λίκνο, και παραγγείλαμε καρότσι,( καταλήξαμε σε inglesina) και τα επιπλακια του δωματίου. Σιγά σιγά παίρνουμε και ρουχαλάκια και τα υπόλοιπα πραγματάκια!

6 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κοριτσια! Χθες γύρισα απο Μαλτα και σας διαβαζω σιγα σιγα... Περασα πολύ ωραια...πηγα για να ξεκουραστω αλλα αυτο δεν εγινε μια και γυριζαμε ολη τη μερα καθε μερα...και μια και αναφερθηκατε σε αγενεια και οτι αυτο δεν συμβαινει στο εξωτερικο, θελω να σας πω οτι ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν μου ετυχε να μου πουν να περασω μπροστα...ουτε στις ουρες για τις εισοδους στα αξιοθεατα, ουτε στις ουρες στα αεροδρομια, ουτε καν οταν στην επιστροφη ειχαμε ενα θεμα και τελικα αλλαξαμε πτηση, πηγαμε μεσω Ρωμης κτλ πηγα να διαμαρτυρηθω, η "υπευθυνη" στη Μαλτα μου εκλεισε την πορτα καταμουτρα οταν της ειπα οτι ουτε καν σεβεται οτι ειμαι εγκυος και με έχουν και περιμενω... Δεν ξερω αν ειναι θεμα παιδειας, ή αν απλα κανουν οτι δεν βλεπουν για τη δικη τους βολη, ή ακομα μπορει και να σκεφτονται "αυτη για να εχει ερθει διακοπουλες ας περιμενει κιολας οπως ολοι μας, αλλιως ας καθοταν στο σπιτακι της" παιζει κι αυτο....

Παω να συνεχισω το διαβασμα...ελπιζω να σας βρω ολες καλα!

Παντως γενικα να προτιματε τις μασιφ κουνιες...γεματες απο κατω απο το στρωμα, χωρις συρταρια και κενά...ειναι πιο γερές...

 

Εγω παντωα τα παιρνω ολα...οσο κι αν τα σιχαινομαι κυριως τα μασωμενα...ειδικά εμεις που είμαστε καπακι μετα απο εγκυμοσυνη και θηλασμο το ασβεστιο νομιζω ειναι το σημαντικοτερο...εκτος αν το ρυθμιζεις με τη διατροφη σου...πολλα γαλακτοκομικα

Κορίτσι μου ελπίζω να περάσατε υπέροχα. Μου κάνει εντύπωση αυτός τη συμπεριφορά, βέβαια μάλλον είναι στη νοοτροπία. Εγώ στην Ιταλία, ήμουν στον 4ο, δε φαινόταν ιδιαίτερα, και έλεγα έγκυος και δεν περίμενα πουθενά. Ειδικά στα μεγάλα αξιοθέατα της Ρώμης που είχε τεράστιες ουρές με εξυπηρετούσαν αμέσως. Μας έβαζαν στη fast line και περνούσαμε μέσα. Στο αεροδρόμιο δεν είπα περί εγκυμοσύνης γιατί δεν είχε μεγάλη ουρά, οπότε δεν ξέρω πώς θα φεροντουσαν. 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Να τη χαίρεσαι. Γερή δυνατή πάντα. Και στα εκατό


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Να την χαίρεσαι αγάπη με υγεία και ευτυχια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Να τη χαίρεσαι κορίτσι μου, γερή και καλοτυχη πάντα!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Κόλλησε παλι πφφφ εεεεεεεεεεε που είστε ρεεεεεεεεε χωριά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Να την χαιρεσαι την κοριτσαρα σου!!!Καλα εκανες...σημερα επιβαλοταν να της κανεις το χατηρι!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...