Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσια, πονατε κι εσεις μερικες φορες ή μονο εγω το παθαινω? Χθες το βραδυ, για παραδειγμα, ο μπεμπης ειχε δωσει σοου, ειχε παει η κοιλια μου προς τα δεξια και προς τα αριστερα πεταγοταν ενα εξογκωμα και εννοειται οτι παραλληλα ειχα φαει τις κλωτσιες του αιωνα. Ειδικα λοιπον εκει που επιανα το εξογκωμα πονουσα και σε καποια φαση που δοκιμασα να γυρισω πλαι μπας και καταφερω η ερμη να κοιμηθω, μ' επιασε ενας εντονος πονος και φοβηθηκα να σας πω την αληθεια μου...Βεβαια, δεν κρατησε πολυ, μετα γυρισα παλι ανασκελα και υποχωρησε...ο πονος γιατι με τις κλωτσιες ειχαμε ολονυχτια και οπως ξερετε συνοδευονται παντα απο συνεχεις επισκεψεις στην τουαλετα!Κατα τ' αλλα περασα ενα υπεροχο βραδυ...:blink:


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, πονατε κι εσεις μερικες φορες ή μονο εγω το παθαινω? Χθες το βραδυ, για παραδειγμα, ο μπεμπης ειχε δωσει σοου, ειχε παει η κοιλια μου προς τα δεξια και προς τα αριστερα πεταγοταν ενα εξογκωμα και εννοειται οτι παραλληλα ειχα φαει τις κλωτσιες του αιωνα. Ειδικα λοιπον εκει που επιανα το εξογκωμα πονουσα και σε καποια φαση που δοκιμασα να γυρισω πλαι μπας και καταφερω η ερμη να κοιμηθω, μ' επιασε ενας εντονος πονος και φοβηθηκα να σας πω την αληθεια μου...Βεβαια, δεν κρατησε πολυ, μετα γυρισα παλι ανασκελα και υποχωρησε...ο πονος γιατι με τις κλωτσιες ειχαμε ολονυχτια και οπως ξερετε συνοδευονται παντα απο συνεχεις επισκεψεις στην τουαλετα!Κατα τ' αλλα περασα ενα υπεροχο βραδυ...:blink:

Ναι αγάπη είναι κράμπες και εγώ καμια φορά ποναω Ρώτησα προχθες τον γιατρό και του είπα οτι Εχω και πονακια περιοδου καμια φορά μου είπε αν είναι καμια φορά και λίγο δεν μας πειράζει αρκεί να μην κρατάει πολύ μέσα σε μια μέρα αυτό είναι λογικό ειπε

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε.....Εγώ πλένω ρουχαλάκια και μαζεύω πράγματα ώστε να φτιάξω την τελική λίστα με αυτά που μου λείπουν για να ξέρω τι αγορές έχουμε να κάνουμε για τα μπεμπάκια μου...Είμαι ενθουσιασμένη γιατί έχω φτάσει πολύ κοντά αλλά με μια αυτοσυγκράτηση γιατί ακόμα έχουμε 2 μηνάκια και γω από 15 Σεπτέμβρη μέχρι τέλος περιμένω να κρατήσω τα μωράκια μου αν όλα πάνε κατ’ευχήν ακόμα δεν το έχω συνηδητοποιήσει να σας πω την αλήθεια συγκινούμαι πολύ τώρα που σας γράφω γιατί από την ημέρα που πήρα την θετική χοριακή μέχρι σήμερα το μόνο συναίσθημα που με κατέκλυε ήταν ο φόβος φανταστήτε ότι μετά το 4ο μήνα ξεκίνησα να λέω τη φράση είμαι έγκυος κάνω πολλά όνειρα για τα μωράκια μου αλλά δεν θέλω να λέω τπτ γιατί φοβάμαι μήπως μου το κλέψει κάποιος όλο αυτό που βιώνω....Αυταααα μην σας ζαλίσω άλλο είμαι και σε οίστρο αχχαχχαα

Με το καλό όλες μας κορίτσια μου με γερά μωράκια τπτ άλλο

  • Μου αρέσει 4

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου! Εμείς ήρθαμε τριημερακι για κανένα μπάνιο και σήμερα επιστρέφουμε. Όντως ακούγεται τόσο κοντά η πολυπόθητη στιγμή τώρα που μπήκε Ιούλιος! 

Από ψώνια πήραμε το λίκνο, και παραγγείλαμε καρότσι,( καταλήξαμε σε inglesina) και τα επιπλακια του δωματίου. Σιγά σιγά παίρνουμε και ρουχαλάκια και τα υπόλοιπα πραγματάκια!

Καλό μήνα!!!! Τυχερή! Θέλω κι εγώ! Εγώ σπίτι την βγάζω όλη μέρα ξαπλωμένη.... 

Για καρότσι κι εμένα μου αρέσει της inglesina. Το aptica ή το trilogy παραγγείλατε;

1 ώρα πρίν, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Καλό μήνα! Να την χαίρεσαι! Και με το καλό το νέο μέλος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/6/2019 at 7:50 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Οχι αγάπη δεν μου είπε τιποτα εγώ απο το πρωι ήμουν νηστικια έτσι θέλει με πήγε και τσιρλιπιπι μωρέ δεν φθάνει οτι πήγα να το βγάλω

Κορίτσια καθιστέ να σας πω τι πέρασα διότι είμαι τόσο κουρασμένη ακόμη την γλυκόζη την αγόρασαν 75 γρ με γεύση πορτοκαλί δεν μπορω να πω οτι δεν ήτανε καλη αλλά ζαλίστηκα πολύ δεν ξερω επίσης γιατί μετα στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου χρόνου μου ήρθε να την βγάλω συγνώμη για την ανάλυση την δεύτερη ώρα ήτανε καλύτερα τα πράγματα αλλά με έπιασε τσιρλιπιπι αχ μετα ανεβαίνω για υπέρηχο όλα καλά το Ντόπλερ τέλειο το μωρό είναι κούκλος κορίτσια οτι και να σας πω θα νομίζετε οτι λέω ψέματα χαχαχαχαχαχαχαχα είναι 784γρ πολύ καλά θεωρώ και θα γεννησω τον Σεπτέμβριο κορίτσια μου αυτά απο μένα

Δεν μας ειπες...μηπως σε πηγε καθολου τσιρλιπιπι???

Χαχαχα!!!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2019 at 12:09 ΜΜ, winspert είπε:

Κορίτσια, θα με παρουν τα κλαματα... Σημερα θα βαλουμε τα κλιματιστικα... Το σπιτι μου εχει γινει γιαπι... Εχει μετακομίσει ο αντρας μου τα περισσότερα πραγματα στα δυο δωματια που θα τα βαλουμε, εχει σκεπασει τα υπολοιπα με πανια κ σε λιγο εδω μεσα θα γινει πανικος... Θα σηκωθει τετοια σκονη, τετοιο χωμα που θα χωθει παντου... Κ εγω δεν θα μπορέσω να κανω τίποτα... Μου ειπε ο αντρας μου να φυγω να παω βολτα για να μην εισπνεω αλλα πραγματικα, πως θα καθαριστουν ολα αυτα. Θα τα κανει εκεινος λεει αλλα ποσα ξερουν οι άντρες  απο αυτα;;; Για να μην σκασω θα παρω τον μπεμπουλη μου κ θα φυγω κ κλαιω μετα που θα γυρίσω κ θα τα δω.... Καλημερα ειπα;;;;; 

Φανταζομαι αυτη τη στιγμη που μιλαμε θα εχει μαζευτει το μπαχαλο (πώς δεν ξερω) και θα απολαμβανεις τη δροσια αυτων των υπεροχων μηχανηματων! Ας ειναι καλα αυτος που τα εφηύρε!

On 29/6/2019 at 1:07 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Κολλησε παλι στις παραθέσεις 

Τέλος πάντων κορίτσια θέλω μια μικρή βοήθεια @Mamacita Alina θέλω και εσένα μέσα στην συζήτηση λοιπόν κορίτσια χθες είπαμε με τον γιατρό ποτε θα γέννησω οπψς ξέρετε ολες σας Εχω ζησει ενδομήτριο θάνατο στις 28 εβδομάδες στο παρελθον χθες είπαμε με τον γιατρό οτι νωρίτερα απο τις 38 εβδομάδες δεν μπορούμε να πάμε να βγάλουμε το μωρό και μου εξήγησε γιατί πρώτον : με καταλαβαίνει λέει παρα πολύ αλλά δεν γίνεται να πάμε να βγάλουμε ενα υγιή μωρο στην 36 εβδομάδα π.χ και να δημιουργήσουμε κάποιο πρόβλημα εμείς δεν θα ήτανε συνετό δεύτερον μου είπε πως θα γεννήσεις δηλαδή τι θα πάμε να κάνουμε καισαρική εκεί που δεν υπάρχει λόγος μου είπε δεν γίνονται αυτά εγώ θέλω να γεννήσεις φυσιολογικά μου εξήγησε οτι εντάξει φοβάμαι αλλά αυτό που συνέβη μπορεί να συμβει σε οποιαδήποτε εβδομαδα  αυτά δεν σας τα λέω για να τρόμαξετε καμια τα λέω γιατί μου εξηγούσε αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει δεν σημαίνει οτι αν αφήσουμε ένα μωρο μέχρι την 38 εβδομάδα θα πάθει κάτι μέσα ίσα ίσα είπε οτι είναι οτι το καλύτερο να κάτσει μεσα στην κοιλιά Οσο πιο πολύ μπορεί εγώ βέβαια φοβάμαι εσάς ποια η γνώμη σας για όλα αυτά ππυ μου είπε δέκτες ολες οι γνώμες

Εγω στη θεση σου φ.τ.θα εκανα... ομως δεν ειμαι στη θεση σου και δεν εχω τις φοβιες σου...πραγμα που σημαινει οτι εσυ θα κάνεις αυτο που σου δημιουργει λιγοτετο αγχος αλλα παντα με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου ωστε να μην κινδυνεψει το θαυματακι σου! Απο την αλλη και για καισαρικη να θες να πας εφοσων δεν συντρεχει λογος ιατρικος ωστε να σου απαγορευει να γεννησει φυσιολογικα, κανε την οσο πιο αργα μπορεις...τα μωρακια μας και η φυση ξερουν ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Δεν μας ειπες...μηπως σε πηγε καθολου τσιρλιπιπι???

Χαχαχα!!!

Αν με πήγε Αστα φίλη 4 φορες με πείραξε πολύ αφήστε με χαρά στο κουράγιο μου που την κράτησα και δεν την εβγαλα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2019 at 2:56 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Λογικά όλα και τα άγχη και οι φόβοι και τα κλάματα και οοοολα. Αρκεί να είναι σε ένα λογικό πλαίσιο και να έχουν προκληθεί από κάποιο λόγο.... Πχ μια κουβέντα ενός γιατρού... Εσένα τώρα να σε παρακαλάει ο γιατρός να μείνει το μωρό και εσύ να του λες για νωρίτερα το λες ανάποδο. Είσαι τυχερή να ξέρεις που δεν είναι κανένας μακακας να το εκμεταλλευτεί να σε χώσει για καισαρική να τελειώνει χαχαχαχα.

Καλά πάντως ακόμη δεν είμαι...Μ εγώ μαζέψει τοοοοοσα πολλά με τη σκατό πεθερά και με το να νιώθω μόνη τον τελευταίο καιρό (συζηγος με φόρτο εργασίας βλέπετε τον βλέπουμε μόνο αργά το βραδυ) και με ένα πολύ πολύ ζωηρό δίχρονο που δεν χάνει ευκαιρία να πέσει κάτω να σκούζει...  Ξέσπασα δεν άντεξα άλλο.... Ούτε να φάω ήρεμα δε μπορω.... Το περισσότερο ξέσπασμα είναι ορμόνες αλλά νιώθω και ιδιαίτερα πληγωμένη πλέον.... 

Συμπασχω αγαπητη μου...σε καταλαβαινω απολυτα! Σπιτι με ενα μωρο 14 μηνων να τρεχει πανω κατω, να γουσταρει να κανει το σπιτι λιμπα, ο αντρας να δουλευει φουλ, οι γονεις μου στο χωριο να μην μπορουν να μου τον κρατησουν για λιγο και ειδικά σημερα ξεσκιστηκα και στις δουλειες εξωτερικες και εσωτερικες (με το μωρο αγκαλια)...εγω πιο πολυ απ ολα εχω τυψεις και φοβο μην προκαλέσω εγω η ιδια κατι στο μωρακι που εχω στην κοιλιτσα γιατι ο ιδιος ο γυναικολογος μου ειπε "κανονισε να προκαλεσεις καμια χαλαρωση στον τραχηλο και να τρεχουμε για προωρο τοκετο" εγω βεβαια δεν εχω την πεθερα μες στα ποδια μου...αλλα θα παμε να τους βρουμε για 2 εβδομάδες διακοπουλες στο νησι τους. Ελπιζω να με ξεκουραστούν κι οχι να με νευριασουν...

On 29/6/2019 at 3:11 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Αυτη είναι και η δική μου καθημερινότητα... κι εμένα ο άντρας μου έρχεται 9 το βράδυ. Το πρωί φεύγει στις 7.30 και είμαι όλη μέρα μόνη μου να κυνηγάω κυρίως το μωρό που τα κάνει οοοοολα μα όλα λίμπα. Σήμερα είμαι στο πόδι από τις 8 και οι μόνες φορές που έκατσα ήταν 3δευτερολεπτα για τσισα μου αχαχαχαχα.

Υπομονή Αλινα μου, και το ξέσπασμα σε κλάμα καλο κάνει, δεν πειράζει αποφορτιζεσαι...

Ρε συ τι ζιζανια ειναι ομως ε? Ο δικος σου πςρπατησε? Εμενα πριν κανα μηνα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Ναι αγάπη είναι κράμπες και εγώ καμια φορά ποναω Ρώτησα προχθες τον γιατρό και του είπα οτι Εχω και πονακια περιοδου καμια φορά μου είπε αν είναι καμια φορά και λίγο δεν μας πειράζει αρκεί να μην κρατάει πολύ μέσα σε μια μέρα αυτό είναι λογικό ειπε

Κι εγω αυτο σκεφτομουν κι επειδη περνουν γρηγορα δεν εχω παρει το γιατρο μου...ασε που αφου ο μπεμπης συνεχιζει να κουνιεται και να κλωτσαει, ηρεμω!!Και στη β επιπεδου ηταν ολα τελεια, οποτε νομιζω δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι...Ελαχιστα πονακια περιοδου εχω κι εγω απο την αρχη, αυτα των ακροβατικων ειναι καινουρια...χαχαχα!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγω εχω inglesina trilogy και ειμαι πολυ ικανοποιημένη! 

 

Για μένα είναι πιο καλό το trilogy, γιατί αν θυμάμαι καλά είναι πιο ελαφρύ απ' το aptica, αλλά δεν προεκτείνεται το χερούλι. Και ο άντρας μου θέλει να προεκτείνεται, γιατί είναι ψηλός 1,97 μ εμένα δε με νοιάζει γιατί είμαι κοντούλα 1,60 μ. Θυμάσαι αν ισχύει αυτό με το χερούλι; Βέβαια θα πάω να τα δω πάλι από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Για μένα είναι πιο καλό το trilogy, γιατί αν θυμάμαι καλά είναι πιο ελαφρύ απ' το aptica, αλλά δεν προεκτείνεται το χερούλι. Και ο άντρας μου θέλει να προεκτείνεται, γιατί είναι ψηλός 1,97 μ εμένα δε με νοιάζει γιατί είμαι κοντούλα 1,60 μ. Θυμάσαι αν ισχύει αυτό με το χερούλι; Βέβαια θα πάω να τα δω πάλι από κοντά.

Ουουυυυ 1,97 με 1,60 ύψος ρε φίλη μπράβο σου χαχαχαχαχαχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Καλό μήνα!!!! Τυχερή! Θέλω κι εγώ! Εγώ σπίτι την βγάζω όλη μέρα ξαπλωμένη.... 

Για καρότσι κι εμένα μου αρέσει της inglesina. Το aptica ή το trilogy παραγγείλατε;

Καλό μήνα! Να την χαίρεσαι! Και με το καλό το νέο μέλος!

Trilogy κορίτσι μου, και σε απόχρωση παραγγείλαμε το Ιθάκη, μου άρεσε πολύ. Και ο άντρας μου 1.96 είναι και το δοκιμάσαμε, το βολταρε στο κατάστημα και δεν είχε θέμα. Επίσης τρέχει προσφορά της εταιρείας και δίνουν δώρο πέρα από τα κλασσικά(στρωματακι για καλαθουνα και το στήριγμα της) και τη βάση αυτοκινήτου για το καθισματακι και ένα δέσιμο που δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι, είχα κολλήσει με το εξωτερικό του καροτσιού χαχαχα! Γενικά μας φάνηκε καλό για τα λεφτά του, μας έκαναν και καλύτερη τιμή από το κατάστημα και μας το άφησαν 630. 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω αυτο σκεφτομουν κι επειδη περνουν γρηγορα δεν εχω παρει το γιατρο μου...ασε που αφου ο μπεμπης συνεχιζει να κουνιεται και να κλωτσαει, ηρεμω!!Και στη β επιπεδου ηταν ολα τελεια, οποτε νομιζω δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι...Ελαχιστα πονακια περιοδου εχω κι εγω απο την αρχη, αυτα των ακροβατικων ειναι καινουρια...χαχαχα!!!

Κατερίνα μου μια από τα ίδια, πρώτη φορά έχω να πάω τόσο καιρό στο γιατρό και με πιάνουν τα ψυχολογικά μου ώρες ώρες. Ευτυχώς είμαστε ζωηρά κορίτσια και τη νιώθω συνέχεια και ηρεμώ.

Κορίτσια τώρα πότε έχετε ξανά γιατρό; Εμείς 10/07 τον ιδιώτη και 15/07 στο νοσοκομείο!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, gogouli_ είπε:

Κατερίνα μου μια από τα ίδια, πρώτη φορά έχω να πάω τόσο καιρό στο γιατρό και με πιάνουν τα ψυχολογικά μου ώρες ώρες. Ευτυχώς είμαστε ζωηρά κορίτσια και τη νιώθω συνέχεια και ηρεμώ.

Κορίτσια τώρα πότε έχετε ξανά γιατρό; Εμείς 10/07 τον ιδιώτη και 15/07 στο νοσοκομείο!

Υπομονη Γωγουλι!!!Λιγες μερουλες εμειναν και θα την δεις την μπεμπουλα!!

Εγω εχω 18/7 ραντεβου...αργω ακομα αλλα αν βαλεις και τον υπερηχο της καρδουλας που εκανα την Τεταρτη, θα τον δω σχετικα συντομα αυτην τη φορα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...