Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Ουουυυυ 1,97 με 1,60 ύψος ρε φίλη μπράβο σου χαχαχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχα έχει πλάκα όταν φοράω ίσιο παπούτσι και περπατάμε έξω. Γιατί με αυτή τη διαφορά ύψους φαίνομαι ακόμα πιο κοντή η καημένη και κάποιοι καμιά φορά μας κοιτάνε περίεργα.

Just now, gogouli_ είπε:

Trilogy κορίτσι μου, και σε απόχρωση παραγγείλαμε το Ιθάκη, μου άρεσε πολύ. Και ο άντρας μου 1.96 είναι και το δοκιμάσαμε, το βολταρε στο κατάστημα και δεν είχε θέμα. Επίσης τρέχει προσφορά της εταιρείας και δίνουν δώρο πέρα από τα κλασσικά(στρωματακι για καλαθουνα και το στήριγμα της) και τη βάση αυτοκινήτου για το καθισματακι και ένα δέσιμο που δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι, είχα κολλήσει με το εξωτερικό του καροτσιού χαχαχα! Γενικά μας φάνηκε καλό για τα λεφτά του, μας έκαναν και καλύτερη τιμή από το κατάστημα και μας το άφησαν 630. 

Για να κάνει στον άντρα σου που είναι πολύ ψηλός καλό θα είναι, αλλά δεν το ήθελε. Θα πάμε να το ξαναδούμε από κοντά. Πολύ καλή τιμή, εγώ που πήγα ΗΡΑ, ΛΗΤΩ και ψάχνω και στο ίντερνετ, δεν το βρήκα τόσο φτηνό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχαχα έχει πλάκα όταν φοράω ίσιο παπούτσι και περπατάμε έξω. Γιατί με αυτή τη διαφορά ύψους φαίνομαι ακόμα πιο κοντή η καημένη και κάποιοι καμιά φορά μας κοιτάνε περίεργα.

Για να κάνει στον άντρα σου που είναι πολύ ψηλός καλό θα είναι, αλλά δεν το ήθελε. Θα πάμε να το ξαναδούμε από κοντά. Πολύ καλή τιμή, εγώ που πήγα ΗΡΑ, ΛΗΤΩ και ψάχνω και στο ίντερνετ, δεν το βρήκα τόσο φτηνό.

Στο ίντερνετ το έχουν οι περισσότερες εταιρείες γύρω στα 720. Εμείς πήραμε και τα έπιπλα από το κατάστημα αυτό και μας έκανε καλή τιμή δε όλα. Γενικά κάνει καλές τιμές. Στα Λητώ πήγα κι εγώ, κι εκεί μας είπαν κάτω από την τιμή του ίντερνετ, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το εκάστοτε κατάστημα!

Α επίσης μας είπε να προσέξουμε κατά την αγορά την εγγύηση. Αυτός μας δίνει εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας και μας είπε ότι οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει, το πάμε στο κατάστημα και το λύνουν αυτοί χωρίς να εμπλακούμε πουθενά. Υπάρχουν εταιρείες που κάνουν παραεισαγωγή από άλλες χώρες, δίνουν εγγύηση αλλά πρέπει να βγάλεις μόνος σου άκρη με τη μαμά εταιρεία απευθείας. Οπότε αν σκέφτεσαι αγορά από ίντερνετ, κάνε μια ερώτηση για την εγγύηση να ξέρεις! Επίσης η προσφορά με τα έξτρα δώρα ισχύει μέχρι 30/07!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Στο ίντερνετ το έχουν οι περισσότερες εταιρείες γύρω στα 720. Εμείς πήραμε και τα έπιπλα από το κατάστημα αυτό και μας έκανε καλή τιμή δε όλα. Γενικά κάνει καλές τιμές. Στα Λητώ πήγα κι εγώ, κι εκεί μας είπαν κάτω από την τιμή του ίντερνετ, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το εκάστοτε κατάστημα!

Μπορεί γι' αυτό να σας έκαναν καλύτερη τιμή. Όταν είχα πάει μας είπαν να πάμε πάλι τον Ιούλιο που θα έχει καλύτερες εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Συμπασχω αγαπητη μου...σε καταλαβαινω απολυτα! Σπιτι με ενα μωρο 14 μηνων να τρεχει πανω κατω, να γουσταρει να κανει το σπιτι λιμπα, ο αντρας να δουλευει φουλ, οι γονεις μου στο χωριο να μην μπορουν να μου τον κρατησουν για λιγο και ειδικά σημερα ξεσκιστηκα και στις δουλειες εξωτερικες και εσωτερικες (με το μωρο αγκαλια)...εγω πιο πολυ απ ολα εχω τυψεις και φοβο μην προκαλέσω εγω η ιδια κατι στο μωρακι που εχω στην κοιλιτσα γιατι ο ιδιος ο γυναικολογος μου ειπε "κανονισε να προκαλεσεις καμια χαλαρωση στον τραχηλο και να τρεχουμε για προωρο τοκετο" εγω βεβαια δεν εχω την πεθερα μες στα ποδια μου...αλλα θα παμε να τους βρουμε για 2 εβδομάδες διακοπουλες στο νησι τους. Ελπιζω να με ξεκουραστούν κι οχι να με νευριασουν...

Ρε συ τι ζιζανια ειναι ομως ε? Ο δικος σου πςρπατησε? Εμενα πριν κανα μηνα...

Τέτοια λέγε μου και έκανα σήμερα μπαλκόνια.... Χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσες μου γειά σας, χάθηκα τον τελευταίο καιρό. Ταλαιοωρηθηκα πολύ με τα πόδια μου που γίνονται σαν μπαλόνια συνέχεια συν ότι ο αιματοκρίτης μου δεν λέει να ανεβει πάνω από 30. Εσείς πως είστε; κάνατε καμπύλη; εγώ σάκχαρο 89 μετά από μια ώρα που ήπια γλυκόζη 110 και μετά από άλλη μια ώρα 96 αν θυμάστε στην Β επιπέδου  είχα αυξημένο αμνιακό υγρό και ήταν ένα θέμα κι αυτό σήμερα. Αυτά τα νέα μου επίσης άλλαξε η πητ μου και μου άλλαξαν και βδομάδα σήμερα είμαι 27 εβδομάδων σύμφωνα με τις τελευταίες μετρήσεις και της Β επιπέδου και της γιατρού τελική ημερομηνία 30 Σεπτεμβρίου. Εσείς πως είστε; τι μου γίνεστε; πια δεν έχει καλή πεθερά που διάβασα να βγάλω μαστιγιοοοοο


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

Συμπασχω αγαπητη μου...σε καταλαβαινω απολυτα! Σπιτι με ενα μωρο 14 μηνων να τρεχει πανω κατω, να γουσταρει να κανει το σπιτι λιμπα, ο αντρας να δουλευει φουλ, οι γονεις μου στο χωριο να μην μπορουν να μου τον κρατησουν για λιγο και ειδικά σημερα ξεσκιστηκα και στις δουλειες εξωτερικες και εσωτερικες (με το μωρο αγκαλια)...εγω πιο πολυ απ ολα εχω τυψεις και φοβο μην προκαλέσω εγω η ιδια κατι στο μωρακι που εχω στην κοιλιτσα γιατι ο ιδιος ο γυναικολογος μου ειπε "κανονισε να προκαλεσεις καμια χαλαρωση στον τραχηλο και να τρεχουμε για προωρο τοκετο" εγω βεβαια δεν εχω την πεθερα μες στα ποδια μου...αλλα θα παμε να τους βρουμε για 2 εβδομάδες διακοπουλες στο νησι τους. Ελπιζω να με ξεκουραστούν κι οχι να με νευριασουν...

Ρε συ τι ζιζανια ειναι ομως ε? Ο δικος σου πςρπατησε? Εμενα πριν κανα μηνα...

Μου έχει ρημάξει το σπίτι χωρίς υπερβολές... Και ότι έχουμε σηκώσει ένα σωρό πράγματα εκείνος πάλι θα βρει να κάνει ζημιές κάθε 2λεπτα. Αχαχα

Ακόμα δεν έχει περπατήσει.. την Κυριακή έκανε ένα δειλό βήμα αλλά αυτό ήταν μόνο. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κουκλίτσες μου γειά σας, χάθηκα τον τελευταίο καιρό. Ταλαιοωρηθηκα πολύ με τα πόδια μου που γίνονται σαν μπαλόνια συνέχεια συν ότι ο αιματοκρίτης μου δεν λέει να ανεβει πάνω από 30. Εσείς πως είστε; κάνατε καμπύλη; εγώ σάκχαρο 89 μετά από μια ώρα που ήπια γλυκόζη 110 και μετά από άλλη μια ώρα 96 αν θυμάστε στην Β επιπέδου  είχα αυξημένο αμνιακό υγρό και ήταν ένα θέμα κι αυτό σήμερα. Αυτά τα νέα μου επίσης άλλαξε η πητ μου και μου άλλαξαν και βδομάδα σήμερα είμαι 27 εβδομάδων σύμφωνα με τις τελευταίες μετρήσεις και της Β επιπέδου και της γιατρού τελική ημερομηνία 30 Σεπτεμβρίου. Εσείς πως είστε; τι μου γίνεστε; πια δεν έχει καλή πεθερά που διάβασα να βγάλω μαστιγιοοοοο

Συγχαρητήρια για τη καμπύλη σου. Όλα τέλεια. Η βδομάδα πήγε μπρος ή πίσω; Όλα τέλεια μπράβο!!!

Πεθερα.... Η γλυκιά μου. Σήμερα μας έστειλε πεινιρλι και τιραμισού ΕΝΩ ΕΧΩ ΖΑΧΑΡΟ.... κοριτσια περιττό να σας πω ότι κλαίω.... Με πονάει όλο αυτό και ορκίζομαι ότι δε ζηλεύω το φαι.... Με πονάει η κίνηση που κάνει.... Και ο άντρας μου ο γλυκος; Ήρθε απλά να με ρωτήσει τι θα φάει η μικρή. Ούτε τι κάνω ούτε τίποτα... Του την είπα και με άρχισε στις φωνές.... Τελικά μου φαίνεται βρήκα τη πηγή του κακού. Αν ήθελε να κοπεί όλο αυτό θα είχε κοπεί τόσα χρόνια.... Αλλά βρήκα κι εγώ και εχαψα το παραμύθι ότι δε μιλάει να μη τσακωθούμε... Μη με συμβουλεύεται να κάτσω να του μιλήσω. .. μαραθώνιο συζητήσεων έχουμε κάνει... Δεν.... Δυστυχώς....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nikoleta... είπε:

Για μένα είναι πιο καλό το trilogy, γιατί αν θυμάμαι καλά είναι πιο ελαφρύ απ' το aptica, αλλά δεν προεκτείνεται το χερούλι. Και ο άντρας μου θέλει να προεκτείνεται, γιατί είναι ψηλός 1,97 μ εμένα δε με νοιάζει γιατί είμαι κοντούλα 1,60 μ. Θυμάσαι αν ισχύει αυτό με το χερούλι; Βέβαια θα πάω να τα δω πάλι από κοντά.

Οχι στο τριλοτζι είναι σταθερό..

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Φανταζομαι αυτη τη στιγμη που μιλαμε θα εχει μαζευτει το μπαχαλο (πώς δεν ξερω) και θα απολαμβανεις τη δροσια αυτων των υπεροχων μηχανηματων! Ας ειναι καλα αυτος που τα εφηύρε!

Χαχαχαχα, ακριβώς... Ο καλος μου ο αντρουλης εκανε πολυ καλη δουλειά τελικα... Εκανα κ εγω κατι λιγα κ τωρα απολαμβανω τη δροσια... Ιδιως απο μεθαύριο που θα εχει καύσωνα που λενε δεν ανησυχω καθόλου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, tsilona είπε:

et88b9.jpg 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Πριν 5 χρόνια έγινα μαμά για πρώτη φορά σαν σήμερα. Κ της έκανα το χατήρι να ρθουμε σε πισίνα!! 

Ωωω να τη χαιρεσαι τη ζουζουνα σου!

Ελπιζω να περασατε τελεια!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου κ γω πηγα σημερα γιατρο, ειχα να παω 37 ολοκληρες μερες γιατι ελειπε. Ολα καλα, ευτυχως 950 γρ. περοπου ο μπεμπης, αμνιακο κ τραχηλος μια χαρα. Μονο πιεση μου βρισκει οταν παω γιατι για καποιο λογο ενω ολα καλα, οταν παει να μου παρει πιεση αγχωνομαι ενω σπιτι μια χαρα. Θα αρχισω να την ξαναμετραω μου φαινεται! Καμπυλη θα μου πουν αυριο τα αποτελεσματα...για να δουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου κ γω πηγα σημερα γιατρο, ειχα να παω 37 ολοκληρες μερες γιατι ελειπε. Ολα καλα, ευτυχως 950 γρ. περοπου ο μπεμπης, αμνιακο κ τραχηλος μια χαρα. Μονο πιεση μου βρισκει οταν παω γιατι για καποιο λογο ενω ολα καλα, οταν παει να μου παρει πιεση αγχωνομαι ενω σπιτι μια χαρα. Θα αρχισω να την ξαναμετραω μου φαινεται! Καμπυλη θα μου πουν αυριο τα αποτελεσματα...για να δουμε 

Με τι πιεσόμετρο σε μετράει; Γιατί κι εμένα πάντα στο γιατρό μου έβγαινε πιο υψηλή (όχι παθολογικά μη φανταστείς από 8 με έδειχνε 10 Χαχαχα) και εν τέλει ήταν απόκλιση στα μηχανήματα. Αν σε μετράει με αναλογικό και έχεις ψηφιακό πάντα το αναλογικό είναι πιο ακριβές (προφανώς αρκεί να ξέρει αυτός που το χρησιμοποιει να παίρνει πίεση χαχα) αν είναι και τα δύο ψηφιακά τώρα.... Δεν ξέρω... Αλλά όσο άγχος και αν έχεις αν στο σπίτι σου έχεις 12 και στο γιατρό 16 δεν είναι νορμάλ.... Μήπως να σε μετράει πίεση μετά την εξέταση που θα έχεις δει το μωράκι και θα είσαι χαλαρή; 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα τι κάνετε, πως είστε? Χάθηκα έτρεχα με το γάμο και σε διάφορες εξωτερικές δουλειές.. Τι διαβάζω Παναγία μου για τις 7 θανάσιμες πεθερές και δε μου πετιούνται τα μάτια όξωωω.. Υπομονή και μην τους κάνετε τη χάρη ν' ασχολείστε, δεν αξίζει τον κόπο αφού έχουν τόσο σκατένια συμπεριφορά απέναντί σας... Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μπορούσα να διαχειριστώ κάτι τέτοιο, ευτυχώς είμαι απ' τις (πολύ) τυχερές που έχει βρει δεύτερη μάνα στην κυριολεξία!

Ρε σεις πως πέρασε έτσι ο καιρός?! Πότε ανυπομονούσαμε ν' αρχίσουμε να νιώθουμε τα μπεμπάκια για να ηρεμούμε και τώρα τα κλωτσομπουνίδια δίνουν και παίρνουν χαχα! 

Νιώθει κάποια άλλη πόνο στα πλευρά? Κάθε, μα κάθε, βράδυ με πιάνει έντονος πόνος απ' τη δεξιά πλευρά μόνο και θέλω να το αναφέρω στο γιατρό με την πρώτη ευκαιρία. Επίσης, υπάρχει κάποια άλλη ανώμαλη που θέλει να κοιμάται μπρούμυτα με την κοιλάρα τούρλα?!? Κάπου διάβασα ότι δεν κάνει και ιδανικά πρέπει στο πλάι αλλά βολεύομαι τόσο πολύ μπρούμυτα ρε γαμώτηηηη

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου κ γω πηγα σημερα γιατρο, ειχα να παω 37 ολοκληρες μερες γιατι ελειπε. Ολα καλα, ευτυχως 950 γρ. περοπου ο μπεμπης, αμνιακο κ τραχηλος μια χαρα. Μονο πιεση μου βρισκει οταν παω γιατι για καποιο λογο ενω ολα καλα, οταν παει να μου παρει πιεση αγχωνομαι ενω σπιτι μια χαρα. Θα αρχισω να την ξαναμετραω μου φαινεται! Καμπυλη θα μου πουν αυριο τα αποτελεσματα...για να δουμε 

Αγάπη πες του λίγο να σε κοιτάει καλυτερα δεν ξέρω αν οντως έχεις πίεση πιστευε με δεν είναι απο το άγχος δεν ανεβαίνει από το άγχος δεν στα λέω ετσι πρεπει να το κοιτάξετε το λεύκωμα ποτε το τσεκαρες τελευταια; επίσης Εχετε δει μηπως εχεις τάση για προεκλαμψία; πες του τα σε κοιτάξει καλυτερα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Με τι πιεσόμετρο σε μετράει; Γιατί κι εμένα πάντα στο γιατρό μου έβγαινε πιο υψηλή (όχι παθολογικά μη φανταστείς από 8 με έδειχνε 10 Χαχαχα) και εν τέλει ήταν απόκλιση στα μηχανήματα. Αν σε μετράει με αναλογικό και έχεις ψηφιακό πάντα το αναλογικό είναι πιο ακριβές (προφανώς αρκεί να ξέρει αυτός που το χρησιμοποιει να παίρνει πίεση χαχα) αν είναι και τα δύο ψηφιακά τώρα.... Δεν ξέρω... Αλλά όσο άγχος και αν έχεις αν στο σπίτι σου έχεις 12 και στο γιατρό 16 δεν είναι νορμάλ.... Μήπως να σε μετράει πίεση μετά την εξέταση που θα έχεις δει το μωράκι και θα είσαι χαλαρή; 

Μετα την εξεταση με μετραει με αναλογικο, αλλα εγω κ μετα την εξεταση που ολα ειναι καλα εχω ταχυπαλμια δε ξερω ισως μου βγαινει κ το αγχος, ειναι που με μετραει γιατρος; παντως το νιωθω εκεινη την ωρα οτι εχω ταχυπαλμια! Επισης εγω που εχω ψηφιακο κ μια φορα ειχα τσακωθει μετα με εβγαλε οντως υψηλη πιεση! Οτα  ειμαι ομως ηρεμη σπιτι μου μια χαρα..με μετρησε 2 φορες καπακι κ τη 2η ειχε πεσει λιγο..πιστευω οτι ειναι λογω εντασης που μου ανεβαινει εκει.

Just now, Giotitsa είπε:

Αγάπη πες του λίγο να σε κοιτάει καλυτερα δεν ξέρω αν οντως έχεις πίεση πιστευε με δεν είναι απο το άγχος δεν ανεβαίνει από το άγχος δεν στα λέω ετσι πρεπει να το κοιτάξετε το λεύκωμα ποτε το τσεκαρες τελευταια; επίσης Εχετε δει μηπως εχεις τάση για προεκλαμψία; πες του τα σε κοιτάξει καλυτερα

Πριν απο ενα μηνα κ δεν ειχα λευκωμα,μου ειπε να την μετραω 3 φορες τη μερα οπως κ τη μετραγα κ ποτε δεν ειχα..θα ξανακανω τωρα εξετασεις μες την εβδομαδα. Υπαρχει ειδικη εξεταση για προεκλαψια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...