Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Μετα την εξεταση με μετραει με αναλογικο, αλλα εγω κ μετα την εξεταση που ολα ειναι καλα εχω ταχυπαλμια δε ξερω ισως μου βγαινει κ το αγχος, ειναι που με μετραει γιατρος; παντως το νιωθω εκεινη την ωρα οτι εχω ταχυπαλμια! Επισης εγω που εχω ψηφιακο κ μια φορα ειχα τσακωθει μετα με εβγαλε οντως υψηλη πιεση! Οτα  ειμαι ομως ηρεμη σπιτι μου μια χαρα..με μετρησε 2 φορες καπακι κ τη 2η ειχε πεσει λιγο..πιστευω οτι ειναι λογω εντασης που μου ανεβαινει εκει.

Πριν απο ενα μηνα κ δεν ειχα λευκωμα,μου ειπε να την μετραω 3 φορες τη μερα οπως κ τη μετραγα κ ποτε δεν ειχα..θα ξανακανω τωρα εξετασεις μες την εβδομαδα. Υπαρχει ειδικη εξεταση για προεκλαψια;

Να του πεις να δει τις αρτηρίες σου με Ντόπλερ μονο εκεί μπορεί να δει αν εχεις τάση αγάπη καταλαβες εμένα έχει φτιαξει πολύ τωρα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Να του πεις να δει τις αρτηρίες σου με Ντόπλερ μονο εκεί μπορεί να δει αν εχεις τάση αγάπη καταλαβες εμένα έχει φτιαξει πολύ τωρα

Α ωραια ευχαριστω, να σου πω την αληθεια στον υπερυχο στο ιατρειο του δε ξερω αν τις κοιταει καθε φορα..λες οχι ε θα το καταλαβαινα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Α ωραια ευχαριστω, να σου πω την αληθεια στον υπερυχο στο ιατρειο του δε ξερω αν τις κοιταει καθε φορα..λες οχι ε θα το καταλαβαινα!

Κοιτά κανονικά αυτό μάλλον λέω εγώ τώρα ετσι πρεπει να το ελεγχει στην αυχενική μια φορά τώρα πες του θέλω να ελέγχουμε τις αρτηρίες εμένα απο εκεί ειδε οτι Εχω τάση προεκλαψιας και μου είπε θα σου έδινα σαλοσπιρ αλλα εσύ ξέρω οτι κανεις θεραπεία για την θρομβοφιλια με σαλοσπιρ και ενέσεις οπότε με καλύβει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κοιτά κανονικά αυτό μάλλον λέω εγώ τώρα ετσι πρεπει να το ελεγχει στην αυχενική μια φορά τώρα πες του θέλω να ελέγχουμε τις αρτηρίες εμένα απο εκεί ειδε οτι Εχω τάση προεκλαψιας και μου είπε θα σου έδινα σαλοσπιρ αλλα εσύ ξέρω οτι κανεις θεραπεία για την θρομβοφιλια με σαλοσπιρ και ενέσεις οπότε με καλύβει

Κ γω παιρνω σαλοσπιρ κ ενεσεις..αλλα θα ξεκινησω να την ξαναμετραω κ σπιτι, ποτε δεν ειχα πιεση στο σπιτι κ γενικα ειναι να μη μου τη μετρησει αλλος! Κ η μαμα μου αυτο παθαινει, χαχα. Οπως κ να εχει θα του το πω για τις αρτηριες οταν ξαναπαω, χθες γινοταν χαμος στο ιατρειο του κ ειχε φρικαρει φαντασου 2 ωρες περιμεναμε..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Συγχαρητήρια για τη καμπύλη σου. Όλα τέλεια. Η βδομάδα πήγε μπρος ή πίσω; Όλα τέλεια μπράβο!!!

Πεθερα.... Η γλυκιά μου. Σήμερα μας έστειλε πεινιρλι και τιραμισού ΕΝΩ ΕΧΩ ΖΑΧΑΡΟ.... κοριτσια περιττό να σας πω ότι κλαίω.... Με πονάει όλο αυτό και ορκίζομαι ότι δε ζηλεύω το φαι.... Με πονάει η κίνηση που κάνει.... Και ο άντρας μου ο γλυκος; Ήρθε απλά να με ρωτήσει τι θα φάει η μικρή. Ούτε τι κάνω ούτε τίποτα... Του την είπα και με άρχισε στις φωνές.... Τελικά μου φαίνεται βρήκα τη πηγή του κακού. Αν ήθελε να κοπεί όλο αυτό θα είχε κοπεί τόσα χρόνια.... Αλλά βρήκα κι εγώ και εχαψα το παραμύθι ότι δε μιλάει να μη τσακωθούμε... Μη με συμβουλεύεται να κάτσω να του μιλήσω. .. μαραθώνιο συζητήσεων έχουμε κάνει... Δεν.... Δυστυχώς....

Δεν θα σου πω να κάτσεις να μιλήσεις στον άντρα σου γιατί είμαι σίγουρη πως έχετε συζητήσει χιλιάδες φορές θα σου πω αυτό άσε τον άντρα σου στην άκρη και την επόμενη φορά που η "" "πεθερά σου" "" θα σου φέρει φαγητό πες της ΔΕΝ ΤΟ ΘΈΛΩ ΠΑΡΤΟ ΠΊΣΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΆ ΦΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑ μην πω και καμιά άσεμνη κουβέντα τώρα!!!!! 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω παιρνω σαλοσπιρ κ ενεσεις..αλλα θα ξεκινησω να την ξαναμετραω κ σπιτι, ποτε δεν ειχα πιεση στο σπιτι κ γενικα ειναι να μη μου τη μετρησει αλλος! Κ η μαμα μου αυτο παθαινει, χαχα. Οπως κ να εχει θα του το πω για τις αρτηριες οταν ξαναπαω, χθες γινοταν χαμος στο ιατρειο του κ ειχε φρικαρει φαντασου 2 ωρες περιμεναμε..

Τοτε αγάπη αληθεια δεν ξέρω αλλά πρεπει να δει για ποιο λογο ανεβαίνει η πίεση και κατα ποσο σας ενδιαφέρει αυτό στην παρούσα φαση δεν είναι πεξε γελασε το θέμα αγάπη πρέπει να το δει και να το πάρει σοβαρά εσύ τώρα να κάθεσαι να ελεγχεις την πίεση σου και να πας πάλι στον γιατρό σύντομα Οχι σε ενα μήνα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω παιρνω σαλοσπιρ κ ενεσεις..αλλα θα ξεκινησω να την ξαναμετραω κ σπιτι, ποτε δεν ειχα πιεση στο σπιτι κ γενικα ειναι να μη μου τη μετρησει αλλος! Κ η μαμα μου αυτο παθαινει, χαχα. Οπως κ να εχει θα του το πω για τις αρτηριες οταν ξαναπαω, χθες γινοταν χαμος στο ιατρειο του κ ειχε φρικαρει φαντασου 2 ωρες περιμεναμε..

Αγάπη πόσο ανεβαίνει;

Για τις τσχυπαλμιες έχω κι έχω, οι παλμοί είναι μόνιμα 100+, και μου είπε ότι η εγκυμοσύνη προκαλεί ταχυπαλμιες!

Just now, Giotitsa είπε:

Κοιτά κανονικά αυτό μάλλον λέω εγώ τώρα ετσι πρεπει να το ελεγχει στην αυχενική μια φορά τώρα πες του θέλω να ελέγχουμε τις αρτηρίες εμένα απο εκεί ειδε οτι Εχω τάση προεκλαψιας και μου είπε θα σου έδινα σαλοσπιρ αλλα εσύ ξέρω οτι κανεις θεραπεία για την θρομβοφιλια με σαλοσπιρ και ενέσεις οπότε με καλύβει

Αγάπη λογικά αρτηρίες θα τις είδε πέρα από την Αυχενική και στη Β επίπεδου, που ήταν πιο πρόσφατη! Μην κοιτάς εμείς που τις βλέπουμε κάθε φορά, χαχαχα


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη πόσο ανεβαίνει;

Για τις τσχυπαλμιες έχω κι έχω, οι παλμοί είναι μόνιμα 100+, και μου είπε ότι η εγκυμοσύνη προκαλεί ταχυπαλμιες!

Αγάπη λογικά αρτηρίες θα τις είδε πέρα από την Αυχενική και στη Β επίπεδου, που ήταν πιο πρόσφατη! Μην κοιτάς εμείς που τις βλέπουμε κάθε φορά, χαχαχα

Ναι καλη μου της το είπα λογικά θα το είδε ταχυπαλμιες Εχω και εγώ αλλά Οχι πίεση εδώ η κοπελα μιλάει για πίεση ανεβασμένη θα πρεπει να δουν γιατί ; εγώ δεν είμαι γιατρός αλλά λογικά θα της είδε τις αρτηρίες μπορεί και Οχι δεν ξέρω αλλά και να της ειδε πρεπει να δει γιατί έχει ανεβασμένη πίεση


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Δεν θα σου πω να κάτσεις να μιλήσεις στον άντρα σου γιατί είμαι σίγουρη πως έχετε συζητήσει χιλιάδες φορές θα σου πω αυτό άσε τον άντρα σου στην άκρη και την επόμενη φορά που η "" "πεθερά σου" "" θα σου φέρει φαγητό πες της ΔΕΝ ΤΟ ΘΈΛΩ ΠΑΡΤΟ ΠΊΣΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΆ ΦΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑ μην πω και καμιά άσεμνη κουβέντα τώρα!!!!! 

Σε κάνω εικόνα να ξέρεις γιατί σε θεωρώ δυναμικό άτομο και η αλήθεια είναι χαμογέλασα.... Από χθες είμαστε σκοτωμένοι.... Δε κάναμε καυγά απλά αμα δε κάνω εγώ τη κίνηση να του μιλήσω δε θα έρθει ο ίδιος.... Και με τις ορμόνες το κλάμα ο σύννεφο.... Μωρέ θα της το πω ευθέως στη τη φορά.... Δε παλεύεται... Πάντα έφερνε κάτι κι ας είχα φαγητό το έβαζα μέσα να μη τη πρόσβαλω και πάντα μικρό τάπερ ίσα για το γιο και ας μη το είπε ευθέως ποτέ.... Κι όμως ποτέ δε μίλησα.... Και έφερνε λαδερα, μπάμιες, φακές, ψαρι, αρνάκι απ' όλα.... Τώρα απ' τη στιγμή που έχω ζάχαρο και το έμαθαν φέρνει αποκλειστικά και μόνο ότι περιέχει αλλαντικά κρέμα γάλακτος και γλυκά.... Με πονάει τόσο αυτή η κίνηση δε ξέρω γιατί. Ίσως γιατί μέσα μου πίστευα ότι δεν έχει κακία απλά είναι παράξενη... Και ας έχει κάνει κι άλλα πάντα δικαιολογούσα τη κατασταση μόλις μου έφεραν τα νεύρα.... Τώρα όμως όσο και να το ψειριζω στο κεφάλι μου καλό λόγο που το κάνει αυτό ΔΕΝ βρίσκω.... Σας ζαλισα οπότε καλύτερα να απέχω από το θέμα για λίγο μέχρι να συνέλθω.... Δε γίνεται να σας χαλάω τη χαρά με τη πεθερά.... Φιλάκια πολλά σε όλες.

@Jennak83 κοριτσι μου ψαξτο όπως σου λέει και η Γιώτα... Ταχυπαλμια φαντασου έχω κι εγώ μόνιμη και άγχος φουλ μιας που ζω περίεργη καθημερινότητα ειδικά τελευταία... Αλλά η πίεση πάνω από 10 δε πάει... Εσύ αν έχεις συνηθισμένη πίεση 12 και πάει με το άγχος και μόνο 16 σημαίνει ότι έχει προδιάθεση να ανεβαίνει γιατί άλλο να πάει 13-14 και άλλο 16.... Παράδειγμα έτσι; Γιατί δε ξέρω πόσο σου ανέβαινει.... Το αναλογικό πάντως σπάνια να πέσει έξω ενώ το ψηφιακο άμα το βάλεις να κάνεις δυο μετρήσεις θα δεις ότι μια αποκλειση την έχει.... Δεν πιστεύω βέβαια να έχεις προεκλαμψία γιατί έχει και άλλα συμπτώματα αλλά να είσαι 100% σίγουρη τσεκαρε πάλι λευκωμα και αρτηρίες και να μετριεσαι.... Φιλιά πολλά και μην αγχωθείς.... Απλή ενημέρωση κάνουμε ναι; Δεν πιστεύω ειλικρινά ότι παίζει προεκλαμψία!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σε κάνω εικόνα να ξέρεις γιατί σε θεωρώ δυναμικό άτομο και η αλήθεια είναι χαμογέλασα.... Από χθες είμαστε σκοτωμένοι.... Δε κάναμε καυγά απλά αμα δε κάνω εγώ τη κίνηση να του μιλήσω δε θα έρθει ο ίδιος.... Και με τις ορμόνες το κλάμα ο σύννεφο.... Μωρέ θα της το πω ευθέως στη τη φορά.... Δε παλεύεται... Πάντα έφερνε κάτι κι ας είχα φαγητό το έβαζα μέσα να μη τη πρόσβαλω και πάντα μικρό τάπερ ίσα για το γιο και ας μη το είπε ευθέως ποτέ.... Κι όμως ποτέ δε μίλησα.... Και έφερνε λαδερα, μπάμιες, φακές, ψαρι, αρνάκι απ' όλα.... Τώρα απ' τη στιγμή που έχω ζάχαρο και το έμαθαν φέρνει αποκλειστικά και μόνο ότι περιέχει αλλαντικά κρέμα γάλακτος και γλυκά.... Με πονάει τόσο αυτή η κίνηση δε ξέρω γιατί. Ίσως γιατί μέσα μου πίστευα ότι δεν έχει κακία απλά είναι παράξενη... Και ας έχει κάνει κι άλλα πάντα δικαιολογούσα τη κατασταση μόλις μου έφεραν τα νεύρα.... Τώρα όμως όσο και να το ψειριζω στο κεφάλι μου καλό λόγο που το κάνει αυτό ΔΕΝ βρίσκω.... Σας ζαλισα οπότε καλύτερα να απέχω από το θέμα για λίγο μέχρι να συνέλθω.... Δε γίνεται να σας χαλάω τη χαρά με τη πεθερά.... Φιλάκια πολλά σε όλες.

Αχ κουκλίτσα μου ποσο σε καταλαβαίνω όχι από την άποψη πως περνάω τα ίδια καμία σχέση αλλά έχω γνωρίσει πολλούς κακοπροαιρετογς ανθρώπους στην ζωή μου που πάντα με πάταγα εκεί που πονουσα ώσπου κάποια στιγμή αγανάκτησα και έγινα κακία γιατί κανενας άνθρωπος που δεν σε σέβεται δεν καταλαβαίνει με τον καλό τρόπο... Δεν θα σου πω βριστην την επόμενη φορά θα σου πω αυτό, σταμάτα να δέχεσαι τις προσβολές της μην την κάνεις να χαίρεται έτσι. Παρτο χαλαρά εσύ σε δύο μήνες θα γεννήσεις και θα έχεις το αγγέλουδι σου ενώ αυτή θα έχει μείνει με την κακία της δυο επιλογές έχεις η να το πάρεις χαλαρά πράγμα που δεν δέχομαι η να αρχίσεις να της μιλάς όπως της αξίζει της κιουριας. Όσο για τον άντρα σου δωστου χρόνο είναι κάπως περίεργο και γι αυτον αλλά σε καμία περίπτωση μην πας εσύ πάλι να τα βρείτε. Είσαι σε περίοδο που πρέπει αυτός να σκέφτεται εσένα και μετά τους άλλους. Αυτά είχα να πω σε φιλώ και σε συμβουλεύω να αποκτήσεις όσο τσαμπουκά δεν είχες ποτέ στην ζωή σου, για το καλό σου. Σε φιλωωωω


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

Αχ κουκλίτσα μου ποσο σε καταλαβαίνω όχι από την άποψη πως περνάω τα ίδια καμία σχέση αλλά έχω γνωρίσει πολλούς κακοπροαιρετογς ανθρώπους στην ζωή μου που πάντα με πάταγα εκεί που πονουσα ώσπου κάποια στιγμή αγανάκτησα και έγινα κακία γιατί κανενας άνθρωπος που δεν σε σέβεται δεν καταλαβαίνει με τον καλό τρόπο... Δεν θα σου πω βριστην την επόμενη φορά θα σου πω αυτό, σταμάτα να δέχεσαι τις προσβολές της μην την κάνεις να χαίρεται έτσι. Παρτο χαλαρά εσύ σε δύο μήνες θα γεννήσεις και θα έχεις το αγγέλουδι σου ενώ αυτή θα έχει μείνει με την κακία της δυο επιλογές έχεις η να το πάρεις χαλαρά πράγμα που δεν δέχομαι η να αρχίσεις να της μιλάς όπως της αξίζει της κιουριας. Όσο για τον άντρα σου δωστου χρόνο είναι κάπως περίεργο και γι αυτον αλλά σε καμία περίπτωση μην πας εσύ πάλι να τα βρείτε. Είσαι σε περίοδο που πρέπει αυτός να σκέφτεται εσένα και μετά τους άλλους. Αυτά είχα να πω σε φιλώ και σε συμβουλεύω να αποκτήσεις όσο τσαμπουκά δεν είχες ποτέ στην ζωή σου, για το καλό σου. Σε φιλωωωω

Γααααμ....τα που λένε άλλα λαϊκά.... Καλύτερα κακία πάντως παρά θύμα... Και μπράβο σου που τα κατάφερες.... Εγώ πάλι με την ευαισθησία μου πουθενά δε θα πάω αλλά οκ.... Μακάρι ρε συ να με προσβάλει στη μουρη να έχω να της πω.... Αλλά έρχεται με το χαμογελακι και την τάχα μου αφέλεια.... "Ξεεερω ότι δε μπορείς να το φας αλλά για τον άντρα σου και τη μικρή, τι να σου κανωωωω" μου έλεγε γλυκά γλυκά δίνοντας μου σουφλέ τη τελευταία φορά και με κοιταγε με ένα γλυκό γλυκό βλέμμα.... Προτιμώ ειλικρινά τους  ευθείς ανθρωπους που δε με πάνε να μου πουν στη μούρη βρισιδι παρά αυτό.... Αυτο το πλάγιο ειλικρινά δε ξερω πως να το αντιμετωπίσω... Το μυαλό μου αρνείται να δεχτεί ότι γίνεται επίτηδες πάντα ψάχνω να το ρίξω στην αφέλεια... Αλλά άμα έχεις πει στον άλλο 2 και 3 φορές τα ίδια παίζει αφελεια; Δύσκολο.... Τρέχα γυρεύε.... Σε ευχαριστώ πάντως κοριτσι... Κάνω υπομονή και προσπαθώ να σκέφτομαι χαλαρά για τα μικρά μου αλλά ώρες ώρες είναι πάνω από μένα... Όχι για αυτό που κάνει τώρα απλά έχω ανεχτεί πάρα πολλά τέτοια πλαγιαστα τόσα χρόνια και ξεχείλισε το ποτήρι μου.... Αλλιώς θα τα διακομμωδουσα εδώ όπως έκανα και στη αρχή σε άλλο φόρουμ... Τώρα πραγματικά έχει αρχίσει να με γονατίζει.... Θα σηκωθώ όμως που θα πάει και θα επιστρέψω να σας τρελαινω


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γααααμ....τα που λένε άλλα λαϊκά.... Καλύτερα κακία πάντως παρά θύμα... Και μπράβο σου που τα κατάφερες.... Εγώ πάλι με την ευαισθησία μου πουθενά δε θα πάω αλλά οκ.... Μακάρι ρε συ να με προσβάλει στη μουρη να έχω να της πω.... Αλλά έρχεται με το χαμογελακι και την τάχα μου αφέλεια.... "Ξεεερω ότι δε μπορείς να το φας αλλά για τον άντρα σου και τη μικρή, τι να σου κανωωωω" μου έλεγε γλυκά γλυκά δίνοντας μου σουφλέ τη τελευταία φορά και με κοιταγε με ένα γλυκό γλυκό βλέμμα.... Προτιμώ ειλικρινά τους  ευθείς ανθρωπους που δε με πάνε να μου πουν στη μούρη βρισιδι παρά αυτό.... Αυτο το πλάγιο ειλικρινά δε ξερω πως να το αντιμετωπίσω... Το μυαλό μου αρνείται να δεχτεί ότι γίνεται επίτηδες πάντα ψάχνω να το ρίξω στην αφέλεια... Αλλά άμα έχεις πει στον άλλο 2 και 3 φορές τα ίδια παίζει αφελεια; Δύσκολο.... Τρέχα γυρεύε.... Σε ευχαριστώ πάντως κοριτσι... Κάνω υπομονή και προσπαθώ να σκέφτομαι χαλαρά για τα μικρά μου αλλά ώρες ώρες είναι πάνω από μένα... Όχι για αυτό που κάνει τώρα απλά έχω ανεχτεί πάρα πολλά τέτοια πλαγιαστα τόσα χρόνια και ξεχείλισε το ποτήρι μου.... Αλλιώς θα τα διακομμωδουσα εδώ όπως έκανα και στη αρχή σε άλλο φόρουμ... Τώρα πραγματικά έχει αρχίσει να με γονατίζει.... Θα σηκωθώ όμως που θα πάει και θα επιστρέψω να σας τρελαινω

Μωρη ποιος είπε οτι μας ζαλισες θα σκασεις αν δεν τα πεις ρε αγάπη δεν γίνεται και ο ανδρας σου αμάν μαμακιας είναι και δεν της λέει τιποτα η φοβάται να μην στεναχωρησει και προτιμάει να βλέπει εσενα να κλαις και αυτή η κλωσσα έλεος τι φαγητά φέρνει δεν είπαμε να μην φέρει αλλά ας φέρει κάτι να σε ξεκουράσει έλεος πια φερτό της καπέλο οχου μας τα επρηξε η Θειτσα Οχι εσύ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Μωρη ποιος είπε οτι μας ζαλισες θα σκασεις αν δεν τα πεις ρε αγάπη δεν γίνεται και ο ανδρας σου αμάν μαμακιας είναι και δεν της λέει τιποτα η φοβάται να μην στεναχωρησει και προτιμάει να βλέπει εσενα να κλαις και αυτή η κλωσσα έλεος τι φαγητά φέρνει δεν είπαμε να μην φέρει αλλά ας φέρει κάτι να σε ξεκουράσει έλεος πια φερτό της καπέλο οχου μας τα επρηξε η Θειτσα Οχι εσύ

Σ'αγαπώ απλά χαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina Αλινα μου, το πρόβλημα ξεκινάει από μέσα μας. Αν εσένα δε σε επηρέαζε ψυχολογικά η συμπεριφορά της ξέρεις τι καλά που θα ήσουν;; Ξεκινά με όμορφο τρόπο να τη βάζεις στη θέση της. Δεν έχεις κάτι να φοβηθείς. Εγώ μη σου πω ότι θα της μιλούσα για όλα αυτά. Όμορφη συζήτηση εννοώ. Στο τέλος θα κάνεις κανένα μπαμ και θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα. Η οικογένειά σου είναι ο άντρα σου και τα παιδιά σας. Μην το ξεχνάς. Όσο της δίνεις χώρο αυτή θα εισβάλει.

Εγώ δεν είμαι πεθεροπληκτη είμαι όμως μητεροπληκτη ωωω ναι ναι! Και πάντα ήμουν πολύ ανεξάρτητη. Μένω μόνη μου από νωρίς, ποτέ δεν το χωνεψε και πάντα μου δημιουργούσε προβλήματα. Και οταν πατησα στα ποδια μου , άλλαξαν όλα. Και τώρα πλέον έχουμε πιο υγιή σχέση γιατί έθεσα τα όρια μου , χωρίς να το διαπραγματευτω και χωρίς ποτέ να παρακαμψω από αυτά.

Είναι κρίμα να επηρεαζεσαι σχεδόν καθημερινά από κάτι τέτοιο. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina Αλινα μου, το πρόβλημα ξεκινάει από μέσα μας. Αν εσένα δε σε επηρέαζε ψυχολογικά η συμπεριφορά της ξέρεις τι καλά που θα ήσουν;; Ξεκινά με όμορφο τρόπο να τη βάζεις στη θέση της. Δεν έχεις κάτι να φοβηθείς. Εγώ μη σου πω ότι θα της μιλούσα για όλα αυτά. Όμορφη συζήτηση εννοώ. Στο τέλος θα κάνεις κανένα μπαμ και θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα. Η οικογένειά σου είναι ο άντρα σου και τα παιδιά σας. Μην το ξεχνάς. Όσο της δίνεις χώρο αυτή θα εισβάλει.

Εγώ δεν είμαι πεθεροπληκτη είμαι όμως μητεροπληκτη ωωω ναι ναι! Και πάντα ήμουν πολύ ανεξάρτητη. Μένω μόνη μου από νωρίς, ποτέ δεν το χωνεψε και πάντα μου δημιουργούσε προβλήματα. Και οταν πατησα στα ποδια μου , άλλαξαν όλα. Και τώρα πλέον έχουμε πιο υγιή σχέση γιατί έθεσα τα όρια μου , χωρίς να το διαπραγματευτω και χωρίς ποτέ να παρακαμψω από αυτά.

Είναι κρίμα να επηρεαζεσαι σχεδόν καθημερινά από κάτι τέτοιο. 

Και τι κάνεις όταν της έχεις μιλησει; Όχι κατσε κάτω να τα πούμε αλλά της έχω πει ότι μαγειρεύω τα πάντα, ότι δεν κάνει να τρώω αυτά που φέρνει, ότι είμαι γλυκατζου το ξέρει.... Τι κάνεις εκεί; Παλαιότερα όταν πρώτο αρραβωνιαστηκαμε είχε την απαίτηση να πηγαίνουμε εκεί να τρώμε επειδή το έκαναν και οι άλλοι κι εμείς δεν το κάναμε άντε καμία Κυριακή και αν. Μετά του είπε πως όταν σχολάειι να πηγαίνει από εκεί να παίρνει τάπερ και μετά να έρχεται σπίτι μας. Εεε τότε έκατσε και της μίλησε με το κάτσε κάτω να τα πούμε ο άντρας μου από δική του πρωτοβουλία.... Εγώ δεν ήξερα τίποτα και τι έγινε; Τίποτα.... Δεν άλλαξε το παραμικρό.... Έφερνε πλέον αυτή τα τάπερ και όταν έφερε μάλιστα μετά από αυτή τότε τη κουβέντα τάπερ με ρώτησε εσύ δε θες το φαγητο μου ή ο άντρας σου; Εγώ σαστισα γιατί δεν ήξερα ότι την είχε βρει να μιλήσουν σαν μάνα με γιος και όταν του το είπα έγινε έξαλλος μαζί της.... Μετά από κουβέντα με το ίδιο της το παιδί πάλι ξυνοτανε... Και ήρθε ευγενικά ευγενικά με το τάπερ αγκαλια και μου είπε κάτι τέτοιο.... Μόλις 4 μήνες αρραβωνιασμενη.... Δεν πιάνει ούτε από λόγια ούτε από πράξεις.... Κι εμένα πλέον με επηρεαζει επειδή είμαστε κοντά.... Δε μπορώ έναν άνθρωπο που μου φέρεται με τόση διπροσωπία και μου γλυκοχαμογελαει φέρνοντας μου γλυκά να τον βλέπω κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα.... Γιατί δε μπορώ να υποκριθω ότι αυτό που κάνει δε το θεωρώ κακό απ' τη στιγμή που ξέρει κιόλας ι γίνεται και το συνεχίζει.... Οπότε το να τη βλέπω τόσο συχνά γελαστή και να πρέπει να είμαι κι εγώ έτσι μου προκαλεί αναγουλα.... Αυτό φταίει... Αν την έβλεπα μια φορά την εβδομάδα θα ήμουν κι εγώ αλλιώς αλλά που....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...