Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Καλημερααααα

Ειμαι στο νοσοκομειο για την καμπυλη!

Μολις ηπια την τελευταια γουλια!

Καλα αποτελεσματα αγαπη... 

Just now, Giotitsa είπε:

Η καμπύλη βγήκε σκατά και αποσκατα

Τι εδειξε βρε Γιωτούλα; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχαχχαχαχχαα καλε ξέρεις ποσο Χάρηκα όταν την ειδα υψηλη χαχα χαχα χαχα χαχα χαχα βιτσιοζα πάνε οι πίτες γύρο αχ 

Γεια σου αγάπη δεν σε καλοσωρισα με το καλό το μωρακι σου αυτό που Ειπες είναι φυσικο να σε βγάζει ο υπέρηχος πιο πριν η πιο μετα σε εβδομάδες

Κιλα δεν εχω παρει ουτε εγω...ειμαι στην 25 εβδ...κ εχω παρει 3.5...Βεβαι μου τα εχουν κόψει ολα και κυριως το αλατι οποτεδεν κανω κατακρατηση ...αλλα δεν εχω ουτε κοιλιτσα...απο κοιλιτσα εσεις πως πατε;

Μην ανχωνεσαι εχεις κ συ τα δικα σου..Ευχαριστω πολυ..για να μην πε τπτ εκεινος που μου εκανε την β επιπεδου, λογικα ναι!αφου μας ειπε οτι ειναι στην πανω στην πεντηκοστια θέση, στην μεση της καμπυλης ανάπτυξης δλδ....καταλαβαινω οτι μπορει αυτη στο νοσοκομείο να εκανε λαθος, αλλα πες δεν είμαι σίγουρη δεν τα λες αυτά σε μια εγγυο...

Just now, gogouli_ είπε:

Πόσο βγήκε ρε αγάπη; Τι τιμές είχες; Σε βλέπω να γέννας όσα κιλά ξεκίνησες, δεν πήρες που δεν πήρες τίποτα, αν προσέχεις κιόλας τώρα, στιλακι θα βγεις από το νοσοκομείο χαχαχα

Κορίτσι μου οι γιατροί συνήθως έχουν αποκλίσεις στις μετρήσεις. Εφόσον σου την έβγαλε καλά ο γιατρός σου και δεν ανησυχεί μην αγχώνεσαι κι εσύ! Τώρα πότε έχεις ξανά ραντεβού. Κι εγώ σε πανεπιστημιακό δημόσιο θα γεννήσω και με παρακολουθεί ο ιδιώτης και ο γιατρός που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομείο!

Δεν ανχωθηκα...Απλα νευριασαμε την σιγουρια της....κατσλαβαθνω οτι γινονται λάθη σνθρωποι ειμαστε...αλλα σε εγγυο μιλας δλδ ελεος καπου...εχω θεμα με την καρδια μου...και απο γιατρους αλλο τπτ....παω μια φορα τον μηνα στοβ ιδιωτικο...και καθε 2 βδομαδες στην ομαδα υψηλου κινδυνου στο πανεπιστημιακό και τον καρδιολόγο ...συν το οτι με βλεπεις καθε 40 μέρες και ο διευθυντής της μαιευτικής...εχω κ ενα ψηλοασασθμα τπτ το σπουδαιο....απο γιατρους αλλο τπτ...τωρα εχουμε την αλλη Πέμπτη στις 11...


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroula05 said:

Μην ανχωνεσαι εχεις κ συ τα δικα σου..Ευχαριστω πολυ..για να μην πε τπτ εκεινος που μου εκανε την β επιπεδου, λογικα ναι!αφου μας ειπε οτι ειναι στην πανω στην πεντηκοστια θέση, στην μεση της καμπυλης ανάπτυξης δλδ....καταλαβαινω οτι μπορει αυτη στο νοσοκομείο να εκανε λαθος, αλλα πες δεν είμαι σίγουρη δεν τα λες αυτά σε μια εγγυο...

Καλώς ήρθες! Κι εγώ όταν είχα πάει για αυχενική μου είχαν βγάλει το μωρό 5.3 πόντους. Πάω μετά από 2 εβδομάδες στον ιδιώτη και μου το βγάζει 7 πόντους. 2 μέρες μετά στο δημόσιο μου το έβγαλαν 5.3! Αν δεν είχα πάει στον ιδιώτη 2 μέρες πριν θα είχα φρικάρει ότι το μωρό δεν μεγάλωσε καθόλου μέσα σε 2 εβδομάδες!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλώς ήρθες! Κι εγώ όταν είχα πάει για αυχενική μου είχαν βγάλει το μωρό 5.3 πόντους. Πάω μετά από 2 εβδομάδες στον ιδιώτη και μου το βγάζει 7 πόντους. 2 μέρες μετά στο δημόσιο μου το έβγαλαν 5.3! Αν δεν είχα πάει στον ιδιώτη 2 μέρες πριν θα είχα φρικάρει ότι το μωρό δεν μεγάλωσε καθόλου μέσα σε 2 εβδομάδες!

Αχ πραγματικά, θυμάμαι και τα δικά μου τα καλά και νευριάζω!!! Άγχος και πανικός χωρίς λόγο ορισμένες φορές!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ πραγματικά, θυμάμαι και τα δικά μου τα καλά και νευριάζω!!! Άγχος και πανικός χωρίς λόγο ορισμένες φορές!

Εν το μεταξυ εμενα ο ιδιωτικος μου πε...οτι και να μην μεγαλωσει σε 2 βδομαδες οσο πρεπει...πρεπει να το παρακολουθήσουμε οτι οντως δεν μεγαλωνει....γιατι δεν εχουν ολα τα έμβρυα τον ιδιο ρυθμο ανάπτυξης ...


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν ακούστε στα όρια έχει βγει είπε ο ενδοκρινολόγος μονο γ τελευταια τιμή βγήκε λίγο κάπως. Πρώτος χρονος νηστείας 87 

Δεύτερος χρονος μετα απο μια ωρα 143

Τρίτος χρονος μετα απο δυο ώρες 153 ακουωωωω ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Λοιπόν ακούστε στα όρια έχει βγει είπε ο ενδοκρινολόγος μονο γ τελευταια τιμή βγήκε λίγο κάπως. Πρώτος χρονος νηστείας 87 

Δεύτερος χρονος μετα απο μια ωρα 143

Τρίτος χρονος μετα απο δυο ώρες 153 ακουωωωω ;;;

Δεν την λες και χαλια...εμενα γταν ζάχαρο προ ληψεως γλυκοζης 70..μετα απο μια ωρα 180 και μετα αππ 2 ωρες(την εκανα και 10 λεπτα νωριτερα γιατι κρατιομουν να μην κανω εμετο) 131...

Και η γενικη καμπυλη ζαχαρου μετα ληψης γλυκοζης 75..


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroula05 είπε:

Δεν την λες και χαλια...εμενα γταν ζάχαρο προ ληψεως γλυκοζης 70..μετα απο μια ωρα 180 και μετα αππ 2 ωρες(την εκανα και 10 λεπτα νωριτερα γιατι κρατιομουν να μην κανω εμετο) 131...

Και η γενικη καμπυλη ζαχαρου μετα ληψης γλυκοζης 75..

Εσένα μονο ο δεύτερος χρονος είναι υψηλός νομιζω αγάπη να μην λέω και βλακειες Οσο για το δικό σου θέμα αγάπη μια χαρά είναι το μωρο σε παρακαλώ μην ακούς τον κάθε παπάρα τι σου λέει ετσι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroula05 είπε:

Εν το μεταξυ εμενα ο ιδιωτικος μου πε...οτι και να μην μεγαλωσει σε 2 βδομαδες οσο πρεπει...πρεπει να το παρακολουθήσουμε οτι οντως δεν μεγαλωνει....γιατι δεν εχουν ολα τα έμβρυα τον ιδιο ρυθμο ανάπτυξης ...

Συμφωνώ με τα κορίτσια. Μηχάνημα με μηχάνημα(υπέρηχοι) έχουν αποκλίσεις μεταξύ τους. Εγώ το βίωσα έντονα όταν σε κάποιο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε στην β επιπέδου, 3 γιατροί, 3 διαφορετικά αποτέλεσμα με μια ημέρα διαφορά μεταξύ τους.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Λοιπόν ακούστε στα όρια έχει βγει είπε ο ενδοκρινολόγος μονο γ τελευταια τιμή βγήκε λίγο κάπως. Πρώτος χρονος νηστείας 87 

Δεύτερος χρονος μετα απο μια ωρα 143

Τρίτος χρονος μετα απο δυο ώρες 153 ακουωωωω ;;;

Και τι προτείνει ο ενδοκρινολογος;; Σου είπε για διατροφή; κι εμένα η τρίτη τιμή είχε βγει παραπάνω από τη δεύτερη, αν θυμάμαι καλά η δεύτερη ήταν 96 και η τρίτη 123!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Λοιπόν ακούστε στα όρια έχει βγει είπε ο ενδοκρινολόγος μονο γ τελευταια τιμή βγήκε λίγο κάπως. Πρώτος χρονος νηστείας 87 

Δεύτερος χρονος μετα απο μια ωρα 143

Τρίτος χρονος μετα απο δυο ώρες 153 ακουωωωω ;;;

Τα όρια είναι 

0 λεπτά - 92

60 λεπτά - 180

120 λεπτά - 155

Αυτά ξέρω απτον δικό μου. Άρα μια Χαρά μου φαίνεσαι

 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τα όρια είναι 

0 λεπτά - 92

60 λεπτά - 180

120 λεπτά - 155

Αυτά ξέρω απτον δικό μου. Άρα μια Χαρά μου φαίνεσαι

 

Αυτά είχα δει κι εγώ στο ίντερνετ και τα γράφει και στα επιθυμητά όρια στα αποτελέσματα από το διαγνωστικό.

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Και τι προτείνει ο ενδοκρινολογος;; Σου είπε για διατροφή; κι εμένα η τρίτη τιμή είχε βγει παραπάνω από τη δεύτερη, αν θυμάμαι καλά η δεύτερη ήταν 96 και η τρίτη 123!

Καλά είναι η δική σου νομιζω ναι μου είπε διατροφή και να κάνω μετρήσεις αγάπη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Καλά είναι η δική σου νομιζω ναι μου είπε διατροφή και να κάνω μετρήσεις αγάπη

Εγω στον γιατρο θα παω την αλλη βδομαδα να την δει....αλλα ρωτησα την μικροβιολογο(βεβαια γιατρος δεν ειναι) μου ειπε οτι η δεύτερη ειναι ναι μεν στο οριο,αλλα αφου επεσε δεν θα εχω θεμα....


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Καλά είναι η δική σου νομιζω ναι μου είπε διατροφή και να κάνω μετρήσεις αγάπη

Διατροφη, απλά να προσέχεις ή κανονική διατροφή για διαβητικούς; Μοντελάκι λέμε! Δε φαντάζομαι να αγχώθηκες! 

 

Just now, Afroula05 είπε:

Εγω στον γιατρο θα παω την αλλη βδομαδα να την δει....αλλα ρωτησα την μικροβιολογο(βεβαια γιατρος δεν ειναι) μου ειπε οτι η δεύτερη ειναι ναι μεν στο οριο,αλλα αφου επεσε δεν θα εχω θεμα....

Κι εγώ την άλλη βδομάδα στο ραντεβού θα το συζητήσω με το γιατρό, μόνο η μικροβιολόγος την είδε και μου είπε ότι είναι καλή, να μην ανησυχώ!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...