Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 31 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

      Καλα έκανες και τις ακύρωσες και πρόλαβες εγκαίρως ! Δεν φταις από το άγχος σου προσπαθείς το καλύτερο!

      1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Πολύ ευχάριστα νέα !!! Μακάρι να καταφέρει να πάρει μεγαλύτερη άδεια η έστω αυτές Τίς μέρες που θα καθίσει να ξεκουραστεί ! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Αγάπη τα λευκά υγρά είναι φυσιολογικά στην εγκυμωσύνη δεν είναι αμνιακό έτσι ξέρω εγώ έχω και γω τέτοια υγρά πολλά και τις περισσότερες φορές γίνομαι μούσκεμα οπότε μην ανησυχείς 

Κοριτσι μου τα υγρά δυστυχώς δεν είναι λευκά για να πω οκ.... Εντελώς διάφανα είναι απλα μετά που στέγνωσαν ή ξεράθηκαν άφησαν λευκή στάμπα... Άργησα να αλλάξω εσώρουχο γιατί δεν πήγα αμέσως σπιτι και το διαπίστωσα. Δε ξέρω όμως αν το αμνιακό στεγνώσει και αυτό λογικά θα αφήνει κάτι τι σε λεκε... υγρό είναι δε μπορεί απλά να στεγνώσει το εσωρουχο χωρίς λεκε... Αλλά ίσως κάνω και λάθος δε ξέρω μετά που θα στεγνώσει τι γίνεται... Αλλά είχα 100% μετα που στέγνωσε λευκή τεράστια κηλίδα...

Σε ευχαριστώ Μίχρι μου...

Just now, Ελματζα είπε:

Καλησπέρα απο εμένα ..τελικά καταλαβαίνω οτι μέχρι να γεννήσουμε πρέπει να προσέχουμε συνέχεια ..για να το λέει ο γιατρός σου σίγουρα δεν ειναι κάτι ανησυχητικό ,γνώμη μου ειναι να προσεχείς κ να ξεκουραστείς !!!

Από άγχη άλλο τίποτα... Ακόμη δε σε διάβασα η αλήθεια είναι και ζητώ συγνώμη αλλά το μυαλό μου είναι σούπα αυτή τη στιγμή... 

Just now, Giotitsa είπε:

Α μωρέ αγάπη εντάξει ξεξουρασου Οσο μπορείς τώρα ετσι ξςρω είναι δύσκολο με ενα παιδι αλλά ξεκούρασου

Άμα πω ότι θα ξεκουραστώ το παιδί πρέπει να μείνει νηστικό γιατί το κηνηγαω σε όλο το σπίτι να το ταισω αν δεν συμβιβάζεται στο καρεκλακι, να μείνει αλλαχτο γιατί δε κάθεται να αλλάξει παμπερ πρέπει να τη σηκωσω να τη πάω στην αλλαξιερα ή στο κρεβάτι, να μείνει ακοίμητο γιατί το κοιμηζω πολλές φορές στα χέρια και άλλα πολλά.... Δυστυχώς είναι αδύνατον όχι απλά δύσκολο.... Τις δουλειές τις παραμεριζω το παιδί πώς;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 2/7/2019 at 10:39 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Το μωρό βγαίνει μικρό. Πολύ μικρό. Στο βάρος ειναι στην 7η εκατοστιαια θέση . (700γρ είναι και είμαι 26+3) σε κάποιες μετρήσεις βγαίνει 5η και 6η εκατοστιαια. 5η είναι το κατώτερο. μου είπε δεν ανησυχούμε, και απλά κάνω πιο συχνούς ελέγχους . Μιλάμε απλά για ένα μικρό μωράκι μου είπε... Ίσως μας βγει προωρουλα βρε κορίτσια. Μου είπε πως από 32η βδομάδα και μετά δε φοβόμαστε. Απλά πρέπει γενικότερα να κρατάει αυτήν την ανάπτυξη κι ας είναι χαμηλή. Η τροφοδοσία είναι άψογη οπότε αυτό είναι πολύ θετικό! ξεκούραση μπόλικη και όχι άγχος. Αμνιακα πλακούντας τράχηλος μια χαρά..

Από την αρχή ήταν πιο μικρό ή τώρα έγινε αυτό; Να ξέρεις ότι το βάρος στον υπέρηχο έχει απόκλιση συνήθως με την πραγματικότητα. Το καλό είναι ότι η τροφοδοσία είναι τέλεια.

3 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Καλησπέρα σας εγκυούλες! Είμαι πολύ στεναχωρημένη τις τελευταίες 3 μέρες και δεν εχω διάθεση ούτε καν για φαγητό.. Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης. Όλα καλά. Μαζι με άλλες 20 αιματολογικές που μου εγραψαν γυναικολογος και αιματολόγος, όλες καλές και αυτές. Είχα υπέρηχο προχθές. Να σημειώσω ότι παρακολουθουμε τον τράχηλο απο πολύ νωρίς, κάθε 10 μέρες σχεδόν. Πάντα ήταν γυρω στο 3.1 με βάση τη γιατρό μου, 2.9 με βάση τον γενετιστή που έκανα την αυχενική κ β επιπέδου και έμενε σταθερός σε κάθε έλεγχο, ακόμα και όταν είχα επεισόδιο με συσπάσεις και νοσηλεύτηκα. Κοντός μεν, σταθερός δε.. ΠΑΝΤΑ με προσοχή.  Τις τελευταίες μέρες, άρχισα να παρατηρώ πολλά υγρά. Πάντα είχα πολλά υγρά, απο την αρχή, γιατι παίρνω utrogestan, αλλα αυτα είναι παρα  πολλά. Κάναμε λοιπόν τον υπέρηχο, δυστυχως διαπιστώσαμε ότι αυτή τη φορά ο τράχηλος κατέβηκε... Πήγε στο 2.2. Μου είπε πως είναι επειδή προχωράει η εγκυμοσύνη και επειδή ήταν ηδη κοντός, ήταν επόμενο να πέσει κ άλλο... Εγω ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ.. Με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο να δει αν κανω συσπάσεις, κάθε φορά με βάζει πλέον, ευτυχως δεν κάνω. Παρόλα αυτα μου έδωσε οοοοολο το σχήμα κατα των συσπάσεων, glopir, μαγνησια, utrogestan, για να είμαστε προστατευμένοι λόγω του κοντού τραχήλου... Της είπα και για τα υγρά, τσέκαρε το αμνιακό στον υπέρηχο, είπε ότι είναι νορμάλ και μου πήρε δείγμα για κολπική καλλιέργεια να δει μήπως είναι μύκητες ή κάποιο άλλο μικρόβιο καθώς ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ θεωρεί ότι δεν ειναι αμνιακό. Καθαρή βγηκε η καλλιέργεια λοιπόν και εγω είμαι στα όρια τρέλας για το αν είναι ή όχι αμνιακό υγρό αυτό που χάνω σε συνδιασμό με τον κοντό τράχηλο..... Επίσης... το μωρό είναι με τα πόδια προς τα κάτω, πράγμα που σημαίνει ότι επιβαρύνει την κατασταση με τον τράχηλο γιατι χοροπηδάει εκει πάνω μερα νύχτα και είναι ηδη 1 κιλό... Μου είπε ότι αφού δεν γυρισε μεχρι τωρα δυσκολα θα γυρίσει... Τι άλλο κορίτσια;;;; Δεν ξέρω για τι να πρωτοστεναχωρηθώ αλήθεια.. Είμαι αυστηρά στο κρεβάτι, μονο για τουαλέτα και μπάνιο σηκώνομαι... Και προσπαθώ να μην σκέφτομαι τα χειρότερα...

Υπάρχει και ειδικό τεστ για να δεις αν είναι αμνιακό υγρό. Μπορεί να είναι απλά πολλά υγρά, γιατί κι εγώ έχω πολλά. Το utrogestan το παίρνεις σε χάπι ή το βάζεις κολπικά σε κρέμα; Γιατί μία φίλη μου που είχε μήκος τραχήλου 29 mm στην αυχενική και στην β' επιπέδου 25 mm έβαζε πρωί βράδυ κολπικά κρέμα utrogestan, για να μη γεννήσει πρόωρα.

Τα glopir δεν είχε πει ότι θα στα σταμάταγε; Μήπως λόγω τραχήλου στα δίνει τώρα. 

Εγώ στην αυχενική είχα 33 mm μήκος τραχήλου και στην β' επιπέδου 32 mm (και οι 2 μετρήσεις από την κοιλιά) και επειδή κάνω συσπάσεις φοβάμαι για τον τράχηλο, αλλά όποτε το λέω στον γιατρό μου λέει δε χρειάζεται να τον μετρήσουμε πάλι. Εσένα όμως σου λέει να τον μετράς. Βέβαια καλά έκανε Και στον μέτρησε γιατί κόντυνε λίγο.

Κι εμένα με τα πόδια προς τα κάτω είναι. Μπορεί να γυρίσει πιο μετά εσένα, νωρίς δεν είναι ακόμα; Γιατί να μη γυρίσει; Κάτσε αναγκαστικά ξαπλωμένη. Κι εγώ σχεδόν συνέχεια ξαπλωμένη είμαι. Να φτάσουμε στις 32 βδομάδες τουλάχιστον. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afroula05 είπε:

Ρε κοριτσια απο κοιλια πως πάτε;;εγω ειμαι 25 εβδομάδων και δεν εχω σχεδόν καθολου...εσεις φουσκωνετε;

Καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! 

Εγώ είμαι 24+5 και έχω πολύ μεγάλη κοιλιά. Πριν μείνω έγκυος η κοιλιά μου ήταν πλάκα. Επίσης έχω βάλει 8,5 κιλά, ενώ τρώω ίδια ποσότητα με πριν μείνω έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι μου τα υγρά δυστυχώς δεν είναι λευκά για να πω οκ.... Εντελώς διάφανα είναι απλα μετά που στέγνωσαν ή ξεράθηκαν άφησαν λευκή στάμπα... Άργησα να αλλάξω εσώρουχο γιατί δεν πήγα αμέσως σπιτι και το διαπίστωσα. Δε ξέρω όμως αν το αμνιακό στεγνώσει και αυτό λογικά θα αφήνει κάτι τι σε λεκε... υγρό είναι δε μπορεί απλά να στεγνώσει το εσωρουχο χωρίς λεκε... Αλλά ίσως κάνω και λάθος δε ξέρω μετά που θα στεγνώσει τι γίνεται... Αλλά είχα 100% μετα που στέγνωσε λευκή τεράστια κηλίδα...

Σε ευχαριστώ Μίχρι μου...

Από άγχη άλλο τίποτα... Ακόμη δε σε διάβασα η αλήθεια είναι και ζητώ συγνώμη αλλά το μυαλό μου είναι σούπα αυτή τη στιγμή... 

Άμα πω ότι θα ξεκουραστώ το παιδί πρέπει να μείνει νηστικό γιατί το κηνηγαω σε όλο το σπίτι να το ταισω αν δεν συμβιβάζεται στο καρεκλακι, να μείνει αλλαχτο γιατί δε κάθεται να αλλάξει παμπερ πρέπει να τη σηκωσω να τη πάω στην αλλαξιερα ή στο κρεβάτι, να μείνει ακοίμητο γιατί το κοιμηζω πολλές φορές στα χέρια και άλλα πολλά.... Δυστυχώς είναι αδύνατον όχι απλά δύσκολο.... Τις δουλειές τις παραμεριζω το παιδί πώς;

Μην ανησυχείς για τα υγρά π λες κ που αφήνει άσπρη στάμπα κ μένα έτσι ήταν όταν ήμουν έγκυος κ μάλιστα σε πιο μεγάλο μήνα μου έφευγαν υγρά λες κ κατουριομουν πάνω μ

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina @sissy_geo τα αμνιακα δεν αφήνουν λεκέ. Τα κολπικα υγρά δεν χρειάζεται να είναι πάντα λευκά. Είναι και διαφανή ρευστά και αφήνουν μετά αυτόν τον λευκό λεκέ ή είναι διαφανή και κολλωδη. Εγώ τελικά είχα αυτά τα περίεργα υγρά σα νερό και για 2 μέρες μετά. Μετά σταμάτησαν κι ύστερα ξεκίνησα να βγάζω λευκά που δεν τους δίνω σημασία. Επίσης @sissy_geo κι εγώ έκανα και καλλιέργεια κολπικου. Νομίζω έγραψες πως βγήκε αρνητική. Άρα αφού είδατε τα αμνιακα στο υπέρηχο, έκανες και την καλλιέργεια , δεν ξέρω αν σου έκανε και το τεστ για το αμνιακό, ε τότε δεν είναι!

@Nikoleta... από την αρχή φαινόταν μικρό μωρό. Δεν έγινε τώρα. Είναι όμως στην 7η εκατοστιαια θέση που αυτό εμένα δε γίνεται να μην με τρομάζει!! Απλά!! Ξέρεις πως είναι να βλέπεις όλα όσα αφορούν το βάρος (κεφάλι , μηρος, κοιλιά) να είναι στην κόκκινη γραμμη; ασε...Δεν μου το ονόμασε iugr το μωρό και γενικά ήταν χαλαρός ο εμβρυολογος που γενικότερα είναι ψειρας και ότι είναι θα το πει. Τέλος πάντων. Θα κάνω πολλούς συχνούς ελέγχους και απλά ίσως να γεννήσω νωρίτερα. Μακάρι δηλαδή να είναι μόνο αυτό και να μην συμβεί τίποτα κακό.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να καλοσωρισω κ εγω με τη σειρα μου τα νεα κοριτσια της παρεας μας... Να ευχηθω καλη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας χωρις προβληματα κ τελειομηνα μωρακια... Ευχομαι στα κοριτσια με το αγχος για τα αμνιακα να μην ειναι τπτ, που δεν θα ειναι πιστευω κ ολες οι μετρησεις να βγαινουν καλες απο δω κ περα... 

Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε ονοματα απλα κ εμενα το κεφαλι μου ειναι καζανι... Σας διαβαζω ολες αλλα δυστυχως το καθε σπίτι κλεινει τα δικα του... Εμεις εχουμε την πεθερα μου, χρονια καρκινοπαθη, που δυστυχώς εχει χειροτερεψει χωρις γυρισμο αυτη τη φορα. Βιωνω δυσκολες καταστασεις. Δεν θελω να σας μαυριζω με ασχημα νεα... Απλα αφου τα μοιραζομαστε ολα ηθελα να ξερετε το λογο που δεν πολυσυμμετεχω... Φιλακια πολλα... 

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Να καλοσωρισω κ εγω με τη σειρα μου τα νεα κοριτσια της παρεας μας... Να ευχηθω καλη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας χωρις προβληματα κ τελειομηνα μωρακια... Ευχομαι στα κοριτσια με το αγχος για τα αμνιακα να μην ειναι τπτ, που δεν θα ειναι πιστευω κ ολες οι μετρησεις να βγαινουν καλες απο δω κ περα... 

Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε ονοματα απλα κ εμενα το κεφαλι μου ειναι καζανι... Σας διαβαζω ολες αλλα δυστυχως το καθε σπίτι κλεινει τα δικα του... Εμεις εχουμε την πεθερα μου, χρονια καρκινοπαθη, που δυστυχώς εχει χειροτερεψει χωρις γυρισμο αυτη τη φορα. Βιωνω δυσκολες καταστασεις. Δεν θελω να σας μαυριζω με ασχημα νεα... Απλα αφου τα μοιραζομαστε ολα ηθελα να ξερετε το λογο που δεν πολυσυμμετεχω... Φιλακια πολλα... 

Καλημέρα κορίτσι μου, κουράγιο πραγματικά! Είναι πολύ δύσκολο όντως. Να είσαι δίπλα στον άντρα σου αλλά να φροντίζεις και τον εαυτό σου, στην κατάσταση που εισαι πρέπει να προσέχεις και σωματικά και ψυχολογικά. Και πάλι κουράγιο! 

8 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι μου τα υγρά δυστυχώς δεν είναι λευκά για να πω οκ.... Εντελώς διάφανα είναι απλα μετά που στέγνωσαν ή ξεράθηκαν άφησαν λευκή στάμπα... Άργησα να αλλάξω εσώρουχο γιατί δεν πήγα αμέσως σπιτι και το διαπίστωσα. Δε ξέρω όμως αν το αμνιακό στεγνώσει και αυτό λογικά θα αφήνει κάτι τι σε λεκε... υγρό είναι δε μπορεί απλά να στεγνώσει το εσωρουχο χωρίς λεκε... Αλλά ίσως κάνω και λάθος δε ξέρω μετά που θα στεγνώσει τι γίνεται... Αλλά είχα 100% μετα που στέγνωσε λευκή τεράστια κηλίδα...

Σε ευχαριστώ Μίχρι μου...

Από άγχη άλλο τίποτα... Ακόμη δε σε διάβασα η αλήθεια είναι και ζητώ συγνώμη αλλά το μυαλό μου είναι σούπα αυτή τη στιγμή... 

Άμα πω ότι θα ξεκουραστώ το παιδί πρέπει να μείνει νηστικό γιατί το κηνηγαω σε όλο το σπίτι να το ταισω αν δεν συμβιβάζεται στο καρεκλακι, να μείνει αλλαχτο γιατί δε κάθεται να αλλάξει παμπερ πρέπει να τη σηκωσω να τη πάω στην αλλαξιερα ή στο κρεβάτι, να μείνει ακοίμητο γιατί το κοιμηζω πολλές φορές στα χέρια και άλλα πολλά.... Δυστυχώς είναι αδύνατον όχι απλά δύσκολο.... Τις δουλειές τις παραμεριζω το παιδί πώς;

Αχ ρε Αλινα, δεν έχω δεύτερο παιδί αλλά βλέπω την κολλητή μου που ήταν έγκυος και η μεγάλη της ήταν 1.5, όντως είναι πολύ πιο δύσκολο από όσο φαντάζονται μερικοί. Να ρωτήσω κάτι; Βοήθεια μπορείς να έχεις από κάπου με τη μικρή; έστω για μερικές ώρες, αν μπορεί πχ όσο λείπει ο σύζυγος να την κρατάει η πεθερά σου. Δε λέω όλη μέρα αλλά τουλάχιστον κάποιες ώρες για να ξεκουραζεσαι κι εσύ όσο πρέπει! Όσο για τα υγρά, νομίζω όλες είμαστε με φουλ υγρά, οπότε αφου και ο γιατρός σε είδε εντάξει μην αγχώνεσαι! Απλά εννοείται να προσέχεις!!! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, κουράγιο πραγματικά! Είναι πολύ δύσκολο όντως. Να είσαι δίπλα στον άντρα σου αλλά να φροντίζεις και τον εαυτό σου, στην κατάσταση που εισαι πρέπει να προσέχεις και σωματικά και ψυχολογικά. Και πάλι κουράγιο! 

Αχ ρε Αλινα, δεν έχω δεύτερο παιδί αλλά βλέπω την κολλητή μου που ήταν έγκυος και η μεγάλη της ήταν 1.5, όντως είναι πολύ πιο δύσκολο από όσο φαντάζονται μερικοί. Να ρωτήσω κάτι; Βοήθεια μπορείς να έχεις από κάπου με τη μικρή; έστω για μερικές ώρες, αν μπορεί πχ όσο λείπει ο σύζυγος να την κρατάει η πεθερά σου. Δε λέω όλη μέρα αλλά τουλάχιστον κάποιες ώρες για να ξεκουραζεσαι κι εσύ όσο πρέπει! Όσο για τα υγρά, νομίζω όλες είμαστε με φουλ υγρά, οπότε αφου και ο γιατρός σε είδε εντάξει μην αγχώνεσαι! Απλά εννοείται να προσέχεις!!! 

Κοριτσι δε θα είμαι και τόσο ήσυχη αν τη προσέχει.... Για λόγους που δε θέλω να αναφέρω πάλι γιατί θα συγχιστω.... Μια φορά που της της άφησα 3-4 ώρες την επέστρεψε συγκαμενη (και είπε ότι ήταν έτσι από πριν), αταϊστη (γιατί δεν ήθελε πατάτες οπότε γειά σας) και νυσταζε τόσο που έκλαιγε και ήθελε μόνο εμένα ούτε καν τον μπαμπά της που τότε ήταν μπαμπακιας περισσότερο.... Φαντάσου έλεγε είναι συγκαμενη και την έβαλα κάτω απ' τη βρύση να μη πονάει και και... Πήγα να την αλλάξω αμέσως να δω τι έχει το παιδί και είχε ακόμη κακά στο πωπουδακι.... Μάλλον δε τη πήρε άμεσα χαμπάρι ότι τα έκανε και δεν την άλλαξε συγκαψε και έλεγε και από πάνω ότι ήταν έτσι το παιδί που οκ και έτσι να ήταν δεν είναι κακό πες έχει ευαίσθητο δέρμα αλλά λες να μη ξέρω αν ήταν συγκαμενο το ίδιο μου το παιδί και με δουλεύει; Η μάνα μου μπορεί αλλά ήταν κρυωμενη αυτές τις μέρες... Ο άντρας μου αύριο θα πάρει άδεια.... Αυτά.... Είπες πεθερά και συγχιστηκα χαχαχαχα. Ας το γελάσω λίγο γιατί μόνο κλάμα είμαι από χθες.... Κατηγορώ πολύ τον εαυτό μου που ξαφνικά έκανα μέχρι και μπαλκόνια.... :( Αφου το ζάχαρο νηστείας απ' τη ψυχολογία πήγε 90 που έχω να το δω τόσο 2 μήνες περίπου...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ας το γελάσω λίγο γιατί μόνο κλάμα είμαι από χθες.... Κατηγορώ πολύ τον εαυτό μου που ξαφνικά έκανα μέχρι και μπαλκόνια.... :( Αφου το ζάχαρο νηστείας απ' τη ψυχολογία πήγε 90 που έχω να το δω τόσο 2 μήνες περίπου...

Εεε Αλινα οχι να κλαίς στην κατασταση σου για μια πεθερά. Το μωράκι βρε τι σου φταίει;; Χεστην... Να σου πω, δε γινεται να κοψεις λιγο το καθημερινό; σε φθείρει βρε πουλάκι μου. Αν δεν την έχεις ανάγκη  πχ να κρατάει το παιδί , αραιωσε λίγο τις συναντήσεις σας. Εντάξει δηλαδή είσαι μόλις 25χρονων , δεν γίνεται  να ζεις μια ζωη κάτω από τη σκιά της πεθεράς που δεν έχει με τι να ασχοληθεί , και χαιρεται να σου κανει τη ζωη δύσκολη. Νομίζεις ότι γίνονται ασυνείδητα όλα αύτα; Ζωή της δίνεις με το να ασχολείται με σας όλη την ώρα. Αν μπορεις να κόψεις τα πολλά πολλά...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι δε θα είμαι και τόσο ήσυχη αν τη προσέχει.... Για λόγους που δε θέλω να αναφέρω πάλι γιατί θα συγχιστω.... Μια φορά που της της άφησα 3-4 ώρες την επέστρεψε συγκαμενη (και είπε ότι ήταν έτσι από πριν), αταϊστη (γιατί δεν ήθελε πατάτες οπότε γειά σας) και νυσταζε τόσο που έκλαιγε και ήθελε μόνο εμένα ούτε καν τον μπαμπά της που τότε ήταν μπαμπακιας περισσότερο.... Φαντάσου έλεγε είναι συγκαμενη και την έβαλα κάτω απ' τη βρύση να μη πονάει και και... Πήγα να την αλλάξω αμέσως να δω τι έχει το παιδί και είχε ακόμη κακά στο πωπουδακι.... Μάλλον δε τη πήρε άμεσα χαμπάρι ότι τα έκανε και δεν την άλλαξε συγκαψε και έλεγε και από πάνω ότι ήταν έτσι το παιδί που οκ και έτσι να ήταν δεν είναι κακό πες έχει ευαίσθητο δέρμα αλλά λες να μη ξέρω αν ήταν συγκαμενο το ίδιο μου το παιδί και με δουλεύει; Η μάνα μου μπορεί αλλά ήταν κρυωμενη αυτές τις μέρες... Ο άντρας μου αύριο θα πάρει άδεια.... Αυτά.... Είπες πεθερά και συγχιστηκα χαχαχαχα. Ας το γελάσω λίγο γιατί μόνο κλάμα είμαι από χθες.... Κατηγορώ πολύ τον εαυτό μου που ξαφνικά έκανα μέχρι και μπαλκόνια.... :( Αφου το ζάχαρο νηστείας απ' τη ψυχολογία πήγε 90 που έχω να το δω τόσο 2 μήνες περίπου...

Ελα ρε αγάπη μην κανείς ετσι χεστην δηλαδή αξίζει να είσαι ετσι τώρα ε Οχι σε παρακαλω ηρεμησε

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι δε θα είμαι και τόσο ήσυχη αν τη προσέχει.... Για λόγους που δε θέλω να αναφέρω πάλι γιατί θα συγχιστω.... Μια φορά που της της άφησα 3-4 ώρες την επέστρεψε συγκαμενη (και είπε ότι ήταν έτσι από πριν), αταϊστη (γιατί δεν ήθελε πατάτες οπότε γειά σας) και νυσταζε τόσο που έκλαιγε και ήθελε μόνο εμένα ούτε καν τον μπαμπά της που τότε ήταν μπαμπακιας περισσότερο.... Φαντάσου έλεγε είναι συγκαμενη και την έβαλα κάτω απ' τη βρύση να μη πονάει και και... Πήγα να την αλλάξω αμέσως να δω τι έχει το παιδί και είχε ακόμη κακά στο πωπουδακι.... Μάλλον δε τη πήρε άμεσα χαμπάρι ότι τα έκανε και δεν την άλλαξε συγκαψε και έλεγε και από πάνω ότι ήταν έτσι το παιδί που οκ και έτσι να ήταν δεν είναι κακό πες έχει ευαίσθητο δέρμα αλλά λες να μη ξέρω αν ήταν συγκαμενο το ίδιο μου το παιδί και με δουλεύει; Η μάνα μου μπορεί αλλά ήταν κρυωμενη αυτές τις μέρες... Ο άντρας μου αύριο θα πάρει άδεια.... Αυτά.... Είπες πεθερά και συγχιστηκα χαχαχαχα. Ας το γελάσω λίγο γιατί μόνο κλάμα είμαι από χθες.... Κατηγορώ πολύ τον εαυτό μου που ξαφνικά έκανα μέχρι και μπαλκόνια.... :( Αφου το ζάχαρο νηστείας απ' τη ψυχολογία πήγε 90 που έχω να το δω τόσο 2 μήνες περίπου...

Ακου τώρα έλα θέλω γνώμη ασε την πεθερά ο γιατρός είπε να μέτρα τα διωρα μετα το φαγητο εγώ γιατί εκεί Εχω το θέμα λοιπόν νηστείας σήμερα 92 μετα το πρωινό και δυο ωρες μετα 98 εμμμμ ναι τι είναι τούτο τώρα χαχαχαχαχαχαχαχα για πες Μαρή εδώ καιγομαστε χαχαχχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

 

Ακου τώρα έλα θέλω γνώμη ασε την πεθερά ο γιατρός είπε να μέτρα τα διωρα μετα το φαγητο εγώ γιατί εκεί Εχω το θέμα λοιπόν νηστείας σήμερα 92 μετα το πρωινό και δυο ωρες μετα 98 εμμμμ ναι τι είναι τούτο τώρα χαχαχαχαχαχαχαχα για πες Μαρή εδώ καιγομαστε χαχαχχαχαχα

Κοριτσακι μου, εμενα ο ενδοκρινολόγος μου ειπε οτι μας νοιαζει στη μια ωρα κ αυστηρα να ειναι μεχρι 120. Ηταν 140 το οριο στη μια ωρα μου ειπε, αλλα το εχουν ριξει τωρα στο 120...ο καθενας λεει τα δικα του... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου, εμενα ο ενδοκρινολόγος μου ειπε οτι μας νοιαζει στη μια ωρα κ αυστηρα να ειναι μεχρι 120. Ηταν 140 το οριο στη μια ωρα μου ειπε, αλλα το εχουν ριξει τωρα στο 120...ο καθενας λεει τα δικα του... 

Εμενα αγάπη μου είπε οτι πρεπει να μέτραω το δίωρο διότι εκεί είχα θέμα στην καμπύλη καταλαβες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εμενα αγάπη μου είπε οτι πρεπει να μέτραω το δίωρο διότι εκεί είχα θέμα στην καμπύλη καταλαβες

Εμενα στο διωρο οταν ειχα κανει καμπυλη πριν 1μιση χρόνο περίπου ηταν πιο κατω απο τα ορια... Οκ... Αφου υπηρχε εκεί  το θέμα, λογικο... Επειδη δε θυμαμαι, πεφτει στην ωρα κ παραμενει στο διωρο; Θυμισε μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εμενα στο διωρο οταν ειχα κανει καμπυλη πριν 1μιση χρόνο περίπου ηταν πιο κατω απο τα ορια... Οκ... Αφου υπηρχε εκεί  το θέμα, λογικο... Επειδη δε θυμαμαι, πεφτει στην ωρα κ παραμενει στο διωρο; Θυμισε μου... 

Εμένα στον δεύτερο χρονο ήτανε 143 και στο τριτο δηλαδή στο δίωρο ήτανε 153 στην καμπύλη

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εμένα στον δεύτερο χρονο ήτανε 143 και στο τριτο δηλαδή στο δίωρο ήτανε 153 στην καμπύλη

Α οκ κοριτσακι μου... Λογικο τοτε... Μηπως όμως πρέπει να μετρας κ στην ωρα για να βλεπεις την αλλαγη στο δίωρο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...