Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, gogouli_ είπε:

Διατροφη, απλά να προσέχεις ή κανονική διατροφή για διαβητικούς; Μοντελάκι λέμε! Δε φαντάζομαι να αγχώθηκες! 

 

Κι εγώ την άλλη βδομάδα στο ραντεβού θα το συζητήσω με το γιατρό, μόνο η μικροβιολόγος την είδε και μου είπε ότι είναι καλή, να μην ανησυχώ!

Ναι καλά σιγά μην αγχωθω Οχι θα κάνω διατροφή που μην ανεβάζει το ζάχαρο απλα λίγο πιο ήρεμη για μένα ποσο μοντέλακι ποια καλε

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Επειδή αύριο το απόγευμα Εχω ραντεβού με διαιτολόγο τι μπορω να φάω βράδυ καλέ πείτε εεεε ζαχαρενιες χαχαχχαχα

Γιαουρτακι με χαμηλα λιπαρα.... Χαχαχα χαχαχα 

Παντως γιαουρτακι μπορεις... Ή αυγα βραστα που χορταινουν κιολας... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γιαουρτακι με χαμηλα λιπαρα.... Χαχαχα χαχαχα 

Παντως γιαουρτακι μπορεις... Ή αυγα βραστα που χορταινουν κιολας... 

Καλαμακι κοτοπουλο σε αραβικη πιτα με τυρι η κοτατζ ή με χαμηλα λιπαρα με λαχανικα...ντοματινια, αγγουρακι,καροτακι σς φλούδες, πιπεριες...


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γιαουρτακι με χαμηλα λιπαρα.... Χαχαχα χαχαχα 

Παντως γιαουρτακι μπορεις... Ή αυγα βραστα που χορταινουν κιολας... 

Ωραία Μιαμ χορτασα κιόλας χαχαχαχχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην παρέα ,αποφάσισα να συμμετέχω κ εγω στην παρέα σας ,αφού ειμαι πλέον πολλές ώρες στο σπίτι .ειμαι 24 εβδομάδων σε δίδυμη κύηση ,εχω ένα κ ένα !!!εχω σχετικά καλη εγκυμοσύνη αλλα λόγω πόνων στην μήτρα (λόγω δίδυμων ) ειμαι σχεδόν όλη ήμερα κρεβάτι ..σε περίπτωση κάποιου λάθους συγχωρέστε με γιατι ειμαι καινούργια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

@Giotitsa Εντάξει απ’ότι βλέπω από τα νουμερά λίγο προσοχή θέλει μόνο εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη αλλά το νηστείας που έκανα προχθές μου βγήκε 68 και μου το είχαν με αστερίσκο ότι μου το επανεξετάσανε είναι χαμηλό? Ξέρει καμία?

@Afroula05 @Ελματζα καλώς ήρθατε κορίτσια με το καλό  να έρθουν και τα δικά σας μωράκια.... @Ελματζα και γω δυδιμάκια έχω ένα και ένα είμαι 25η βδομάδα....αλλά εγώ τώρα τελευταία δεν προσέχω και πολύ η αλήθεια είναι όλο δουλειές κάνω και μου φωνάζουν όλοι αλλά τι να κάνω ρε κορίτσια έχω σαλτάρει στο σπίτι εγώ είχα μάθει να δουλεύω και όταν σταμάτησα μετά από κανα μήνα που έκατσα κρεβάτι άρχησε να μου την βαράει και τώρα που είμαι 6,5 πια του δίνω και καταλαβαίνει και μετά πονάει η μέση μ άστε πολύ γέλιο....


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας εγκυούλες! Είμαι πολύ στεναχωρημένη τις τελευταίες 3 μέρες και δεν εχω διάθεση ούτε καν για φαγητό.. Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης. Όλα καλά. Μαζι με άλλες 20 αιματολογικές που μου εγραψαν γυναικολογος και αιματολόγος, όλες καλές και αυτές. Είχα υπέρηχο προχθές. Να σημειώσω ότι παρακολουθουμε τον τράχηλο απο πολύ νωρίς, κάθε 10 μέρες σχεδόν. Πάντα ήταν γυρω στο 3.1 με βάση τη γιατρό μου, 2.9 με βάση τον γενετιστή που έκανα την αυχενική κ β επιπέδου και έμενε σταθερός σε κάθε έλεγχο, ακόμα και όταν είχα επεισόδιο με συσπάσεις και νοσηλεύτηκα. Κοντός μεν, σταθερός δε.. ΠΑΝΤΑ με προσοχή.  Τις τελευταίες μέρες, άρχισα να παρατηρώ πολλά υγρά. Πάντα είχα πολλά υγρά, απο την αρχή, γιατι παίρνω utrogestan, αλλα αυτα είναι παρα  πολλά. Κάναμε λοιπόν τον υπέρηχο, δυστυχως διαπιστώσαμε ότι αυτή τη φορά ο τράχηλος κατέβηκε... Πήγε στο 2.2. Μου είπε πως είναι επειδή προχωράει η εγκυμοσύνη και επειδή ήταν ηδη κοντός, ήταν επόμενο να πέσει κ άλλο... Εγω ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ.. Με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο να δει αν κανω συσπάσεις, κάθε φορά με βάζει πλέον, ευτυχως δεν κάνω. Παρόλα αυτα μου έδωσε οοοοολο το σχήμα κατα των συσπάσεων, glopir, μαγνησια, utrogestan, για να είμαστε προστατευμένοι λόγω του κοντού τραχήλου... Της είπα και για τα υγρά, τσέκαρε το αμνιακό στον υπέρηχο, είπε ότι είναι νορμάλ και μου πήρε δείγμα για κολπική καλλιέργεια να δει μήπως είναι μύκητες ή κάποιο άλλο μικρόβιο καθώς ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ θεωρεί ότι δεν ειναι αμνιακό. Καθαρή βγηκε η καλλιέργεια λοιπόν και εγω είμαι στα όρια τρέλας για το αν είναι ή όχι αμνιακό υγρό αυτό που χάνω σε συνδιασμό με τον κοντό τράχηλο..... Επίσης... το μωρό είναι με τα πόδια προς τα κάτω, πράγμα που σημαίνει ότι επιβαρύνει την κατασταση με τον τράχηλο γιατι χοροπηδάει εκει πάνω μερα νύχτα και είναι ηδη 1 κιλό... Μου είπε ότι αφού δεν γυρισε μεχρι τωρα δυσκολα θα γυρίσει... Τι άλλο κορίτσια;;;; Δεν ξέρω για τι να πρωτοστεναχωρηθώ αλήθεια.. Είμαι αυστηρά στο κρεβάτι, μονο για τουαλέτα και μπάνιο σηκώνομαι... Και προσπαθώ να μην σκέφτομαι τα χειρότερα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

@Giotitsa Εντάξει απ’ότι βλέπω από τα νουμερά λίγο προσοχή θέλει μόνο εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη αλλά το νηστείας που έκανα προχθές μου βγήκε 68 και μου το είχαν με αστερίσκο ότι μου το επανεξετάσανε είναι χαμηλό? Ξέρει καμία?

@Afroula05 @Ελματζα καλώς ήρθατε κορίτσια με το καλό  να έρθουν και τα δικά σας μωράκια.... @Ελματζα και γω δυδιμάκια έχω ένα και ένα είμαι 25η βδομάδα....αλλά εγώ τώρα τελευταία δεν προσέχω και πολύ η αλήθεια είναι όλο δουλειές κάνω και μου φωνάζουν όλοι αλλά τι να κάνω ρε κορίτσια έχω σαλτάρει στο σπίτι εγώ είχα μάθει να δουλεύω και όταν σταμάτησα μετά από κανα μήνα που έκατσα κρεβάτι άρχησε να μου την βαράει και τώρα που είμαι 6,5 πια του δίνω και καταλαβαίνει και μετά πονάει η μέση μ άστε πολύ γέλιο....

 Κανείς μεγάλο λάθος που δεν προσεχείς ,απλα να σε ενημερώσω οτι πριν δυο εβδομάδες είχα αιμαι κ απο τότε ο γιατρός μου είπε να μην κάνω τίποτα κ να ειμαι σχεδόν παντα ξαπλωμένη !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Καλησπέρα σας εγκυούλες! Είμαι πολύ στεναχωρημένη τις τελευταίες 3 μέρες και δεν εχω διάθεση ούτε καν για φαγητό.. Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης. Όλα καλά. Μαζι με άλλες 20 αιματολογικές που μου εγραψαν γυναικολογος και αιματολόγος, όλες καλές και αυτές. Είχα υπέρηχο προχθές. Να σημειώσω ότι παρακολουθουμε τον τράχηλο απο πολύ νωρίς, κάθε 10 μέρες σχεδόν. Πάντα ήταν γυρω στο 3.1 με βάση τη γιατρό μου, 2.9 με βάση τον γενετιστή που έκανα την αυχενική κ β επιπέδου και έμενε σταθερός σε κάθε έλεγχο, ακόμα και όταν είχα επεισόδιο με συσπάσεις και νοσηλεύτηκα. Κοντός μεν, σταθερός δε.. ΠΑΝΤΑ με προσοχή.  Τις τελευταίες μέρες, άρχισα να παρατηρώ πολλά υγρά. Πάντα είχα πολλά υγρά, απο την αρχή, γιατι παίρνω utrogestan, αλλα αυτα είναι παρα  πολλά. Κάναμε λοιπόν τον υπέρηχο, δυστυχως διαπιστώσαμε ότι αυτή τη φορά ο τράχηλος κατέβηκε... Πήγε στο 2.2. Μου είπε πως είναι επειδή προχωράει η εγκυμοσύνη και επειδή ήταν ηδη κοντός, ήταν επόμενο να πέσει κ άλλο... Εγω ΚΑΤΑΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ.. Με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο να δει αν κανω συσπάσεις, κάθε φορά με βάζει πλέον, ευτυχως δεν κάνω. Παρόλα αυτα μου έδωσε οοοοολο το σχήμα κατα των συσπάσεων, glopir, μαγνησια, utrogestan, για να είμαστε προστατευμένοι λόγω του κοντού τραχήλου... Της είπα και για τα υγρά, τσέκαρε το αμνιακό στον υπέρηχο, είπε ότι είναι νορμάλ και μου πήρε δείγμα για κολπική καλλιέργεια να δει μήπως είναι μύκητες ή κάποιο άλλο μικρόβιο καθώς ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ θεωρεί ότι δεν ειναι αμνιακό. Καθαρή βγηκε η καλλιέργεια λοιπόν και εγω είμαι στα όρια τρέλας για το αν είναι ή όχι αμνιακό υγρό αυτό που χάνω σε συνδιασμό με τον κοντό τράχηλο..... Επίσης... το μωρό είναι με τα πόδια προς τα κάτω, πράγμα που σημαίνει ότι επιβαρύνει την κατασταση με τον τράχηλο γιατι χοροπηδάει εκει πάνω μερα νύχτα και είναι ηδη 1 κιλό... Μου είπε ότι αφού δεν γυρισε μεχρι τωρα δυσκολα θα γυρίσει... Τι άλλο κορίτσια;;;; Δεν ξέρω για τι να πρωτοστεναχωρηθώ αλήθεια.. Είμαι αυστηρά στο κρεβάτι, μονο για τουαλέτα και μπάνιο σηκώνομαι... Και προσπαθώ να μην σκέφτομαι τα χειρότερα...

Όλα καλά θα πάνε αγάπη προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά...Γιατί να μην γυρίσει?Σε ποιό μήνα είσαι εγώ ξέρω ότι και μέχρι να κλείσεις τον 8ο υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει.Εσένα το λέει επειδή πρέπει να είσαι στο κρεβάτι?

Just now, Ελματζα είπε:

 Κανείς μεγάλο λάθος που δεν προσεχείς ,απλα να σε ενημερώσω οτι πριν δυο εβδομάδες είχα αιμαι κ απο τότε ο γιατρός μου είπε να μην κάνω τίποτα κ να ειμαι σχεδόν παντα ξαπλωμένη !!!

Εγώ έκατσα όλο το 1ο τρίμηνο σχεδόν ξάπλα αλλά αφού οι υπέρηχοι μου είναι εντάξει πέρασε και ο κύνδινος από την άμνιο είμαι πιο χαλαρή αλλά τώρα θα αρχήσω να προσέχω πάλι γιατί μπένω στον 7ο και φοβάμαι για πρόωρο λόγο δύδιμης κύησης


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, minxri είπε:

Όλα καλά θα πάνε αγάπη προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά...Γιατί να μην γυρίσει?Σε ποιό μήνα είσαι εγώ ξέρω ότι και μέχρι να κλείσεις τον 8ο υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει.Εσένα το λέει επειδή πρέπει να είσαι στο κρεβάτι?

Είμαι στην 28η. Άρα μόλις μπήκα στον 7ο ε; Κυρίως επειδή υπάρχει το πρόβλημα με τον τράχηλο και αυτή η στάση του μωρού επιβαρύνει την κατάσταση. Για αυτό θέλει να είμαι κυρίως ξάπλα, με ένα μαξιλάρι στον πωπό είπε για να εμποδίζω τα χοροπηδηχτά του στον τράχηλο γιατί μάλλον τον περνάει για τραμπολίνο... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Όλα καλά θα πάνε αγάπη προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά...Γιατί να μην γυρίσει?Σε ποιό μήνα είσαι εγώ ξέρω ότι και μέχρι να κλείσεις τον 8ο υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει.Εσένα το λέει επειδή πρέπει να είσαι στο κρεβάτι?

Εγώ έκατσα όλο το 1ο τρίμηνο σχεδόν ξάπλα αλλά αφού οι υπέρηχοι μου είναι εντάξει είμαι πιο χαλαρή αλλά τώρα θα αρχήσω να προσέχω πάλι γιατί μπένω στον 7ο και φοβάμαι για πρόωρο λόγο δύδιμης κύησης

Και σε εμένα η προοροτητα ειναι σίγουρη ..εχω πητ 28/10 αλλα σίγουρα θα ειναι νωρίτερα ..εχω κάνει μεγάλη κοιλιά κ κιλά μονο 6.αλλα προσέχω πολύ γιατι φοβάμαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Είμαι στην 28η. Άρα μόλις μπήκα στον 7ο ε; Κυρίως επειδή υπάρχει το πρόβλημα με τον τράχηλο και αυτή η στάση του μωρού επιβαρύνει την κατάσταση. Για αυτό θέλει να είμαι κυρίως ξάπλα, με ένα μαξιλάρι στον πωπό είπε για να εμποδίζω τα χοροπηδηχτά του στον τράχηλο γιατί μάλλον τον περνάει για τραμπολίνο... :shock:

Ναι μπήκες στον 7ο τι να σου πω ρε κοριτσάκι μου ότι σου είπε ο γιατρός σου που ξέρει το ιστορικό σου απλά ξέρω ότι για να γυρίσει το μωρό θα πρέπει να περπατάς λιγάκι τουλάχιστον από τον άλλο μήνα ίσως τα κορίτσια που έχουν ξαναγεννήσει να μπορούν να σου που σίγουρα...Πάντως μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε απλά μην το σκέφτεσαι και να είσαι χαλαρή σιγά σιγά πλησιάζουμε τον στόχο μας


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Είμαι στην 28η. Άρα μόλις μπήκα στον 7ο ε; Κυρίως επειδή υπάρχει το πρόβλημα με τον τράχηλο και αυτή η στάση του μωρού επιβαρύνει την κατάσταση. Για αυτό θέλει να είμαι κυρίως ξάπλα, με ένα μαξιλάρι στον πωπό είπε για να εμποδίζω τα χοροπηδηχτά του στον τράχηλο γιατί μάλλον τον περνάει για τραμπολίνο... :shock:

 Αν σου τσεκαρε οτι δεν είναι αμνιακό δεν είναι λογικά αλλιως θα φαινοταν στον υπέρηχο η στην καλλιέργεια λογικά επίσης υγρά χάνεις πολλά μήπως είναι ουρά και επειδή όπως μου λες το παιδί είναι με τα πόδια κάτω ολως κλωτσαει σου φεύγουν; μετα αν όπως Ειπες αγάπη υπήρχε παντα η υποψία του κοντού τραχήλου γιατί δεν κάνατε περίδεση τώρα αυτό που θα συνιστούσα είναι να κατσεις ξάπλα όταν λέμε ξάπλα ξάπλα μονο κατουρημα και μπάνιο οπως λες αν θα παίρνεις και τιποτα που σου έχει δώσει για να σε βοηθήσει νομιζω ότι θα τα πας καλά αγάπη επίσης αν δεις οτι αγχωνεσαι ζητα να κανεις εισαγωγή μέχρι να γεννήσεις τώρα μάλλον σου είπε οτι το μωρο δεν θα γυρίσει λογικά απο την άποψη ότι δεν θα περπατάς και θα είσαι ξάπλα και δνε μπορέσει να πάρει αλλη θεση λέω εγώ τώρα ετσι να πινεις και πολλά νερά κάνει καλο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ναι μπήκες στον 7ο τι να σου πω ρε κοριτσάκι μου ότι σου είπε ο γιατρός σου που ξέρει το ιστορικό σου απλά ξέρω ότι για να γυρίσει το μωρό θα πρέπει να περπατάς λιγάκι τουλάχιστον από τον άλλο μήνα ίσως τα κορίτσια που έχουν ξαναγεννήσει να μπορούν να σου που σίγουρα...Πάντως μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε απλά μην το σκέφτεσαι και να είσαι χαλαρή σιγά σιγά πλησιάζουμε τον στόχο μας

Τράβα μαλλί ανεβαίνουμε που λέει και ο αντρας μου :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...