Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Α οκ κοριτσακι μου... Λογικο τοτε... Μηπως όμως πρέπει να μετρας κ στην ωρα για να βλεπεις την αλλαγη στο δίωρο; 

Μου είπε να το κάνω εναλλάξ δηλαδή την μια εβδομάδα να μετραω μονο στο δίωρο και την αλλη στην μια ώρα αλλα εγώ θα το κάνω απο αύριο αχχαψαψαψα ε μα πρέπει να δω τι γίνεται καλε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Μου είπε να το κάνω εναλλάξ δηλαδή την μια εβδομάδα να μετραω μονο στο δίωρο και την αλλη στην μια ώρα αλλα εγώ θα το κάνω απο αύριο αχχαψαψαψα ε μα πρέπει να δω τι γίνεται καλε

Καλύτερα... Μετρα να εισαι ησυχη, να ξερεις τι σου γινεται... Εγω ξεκινησα να μετραω κ στην ωρα κ στο δίωρο αλλα τωρα που ξερω ποιες τροφές μου το ανεβαζουν ή δεν τις τρωω, ή μετραω μονο στην ωρα. Αν εχει ανεβει πολυ ξαναμετραω στο διωρο τοτε... Δες το κ μονη σου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εεε Αλινα οχι να κλαίς στην κατασταση σου για μια πεθερά. Το μωράκι βρε τι σου φταίει;; Χεστην... Να σου πω, δε γινεται να κοψεις λιγο το καθημερινό; σε φθείρει βρε πουλάκι μου. Αν δεν την έχεις ανάγκη  πχ να κρατάει το παιδί , αραιωσε λίγο τις συναντήσεις σας. Εντάξει δηλαδή είσαι μόλις 25χρονων , δεν γίνεται  να ζεις μια ζωη κάτω από τη σκιά της πεθεράς που δεν έχει με τι να ασχοληθεί , και χαιρεται να σου κανει τη ζωη δύσκολη. Νομίζεις ότι γίνονται ασυνείδητα όλα αύτα; Ζωή της δίνεις με το να ασχολείται με σας όλη την ώρα. Αν μπορεις να κόψεις τα πολλά πολλά...

Ξανά διάβασε χαρά μου το μήνυμα γιατί άδικα έγραψες το κατεβατο... Σε ευχαριστώ παρ'αυτα γιατί είναι αρκετά βοηθητικό το κείμενο σου. 

Δε κλαίω για τη πεθερά από το άγχος με πήραν τα κλάματα γιατί μια ο διαβήτης που ξεφεύγει παλι μια το αμνιακό μια που είναι 800γρ στην 27η εβδομάδα μου ήρθαν μαζεμένα....

Για τη πεθερά είπα στη Γωγώ επειδή με ρώτησε αν μπορεί να με βοηθήσει.... Μπορεί αλλά δεν την εμπιστεύομαι...

Just now, Giotitsa είπε:

Ελα ρε αγάπη μην κανείς ετσι χεστην δηλαδή αξίζει να είσαι ετσι τώρα ε Οχι σε παρακαλω ηρεμησε

Ακου τώρα έλα θέλω γνώμη ασε την πεθερά ο γιατρός είπε να μέτρα τα διωρα μετα το φαγητο εγώ γιατί εκεί Εχω το θέμα λοιπόν νηστείας σήμερα 92 μετα το πρωινό και δυο ωρες μετα 98 εμμμμ ναι τι είναι τούτο τώρα χαχαχαχαχαχαχαχα για πες Μαρή εδώ καιγομαστε χαχαχχαχαχα

Άντε πάλι... Καλέ δεν εννοώ πως κλαίω για τη πεθερά.... Αυτά που ανέφερα στη Γωγώ είναι παρελθοντικά και είναι ένας από τους πολλούς λόγους που δεν την εμπιστεύομαι να μου κρατήσει το παιδί.... Εδώ ο άντρας μου δε θέλει επειδή δεν την εμπιστεύεται φαντάσου.. απλά μιας που την ανέφερα είπα να το διακωμωδισω γιατι με έπιασε λίγο φοβία με όλα μαζι της εγκυμοσύνης και έπεσε η ψυχολογία.. 

Η καμπύλη σου για εμένα εκτός τη δεύτερη τιμή είναι μέσα στα όρια και δε τη θεωρώ παθολογικη. Επειδή όμως δεν το έχω ξανά δει να ανεβαίνει η δεύτερη σε εμένα δε ξέρω τι να σε συμβουλέψω.... Ίσως εσύ πρέπει να μετριεσαι στις 2 ώρες πχ αφού στις 2 ωρες έχεις και το πιο ανεβασμένο. Μίλα με τον ενδοκρινολόγο να σου δώσει και διατροφή... Οι μετρήσεις σου μια χαρά ήταν... Κι εμένα μερικές φορές μετά το γεύμα ανεβαίνει ελάχιστα σε βαθμό να αναρωτιέμαι αν χάλασε το μηχάνημα... Αλλά άμα πω να φάω ρύζι πάει 140.... Εκεί δε χαλάει χαχαχαχα. 

 

Ρε κοριτσα σόρρυ αλλά δεν είναι καλά.... Μπορεί να μη κλαίω για τη πεθερά αλλά οοολη αυτή η εβδομάδα είχε μαζεμένα συμβάντα και έχω λίγο βαρύνει ψυχολογικά... Ειδικά για τη μικρή μου

Just now, winspert είπε:

Καλύτερα... Μετρα να εισαι ησυχη, να ξερεις τι σου γινεται... Εγω ξεκινησα να μετραω κ στην ωρα κ στο δίωρο αλλα τωρα που ξερω ποιες τροφές μου το ανεβαζουν ή δεν τις τρωω, ή μετραω μονο στην ωρα. Αν εχει ανεβει πολυ ξαναμετραω στο διωρο τοτε... Δες το κ μονη σου... 

Αυτό κάνω κι εγώ... Ακριβώς αυτό. Αν δω στην ώρα τιμάρα ξανά παίρνω στο δυωρο αν όχι το αφήνω ως έχει... Βέβαια επειδή είμαι και τρελή πολλές φορές από περιέργεια στην αρχή τσιμπιομουν και στη μια ώρα και στο δυωρο να δω τι φάση παίζει χαχαχαχαχα

Οπότε Γιώτα θα σου έλεγα να τσιμπηθεις μια έστω φορά με το ίδιο γεύμα και στη μια ώρα και στις δύο να δεις που είναι το πιο ανεβασμένο σου.... Και μετά το κάνεις και εναλλάξ όπως είπε ο γιατρός

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Nikoleta... από την αρχή φαινόταν μικρό μωρό. Δεν έγινε τώρα. Είναι όμως στην 7η εκατοστιαια θέση που αυτό εμένα δε γίνεται να μην με τρομάζει!! Απλά!! Ξέρεις πως είναι να βλέπεις όλα όσα αφορούν το βάρος (κεφάλι , μηρος, κοιλιά) να είναι στην κόκκινη γραμμη; ασε...Δεν μου το ονόμασε iugr το μωρό και γενικά ήταν χαλαρός ο εμβρυολογος που γενικότερα είναι ψειρας και ότι είναι θα το πει. Τέλος πάντων. Θα κάνω πολλούς συχνούς ελέγχους και απλά ίσως να γεννήσω νωρίτερα. Μακάρι δηλαδή να είναι μόνο αυτό και να μην συμβεί τίποτα κακό.

Ναι αλλά δεν είναι καλό που από την αρχή ήταν έτσι; Δεν σταμάτησε μετά να μεγαλώνει.

Τώρα δεν έχω ιδέα τι είναι η 7η εκατοστιαία θέση. Καλά λογικό να αγχώνεσαι, αλλά ο γιατρός δε σου είπε ότι είναι κάτι ανησυχητικό, απλά πρέπει να το παρακολουθείτε πιο συχνά.

Εγώ πάλι έχω το αντίθετο. Χθες που ήμουν 24εβδ + 4ημ το έβγαλε 734 γραμμάρια. Και τον ρωτάω αν είναι φυσιολογικό που είναι τόσο μεγάλο. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Γιατί κανονικά ήμουν 23εβδ + 4ημ, ενώ στην αυχενική και στη β' επιπέδου με βγάζουν μια βδομάδα παραπάνω, δηλαδή 24εβδ + 4ημ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ξανά διάβασε χαρά μου το μήνυμα γιατί άδικα έγραψες το κατεβατο... Σε ευχαριστώ παρ'αυτα γιατί είναι αρκετά βοηθητικό το κείμενο σου. 

Δε κλαίω για τη πεθερά από το άγχος με πήραν τα κλάματα γιατί μια ο διαβήτης που ξεφεύγει παλι μια το αμνιακό μια που είναι 800γρ στην 27η εβδομάδα μου ήρθαν μαζεμένα....

Για τη πεθερά είπα στη Γωγώ επειδή με ρώτησε αν μπορεί να με βοηθήσει.... Μπορεί αλλά δεν την εμπιστεύομαι...

Άντε πάλι... Καλέ δεν εννοώ πως κλαίω για τη πεθερά.... Αυτά που ανέφερα στη Γωγώ είναι παρελθοντικά και είναι ένας από τους πολλούς λόγους που δεν την εμπιστεύομαι να μου κρατήσει το παιδί.... Εδώ ο άντρας μου δε θέλει επειδή δεν την εμπιστεύεται φαντάσου.. απλά μιας που την ανέφερα είπα να το διακωμωδισω γιατι με έπιασε λίγο φοβία με όλα μαζι της εγκυμοσύνης και έπεσε η ψυχολογία.. 

Η καμπύλη σου για εμένα εκτός τη δεύτερη τιμή είναι μέσα στα όρια και δε τη θεωρώ παθολογικη. Επειδή όμως δεν το έχω ξανά δει να ανεβαίνει η δεύτερη σε εμένα δε ξέρω τι να σε συμβουλέψω.... Ίσως εσύ πρέπει να μετριεσαι στις 2 ώρες πχ αφού στις 2 ωρες έχεις και το πιο ανεβασμένο. Μίλα με τον ενδοκρινολόγο να σου δώσει και διατροφή... Οι μετρήσεις σου μια χαρά ήταν... Κι εμένα μερικές φορές μετά το γεύμα ανεβαίνει ελάχιστα σε βαθμό να αναρωτιέμαι αν χάλασε το μηχάνημα... Αλλά άμα πω να φάω ρύζι πάει 140.... Εκεί δε χαλάει χαχαχαχα. 

 

Ρε κοριτσα σόρρυ αλλά δεν είναι καλά.... Μπορεί να μη κλαίω για τη πεθερά αλλά οοολη αυτή η εβδομάδα είχε μαζεμένα συμβάντα και έχω λίγο βαρύνει ψυχολογικά... Ειδικά για τη μικρή μου

Αυτό κάνω κι εγώ... Ακριβώς αυτό. Αν δω στην ώρα τιμάρα ξανά παίρνω στο δυωρο αν όχι το αφήνω ως έχει... Βέβαια επειδή είμαι και τρελή πολλές φορές από περιέργεια στην αρχή τσιμπιομουν και στη μια ώρα και στο δυωρο να δω τι φάση παίζει χαχαχαχαχα

Οπότε Γιώτα θα σου έλεγα να τσιμπηθεις μια έστω φορά με το ίδιο γεύμα και στη μια ώρα και στις δύο να δεις που είναι το πιο ανεβασμένο σου.... Και μετά το κάνεις και εναλλάξ όπως είπε ο γιατρός

Συγγνώμη.. Δεν διάβασα κανένα από τα άλλα μηνύματα πάρα έπεσε το μάτι σε αυτό το δικό σου!!! 

Χμ... Το 800gr δεν το είδα. 700gr εδω στις 26+3. Παααλι σε κάτι μοιασαμε εμείς οι δύο!! Ο γιατρος τι σου ειπε; αν θες πες μου γιατι δεν ξέρω σε ποια σελίδα τα έχετε γράψει και τις τελευταίες 2 μέρες μπαίνω σποραδικά και διαβάζω. Αμνιακα δεν χάνεις όμως ετσι; αυτά κολπικα πρέπει να είναι όπως τα περιεγραψες. 

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι αλλά δεν είναι καλό που από την αρχή ήταν έτσι; Δεν σταμάτησε μετά να μεγαλώνει.

Τώρα δεν έχω ιδέα τι είναι η 7η εκατοστιαία θέση. Καλά λογικό να αγχώνεσαι, αλλά ο γιατρός δε σου είπε ότι είναι κάτι ανησυχητικό, απλά πρέπει να το παρακολουθείτε πιο συχνά.

Εγώ πάλι έχω το αντίθετο. Χθες που ήμουν 24εβδ + 4ημ το έβγαλε 734 γραμμάρια. Και τον ρωτάω αν είναι φυσιολογικό που είναι τόσο μεγάλο. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Γιατί κανονικά ήμουν 23εβδ + 4ημ, ενώ στην αυχενική και στη β' επιπέδου με βγάζουν μια βδομάδα παραπάνω, δηλαδή 24εβδ + 4ημ.

Μια χαρά είναι το μια βδομάδα παραπάνω! Μην αγχώνεσαι... 

Εμένα ναι από την αρχή σταθερά είναι μικρό μωρό... πολύ μικρό όμως. Και  απλά δεν είναι ότι καλύτερο , να το βλέπεις στα γραφήματα και στις κλίμακες. Βάζω άσχημες σκέψεις και στεναχωριέμαι. Τέλος πάντων..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

 

Γειά σας κόλλησε η παράθεση πάλι. 

Γυρισαμε από θάλασσα κ αράξαμε.

Εγώ κάνω τεστ στο σάκχαρο μου. Προχτές βραδυνο , 2 σουβλάκια κοτόπουλο σκέτα στο ξυλάκι, σάκχαρο νηστείας 87.

χτες βράδυ εβαλα κ μια πιτουλα μαζί :roll:σημερινό νηστείας 95....

Άρα πάμε ντιπ σκέτη πρωτεΐνη βράδυ αλλά δε γλυστραει εύκολα μωρέεεεε... 

Οι ζαχαρενιες δεν μπαίνετε ρε σε πειρασμους; σήμερα στη θάλασσα πχ έφαγα 2 μ@λ@κειες με τα μωρά...


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μια χαρά είναι το μια βδομάδα παραπάνω! Μην αγχώνεσαι... 

Εμένα ναι από την αρχή σταθερά είναι μικρό μωρό... πολύ μικρό όμως. Και  απλά δεν είναι ότι καλύτερο , να το βλέπεις στα γραφήματα και στις κλίμακες. Βάζω άσχημες σκέψεις και στεναχωριέμαι. Τέλος πάντων..

Καλά ναι έχεις δίκιο. Αλλά αν ήταν κάτι σοβαρό θα ανησυχούσε πιο πολύ ο γιατρός πιστεύω. Θα το παρακολουθείς και θα δεις πως θα πάει. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια είδα τόσα καινούρια ονόματα και νόμιζα ότι έμπαινα σε λάθος θέμα και ότι κόλλησε τόση ώρα. Καλώς ήρθατε νέα μέλη και με το καλό τα παιδάκια μας. Δεν έχω διαβάσει τίποτα διότι περασα μια περιπετειουλα..... Μετά από μια αρκετά κουραστική μέρα με συνεχόμενη ορθοστασία 3 ώρες + ένιωσα ξαφνικά ένα πόνο και να τρέχον υγρά..  χωρίς να θέλω πιπι.... Συνεχίστηκε αρκετά και πήγα στο γιατρό. Με υπέρηχο δεν είδε ρήξη σάκου επειδή και το μωρό καθόλου να έχει δισανασχετισει το καταλογίσει σε ακράτεια λόγο κλωτσιας μιας που είχε πάρει περίεργη θέση η μικρή ως προς την ουρήθρα αλλά εννοειται το παρακολουθώ και αν παρατηρήσω κάτι εφυγα.... Το μωρό είναι 800γρ ενώ είμαστε στην 27η εβδομάδα και το θεωρεί μικρό αλλά δεν ανησύχησε προς το παρόν.... Τώρα κοιτάω το εσώρουχο και βλέπω κηλίδα λευκή.... Νομίζω το αμνιακό δεν αφήνει όταν ξεραθεί κηλίδα ή κάνω λάθος; Δε θυμάμαι :/ ειμαι λίγο αγχωμενη δε σας κρύβω ευελπιστώ όμως τα καλύτερα.... Μου είπε βέβαια να μην ανησυχώ γιατί το μωρό είναι βιώσιμο ακόμη και τώρα αλλά εύκολο να το λες ... Αυτά από μένα... Όταν συνέλθω θα σας διαβάσω

Οκ!! Το βρήκα. Έλα όλα καλά Αλινα μου! Ναι το αμνιακο δεν αφήνει στάμπα. Αν θυμάσαι ο συναγερμός σε μένα ήταν επειδή δεν άφηνε στάμπα...

Αισιόδοξο το μήνυμα του που και τώρα να γίνει κάτι είναι βιώσιμο αλλά μακριά από εμάς... Εμένα ο εμβρυολογο επειδή μου μίλησε για πρόωρο(οχι οτι θα συμβει ντε και καλα) μου έλεγε πως πρέπει πάθη θυσία να φτάσουμε τις 32. Λες και είναι στο χέρι μου , βέβαια.. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν γεννήσω με το καλό θα κάνω μια ταψαρα γεμιστά κ θα τα βάλω κάτω με τυρί κ ψωμί. Το ρύζι με εκτοξεύει. 

Χτες παρήγγειλα το καρότσι!

Ακούω κάτι περίεργες ιστορίες για εγκύους τελευταία, λες κ επίτηδες έρχονται κ μου τα λένε ρε σεις κ με χει πάει τρεις κ μια...μια νομίζω δεν κουνιέται, μια νομίζω η κοιλιά δεν έχει μεγαλώσει καθόλου τον τελευταίο μήνα.... 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, minxri είπε:

Αγάπη τα λευκά υγρά είναι φυσιολογικά στην εγκυμωσύνη δεν είναι αμνιακό έτσι ξέρω εγώ έχω και γω τέτοια υγρά πολλά και τις περισσότερες φορές γίνομαι μούσκεμα οπότε μην ανησυχείς 

Κ γω σημερα πολλα υγρα κοριτσια, που γενικα δεν εχω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω σημερα πολλα υγρα κοριτσια, που γενικα δεν εχω!

Σήμερα έχει και καύσωνα όμως !! Εννοώ ότι μπορεί να είναι και ιδρώτας.. Εγώ πλέον έχω πολλά λευκά από εκει που είχα διαφανή σαν νερό.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina @sissy_geo τα αμνιακα δεν αφήνουν λεκέ. Τα κολπικα υγρά δεν χρειάζεται να είναι πάντα λευκά. Είναι και διαφανή ρευστά και αφήνουν μετά αυτόν τον λευκό λεκέ ή είναι διαφανή και κολλωδη. Εγώ τελικά είχα αυτά τα περίεργα υγρά σα νερό και για 2 μέρες μετά. Μετά σταμάτησαν κι ύστερα ξεκίνησα να βγάζω λευκά που δεν τους δίνω σημασία. Επίσης @sissy_geo κι εγώ έκανα και καλλιέργεια κολπικου. Νομίζω έγραψες πως βγήκε αρνητική. Άρα αφού είδατε τα αμνιακα στο υπέρηχο, έκανες και την καλλιέργεια , δεν ξέρω αν σου έκανε και το τεστ για το αμνιακό, ε τότε δεν είναι!

@Nikoleta... από την αρχή φαινόταν μικρό μωρό. Δεν έγινε τώρα. Είναι όμως στην 7η εκατοστιαια θέση που αυτό εμένα δε γίνεται να μην με τρομάζει!! Απλά!! Ξέρεις πως είναι να βλέπεις όλα όσα αφορούν το βάρος (κεφάλι , μηρος, κοιλιά) να είναι στην κόκκινη γραμμη; ασε...Δεν μου το ονόμασε iugr το μωρό και γενικά ήταν χαλαρός ο εμβρυολογος που γενικότερα είναι ψειρας και ότι είναι θα το πει. Τέλος πάντων. Θα κάνω πολλούς συχνούς ελέγχους και απλά ίσως να γεννήσω νωρίτερα. Μακάρι δηλαδή να είναι μόνο αυτό και να μην συμβεί τίποτα κακό.

Τιποτα κακο δε θα συμβει, εγω σταματησα μα ψυριζω πραγματα πια εμπιστευομαι τον γιατρο μου..αν ηταν κατι σοβαρο θα το ελεγε να εισαι σιγουρη!

Κ γω ειχα υγρα που αφηναν σταμπα λευκη που οταν στεγνωνε γινοταν κ σκληρη! 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σήμερα έχει και καύσωνα όμως !! Εννοώ ότι μπορεί να είναι και ιδρώτας.. Εγώ πλέον έχω πολλά λευκά από εκει που είχα διαφανή σαν νερό.

Οχι ειναι λευκα!

Link to comment
Share on other sites

@Jennak83 Εγώ έχω παρατηρήσει ότι τις μέρες που κουράζομαι παραπάνω έχω πιο πολλά υγρά σε συνδυασμό με πόνο στη μέση αλλά δεν φοβάμαι πλέον ιδιαίτερα τα υγρά γιατί έχει περάσει ο κύνδινος από την άμνιο και δεν δίνω πολύ σημασία για να μην αγχώνομαι.... @Mamacita Alina Εσύ κοριτσάκι μου πως είσαι σήμερα καλύτερα?Η ψυχολογία γενικά είναι το παν προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώνεις έστω και τις ώρες που κοιμάται το μωρό και από δουλειές μην κάνεις τπτ αρχίζουμε και βαραίνουμε τώρα δεν θα σε παρεξηγήσει και κανένας τουλάχιστον να φτάσουμε στις 32 βδομάδες που είναι το επιθυμητό


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

@Jennak83 Εγώ έχω παρατηρήσει ότι τις μέρες που κουράζομαι παραπάνω έχω πιο πολλά υγρά σε συνδυασμό με πόνο στη μέση αλλά δεν φοβάμαι πλέον ιδιαίτερα τα υγρά γιατί έχει περάσει ο κύνδινος από την άμνιο και δεν δίνω πολύ σημασία για να μην αγχώνομαι.... @Mamacita Alina Εσύ κοριτσάκι μου πως είσαι σήμερα καλύτερα?Η ψυχολογία γενικά είναι το παν προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρώνεις έστω και τις ώρες που κοιμάται το μωρό και από δουλειές μην κάνεις τπτ αρχίζουμε και βαραίνουμε τώρα δεν θα σε παρεξηγήσει και κανένας τουλάχιστον να φτάσουμε στις 32 βδομάδες που είναι το επιθυμητό

Ναι ισχυει αυτο που λες με την κουραση..βεβαια δε μπορω να πω οτι κουραστηκα σημερα απλα πιστευω οτι οσο περνανε κ οι μηνες θα αυξανονται κ τα υγρα..πριν ποσες μερες την εκανες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Τιποτα κακο δε θα συμβει, εγω σταματησα μα ψυριζω πραγματα πια εμπιστευομαι τον γιατρο μου..αν ηταν κατι σοβαρο θα το ελεγε να εισαι σιγουρη!

Κ γω ειχα υγρα που αφηναν σταμπα λευκη που οταν στεγνωνε γινοταν κ σκληρη! 

Οχι ειναι λευκα!

Μην αγχωνεσται κορίτσια εγώ μέχρι να πάρω πρέφα τι γίνεται με αυτά που χάνω κοντευα εγώ να το χάσω διότι όπως λέει και η @Farmakotriftenaεμενα δεν άφηναν λεκε καθόλου διάφανα τελείως και ενω ήτανε ουρά τα μαλκισμενα δεν κιτρινιζαν στο εσώρουχο παρα μονο μετα απο μια ώρα εκεί πρέπει να κάθεσαι να βαζεις την μύτη με το συμπάθειο και να μυριζεις το εσώρουχο σαν την ανωμαλαρα οπως το Κωνσταντίνου και Ελένης Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...