Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Αχχαχαχχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαα Εχω κλάψει τώρα αχαχαχχαχαχχαχαχαα το Εχω διαβάσει και εγώ έλεος ουτε καν χαχαχχαχαχψα αχ να σαι καλά γελαωωωωω

Μωρή δεν ακούς τι λέω η Χριστιανή εδώ και τόση ωρα μου φεύγουν τα ουρα και δεν το καταλαβαίνω το παίρνεις είδηση η Οχι φεύγουν Οχι πλάκα

Που καταντήσαμε! Σαν τις γριές να έχουμε ακράτεια... Θα το καταπιούμε και αυτό...:D Η γιατρός μου λέει ότι αυξάνονται τα οιστρογόνα τωρα για αυτό αυξάνονται και αυτα τα υγρά... Και μαζί με τα οιστρογόνα αυξάνεται και η λίμπιντο... Τέλεια;;;; κατουρλίτσες, με κοιλάρες και αυξημένη λίμπιντο.... Φοβερός συνδιασμός.. 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, sissy_geo είπε:

Πήγα χθες για αυτο το τεστ, δεν ήταν αμνιακό, αλλά κορίτσια έπρεπε οπωσδήποτε να σιγουρευτούμε, γιατί τα υγρά που έχω είναι σαν νερό. Και εφόσον αποκλείσαμε μικρόβια κτλ δεν έπρεπε να οπωσδήποτε να σιγουρευτούμε. Κολπικά τα βάζω και εγω, αλλά σταθερά εδω και μήνες. Είχα υγρά πάντα. Και ήξερα ότι ειναι απο τα utrogestan. Αυτά ήταν διαφορετικά. Ναι τα glopir και όλα τα υπόλοιπα τα συνεχίζουμε για προστασία... Και εγω μέσα μου ελπίζω να γυρίσει το μωρό, αλλά μια μαία στο μαιευτήριο μου είπε πως βοηθάει το περπάτημα στο να γυρίσουν τα μωρά... Εγω θα αργήσω πολύ να περπατήσω... Τι να κάνω κορίτσια, έκλαψα φοβήθηκα, αλλα διάβασα άπειρες ιστορίες με κοπέλες, με ανύπαρκτο τράχηλο σε ίδιες εβδομάδες, ακόμα και ανοιχτό μάλιστα και τα κατάφεραν μια χαρα...   Ξάπλα και ο Θεός βοηθός! Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό! Εσυ πώς τα πας με τις ηλίθιες συσπάσεις;;

Ευτυχώς δεν ήταν αμνιακό. Μη φοβάσαι αν θα γυρίσει. Φτάσε τις 32 βδομάδες με το καλό και μετά σου λέει ο γιατρός σου αν χρειαστεί να περπατήσεις. Είσαι κοντά. Δεν έχει μείνει πολύ. Θα πάνε όλα καλά! Όντως κι εγώ έχω ακούσει περιπτώσεις διάφορες και όλα πήγαν καλά. Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι κι εγώ. Γενικά τώρα από τις συσπάσεις είσαι καλύτερα απ' ότι θυμάμαι.

Εγώ χθες το βράδυ πήγα στον γιατρό και του είπα να δούμε τον τράχηλο, επειδή κάνω συσπάσεις και φοβάμαι μήπως κόντυνε και μου είπε δε χρειάζεται να τον δούμε. Οπότε δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τώρα. Απλά αντί για ένα τοκολυτικό χάπι nifelat που παίρνω την ημέρα να το παίρνω 2 φορές. Κι εγώ δεν το θέλω αυτό το χάπι, φοβάμαι μήπως κάνει κακό στο μωρό. Για τοκογράφο δε με έχει βάλει ποτέ. Και συσπάσεις πολλές κάνω όταν είμαι όρθια ή καθιστή. Το Σάββατο που πήγα σε ένα γάμο, έκανα 13 συσπάσεις μέσα σε 7 ώρες. Άρα θα την βγάζω πιο πολύ ξάπλα μέχρι να φτάσω τις 32 βδομάδες κι εγώ.

Εσένα το glopir έχει παρενέργειες; Γιατί εγώ χθες πριν κοιμηθώ παρατήρησα ότι τα πόδια μου από το γόνατο και κάτω ήταν κόκκινα. Και λέω μήπως φταίει το nifelat.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς δεν ήταν αμνιακό. Μη φοβάσαι αν θα γυρίσει. Φτάσε τις 32 βδομάδες με το καλό και μετά σου λέει ο γιατρός σου αν χρειαστεί να περπατήσεις. Είσαι κοντά. Δεν έχει μείνει πολύ. Θα πάνε όλα καλά! Όντως κι εγώ έχω ακούσει περιπτώσεις διάφορες και όλα πήγαν καλά. Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι κι εγώ. Γενικά τώρα από τις συσπάσεις είσαι καλύτερα απ' ότι θυμάμαι.

Εγώ χθες το βράδυ πήγα στον γιατρό και του είπα να δούμε τον τράχηλο, επειδή κάνω συσπάσεις και φοβάμαι μήπως κόντυνε και μου είπε δε χρειάζεται να τον δούμε. Οπότε δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τώρα. Απλά αντί για ένα τοκολυτικό χάπι nifelat που παίρνω την ημέρα να το παίρνω 2 φορές. Κι εγώ δεν το θέλω αυτό το χάπι, φοβάμαι μήπως κάνει κακό στο μωρό. Για τοκογράφο δε με έχει βάλει ποτέ. Και συσπάσεις πολλές κάνω όταν είμαι όρθια ή καθιστή. Το Σάββατο που πήγα σε ένα γάμο, έκανα 13 συσπάσεις μέσα σε 7 ώρες. Άρα θα την βγάζω πιο πολύ ξάπλα μέχρι να φτάσω τις 32 βδομάδες κι εγώ.

Εσένα το glopir έχει παρενέργειες; Γιατί εγώ χθες πριν κοιμηθώ παρατήρησα ότι τα πόδια μου από το γόνατο και κάτω ήταν κόκκινα. Και λέω μήπως φταίει το nifelat.

Σε καταλαβαίνω! Και εγω ΚΑΘΕ φορα που το παίρνω νοιώθω τύψεις για το μωρό, αλλά να σκέφτεσαι οτι μια πιθανή προωρότητα εχει μεγαλύτερους κινδύνους για τα μωράκια μας. Προσέχουμε για να έχουμε. Εγω είχα παρατηρήσει ταχυπαλμία, αλλά μετα μου είπε να φροντίζω να τρωω πιο πριν. Κ όντως σταμάτησαν. Ρωτα τον κ εσυ, δεν ξερω αν ειναι απο το χάπι αυτό που λες. Εγω παρατηρω συσπάσεις όταν αγχώνομαι.. Χαλαρά. Θα ξεκουραστουμε για να έχουμε ενεργεια για τα μωράκια μας!!!  

Just now, Farmakotriftena είπε:

@sissy_geo σε ποια βδομάδα εισαι;

28η! Τράβα μαλλί ανεβαίνουμε! Θα το λεω συνέχεια!! :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Κοίτα απο την 16η εβδομάδα που το ελέγχαμε, έμενε σταθερός τοσο καιρό, μέχρι τωρα που είχαμε την μείωση. Αλλά μου είπε πως δεν μπορούσαμε να την αποφύγουμε και εντελώς τη μείωση οσο περνάει ο καιρός και προχωράει η εγκυμοσύνη , αφου ρε παιδί μου πέταξα και μια κοιλιά απότομα άλλο πράγμα.  Διάβασα και κάτι ιστορίες που απο την ξεκουραση και τα χάπια αυξήθηκε, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν τον πιστεύω. Αν σκεφτώ το παράδειγμα που μου εδωσε με το μπαλόνι που οσο φουσκώνει, τόσο μικραίνει το στόμιο του.... Απλά θέλουμε να κρατηθεί όσες εβδομάδες γίνεται ετσι...  Οι συσπάσεις μπορούν να του προκαλέσουν μείωση.

Σωστα οποτε εσυ προσπαθησε να εισαι χαλαρη, ηρεμη ωστε κ οι συσπασεις να περιοριστουν. Λογικο οσο μεγαλωνει η κοιλιτσα μας να μεταβαλλονται καποια πραγματα, αλλα εσυ κανεις ολα αυτα που πρεπει κ θα δεις οτι θα πανε ολα καλα. Σε ποια εβδομαδα εισαι; εγω σημερα 27 ακριβως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nikoleta... ναι απο το φαρμακο Είναι. Δωσε λιγο χρονο(5 ημερες περιπου) και ισως σταματησει αυτη η παρενέργεια. Αλλα αν δεις οτι αυξανεται μίλα στον γιατρο σου

Just now, sissy_geo είπε:

Σε καταλαβαίνω! Και εγω ΚΑΘΕ φορα που το παίρνω νοιώθω τύψεις για το μωρό, αλλά να σκέφτεσαι οτι μια πιθανή προωρότητα εχει μεγαλύτερους κινδύνους για τα μωράκια μας. Προσέχουμε για να έχουμε. Εγω είχα παρατηρήσει ταχυπαλμία, αλλά μετα μου είπε να φροντίζω να τρωω πιο πριν. Κ όντως σταμάτησαν. Ρωτα τον κ εσυ, δεν ξερω αν ειναι απο το χάπι αυτό που λες. Εγω παρατηρω συσπάσεις όταν αγχώνομαι.. Χαλαρά. Θα ξεκουραστουμε για να έχουμε ενεργεια για τα μωράκια μας!!!  

28η! Τράβα μαλλί ανεβαίνουμε! Θα το λεω συνέχεια!! :D

Τελειο νουμερο το 28!!! Εγω πλεον ζηλευω και το μια μερα παραπανω! Αχαχ

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Nikoleta... ναι απο το φαρμακο Είναι. Δωσε λιγο χρονο(5 ημερες περιπου) και ισως σταματησει αυτη η παρενέργεια. Αλλα αν δεις οτι αυξανεται μίλα στον γιατρο σου

Τελειο νουμερο το 28!!! Εγω πλεον ζηλευω και το μια μερα παραπανω! Αχαχ

Είπαμεεεε τράβα μαλλί ανεβαίνουμεεε :D:D @Jennak83 είμαστε πολύ κοντά! 28 είμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Σε καταλαβαίνω! Και εγω ΚΑΘΕ φορα που το παίρνω νοιώθω τύψεις για το μωρό, αλλά να σκέφτεσαι οτι μια πιθανή προωρότητα εχει μεγαλύτερους κινδύνους για τα μωράκια μας. Προσέχουμε για να έχουμε. Εγω είχα παρατηρήσει ταχυπαλμία, αλλά μετα μου είπε να φροντίζω να τρωω πιο πριν. Κ όντως σταμάτησαν. Ρωτα τον κ εσυ, δεν ξερω αν ειναι απο το χάπι αυτό που λες. Εγω παρατηρω συσπάσεις όταν αγχώνομαι.. Χαλαρά. Θα ξεκουραστουμε για να έχουμε ενεργεια για τα μωράκια μας!!!  

 Αχ άσε κι εγώ έχω τύψεις. Και λέω μήπως το αποφύγω. Αλλά μου λέει ο γιατρός ότι τι προτιμάς το χάπι ή να χαλαρώσει η μήτρα; Οπότε αναγκαστικά το παίρνω. Απλά δε βλέπω διαφορά στις συσπάσεις. Τις ίδιες κάνω και τώρα. Και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη κάνω και πιο πολλές.

Αν το ξαναπάθω θα τον ρωτήσω. Εγώ κάθε μέρα που περνάει λέω πάει πέρασε και αυτή. Και όλο βλέπω αν θα είναι βιώσιμο το μωράκι στην βδομάδα που είμαι. Γιατί εγώ είμαι 1 μήνα πριν από σένα. Είμαι 24+5 σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

 Αχ άσε κι εγώ έχω τύψεις. Και λέω μήπως το αποφύγω. Αλλά μου λέει ο γιατρός ότι τι προτιμάς το χάπι ή να χαλαρώσει η μήτρα; Οπότε αναγκαστικά το παίρνω. Απλά δε βλέπω διαφορά στις συσπάσεις. Τις ίδιες κάνω και τώρα. Και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη κάνω και πιο πολλές.

Αν το ξαναπάθω θα τον ρωτήσω. Εγώ κάθε μέρα που περνάει λέω πάει πέρασε και αυτή. Και όλο βλέπω αν θα είναι βιώσιμο το μωράκι στην βδομάδα που είμαι. Γιατί εγώ είμαι 1 μήνα πριν από σένα. Είμαι 24+5 σήμερα.

Να ξαπλώνεις στο πλάι πιο πολύ. Δυσκολα κάνει συσπάσεις η μήτρα σε αυτή τη σταση. Γενικά να ξαπλώνεις όσο πιο πολύ σου επιτρέπουν οι υποχρεώσεις σου. Δωσε λίγο χρόνο στο φάρμακο. Και εγω θυμασαι που σου είχα πει ότι δεν εβλεπα διαφορά;;; Τωρα που πέρασε ένας μηνας βλέπω μεγάλη διαφορά. Μη φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Nikoleta... ναι απο το φαρμακο Είναι. Δωσε λιγο χρονο(5 ημερες περιπου) και ισως σταματησει αυτη η παρενέργεια. Αλλα αν δεις οτι αυξανεται μίλα στον γιατρο σου

Το διάβασα στις όχι συχνές παρενέργειες ότι μπορεί να κοκκινίσει το δέρμα, οπότε μπορεί να είναι από αυτό. Αν το ξαναπάθω θα τον ρωτήσω.

Just now, sissy_geo είπε:

Να ξαπλώνεις στο πλάι πιο πολύ. Δυσκολα κάνει συσπάσεις η μήτρα σε αυτή τη σταση. Γενικά να ξαπλώνεις όσο πιο πολύ σου επιτρέπουν οι υποχρεώσεις σου. Δωσε λίγο χρόνο στο φάρμακο. Και εγω θυμασαι που σου είχα πει ότι δεν εβλεπα διαφορά;;; Τωρα που πέρασε ένας μηνας βλέπω μεγάλη διαφορά. Μη φοβάσαι, όλα καλά θα πάνε! 

Η αλήθεια είναι ότι στο πλάι το έχω παρατηρήσει ότι δεν κάνω τόσες. Υποχρεώσεις δεν έχω τώρα ευτυχώς, γιατί δεν έχω άλλο παιδάκι, σταμάτησα και την δουλειά και δεν κάνω τίποτα όλη μέρα. Τρώω στην μητέρα μου και φέρνω γυναίκα για να καθαρίσει το σπίτι. Αν τα έκανα όλα αυτά πάει....

Ναι το θυμάμαι που μου το είχες πει. Μακάρι να με πιάσει κι εμένα. Ξαπλώνω αλλά πιάνομαι όλη μέρα ξάπλα και πονάει η μέση μου. Έχω και μεγάλη κοιλιά, πήρα και 8,5 κιλά...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Το διάβασα στις όχι συχνές παρενέργειες ότι μπορεί να κοκκινίσει το δέρμα, οπότε μπορεί να είναι από αυτό. Αν το ξαναπάθω θα τον ρωτήσω.

Η αλήθεια είναι ότι στο πλάι το έχω παρατηρήσει ότι δεν κάνω τόσες. Υποχρεώσεις δεν έχω τώρα ευτυχώς, γιατί δεν έχω άλλο παιδάκι, σταμάτησα και την δουλειά και δεν κάνω τίποτα όλη μέρα. Τρώω στην μητέρα μου και φέρνω γυναίκα για να καθαρίσει το σπίτι. Αν τα έκανα όλα αυτά πάει....

Ναι το θυμάμαι που μου το είχες πει. Μακάρι να με πιάσει κι εμένα. Ξαπλώνω αλλά πιάνομαι όλη μέρα ξάπλα και πονάει η μέση μου. Έχω και μεγάλη κοιλιά, πήρα και 8,5 κιλά...

 

Κάνεις ότι πρέπει! Οπότε όλα θα πάνε καλά! Ξεκίνα καμία εθιστική σειρά να απασχολείς το μυαλό σου. Εγω αυτό κάνω.. Εχω δει άπειρες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Κάνεις ότι πρέπει! Οπότε όλα θα πάνε καλά! Ξεκίνα καμία εθιστική σειρά να απασχολείς το μυαλό σου. Εγω αυτό κάνω.. Εχω δει άπειρες!

Είμαι όλη μέρα στο κινητό. Δεν είμαι και πολύ της σειράς και της ταινίας, αλλά κάτι θα βρω να μ' αρέσει για να περάσει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Σαν τα μιρκαστικα ρε φιλη θα μας δει και κανεις και θα λέει απο που ξεφυγαμε χαχαχαχαχαχαχαχα κορίτσια λοιπον μην κοροιδευετε καθόλου Εχω ερώτηση οσες Εχετε μπανιέρα κάνετε μονές μπάνιο Εχω Οχι περιμένω πρώτα τον άνδρα μου και κάνω μαζί του διότι φοβάμαι μην πέσω και σήμερα αυτό θα κανω

Ασ'τα αυτα Γιωτιτσα...Αφορμη ψαχνεις για να μπεις στην μπανιερα με τον αντρα σου πιστευω για οφθαλμολουτρο!!!χαχαχα

  • Χαχα 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ασ'τα αυτα Γιωτιτσα...Αφορμη ψαχνεις για να μπεις στην μπανιερα με τον αντρα σου πιστευω για οφθαλμολουτρο!!!χαχαχα

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα ναι ρε γαμωτο είναι ωραίος ο ατιμος θέλω ν το παίρνω μάτι αλλά φάτε ματια ψάρια που λένε

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Να καλοσωρισω κ εγω με τη σειρα μου τα νεα κοριτσια της παρεας μας... Να ευχηθω καλη συνεχεια στις εγκυμοσυνες σας χωρις προβληματα κ τελειομηνα μωρακια... Ευχομαι στα κοριτσια με το αγχος για τα αμνιακα να μην ειναι τπτ, που δεν θα ειναι πιστευω κ ολες οι μετρησεις να βγαινουν καλες απο δω κ περα... 

Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε ονοματα απλα κ εμενα το κεφαλι μου ειναι καζανι... Σας διαβαζω ολες αλλα δυστυχως το καθε σπίτι κλεινει τα δικα του... Εμεις εχουμε την πεθερα μου, χρονια καρκινοπαθη, που δυστυχώς εχει χειροτερεψει χωρις γυρισμο αυτη τη φορα. Βιωνω δυσκολες καταστασεις. Δεν θελω να σας μαυριζω με ασχημα νεα... Απλα αφου τα μοιραζομαστε ολα ηθελα να ξερετε το λογο που δεν πολυσυμμετεχω... Φιλακια πολλα... 

Αγάπη μου να είσαι δυνατή και δίπλα στον άντρα σου, κουράγιο και στους 2 σας! Μόνο που στην κατάσταση μας πρέπει να μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω τελείως.. Σε νιώθω απόλυτα γιατί έχουμε κι εμείς την αδερφή του μπαμπά μου στο νοσοκομείο εδώ και αρκετό καιρό και προσπαθώ σιγά σιγά να προετοιμάσω τον εαυτό μου γιατί με τα μισόλογα που μου λένε όλοι για να μη στεναχωριέμαι, καταλαβαίνω ότι η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει... Κουράγιο κοριτσάκι μου γλυκό λοιπόν και στις 2 μας, είναι δικοί μας άνθρωποι και πονάμε αλλά αυτός είναι ο κύκλος της ζωής.. Εμείς εκεί βράχοι για τα σπλάχνα μας, ναι??


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...