Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Μπα όχι αγάπη μου σε εμένα δεν μπορούμε να ξέρουμε αν ισχύει.. Με πονάει σε όλες μου τις εγκυμοσυνες από 3 μηνών περίπου ως κ τη γεννα

Μαριουλα πόσο σε νιώθω! Τίποτα δε με ενοχλεί όσο η μέση μου, ειδικά μετά από περπάτημα η ορθοστασία δεν αντέχεται! Τα βράδια όταν αλλάζω πλευρό κάνει κάνει κρακ που νομίζω θα ανοίξω στα δύο!!! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Προσπάθησε να αποσυμφορεις ελάχιστα με το χέρι όταν νιώθεις ότι πρηζεται . Πρηζεται όταν έχεις ώρα να θηλασεις;

Ειναι πολυ πρησμενο, προσπαθω με το χερι κ με θηλαστρο οσο μπορω. Ειναι μικρος ο δικος μου κ δε θηλαζει ακομα τοση ποσοτητα ουτε πολυ συχνα, ειδικα σημερα αγχωθηκα παρα πολυ δε ξυπναγε με τπτ να φαει μετα τπ μεσημερι, καναμε τα παντα μπανιο, αγκαλια, τον πειραζαμε τπτ. Κ τωρα παλι κοιμαται, κ επειδη εχει λιγο ικτερο πρεπει να τρωει συχνα. Μου ειπε να βγαλω κ να του δωσω με το μπουκαλι δικο μου αν δε τρωει.

πρίν από 24 λεπτά , marioula1234 είπε:

Γυρίσατε σπιτάκι σας; 

@Jennak83

Ναι γυρισαμε πολυ γρηγορα, Τεταρτη μεσημερι. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι δε χρειαζεται να μεινουμε παραπανω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@minxriΑγάπη μου, να σας ζήσουν τα θαυματακια σας! Πάντα γερά και καλοτυχα! Καλή ανατροφή!!! ❤️❤️❤️ Μόλις μπορείς θέλουμε κι από σένα λεπτομέρειες!

@Jennak83 μου, βγήκατε; πήγατε σπίτι; πως είναι η προσαρμογή στις νέες συνθήκες; τα φιλιά και την αγάπη μας!

@tsilonaαγάπη μην ανησυχείς, για να το λέει ο γιατρός όλα καλά, κι εγώ πήρα αντιβίωση για ουρεοπλασμα αν θυμάσαι!

Εντωμεταξύ εμένα δε μου έδωσαν να κάνω καθόλου εξετάσεις. Δευτέρα έχω γιατρό στο νοσοκομείο θα ρωτήσω! Επίσης, από πότε μας κοιτάνε από κάτω για τράχηλο κτλ; Δευτέρα θα είμαι 37+2! Την Τρίτη που πήγα στον ιδιώτη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι μακρύς και κλειστός! 4εκ.

Just now, Jennak83 είπε:

Ειναι πολυ πρησμενο, προσπαθω με το χερι κ με θηλαστρο οσο μπορω. Ειναι μικρος ο δικος μου κ δε θηλαζει ακομα τοση ποσοτητα ουτε πολυ συχνα, ειδικα σημερα αγχωθηκα παρα πολυ δε ξυπναγε με τπτ να φαει μετα τπ μεσημερι, καναμε τα παντα μπανιο, αγκαλια, τον πειραζαμε τπτ. Κ τωρα παλι κοιμαται, κ επειδη εχει λιγο ικτερο πρεπει να τρωει συχνα. Μου ειπε να βγαλω κ να του δωσω με το μπουκαλι δικο μου αν δε τρωει.

Ναι γυρισαμε πολυ γρηγορα, Τεταρτη μεσημερι. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι δε χρειαζεται να μεινουμε παραπανω.

Αγάπη να σε ρωτήσω. Ποιο θήλαστρο χρησιμοποιείς; ευχαριστημένη; 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , marioula1234 είπε:

Αγάπη μου μήπως να έβγαζες λιγο γάλα για να το αποσυμφόρησεις; πως τα πάτε με το θηλάσμο δίνεις μόνο δικό σου γάλατακι; ανυπομωνω κ εγώ να θηλασω μου έλειψε τόσο πολύ... 

Ολα τα κανω, θηλαστρο, μαλακωμα με το χερι για να βγει αλλα ειχε πετρωσει κ θελει προσπαθεια κ υπομονη..

 

Just now, gogouli_ είπε:

@minxriΑγάπη μου, να σας ζήσουν τα θαυματακια σας! Πάντα γερά και καλοτυχα! Καλή ανατροφή!!! ❤️❤️❤️ Μόλις μπορείς θέλουμε κι από σένα λεπτομέρειες!

@Jennak83 μου, βγήκατε; πήγατε σπίτι; πως είναι η προσαρμογή στις νέες συνθήκες; τα φιλιά και την αγάπη μας!

@tsilonaαγάπη μην ανησυχείς, για να το λέει ο γιατρός όλα καλά, κι εγώ πήρα αντιβίωση για ουρεοπλασμα αν θυμάσαι!

Εντωμεταξύ εμένα δε μου έδωσαν να κάνω καθόλου εξετάσεις. Δευτέρα έχω γιατρό στο νοσοκομείο θα ρωτήσω! Επίσης, από πότε μας κοιτάνε από κάτω για τράχηλο κτλ; Δευτέρα θα είμαι 37+2! Την Τρίτη που πήγα στον ιδιώτη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι μακρύς και κλειστός! 4εκ.

Αγάπη να σε ρωτήσω. Ποιο θήλαστρο χρησιμοποιείς; ευχαριστημένη; 

Μου εχει δωσει ενα η αδερφη μου της cangaroo ενα μοβ που με εχει βολεψει πολυ κ ενα η κουνιαδια μου της medela που δε μαρεσε, θα το δοκιμασω κ αυριο μια φορα αλλιως θα παω να αγορασω το πρωτο που σου ειπα.

Just now, gogouli_ είπε:

@minxriΑγάπη μου, να σας ζήσουν τα θαυματακια σας! Πάντα γερά και καλοτυχα! Καλή ανατροφή!!! ❤️❤️❤️ Μόλις μπορείς θέλουμε κι από σένα λεπτομέρειες!

@Jennak83 μου, βγήκατε; πήγατε σπίτι; πως είναι η προσαρμογή στις νέες συνθήκες; τα φιλιά και την αγάπη μας!

@tsilonaαγάπη μην ανησυχείς, για να το λέει ο γιατρός όλα καλά, κι εγώ πήρα αντιβίωση για ουρεοπλασμα αν θυμάσαι!

Εντωμεταξύ εμένα δε μου έδωσαν να κάνω καθόλου εξετάσεις. Δευτέρα έχω γιατρό στο νοσοκομείο θα ρωτήσω! Επίσης, από πότε μας κοιτάνε από κάτω για τράχηλο κτλ; Δευτέρα θα είμαι 37+2! Την Τρίτη που πήγα στον ιδιώτη μου είπε ότι ο τράχηλος είναι μακρύς και κλειστός! 4εκ.

Αγάπη να σε ρωτήσω. Ποιο θήλαστρο χρησιμοποιείς; ευχαριστημένη; 

Η προσαρμογη λιγο δυσκολη κυριως λογω του στηθους με εχει ριξει πολυ ψυχολογικα κατα τα αλλα λιγο πελαγωμενη, ολη μερα τρεχω κ εχω κ τη μαμα που βοηθαει, ειδικα τις πρωτες μερες απο την αυπνια κοιμομουν ορθια, χθες καθε 2 ωρες ξυπναγα ηταν ησυχος, μονο στις αρχες ξυπναγε συνεχεια κ ηθελε μονο εμενα. Σημερα ολη μερα στο αλλο ακρο, δε μου ξυπναει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχχχ κορίτσια μου περαστικά! @tsilona κάνε τώρα τη θεραπεία για να κουλιαστείς επιτέλους στις 18!! Το πρωί πάω κι εγώ για καλλιέργεια, εύχομαι να μην τριτώσει.. 

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μαριουλα πόσο σε νιώθω! Τίποτα δε με ενοχλεί όσο η μέση μου, ειδικά μετά από περπάτημα η ορθοστασία δεν αντέχεται! Τα βράδια όταν αλλάζω πλευρό κάνει κάνει κρακ που νομίζω θα ανοίξω στα δύο!!! 

Αχ κι εμεναααα. Ασβέστιο πίνεις; Εγώ δεν άντεχα να πιω γιατί το έβγαζα και μετά από πολύ καιρό που ήπια ένα είδα βελτιωση!!!!:shock:


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, minxri είπε:

Καλημέραααα!!!!

Δεν έστειλα εχθές καθόλου κοριτσάκια μου γιατί ήμουν σαν κοτόπουλο....Όλα πήγαν τέλεια τα παιδάκια μου είναι καλά στη ΜΕΝΝ βέβαια αλλά στην απλή μονάδα.Είμαι πολύ ευτυχισμένη περιμένω πως και πως να πάω να τα δω ο άντρας μου που πήγε εχθές του δώσανε αγκαλιά την μικρή δεν το πιστεύω ακόμα θέλω να χοροπηδάω αλλά δεν μπορώ ακόμα.....Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρων και την στήριξη και εύχομαι στην κάθε μια ξεχωριστά να το ζήσει όλο αυτό όσο πιο όμορφα μπορεί....Με το καλό και στις υπόλοιπες @Mamacita Alina Είσαι η επόμενη υπομονή και έρχεται το μπεμπάκι σου!!!!!

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου! Γερά και καλότυχα εύχομαι! Καλή ανάρρωση, να ανακτήσεις γρήγορα δυνάμεις γιατί με τα διδυμακια θα χρειαστείς αρκετή!:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ κι εμεναααα. Ασβέστιο πίνεις; Εγώ δεν άντεχα να πιω γιατί το έβγαζα και μετά από πολύ καιρό που ήπια ένα είδα βελτιωση!!!!:shock:

Όχι το έκοψα από την πρώτη μέρα που μου το έδωσαν. Δε με πίεσε και ο γιατρός παραπάνω να το πάρω, οπότε δεν το έβαλα ξανά στο στόμα μου. Λες ρε συ να βοηθάει; Δεν το αντέχω με τίποτα, μόνο στη σκέψη με πιάνει αηδία! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Όχι το έκοψα από την πρώτη μέρα που μου το έδωσαν. Δε με πίεσε και ο γιατρός παραπάνω να το πάρω, οπότε δεν το έβαλα ξανά στο στόμα μου. Λες ρε συ να βοηθάει; Δεν το αντέχω με τίποτα, μόνο στη σκέψη με πιάνει αηδία! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά με ένα φαντάσου εεεενα είδα τρελή διάφορα.... Τώρα με παρακαλάω να ξανά πάρω αλλά δεν με πειθω χαχαχαχαχα

Just now, tsilona είπε:

Τώρα που είπατε για χάπια , συνειδητοποίησα ότι έχω 2 μέρες να πάρω το σίδηρο.οτι να ναι είμαι.ρε τι θα κάνω Μ αυτή τη μνήμη ;;

Έχω να πιω σίδηρο μια εβδομάδα και λόγο μνήμης είπες κάτι;

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά με ένα φαντάσου εεεενα είδα τρελή διάφορα.... Τώρα με παρακαλάω να ξανά πάρω αλλά δεν με πειθω χαχαχαχαχα

Έχω να πιω σίδηρο μια εβδομάδα και λόγο μνήμης είπες κάτι;

Δε θυμάμαι τι είπα.ααχχαχααχαχ

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά με ένα φαντάσου εεεενα είδα τρελή διάφορα.... Τώρα με παρακαλάω να ξανά πάρω αλλά δεν με πειθω χαχαχαχαχα

Έχω να πιω σίδηρο μια εβδομάδα και λόγο μνήμης είπες κάτι;

Καλά πάμε όλες βλέπω! Κι εγώ καμία βδομάδα! Βασικά την τελευταία εβδομάδα δεν πήρα τίποτα Χαχαχα

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τώρα που είπατε για χάπια , συνειδητοποίησα ότι έχω 2 μέρες να πάρω το σίδηρο.οτι να ναι είμαι.ρε τι θα κάνω Μ αυτή τη μνήμη ;;

Έχω να πιω σίδηρο μια εβδομάδα και λόγο μνήμης είπες κάτι;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli_ τράχηλο κοιτάνε την ώρα του τοκετού μόνο ξερω.

Τώρα αν για τον Χ ψ λόγο θέλει να σε δει από κάτω αλλάζει το πράγμα.

Εμένα με ρώτησε αν μπορεί να με δει από κάτω τις προάλλες αφού είδε ότι μεγάλωσε η κοιλίτσα της μικρής,για να δει αν έχω έστω λίγη διαστολή να μπορέσει να μου σπάσει τα νερά κ να προχωρήσει η διαδικασία πριν αρχίσει να επηρεάζεται για τα καλά 

Διαστολή δεν είχα ακομα καθολου

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...