Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Μαριουλα πόσο σε νιώθω! Τίποτα δε με ενοχλεί όσο η μέση μου, ειδικά μετά από περπάτημα η ορθοστασία δεν αντέχεται! Τα βράδια όταν αλλάζω πλευρό κάνει κάνει κρακ που νομίζω θα ανοίξω στα δύο!!! 

Εμένα κάνει κρακ άπειρες φορές μες τη μέρα αφού φοβάμαι μη βγει το μωρό κροτοφοβικο με τόσα κρακ κρουκ που ακούει...τραγικο!

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ειναι πολυ πρησμενο, προσπαθω με το χερι κ με θηλαστρο οσο μπορω. Ειναι μικρος ο δικος μου κ δε θηλαζει ακομα τοση ποσοτητα ουτε πολυ συχνα, ειδικα σημερα αγχωθηκα παρα πολυ δε ξυπναγε με τπτ να φαει μετα τπ μεσημερι, καναμε τα παντα μπανιο, αγκαλια, τον πειραζαμε τπτ. Κ τωρα παλι κοιμαται, κ επειδη εχει λιγο ικτερο πρεπει να τρωει συχνα. Μου ειπε να βγαλω κ να του δωσω με το μπουκαλι δικο μου αν δε τρωει.

Ναι γυρισαμε πολυ γρηγορα, Τεταρτη μεσημερι. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι δε χρειαζεται να μεινουμε παραπανω.

Ναι αφού όλα ήταν τέλεια δεν υπήρχε λόγος να μείνετε παραπάνω αγάπη μου ❤️ 

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ολα τα κανω, θηλαστρο, μαλακωμα με το χερι για να βγει αλλα ειχε πετρωσει κ θελει προσπαθεια κ υπομονη..

 

Μου εχει δωσει ενα η αδερφη μου της cangaroo ενα μοβ που με εχει βολεψει πολυ κ ενα η κουνιαδια μου της medela που δε μαρεσε, θα το δοκιμασω κ αυριο μια φορα αλλιως θα παω να αγορασω το πρωτο που σου ειπα.

Η προσαρμογη λιγο δυσκολη κυριως λογω του στηθους με εχει ριξει πολυ ψυχολογικα κατα τα αλλα λιγο πελαγωμενη, ολη μερα τρεχω κ εχω κ τη μαμα που βοηθαει, ειδικα τις πρωτες μερες απο την αυπνια κοιμομουν ορθια, χθες καθε 2 ωρες ξυπναγα ηταν ησυχος, μονο στις αρχες ξυπναγε συνεχεια κ ηθελε μονο εμενα. Σημερα ολη μερα στο αλλο ακρο, δε μου ξυπναει!

Καλή μου θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά ❤️έχεις κ βοήθεια από τη μαμά μια χαρά! Αχ πως τη σκέφτομαι την αϋπνία τις πρώτες μέρες, τον πόνο της τομής, κλπ κλπ πως θα ανταπεξέλθω με τις δουλειές του σπιτιού, να μην παραμελησω τον γιο μου άθελά μου, σχολείο, διαβάσματα, μαγείρεμα σοοοοκ!   Τι να πει κ η @Farmakotriftena που θα είναι το τρίτο της... 

Όπως καταλάβατε από την ώρα... Φουλ αϋπνίες... Μετά αγχώνομαι λέει για το ξενύχτι χαχα με τόση αϋπνία δεν νομίζω να μου κακοφανει το ξενύχτι μετά χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

18 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλημέρααααα όμορφη μανούλα!  Να σου ζήσουν τα μπεμπακια σου να ναι πάντα καλά, γερά και δυνατά ❤️ γιατί δεν τα είδες χθες έκανες ολική; σου είπαν τι βάρος ειχαν τα μωράκια; 

Αγάπη δεν κατάλαβα χαχαχ

Ρε συ μου έβαλε παραπάνω δόση επισκληριδείου γιατί έννοιωθα μια ενόχληση και μάλλον επειδή ήταν καισαρική δεν ήθελε να το διακυνδινεύσει φαντάσου ότι με πείρε ο ύπνος και το μόνο που θυμάμαι ήταν που είχε τελειώσει η διαδικασία και μου έβαλαν τα μωρά να τα φιλήσω κουκουλωμένα μετά τα πήραν κάτω και τα είδα Παρασκευή πρωί....Ήταν πολύ μικρούλια 1910 ο μικρός και 1990 η μικρή σαν γατάκια είναι με τη συριγγούλα τα ταίζουν εχθές τα τάισα και γω με την σύριγγα και με άφησαν να τα πάρω και αγκαλιά❤️❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 13

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minxri είπε:

Ρε συ μου έβαλε παραπάνω δόση επισκληριδείου γιατί έννοιωθα μια ενόχληση και μάλλον επειδή ήταν καισαρική δεν ήθελε να το διακυνδινεύσει φαντάσου ότι με πείρε ο ύπνος και το μόνο που θυμάμαι ήταν που είχε τελειώσει η διαδικασία και μου έβαλαν τα μωρά να τα φιλήσω κουκουλωμένα μετά τα πήραν κάτω και τα είδα Παρασκευή πρωί....Ήταν πολύ μικρούλια 1910 ο μικρός και 1990 η μικρή σαν γατάκια είναι με τη συριγγούλα τα ταίζουν εχθές τα τάισα και γω με την σύριγγα και με άφησαν να τα πάρω και αγκαλιά❤️❤️❤️❤️❤️

Τα πόδια σου μετά από πόσες ώρες άρχισες να τα νιωθεις; γιατι κι εμένα στη 2η κτ μου έβαλαν δόση για ελέφαντα. Και έκανα πολλές ώρες να τα νιώσω..

Σε βάρος πόσο σου τα είχαν προβλέψει; παραπάνω δεν ήταν;;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour κ χρόνια πολλά στους εορτάζοντες Σταύρους κ Σταυρούλες! 

78 σάκχαρο νηστείας.αλλα μιλάμε πέφτει τρελή πείνα κορίτσια μου.εχω απτην Πέμπτη που πήγα ενδοκρινολογο συνέχεια γουργουριζω.

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minxri είπε:

Ρε συ μου έβαλε παραπάνω δόση επισκληριδείου γιατί έννοιωθα μια ενόχληση και μάλλον επειδή ήταν καισαρική δεν ήθελε να το διακυνδινεύσει φαντάσου ότι με πείρε ο ύπνος και το μόνο που θυμάμαι ήταν που είχε τελειώσει η διαδικασία και μου έβαλαν τα μωρά να τα φιλήσω κουκουλωμένα μετά τα πήραν κάτω και τα είδα Παρασκευή πρωί....Ήταν πολύ μικρούλια 1910 ο μικρός και 1990 η μικρή σαν γατάκια είναι με τη συριγγούλα τα ταίζουν εχθές τα τάισα και γω με την σύριγγα και με άφησαν να τα πάρω και αγκαλιά❤️❤️❤️❤️❤️

Τα ζουζούνια μου μωρέ ❤️❤️❤️ πως ένιωσες όταν τα πήρες αγκαλιά; δεν υπάρχουν λόγια ε; αχ αχ έρωτας!!! ❤️ 

Just now, tsilona είπε:

Bonjour κ χρόνια πολλά στους εορτάζοντες Σταύρους κ Σταυρούλες! 

78 σάκχαρο νηστείας.αλλα μιλάμε πέφτει τρελή πείνα κορίτσια μου.εχω απτην Πέμπτη που πήγα ενδοκρινολογο συνέχεια γουργουριζω.

Καλημέρα αγαπημένη λίγο έμεινε ακόμα υπομονηηηη

Κορίτσια μου όμορφα καλημέρα από ένα ζόμπι όλη τη νύχτα δεν κοιμήθηκα... Τι κακό ήταν αυτό; 

Όμορφο σαββατοκύριακο να εχουμεεεε άλλο ένα σ.κ.  εφθασε! Για άλλες θα είναι το τελευταιο σ. Κ με κοιλιτσα κ για άλλες το προτελευταίο... Για μένα εκτός απροόπτου είναι το προτελευταίο μου άλλο ένα μου έμεινε χαχαχ τι σκέφτομαι πρωί πρωί! 

  • Μου αρέσει 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλό ΣΚ σε όλες μας! Όντως για κάποιες μπορεί να είναι το τελευταίο! 

Just now, marioula1234 είπε:

Τα ζουζούνια μου μωρέ ❤️❤️❤️ πως ένιωσες όταν τα πήρες αγκαλιά; δεν υπάρχουν λόγια ε; αχ αχ έρωτας!!! ❤️ 

Καλημέρα αγαπημένη λίγο έμεινε ακόμα υπομονηηηη

Κορίτσια μου όμορφα καλημέρα από ένα ζόμπι όλη τη νύχτα δεν κοιμήθηκα... Τι κακό ήταν αυτό; 

Όμορφο σαββατοκύριακο να εχουμεεεε άλλο ένα σ.κ.  εφθασε! Για άλλες θα είναι το τελευταιο σ. Κ με κοιλιτσα κ για άλλες το προτελευταίο... Για μένα εκτός απροόπτου είναι το προτελευταίο μου άλλο ένα μου έμεινε χαχαχ τι σκέφτομαι πρωί πρωί! 

Από αϋπνία η πιανοσουν; Φίλη εγώ σήμερα μπορώ να πω ότι ευχαριστήθηκα ύπνο! Σηκώθηκα μια φορα για τουαλέτα και μόλις επέστρεψα στο κρεβάτι έπεσα ξανά ξερή, ενώ συνήθως ταλαιπωρούμαι λίγη ωρα για να ξανά κοιμηθώ! 

Λες η μπέμπα να με αφήνει να κοιμηθώ γιατι δε θα με αφήνει μετά; χαχαχαχαχα 

37 εβδομάδων σήμερα! Το λέω και δεν το πιστεύω! 

  • Μου αρέσει 3

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλό ΣΚ σε όλες μας! Όντως για κάποιες μπορεί να είναι το τελευταίο! 

Από αϋπνία η πιανοσουν; Φίλη εγώ σήμερα μπορώ να πω ότι ευχαριστήθηκα ύπνο! Σηκώθηκα μια φορα για τουαλέτα και μόλις επέστρεψα στο κρεβάτι έπεσα ξανά ξερή, ενώ συνήθως ταλαιπωρούμαι λίγη ωρα για να ξανά κοιμηθώ! 

Λες η μπέμπα να με αφήνει να κοιμηθώ γιατι δε θα με αφήνει μετά; χαχαχαχαχα 

Ήταν ένας τέλειος συνδιασμος κ πιανομουν κ είχα αϋπνία αλλά πιο πολύ η αϋπνία έφταιγε... Δεν κοιμήθηκα σχεδων καθόλου πφφφ.. 

Για πες η μπέμπα σου είναι πολύ ενεργή τη νύχτα; συνήθως έχουν το πρόγραμμα που είχαν τις τελευταίες εβδομάδες μες την κοιλιά! Εμενα μάλλον θα με ξενύχτα πολύ το κορίτσι μου γτ όλη νύχτα δεν έχει ησυχία :P

@gogouli_ 37 εβδομαδων ε; ακριβώς τόσο γέννησα τον γιο μου ❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, και του χρονου να μαστε καλα εμεις και οι οικογένειές μας!

Χθες είχαμε τη φαεινή ιδεα με τον αντρα μου να παρουμε μια κούκλα, την τυλιξαμε με ενα σεντινακι και κάναμε οτι ειναι το νέο μας μωρο...Ο μικρός (16 μηνων) επαθε σοκ! Στην αρχη ηθελε να την πιάσει, έβαζε το δάχτυλο στο ματι, τραβουσε το σκουφακι της....Μετά που συνειδητοποίησε ότι κατι συμβαινει εβαλε τα κλαμματα και ηθελε να ανέβει πάνω μου.... Τον λυπήθηκα πραγματικά...σοκαριστηκα κι εγώ! Πώς θα ειναι η συνυπαρξη?? Με βλεπω να ταιζω και να φροντίζω στα κρυφά τη μπεμπα...

@marioula1234 προφανώς εμεις οι δευτερομανουλες σκεφτόμαστε διαφορα τετοια προκειμένου να μη στεναχωρηθεί το παιδί που ήδη υπάρχει...αν θα φτάνει ο χρόνος να τα κάνουμε όλα...Τον υπνο τον ξεχνάμε επ αορίστου...δύναμη και κουράγιο!

@minxri φανταζομαι ποσο μικρουλης θα ειναι...εδώ 3 κιλα που γεννήθηκε ο γιος μου και ήταν μια σταλιτσα...Για ποσο θα μείνουν μεσα? Σας εχουν δωσει καποιο οριο βάρους?

@gogouli_ κοιμησου τωρα που μπορεις...οπότε μπορείς...χαχα. αν και δεν είναι ολα τα μωρακια γκρινιαρικα. Ο δικός μου ήταν στην κυριολεξία μαμ, κακα και νανι τους 3 πρώτους μήνες. Ξυπνουσε μονο ανα 3ωρο να φαει και παλι υπνο...Αλλά λενε οτι οι κόρες ειναι πιο γκρινιάρης...Ωχ! Για να δουμε...

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ντολμαδάκια όμορφα!! Αχ όντως για κάποιες είναι το τελευταίο σ/κ, για τη μαμασίτα μας σίγουρα αλλά όλο και κάποια άλλη θα σκάσει μύτη! Στανταράκι! Εγώ πήγα για την καλλιέργεια αλλά με ψιλοπόνεσε το τούβλο χαχα

Σε λίγο έχουμε μαγείρεμα και μετά αραλίκιιιι με το σύζυξ.. 

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, και του χρονου να μαστε καλα εμεις και οι οικογένειές μας!

Χθες είχαμε τη φαεινή ιδεα με τον αντρα μου να παρουμε μια κούκλα, την τυλιξαμε με ενα σεντινακι και κάναμε οτι ειναι το νέο μας μωρο...Ο μικρός (16 μηνων) επαθε σοκ! Στην αρχη ηθελε να την πιάσει, έβαζε το δάχτυλο στο ματι, τραβουσε το σκουφακι της....Μετά που συνειδητοποίησε ότι κατι συμβαινει εβαλε τα κλαμματα και ηθελε να ανέβει πάνω μου.... Τον λυπήθηκα πραγματικά...σοκαριστηκα κι εγώ! Πώς θα ειναι η συνυπαρξη?? Με βλεπω να ταιζω και να φροντίζω στα κρυφά τη μπεμπα...

@marioula1234 προφανώς εμεις οι δευτερομανουλες σκεφτόμαστε διαφορα τετοια προκειμένου να μη στεναχωρηθεί το παιδί που ήδη υπάρχει...αν θα φτάνει ο χρόνος να τα κάνουμε όλα...Τον υπνο τον ξεχνάμε επ αορίστου...δύναμη και κουράγιο!

@minxri φανταζομαι ποσο μικρουλης θα ειναι...εδώ 3 κιλα που γεννήθηκε ο γιος μου και ήταν μια σταλιτσα...Για ποσο θα μείνουν μεσα? Σας εχουν δωσει καποιο οριο βάρους?

@gogouli_ κοιμησου τωρα που μπορεις...οπότε μπορείς...χαχα. αν και δεν είναι ολα τα μωρακια γκρινιαρικα. Ο δικός μου ήταν στην κυριολεξία μαμ, κακα και νανι τους 3 πρώτους μήνες. Ξυπνουσε μονο ανα 3ωρο να φαει και παλι υπνο...Αλλά λενε οτι οι κόρες ειναι πιο γκρινιάρης...Ωχ! Για να δουμε...

Μήπως έπαθε σοκ γιατί είδε πως το νέο σας μωρό δεν έχει ζωή; είναι λίγο τρομακτικό χαχαχ σίγουρα σε ένα αληθινό μωρό θα αντιδρούσε αλλιώς ❤️

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα ντολμαδάκια όμορφα!! Αχ όντως για κάποιες είναι το τελευταίο σ/κ, για τη μαμασίτα μας σίγουρα αλλά όλο και κάποια άλλη θα σκάσει μύτη! Στανταράκι! Εγώ πήγα για την καλλιέργεια αλλά με ψιλοπόνεσε το τούβλο χαχα

Σε λίγο έχουμε μαγείρεμα και μετά αραλίκιιιι με το σύζυξ.. 

Μια χαρά σας βρίσκω αγαπη

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας βρε κορίτσια... Κι εγώ σήμερα ομολογώ δεν έχω σήκωμα από το κρεβάτι... Νιώθω κομμάτια.... Για εμένα ξεκίνησε το τελευταίο Σ/Κ με κοιλίτσα οοο ναιιιι....

Αλλά μου μυρίζει μέσα στην εβδομάδα κι άλλη γέννα.... Δε ξέρω ποια και τα αρχικά της αυτά τα κάνει η Πήτενα χαχαχα.

Κοριτσαρες σήμερα 3 μέρα μετά τη κορτιζόνη.... Χωρίς αλάτι και ζάχαρη... Νηστείας 91.... Εννοείται φλερτάρω άσχημα μα ασχημα με ατασθαλία.... Πφφφφ ... Κάτι μου λέει πως θα τη κάνω να δω αν περάσουμε όριο.... Πάντως κι εχθές μετά το βραδινό 125 είχα που για κορτιζόνη μου είπαν ότι είναι πολύ καλό.... Αχ Παναγια μου τελειώνουμε καλε; Βλέπω τβς Τζένης τα κείμενα με το θηλασμό κλπ και μου φαίνεται απίστευτο ότι σε σχεδόν ένα μήνα από τώρα (και λίγο παραπάνω ίσως @Clue χιχιχι) θα λέμε οοοολες για τέτοια!!!! Τρελαίνομαι....

Όσο για τα κρακ της μέσης..... Αφήστε μέρες δε κάνει κρακ μόνο σε κάθε κρακ νιώθω ότι μου φεύγουν σπόνδυλοι.... Ανατριχιαστικό....

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εγώ έχω από χτες ένα προαίσθημα ότι δε θα τη βγάλω τη βδομάδα πάντως.αχχαχαχ

Εσύ θα γεννήσεις στις 19 μαζί με τη Μαμασίτα γιατί στις 18 που θα έρθει ο άντρας σου θα κουλιαστείς τοοοοοσο πολύ που το παιδί δεν θα αντέξει θα πει βγάλτε με από δω μέσα, είναι λυσσάρα αυτή! Και τσουυυπ θα σπάσουν τα νερά χοχοχο

  • Χαχα 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Εσύ θα γεννήσεις στις 19 μαζί με τη Μαμασίτα γιατί στις 18 που θα έρθει ο άντρας σου θα κουλιαστείς τοοοοοσο πολύ που το παιδί δεν θα αντέξει θα πει βγάλτε με από δω μέσα, είναι λυσσάρα αυτή! Και τσουυυπ θα σπάσουν τα νερά χοχοχο

Ναι μαρή ,με το 5χρονο στο διπλανό δωμάτιο θα ξεσκιστω εγώ.αχαχαχαχαχα 

Άσε που ζοριζομαι να κουνηθώ ,τι θα μπορέσω να κάνω η Ερμη;θα κάθομαι κ θα περιμένω να τα κάνει όλα μόνος; 

Απαπα πάλι μεγάλη μέρα τι λέμε οι αμαρτωλές γκαστρουλες

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα ντολμαδάκια όμορφα!! Αχ όντως για κάποιες είναι το τελευταίο σ/κ, για τη μαμασίτα μας σίγουρα αλλά όλο και κάποια άλλη θα σκάσει μύτη! Στανταράκι! Εγώ πήγα για την καλλιέργεια αλλά με ψιλοπόνεσε το τούβλο χαχα

Σε λίγο έχουμε μαγείρεμα και μετά αραλίκιιιι με το σύζυξ.. 

Πω πω.... Ντολμαδακια.... 

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...