Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

καλε και εμεις μεθαυριο λεμε! πρωτη φορα το ακουω!

λοιπον σημερα μου πεταξε η μανα μου την ωραια ατακα πως θα μπορεις να αφησεις το μωρο σου δυο μερες πεινασμενο????

απο τωρα μ δημιουργει ανασφαλειες κ τυψεις ρε σεις ελεος δλδ!

Κλείνουμε αυτάκια και προχωράμε μπροστά αγάπη! Τέτοια λογικά θα ακούσουμε πολλά (δυστυχώς) 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Κλείνουμε αυτάκια και προχωράμε μπροστά αγάπη! Τέτοια λογικά θα ακούσουμε πολλά (δυστυχώς) 

βρε μπουμπου αλλο να τα ακους απο πιο μακρινους κ αλλο να εχω τη μανα μ μαζι μ στο νοσοκομειο κ να με ζαλιζει δλδ θα εχω τους πονους μου θα θελω ηρεμια γτ οπως κ να το κανουμε παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο η ψυχολογια στο θηλασμο θα την εχω κ να με ζαλιζει κανοντας με να νιωθω τυψεις οτι αφηνω το παιδι πεινασμενο...επειδη κ καλα κλαιει...


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@marioula1234 απλά θα της πεις πως σε αυτό το θέμα, δεν θέλω κουβέντα. Κι επειδή εσύ πλέον τα γνωρίζεις καλά, δεν έχεις λόγο να επηρεαστείς από τίποτα. Δηλαδή για να έφτιαξε η ίδια η φύση το γάλα της μαμας να κατεβαίνει από ένα έως δύο 24ωρα μετά τη γέννα, κάτι παραπάνω σημαίνει. . . 

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@marioula1234 απλά θα της πεις πως σε αυτό το θέμα, δεν θέλω κουβέντα. Κι επειδή εσύ πλέον τα γνωρίζεις καλά, δεν έχεις λόγο να επηρεαστείς από τίποτα. Δηλαδή για να έφτιαξε η ίδια η φύση το γάλα της μαμας να κατεβαίνει από ένα έως δύο 24ωρα μετά τη γέννα, κάτι παραπάνω σημαίνει. . . 

τα πρωτα δυο 24ωρα με τρομαζουν αγαπη μου...θα του ειναι αρκετο ωστε να μην κλαιει? στον γιο μ εδωσα κ ξενο τους πρωτους 3 μηνες μετα το γυρισαμε στον αποκλειστικο...


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες το στομάχακι είναι τόσο μικρό ,που το θρεπτικό πρωτογαλα τους είναι αρκετό.

Ενημερωσου από τώρα κοριτσάρα μου για να μη σε πιάσουν απροετοίμαστη (ψυχολογικά)

  • Μου αρέσει 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

τα πρωτα δυο 24ωρα με τρομαζουν αγαπη μου...θα του ειναι αρκετο ωστε να μην κλαιει? στον γιο μ εδωσα κ ξενο τους πρωτους 3 μηνες μετα το γυρισαμε στον αποκλειστικο...

Ναι θα ειναι αρκετο...και σουπερ θρεπτικο αυτο το πυαρ που παραγουμε τις πρωτες μερες...Η φύση οπως ειπε η @Farmakotriftena ξερει...το γαλα κατεβαίνει την 3η μερα, πώς θα γίνει Τώρα? Ετσι κι αλλιως το στομαχακι του μωρου ειναι γεματο με αμνιακο, σωστά? Και μεχρι να το αποβαλει δεν θέλει μεγάλη ποσότητα φαγητου...απλά θρεπτική...Ε ή πιο θρεπτική παράγεται στο στηθος μας...(εφοσων δεν υπάρχει άλλο θεμα)

Just now, tsilona είπε:

Τις πρώτες μέρες το στομάχακι είναι τόσο μικρό ,που το θρεπτικό πρωτογαλα τους είναι αρκετό.

Ενημερωσου από τώρα κοριτσάρα μου για να μη σε πιάσουν απροετοίμαστη (ψυχολογικά)

...Έτσι! Το ίδιο γραψαμε...

  • Μου αρέσει 5

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τις πρώτες μέρες το στομάχακι είναι τόσο μικρό ,που το θρεπτικό πρωτογαλα τους είναι αρκετό.

Ενημερωσου από τώρα κοριτσάρα μου για να μη σε πιάσουν απροετοίμαστη (ψυχολογικά)

Χαρά μ έχω ενημερωθεί... Στην πράξη φοβάμαι πως θα είναι γτ όπως σου είπα για άλλο λόγο θα κλαίει αλλά όλοι οι δικοί μου θα λένε ότι δεν του φτάνει το γάλα μου


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

τα πρωτα δυο 24ωρα με τρομαζουν αγαπη μου...θα του ειναι αρκετο ωστε να μην κλαιει? στον γιο μ εδωσα κ ξενο τους πρωτους 3 μηνες μετα το γυρισαμε στον αποκλειστικο...

Το στομάχι του μωρού θα είναι όσο ένα κερασάκι. Εσύ θα το έχεις συνέχεια στο στήθος και σιγά σιγά θα κατέβει. Το μωρό έχει ανάγκη όσο γάλα θα βγάλεις εσύ. Το σώμα σου ξέρει καλύτερα! Καμία μαμα , ποτέ, δεν έβγαλε γάλα από τη στιγμή που γέννησε. Σταδιακά σιγά σιγά έρχεται. Οπότε άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της και μη σκέφτεσαι ότι αφήνεις το μωρό σου νηστικό! Επίσης πεινα σταδιακά νιώθει το μωρό. Το κλάμα δεν είναι μονο πεινα αλλά το σοκ που νιώθει ένα μωρό που από το ενδομήτριο περιβάλλον, ξαφνικά αρχίζει να νιώθει τα πάντα (φως, σκοτάδι, θόρυβο, ζέστη, κρύο, πεινα κτλ) οποτε αγκαλιτσες, βυζι και ολα καλα θα πανε!

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Χαρά μ έχω ενημερωθεί... Στην πράξη φοβάμαι πως θα είναι γτ όπως σου είπα για άλλο λόγο θα κλαίει αλλά όλοι οι δικοί μου θα λένε ότι δεν του φτάνει το γάλα μου

Κοίτα,πάντα θα βρίσκεται κάποιος να σου πει ότι αυτό δεν το κάνεις σωστά γτ δεν ξες.ειτε το παίρνεις πολλές αγκαλιές πχ.θα σου πουν θα κακομαθει...να κοιτάξεις να μπαίνει απτό ένα ,να βγαίνει από το αλλο.

Σύνοδο έχεις συνεχεια; Αφήνουν 24 ώρες; Θα βόλευε όχι στην προκειμένη 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια εμεις τα ξέρουμε όλα αυτά γιατί και φροντίζουμε να ενημερωνόμαστε και τα εχουμε ζησει στην πράξη, αλλα Αντε να αλλάξεις τα κολλημενα μυαλα των μεγαλυτερων μας...και κυριως των μαναδων μας που νομιζουν πως τα ξερουν καλυτερα...

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συζήτηση με πεθερά.εγω δε θήλασα ούτε τον μεγάλο ούτε τον μικρό.δεν είχα γάλα απτή γέννα.

Εγώ.τα βάλες τα μωρά στο στήθος;

Πεθ.οχι αφού δεν είχα γάλα.

Εγώ.ε αν δεν τα βάλες πως θα δώσει ερέθισμα να κατεβάσει το γάλα;

Πεθ.αφου έτσι μου πε ο γιατρός.

Καμιά ελπίδα (35 χρόνια πριν)

Just now, Evangeliaa είπε:

Βέβαια εμεις τα ξέρουμε όλα αυτά γιατί και φροντίζουμε να ενημερωνόμαστε και τα εχουμε ζησει στην πράξη, αλλα Αντε να αλλάξεις τα κολλημενα μυαλα των μεγαλυτερων μας...και κυριως των μαναδων μας που νομιζουν πως τα ξερουν καλυτερα...

Η δικιά μου έχει κ ντοκτορά στις γνώσεις της.αστα να πάνε.για όλα άποψη

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Χαρά μ έχω ενημερωθεί... Στην πράξη φοβάμαι πως θα είναι γτ όπως σου είπα για άλλο λόγο θα κλαίει αλλά όλοι οι δικοί μου θα λένε ότι δεν του φτάνει το γάλα μου

Απλά κάνε της κουβέντα από τώρα. Ξεκοψε της το. ευγενικά και ομορφα πες της οτι εγω θελω να θηλασω το μωρό μου και δεν θελω να μου πειτε το ότιδηποτε. Αν και εφ'όσον , δούμε στον μήνα πως το μωρό, μας πει ο γιατρός ότι δεν παίρνει το απαιτούμενο βάρος τότε μιλάμε. (Δεν προκειταο να γινει αυτο) Έτσι πες εσύ και αστούς. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ναι θα ειναι αρκετο...και σουπερ θρεπτικο αυτο το πυαρ που παραγουμε τις πρωτες μερες...Η φύση οπως ειπε η @Farmakotriftena ξερει...το γαλα κατεβαίνει την 3η μερα, πώς θα γίνει Τώρα? Ετσι κι αλλιως το στομαχακι του μωρου ειναι γεματο με αμνιακο, σωστά? Και μεχρι να το αποβαλει δεν θέλει μεγάλη ποσότητα φαγητου...απλά θρεπτική...Ε ή πιο θρεπτική παράγεται στο στηθος μας...(εφοσων δεν υπάρχει άλλο θεμα)

...Έτσι! Το ίδιο γραψαμε...

 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Το στομάχι του μωρού θα είναι όσο ένα κερασάκι. Εσύ θα το έχεις συνέχεια στο στήθος και σιγά σιγά θα κατέβει. Το μωρό έχει ανάγκη όσο γάλα θα βγάλεις εσύ. Το σώμα σου ξέρει καλύτερα! Καμία μαμα , ποτέ, δεν έβγαλε γάλα από τη στιγμή που γέννησε. Σταδιακά σιγά σιγά έρχεται. Οπότε άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της και μη σκέφτεσαι ότι αφήνεις το μωρό σου νηστικό! Επίσης πεινα σταδιακά νιώθει το μωρό. Το κλάμα δεν είναι μονο πεινα αλλά το σοκ που νιώθει ένα μωρό που από το ενδομήτριο περιβάλλον, ξαφνικά αρχίζει να νιώθει τα πάντα (φως, σκοτάδι, θόρυβο, ζέστη, κρύο, πεινα κτλ) οποτε αγκαλιτσες, βυζι και ολα καλα θα πανε!

 

Just now, tsilona είπε:

Κοίτα,πάντα θα βρίσκεται κάποιος να σου πει ότι αυτό δεν το κάνεις σωστά γτ δεν ξες.ειτε το παίρνεις πολλές αγκαλιές πχ.θα σου πουν θα κακομαθει...να κοιτάξεις να μπαίνει απτό ένα ,να βγαίνει από το αλλο.

Σύνοδο έχεις συνεχεια; Αφήνουν 24 ώρες; Θα βόλευε όχι στην προκειμένη 

 

Just now, Evangeliaa είπε:

Βέβαια εμεις τα ξέρουμε όλα αυτά γιατί και φροντίζουμε να ενημερωνόμαστε και τα εχουμε ζησει στην πράξη, αλλα Αντε να αλλάξεις τα κολλημενα μυαλα των μεγαλυτερων μας...και κυριως των μαναδων μας που νομιζουν πως τα ξερουν καλυτερα...

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ.. Οπως είπα κ πιο πάνω πλεθιν ξέρω κ εχω ενημερωθεί... Στον γιο μ δεν ήξερα κ έτσι ξεκίνησα κ με στήθος κ με σκόνη μέχρι τους τρεις μήνες μετά το μωρό ήθελε μόνο βυζι κ έτσι σταματήσαμε τη σκόνη κ έδινα μόνο βυζι.. Τώρα ενώ έχω διαβάσει κ έχω ενημερώθει αγχώνομαι γτ δν θα έχω να αντιμετωπίσω ένα άτομο αλλά πολλά... Εντομεταξυ κ εδώ οι μαιες μας δεν είναι κ τόσο φαν γιαυτό σας λέω δεν είναι ενημερωμένοι οι δικοί μου θα ακούν κ τις μαιες που θα λένε για σκόνη και με απλά λόγια θα μου τα πρήξουν... Εγω ξέρω πως το μωρό μπορεί να κλαίει για χίλιους δύο λόγους οι υπόλοιποι είναι που δεν το ξέρουν... Και εννοείται θα λένε δεν φτάνει το γάλα μ τα ίδια έκαναν κ στο γιο μου 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

nikoleta μου εγω εστω κ μια περιπτωση να υπηρχε να ειμαι χειροτερα μετα για παντα θα επελεγα καισαρικη κοριτσι μου...τι?να ποναω μετα μια ζωη απλα για να εχω να λεω πως γεννησα φυσιολογικα?

τι γνωμη μου απλα λεω ετσι? δεν θελω να σε επηρεασω καθολου!συζητησε το λιγο ακομα με τους γιατρους σου ζουζουνα

Καλά κι εγώ δε θέλω να το ρισκάρω. Θα το συζητήσω και θα δω. Δε με επηρεάζεις! Σ' ευχαριστώ!

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη μου να μη ντρέπεσαι καθόλου! Κι εννοείται να πάρεις και μια και δυο και όσες γνώμες θέλεις!!! Για την υγεία σου πρόκειται! 

Έχεις δίκιο. Απλά οι γιατροί οι περισσότεροι δε μιλάνε. Με το τσιγκέλι τους τα παίρνεις. Πρέπει να ρωτάω και να μην αισθάνομαι ότι τον ζαλίζω εκείνη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...