Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Να μας γράφεις κορίτσι μου όποτε μπορείς! Τι συγκινητικό να βλέπουμε το πινακάκι τώρα που πέρασε ο καιρός...

Όντως έφυγε γρήγορα ο μήνας κι εμείς την Κυριακή σαραντίζουμε!!!

Ποπο συνειδητοποιω οτι γεννησα 2η! Ανακαταταξη που συνεβη ε, βιατηκε ο δικος μου, οπως κ πολλων αλλων κοριτσιων καθως η τσιλονα ηταν αρχικα πρωτη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 22/11/2019 at 7:29 ΜΜ, marioula1234 είπε:

Γιατι άραγε αυτό με την ουρηθρα; να πήρες κάνα μικρόβιακι; όσο για την ακράτεια κρατησου μια μέρα όταν θα θες κακάκια να δεις πόσο μπορείς να το ελέγξεις αγάπη μου... Αν έχεις ακράτεια στα κακάκια πρέπει να το γνωρίζεις έτσι ώστε να πηγαίνεις τουαλέτα αμέσως.. 

Πήγα και με είδε ο γυναικολόγος. Έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και την Τετάρτη θα πάρω τα αποτελέσματα. Μάλλον μου είπε από τις κολπικές εκκρίσεις είμαι κόκκινη στην ουρήθρα. Δυστυχώς έχω πολύ λεπτό και ευαίσθητο δέρμα. Μέχρι και σύγκαμα έπαθα πριν 25 μέρες.

Θα δω πως θα πάω. Ίσως πρέπει να δώσω κι άλλο χρόνο για να γίνω καλά. Δεν έχω αναρρώσει ακόμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Καλά κάνετε αγάπη μου καλές βολτουλες ❤️

 

Ευχαριστώ αγάπες μου απλά η παλιά παιδίατρος που είχα στο γιο μ για έξι χρόνια μου έλεγε στα πλάγια η νέα μας παιδίατρος μ λέει όρθια κ έχω μπερδευτει

Εμένα κάνα δεκάλεπτο θηλάζει αντε ένα τεταρτο

 

Καλέ ναι όχι αμπούλα για σύριγγα μιλάω παντα

Ρεκόρ οι δυόμιση ώρες; καλέ πρέπει να μαι όντως τυχερη

Πάντα τα σαββατοκύριακα δεν έχει πολύ κίνηση το παρέακι μας... Μύκητας ε; Περαστικά αγάπη μου! 

Μια χαρα τον βρίσκω ε μα ένα δίκιο το οέχει ο ανθρωπος

Καλέ που χάθηκες; να μπαίνεις πιο συχνά ❤️

Κ μενα έχει λίγα ασπρακια στον ουρανίσκο η μπέμπα... Εύχομαι στους τρεις μήνες να ηρεμήσει ο μικρός σου και να μην πονέσει ποτέ ξανα το αστεράκι σου! 

Ευχαριστω πολυ αγαπη μου, μακαρι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ποπο συνειδητοποιω οτι γεννησα 2η! Ανακαταταξη που συνεβη ε, βιατηκε ο δικος μου, οπως κ πολλων αλλων κοριτσιων καθως η τσιλονα ηταν αρχικα πρωτη!

Ναι αγάπη όντως! Κι εγώ που έλεγα πιστεύω θα γεννήσω νωρίς κάπου στην 37η με 38η εβδ, γέννησα τελευταία στις 39+6!χαχαχα


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2019 at 10:48 ΜΜ, minxri είπε:

Δεν είσαι μόνο εσύ γενικά όλοι αυτό μου λένε και απ’ ό,τι κατάλαβα κι εσείς τα βγάζετε τα παιδιά έξω για βολτίτσα οπότε μάλλον εγώ κάνω λάθος

Εγώ το έχω βγάλει 2 φορές το μωρό. Μία φορά στις 26 μέρες και άλλη μία στις 39 μέρες. Και αν είχα αναρρώσει θα τονεβγαζα πιο συχνά. Τον ντύνω πολύ καλά και εννοείται σε ανοιχτό χώρο μόνο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Αχ αυτα τα σφιξιματα! Ποτε θα περασουν; Εμενα πλεον δε κοιματαται ουτε πανω μου δυστυχως, πανε αυτα τα βραδια! Ο λογος ειναι οτι γυρνοβολαει το κεφαλι, μια αριστερα μια δεξια μια κεντρο! Δε στεκεται πουθενα πλεον ο δικος μου, μας ειχαν πει οτι ειναι ζωηρος απο το μαιευτηριο αλλα τωρα εχει ξεσαλωσει! Το τι κλωτσιδι τρωω στην αλλαξιερα δε λεγεται κ γενικα δηλ, επισης εκει του αρεσει παρα πολυ κανει κατι γελια στην αλλαξιερα, δε ξερω τα δικα σας! Ειμαστε 2μιση μηνων κ απο τα σφιξιματα δεν εχουμε απαλλαχτει με πιο εντονα στους νυχτερινους θηλασμους, τον ερεθιζουν στο εντερο κ δυσκολα του περναει, τον λυπαμαι..ενω την ημερα θα σφιχτει αλλα μετα θα του περασει..τι να πω υπομονη κοριτσια μου ελπιζω στο 3μηνκ το πολυ να εχουν τελειωσει..βεβαια εμεις πλησιαζουμε κ δε το βλεπω!

Και μενα ειχε κατι ασπρακια στον ουρανισκο αλλα μου ειπε οτι ειναι απο το γαλα! Πως δημιουργειται αυτος ο μυκητας εκει κ με το θηλασμο τι γινεται τωρα;

Καλησπερα κοριτσακια μου.Αχ και μενα κανει κατι τρελα μετα το φαγητο με το κεφαλι του γενικα κανει σαν τρελος γυρναει δεξια αριστερα.Εσενα πως ειναι μετα το φαγητο γινεται ανησυχος?Εμενα σαν να ποναει δειχνει σφιγγεται συνεχεια και ειναι ανησυχος.Τελευταια μου βγαζει και γουλιτσες καποιες φορες.Αχ ποτε θα περασουν ολα αυτα να χαρουμε τα μπεμπακια μας.Επισης δεν κοιμαται το βραδυ ξυπναει ανα ωρα.Εμεις σε ουτε εβδομαδα θα γινουμε 2 μηνων.Νομιζω οτι θα στρωσουν οταν αρχισουν οι τροφες ετσι καταλαβαινω.Επισης 9.30 με 12 το βραδυ κλαιει ασταματητα παλιοκολικοι.Χθες τον κοιμησα πανω μου και γλιτωσαμε το βαρβαρο 3 ωρο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikoleta... είπε:

Πήγα και με είδε ο γυναικολόγος. Έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού και την Τετάρτη θα πάρω τα αποτελέσματα. Μάλλον μου είπε από τις κολπικές εκκρίσεις είμαι κόκκινη στην ουρήθρα. Δυστυχώς έχω πολύ λεπτό και ευαίσθητο δέρμα. Μέχρι και σύγκαμα έπαθα πριν 25 μέρες.

Θα δω πως θα πάω. Ίσως πρέπει να δώσω κι άλλο χρόνο για να γίνω καλά. Δεν έχω αναρρώσει ακόμα.

Ναι καλή μου λίγο ακόμα κ θα είμαι μια χαρα :)❤️ 

Κορίτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι δύο νύχτες δεν έτρωγε η μικρή κ αγχώθηκα;;; ε αυτό ήταν δύο νύχτες κράτησε ξυπνάει πάλι η μπεμπουλα μια φορά μέσα στη νύχτα κ πίνει γάλατακι! Πολύ χαίρομαι :) στις πέντε έχουμε υπέρηχο ισχυρών κ μετά παιδίατρο να κάνει ο μικρός εμβόλιο γρίπης κ να δει κ τη μικρή που έχει λίγο μυξουλα! 

  • Μου αρέσει 7

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ναι αγάπη όντως! Κι εγώ που έλεγα πιστεύω θα γεννήσω νωρίς κάπου στην 37η με 38η εβδ, γέννησα τελευταία στις 39+6!χαχαχα

Κ γω πιστευα καπου στην 38η, αλλα εσπασαν τα νερα 36+4!

Link to comment
Share on other sites

@katerinaki 86 μας πολύχρονη!!! Πάντα γερή και ευτυχισμένη! :x

Κορίτσια αφήνω αυτό εδώ... (το είδα σε ένα μαμαδογκρούπ)

Πώς να ηρεμήσετε ένα μωρό που κλαίει: 1)σηκώνετε το παιδί στην αγκαλιά σας, 2)κρατήστε το εκεί για περίπου 5 χρόνια, μετά απαλά αφήστε το πάλι κάτω. :lol::lol::lol:

  • Χαχα 8

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου.Αχ και μενα κανει κατι τρελα μετα το φαγητο με το κεφαλι του γενικα κανει σαν τρελος γυρναει δεξια αριστερα.Εσενα πως ειναι μετα το φαγητο γινεται ανησυχος?Εμενα σαν να ποναει δειχνει σφιγγεται συνεχεια και ειναι ανησυχος.Τελευταια μου βγαζει και γουλιτσες καποιες φορες.Αχ ποτε θα περασουν ολα αυτα να χαρουμε τα μπεμπακια μας.Επισης δεν κοιμαται το βραδυ ξυπναει ανα ωρα.Εμεις σε ουτε εβδομαδα θα γινουμε 2 μηνων.Νομιζω οτι θα στρωσουν οταν αρχισουν οι τροφες ετσι καταλαβαινω.Επισης 9.30 με 12 το βραδυ κλαιει ασταματητα παλιοκολικοι.Χθες τον κοιμησα πανω μου και γλιτωσαμε το βαρβαρο 3 ωρο

Εμενα κ στο φαγητο τα κανει αυτα..τραβιεται, τεντωνεται αφηνει τη ρωγα την ξαναπιανει! Εμεις ειμαστε 2μιση σημερα, ευτυχως δε κλαει απο πονο εμενα ποτε δεν εκλαιγε μονο σφιγγοταν παααρα πολυ ολη μερα, πλεον τη νυχτα τον πιανει πιο πολυ χρονικα, μες τη μερα μονο κατα τη διαρκεια κ μετα το φαγητο σφιγγεται πλεον! Εχουν ελαττωθει κατα τα αλλα εσενα οι κολικοι; πχ μονο αυτο το 3ωρο ποναει πλεον; κ γω χθες πανω μου τον κοιμισα κατα τις 2 γιατι δεν αντεχα να τον ξανακοιμησω κ απορω πως εκατσε γιατι δεν καθεται πια. Πι τροφες μπαινουν στο 5μηνο, δε νομιζω να μας παρει τοσο! Γουλιτσες κ μενα μου κανει καθε μερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινάκι μου γλυκό χρόνια σου πολλά και καλά ❤️

Κορίτσια μου η μπέμπα είναι μια χαρά όσο αφορά τη μύξα... Ορουλι μας είπε να βάζουμε κάτι που το έκανα ηδη... 

Το υπέρηχο για τα ισχια επίσης ήταν τέλειο δόξα το Θεό! 

  • Μου αρέσει 5

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Jennak83 said:

Κ γω πιστευα καπου στην 38η, αλλα εσπασαν τα νερα 36+4!

Κι εγώ για 39 με είχα αλλά έσπασαν στις 34!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια το ίδιο! Εύχομαι να μας χαρίσουν ένα διάστημα ηρεμίας μετά τους κολικούς πριν ξεκινήσουν τα δόντια!

@katerinaki 86 χρόνια μας πολλά! Κι εγώ Κατερινάκι του 86 είμαι! Ταυτίζομαι! Χεχε

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εμενα κ στο φαγητο τα κανει αυτα..τραβιεται, τεντωνεται αφηνει τη ρωγα την ξαναπιανει! Εμεις ειμαστε 2μιση σημερα, ευτυχως δε κλαει απο πονο εμενα ποτε δεν εκλαιγε μονο σφιγγοταν παααρα πολυ ολη μερα, πλεον τη νυχτα τον πιανει πιο πολυ χρονικα, μες τη μερα μονο κατα τη διαρκεια κ μετα το φαγητο σφιγγεται πλεον! Εχουν ελαττωθει κατα τα αλλα εσενα οι κολικοι; πχ μονο αυτο το 3ωρο ποναει πλεον; κ γω χθες πανω μου τον κοιμισα κατα τις 2 γιατι δεν αντεχα να τον ξανακοιμησω κ απορω πως εκατσε γιατι δεν καθεται πια. Πι τροφες μπαινουν στο 5μηνο, δε νομιζω να μας παρει τοσο! Γουλιτσες κ μενα μου κανει καθε Κ

Κοριτσακι μου ειχαμε κλαμα μερα νυχτα.Τωρα τον πιανει μονο βραδυ αλλα γενικα την ημερα εχει μια γκρινια συνεχεια ισως περναει αλμα.Σφιγγεται κυριως μετα το φαγητο και το βραδυ στον υπνο του.Εχει γενικα πονακια και φαινεται.Και μενα δεν κοιμαται το βραδυ ξυπναει ανα μια ωρα κ τρωει.Την ημερα θελει να κοιμαται πανω μας.Ποτε θα περασουν επιτελους ολα αυτα.Απλα εχω καταλαβει οτι το φαγητο τον επιβαρυνει την ολη κατασταση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

 

Κι εγώ για 39 με είχα αλλά έσπασαν στις 34!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια το ίδιο! Εύχομαι να μας χαρίσουν ένα διάστημα ηρεμίας μετά τους κολικούς πριν ξεκινήσουν τα δόντια!

@katerinaki 86 χρόνια μας πολλά! Κι εγώ Κατερινάκι του 86 είμαι! Ταυτίζομαι! Χεχε

Χρόνια πολλά και σε 'σένα κορίτσι μας γλυκό!!! Ό,τι ποθείς!! 

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...