Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφο σαββατοκύριακο σε όλες ❤️ ευτυχώς τη νύχτα έφαγε κ με το παραπάνω ουφφ κ το είχα άγχος! 

Ρε γμτ γιατί κολλάμε να θηλασουμε έξω; κ εγώ ντρέπομαι πάρα πολύ... Εγω πιστεύω ότι ντρέπομαι γτ το στήθος μου είναι ανύπαρκτο χαχαχ 

Εγώ μαρή που δε βλέπω κοιλιά απτά βυζιά πρέπει να ντρέπομαι.

Ότι κίνηση κ αν κάνω θηλάζοντας, πρέπει να μαι προσεκτική γτ θα φανεί

  • Χαχα 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Μα καλέ ναι αφού στο είπα κ εγώ στο γιο μ παμπερς έβαζα κ συνέχεια ήταν βρεγμένο το μωρό δεν φταίει η πάνα..

Μαριουλα μου εχεις δικιο, απλα ειχα μια ελπιδα οτι μπορει να εφταιγαν οι πανες...Αυτο συμβαινει μεχρι καποια ηλικια ή θα βρεχομαστε μεχρι να βγαλουμε την πανα??:shock:Δεν παλευεται...2 φορες παλι αλλαξαμε τα παντα το βραδυ...πφφφφ!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ θήλασα έξω κι αν χρειαστεί θα ξαναθηλάσω αύριο. Αν έχει καλό καιρό. Την προηούμενη φορά το έκανα χωρίς κάλυψη αν και δεν είχε πολύ κόσμο κατά την έναρξη. Μόνο τότε φαίνεται το στήθος. Μετά είναι το μωρό πάνω. Εγώ έχω το φανελάκι θηλασμού από μέσα και μία μπλούζα όχι πολύ φαρδιά από πάνω. Σηκώνω τη μπλούζα, κατεβάζω το φανελάκι κι ανάμεσα είναι το μωρό. Που είναι το στήθος? Δεν το βλέπει κανένας!

Ααα έξω μπορεί να έχω θηλάσει μόνο μία φορά, αλλά έχω ανοίξει θηλάζοντας σε πολλούς ντελιβεράδες και κούριερ! Το προτιμώ από το να κόψω το φαί του παιδιού στη μέση...

Έχει ωραία μέρα έξω! Να βγείτε! Κι εγώ λέω να τη βάλω στο μάρσιπο και να κάνω ένα γύρο τη γειτονιά!

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα στο εξωτερικο ο θηλασμος ειναι δημοσιος δεν πρεπει να ντρεπομαστε αλλα ετσι ειναι εδω μας κοιτανε λες και εχουν δει εξωγηινο τελος παντων εγω αν θηλαζα δεν θα το εκανα εξω και αυτο οχι γιατι ντρεπομαι αλλα λενε οτι αν δει μια αλλη γυναικα το στηθος σου η καποιος αλλο και το ζηλευει σου κοβευται το γαλα εγω τα πιστευω αυτα κοριτσια αλλες μπορει να με κοροιδευουν τωρα αν δεν εχετε χρηματα για ποδια θηλασμου παρτε μια ολοσωμη ποδια κουζινας και βαλτε την

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Μαριουλα μου εχεις δικιο, απλα ειχα μια ελπιδα οτι μπορει να εφταιγαν οι πανες...Αυτο συμβαινει μεχρι καποια ηλικια ή θα βρεχομαστε μεχρι να βγαλουμε την πανα??:shock:Δεν παλευεται...2 φορες παλι αλλαξαμε τα παντα το βραδυ...πφφφφ!!

Εμένα μέχρι τα δύο που φόραγε πάνα βρεχοταν αγάπη ειδικά τη νύχτα! 

Just now, tsilona είπε:

Εγώ μαρή που δε βλέπω κοιλιά απτά βυζιά πρέπει να ντρέπομαι.

Ότι κίνηση κ αν κάνω θηλάζοντας, πρέπει να μαι προσεκτική γτ θα φανεί

Ρε αγαπη ντρέπομαι γτ δεν έχω καθόλου βυζι κ κοιτάνε ολοι περίεργα του τύπου χορταίνει το παιδί με αυτό το βυζι; χαχχα

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Εγώ θήλασα έξω κι αν χρειαστεί θα ξαναθηλάσω αύριο. Αν έχει καλό καιρό. Την προηούμενη φορά το έκανα χωρίς κάλυψη αν και δεν είχε πολύ κόσμο κατά την έναρξη. Μόνο τότε φαίνεται το στήθος. Μετά είναι το μωρό πάνω. Εγώ έχω το φανελάκι θηλασμού από μέσα και μία μπλούζα όχι πολύ φαρδιά από πάνω. Σηκώνω τη μπλούζα, κατεβάζω το φανελάκι κι ανάμεσα είναι το μωρό. Που είναι το στήθος? Δεν το βλέπει κανένας!

Ααα έξω μπορεί να έχω θηλάσει μόνο μία φορά, αλλά έχω ανοίξει θηλάζοντας σε πολλούς ντελιβεράδες και κούριερ! Το προτιμώ από το να κόψω το φαί του παιδιού στη μέση...

Έχει ωραία μέρα έξω! Να βγείτε! Κι εγώ λέω να τη βάλω στο μάρσιπο και να κάνω ένα γύρο τη γειτονιά!

Και καλά κάνεις αγάπη εννοείται δεν θα διακόψεις το μωρό από το θηλάσμο για να ανοίξεις σε ένα ντελιβερα

Just now, Penny... είπε:

κοριτσια καλημερα στο εξωτερικο ο θηλασμος ειναι δημοσιος δεν πρεπει να ντρεπομαστε αλλα ετσι ειναι εδω μας κοιτανε λες και εχουν δει εξωγηινο τελος παντων εγω αν θηλαζα δεν θα το εκανα εξω και αυτο οχι γιατι ντρεπομαι αλλα λενε οτι αν δει μια αλλη γυναικα το στηθος σου η καποιος αλλο και το ζηλευει σου κοβευται το γαλα εγω τα πιστευω αυτα κοριτσια αλλες μπορει να με κοροιδευουν τωρα αν δεν εχετε χρηματα για ποδια θηλασμου παρτε μια ολοσωμη ποδια κουζινας και βαλτε την

Αγάπη εγώ δεν πιστεύω πως κόβεται τόσο εύκολα το γάλα αλλά παρόλα αυτά έχω μια φίλη μου που υποστηρίζει πως τη μάτιασαν που είχε πολύ γάλα κ κόπηκε το γάλα από τη μια στιγμή στην άλλη.. 

Μωρέ το νινι μου έχει φουλ μύξα το καημένο μου... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, minxri είπε:

Δεν είσαι μόνο εσύ γενικά όλοι αυτό μου λένε και απ’ ό,τι κατάλαβα κι εσείς τα βγάζετε τα παιδιά έξω για βολτίτσα οπότε μάλλον εγώ κάνω λάθος

Και μεις καθε μερα βολτα ειμαστε, αν εχει βεβαια καλο καιρο. Η παιδιατρος μας ειπε να βγαινουμε κ να μη κλειστουμε μεσα ουτε το χειμωνα, η υγρασια τα ενοχλει οχι το κρυο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 said:

Κορίτσια ερώτηση εσείς πως βάζετε όρο στη μυτούλα των μωρών σας; τα ξαπλωνετε στα πλάγια η τα έχετε σε όρθια θέση; 

Ξαπλωτή στα πλάγια με μια πετσετούλα από κάτω της

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια ερώτηση εσείς πως βάζετε όρο στη μυτούλα των μωρών σας; τα ξαπλωνετε στα πλάγια η τα έχετε σε όρθια θέση; 

Εγω τον ξαπλωνω πλαγια, ριχνω τον ορο στο πανω ρουθουνι καθε φορα και μετα τις ρουφαω με τον αποφρακτηρα. Υπομονη με τις μυξουλες...εμεις 1 μηνα τωρα κι ακομα δεν εχουμε ξεμπερδεψει.

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες, καλό Σ/Κ να έχουμε!

Για πείτε βρε συντρόφισσες θηλάζουν και τα δικά σας νινάκια πολλή ώρα? Ο μικρός σε καααθε θηλασμό κάθεται μια ώρα στο στήθος! Ακούω άλλες που λένε ένα τέταρτο ή είκοσι λεπτά το πολύ και λέω ουαου υπάρχουν και αυτά?

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα τσούπρες, καλό Σ/Κ να έχουμε!

Για πείτε βρε συντρόφισσες θηλάζουν και τα δικά σας νινάκια πολλή ώρα? Ο μικρός σε καααθε θηλασμό κάθεται μια ώρα στο στήθος! Ακούω άλλες που λένε ένα τέταρτο ή είκοσι λεπτά το πολύ και λέω ουαου υπάρχουν και αυτά?

Εμενα πρωτα θηλαζε για τουλαχιστον μιση ωρα, 1 ωρα δεν ειχε μεινει βεβαια ποτε. Πλεον θηλαζει 10' βια 1 τεταρτο αλλα ζηταει καθε 1 ωρα. Ειναι μεχρι να μαθουν κι αυτα να ρουφουν ποσοτητα. Ο μπεμπης τωρα πια ρουφαει και καταπινει σαν τρελος...καμια σχεση με τις αρχες. Λογικα, κι εσενα θ' αρχισει σιγα σιγα να μειωνει το χρονο, εκτος αν θελει να ειναι πολλες ωρες μαζι με τη μανουλα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια ερώτηση εσείς πως βάζετε όρο στη μυτούλα των μωρών σας; τα ξαπλωνετε στα πλάγια η τα έχετε σε όρθια θέση; 

ξαπλωτο στα πλαγια αγαπη με μια πετσετα

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα τσούπρες, καλό Σ/Κ να έχουμε!

Για πείτε βρε συντρόφισσες θηλάζουν και τα δικά σας νινάκια πολλή ώρα? Ο μικρός σε καααθε θηλασμό κάθεται μια ώρα στο στήθος! Ακούω άλλες που λένε ένα τέταρτο ή είκοσι λεπτά το πολύ και λέω ουαου υπάρχουν και αυτά?

Θηλαζει ολη αυτην την ωρα; γιατι ο δικος μου θηλαζει 5-10 λεπτα γενικα, αν τυχει ομως κ κατσει παραπανω, πιπιλιζει, κοιμαται, ξαναπινει κ ξαναπιπιλιζει!

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια ερώτηση εσείς πως βάζετε όρο στη μυτούλα των μωρών σας; τα ξαπλωνετε στα πλάγια η τα έχετε σε όρθια θέση; 

Αμπουλα εβαζα οπως λενε τα κοριτσια, αλλα δεν εκανε τπτ σε μας γιατι μετα ειχαμε κ θεμα οποτε με συριγγα θελει μπρουμητα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Θηλαζει ολη αυτην την ωρα; γιατι ο δικος μου θηλαζει 5-10 λεπτα γενικα, αν τυχει ομως κ κατσει παραπανω, πιπιλιζει, κοιμαται, ξαναπινει κ ξαναπιπιλιζει!

Αμπουλα εβαζα οπως λενε τα κοριτσια, αλλα δεν εκανε τπτ σε μας γιατι μετα ειχαμε κ θεμα οποτε με συριγγα θελει μπρουμητα.

Από τη 1 ώρα θηλάζει γύρω στο μισάωρο ίσως και 40 λεπτά κάποιες φορές.. την υπόλοιπη ώρα απλά πιπιλάει! Χθες το βράδυ άρχισε να θηλάζει 03:40 και τον σήκωσα εγώ στις 05:10 γιατί δεν την πάλευα άλλο!ουφφφ


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

Από τη 1 ώρα θηλάζει γύρω στο μισάωρο ίσως και 40 λεπτά κάποιες φορές.. την υπόλοιπη ώρα απλά πιπιλάει! Χθες το βράδυ άρχισε να θηλάζει 03:40 και τον σήκωσα εγώ στις 05:10 γιατί δεν την πάλευα άλλο!ουφφφ

Ναι τη νυχτα ειδικα δεν παλευεται..εμενα συνηθως στο τελος κοιμαται σε κατι τετοιους θημασμους κοιμαται, αλλα ευτυχως οι μεταμεσονυχτιοι μας ειναι συντομοι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...