Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Βάπτιση Παλαιοπαναγια Καντζα και μετά τι?


Marmat

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες! Σκεφτόμαστε να βαφτισουμε την κόρη μας στην συγκεκριμένη εκκλησία. Η ιδέα είναι να έχουμε ένα candy bar για μετα το μυστήριο και μετά να φάμε μαζί με στενούς συγγενείς φίλους και κουμπάρους κάπου στην περιοχή, περίπου 40 άτομα. Όσες κάνατε τη βάφτιση σας εκεί ή όσες γνωρίζετε την περιοχή που θα μπορούσα να κάνω το τραπέζι οικονομικά εκεί κοντά για να μην ταλαιπωρηθεί ο κόσμος? Έχουμε περιορισμένο budget παρόλα αυτά επειδή θα γιορτάσουμε και τα γενέθλια του μωρού μας θέλουμε να τιμήσουμε αυτούς τους ανθρώπους που μας αγαπούν. Ευχαριστώ θερμά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! 


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Καμία βρε παιδιά από τις μανούλες δεν έχει βαπτίσει ή επρόκειτο να βαπτίσει εκεί? :-(

Κορίτσι μου με το καλό η βάφτιση. Εγω δεν βαφτισα εκεί αλλά ξέρω την περιοχή. Υπάρχει η ταβέρνα Φωλιά που έχει νόστιμο φαγητό. Απλά δεν μπορείς να δεσμεύσεις ολο το μαγαζί. 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Μαρματ καλησπερα.να σου ζησει το παιδακι...επειδη θελω και εγω να κανω την βαφτιση του γιου μου αρχες Ιουλιου εκει θελω αν μπορεις να μου πεις αν ειναι ολα καλα γιατι εχω ακουσει διαφορα σχετικα με τον πατερα οτι ειναι αυστηρος και δεν αφηνει να γινει στολισμος και τετοια...εχεις καποιο προβλημα γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλεξ21 είπε:

Μαρματ καλησπερα.να σου ζησει το παιδακι...επειδη θελω και εγω να κανω την βαφτιση του γιου μου αρχες Ιουλιου εκει θελω αν μπορεις να μου πεις αν ειναι ολα καλα γιατι εχω ακουσει διαφορα σχετικα με τον πατερα οτι ειναι αυστηρος και δεν αφηνει να γινει στολισμος και τετοια...εχεις καποιο προβλημα γενικα?

καλησπέρα, κολλητή μου βάφτισε εκεί Σεπτέμβρη. Οπως θα ξέρεις ο χώρος ειναι ωραίος και από μόνος του, πεζουλάκια, δεντράκια κτλ. Ο παππάς ήταν πολύ συνεργάσιμος, την καθοδηγούσε σε όλο το μυστήριο, και βοηθούσε και με το μωρό, βοήθησε πολύ και μια κυρία - νεωκόρισα και όλα κύλησαν τέλεια. Δεν γκρίνιαξε καθόλου για βίντεο και φωτογραφίες.  Είχε ζητήσει να μην είναι τα βαφτιστικά ρούχα πολύ έντονα χρώματα και ο σταυρός να έχει σχήμα κλασσικό. Δεν ήθελε να κρεμαστούν πράγματα πάνω στα δέντρα, αλλά κανένα πρόβλημα με κάποια στολίδια και γλάστράκια στα πεζούλια, τα σκαλάκια και λοιπά. Μετά την βάφτιση κάνανε μπουφε εκεί στην αυλή και ειχε απαγορέψει μόνο το αλκοόλ και τα παγωτά. Κλείσε ημερομηνία από νωρίς, ειδικά αν σκέφτεσαι και για μπουφέ στην αυλή, γιατι έχει μεγάλη ζήτηση ειδικά καλοκαίρι... και μπορείς και να τον συναντήσεις να σου πει και ο ίδιος. Να σου ζήσει ο γιος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Αλεξ21 είπε:

Μαρματ καλησπερα.να σου ζησει το παιδακι...επειδη θελω και εγω να κανω την βαφτιση του γιου μου αρχες Ιουλιου εκει θελω αν μπορεις να μου πεις αν ειναι ολα καλα γιατι εχω ακουσει διαφορα σχετικα με τον πατερα οτι ειναι αυστηρος και δεν αφηνει να γινει στολισμος και τετοια...εχεις καποιο προβλημα γενικα?

Αυτό το εκκλησάκι είναι γνωστό λόγω της θέσης του ακριβως πανω στην έξοδο της Αττικής οδού και βολευει απ αυτήν την άποψη τους καλεσμένους! Ομως 3 λεπτά πιο μακριά υπάρχει ένα αλλο ξωκλήσι, η Αγία Μαρινα  στην Παιανία , με φανταστικό περιβάλλοντα χώρο και εκπληκτική θέα αλλα και σούπερ ιερέα!! Γνώμη μου, αξίζει να το δεις!!

ΥΓ. Η πρόσβαση είναι πανεύκολη, δε θα δυσκολευτεί κανεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου.εγω επειδη εκει μεγαλωσα την ξερω την Παλαιοπαναγια απλα ειχα παει πιο μικρη σε βαφτιση και δεν ειχα δωσει βαση...μαρεσει πολυ ομως σαν εκκλησια...εμενα μου ειπε ο παπας οκ για candybar αλλα οχι μπουφε μου απαγορευσε ενω ηθελα επειδη εχω κλεισει 1 το μεσημερι την βαφτιση επιτηδες για να μην εχω αλλο μυστηριο μετα....δεν μου ειπε κατι για ρουχα και βαφτιστικα γενικα αλλα μαλλον πρεπει να ρωτησω ξανα να ειμαι σιγουρη πριν κλεισω κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημερα κοριτσια! Ηθελα να ρωτησω οσες κανατε βαφτιση κλπ στην εκκλησια Παλαιοπαναγιας, σε ποιο τηλεφωνο επικοινωνησατε? Γιατι προσπαθω να παρω για να κλεισω ημερομηνια και η γραμμη κλεινει. Αν μπορει καποια να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...