Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, katerina04 είπε:

Κοριτσια εμεις στολισαμε!!!!!!!!!!!!!!

Τελειααααααα:) και του χρόνου εύχομαι!!!

και εμείς αύριο λέμε να στολίσουμε! Εγώ βέβαια δεν μπορώ γιατί είμαι ξάπλα αλλά θα δίνω οδηγίες από τον καναπέ Χαχαχα :grin:


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Κοριτσια εμεις στολισαμε!!!!!!!!!!!!!!

Και του χρόνου κορίτσι εγώ μόλις μπει ο Δεκέμβρης στολιζω τώρα λέω σε καμία εβδομάδα άντε τώρα κουράγιο να καθαρίζεις τις χρυσόσκονες :razz:

Καλά η κούραση δεν υπάρχει άντε να γεννήσω μπας και επανέλθει το σώμα μου γτ πονάω μέχρι και στα αυτιά... 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Χαρα στο κουραγιο σου

Καλά μη φανταστείς υπερπαραγωγή ένα μικρό δεντράκι και κάτι στολίδια διάσπαρτα στο σπίτι. Η μικρή ενθουσιάστηκε πάντως.

Just now, Agapakiii είπε:

Τελειααααααα:) και του χρόνου εύχομαι!!!

και εμείς αύριο λέμε να στολίσουμε! Εγώ βέβαια δεν μπορώ γιατί είμαι ξάπλα αλλά θα δίνω οδηγίες από τον καναπέ Χαχαχα :grin:

Και του χρόνου κοπέλα μου! Θα το στολίσεις με το μωράκι σου και θα έχει άλλη χάρη.

Just now, boukitsa123 είπε:

Και του χρόνου κορίτσι εγώ μόλις μπει ο Δεκέμβρης στολιζω τώρα λέω σε καμία εβδομάδα άντε τώρα κουράγιο να καθαρίζεις τις χρυσόσκονες :razz:

Καλά η κούραση δεν υπάρχει άντε να γεννήσω μπας και επανέλθει το σώμα μου γτ πονάω μέχρι και στα αυτιά... 

Και του χρόνου αγάπη. Τα άφησα όλα έτσι να τα καθαρίσει ο άντρας μου γιατί δεν προλαβαινα. Του είπα έχει έκπληξη όταν γυρίσεις από τη δουλειά. Με την κούραση σε καταλαβαίνω και εγώ πονάω παντού και λέω πότε θα περάσει ο καιρός.

  • Μου αρέσει 4

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε. Χαρά στο κουράγιο σας που στολίζετε απο τοσο νωρίς. Απο τον αλλο μήνα σκέφτομαι να στολισω γιατί παντα αρχές Δεκεμβρίου στολίζουμε που πέφτουν και τα γενέθλια μου. Σήμερα ειμαι πολύ χαρούμενη επειδή το Σάββατοκυριακο θα βάψουμε το δωμάτιο :grin: Απο βδομάδα θα φέρουμε και το κρεβάτι και ολα τα έπιπλα και να τελειώσει και αυτο. Βρε κορίτσια σας πιανει και εσάς καμία φορα να μην θελετε να φάτε κάποιο φαι , να σας αηδιάζει η μυρωδια ενω την προηγούμενη μερα δεν ειχατε προβλημα. Σημερα είχαμε γεμιστά και ενω χτες τα έφαγα μια χαρα σημερα ούτε να τα δω δεν ήθελα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε. Χαρά στο κουράγιο σας που στολίζετε απο τοσο νωρίς. Απο τον αλλο μήνα σκέφτομαι να στολισω γιατί παντα αρχές Δεκεμβρίου στολίζουμε που πέφτουν και τα γενέθλια μου. Σήμερα ειμαι πολύ χαρούμενη επειδή το Σάββατοκυριακο θα βάψουμε το δωμάτιο :grin: Απο βδομάδα θα φέρουμε και το κρεβάτι και ολα τα έπιπλα και να τελειώσει και αυτο. Βρε κορίτσια σας πιανει και εσάς καμία φορα να μην θελετε να φάτε κάποιο φαι , να σας αηδιάζει η μυρωδια ενω την προηγούμενη μερα δεν ειχατε προβλημα. Σημερα είχαμε γεμιστά και ενω χτες τα έφαγα μια χαρα σημερα ούτε να τα δω δεν ήθελα

Μπα δεν ειχα καποιο θεμα με το φαγητο μεχρι τωρα. Αντε με το καλο οι ετοιμασιες οταν το δεις ετοιμο θα συγκινηθεις.Ειναι η πρωτη μεγαλη αλλαγη στο σπιτι και τοτε καπως πιστευεις οτι θα κανεις μωρο.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Μπα δεν ειχα καποιο θεμα με το φαγητο μεχρι τωρα. Αντε με το καλο οι ετοιμασιες οταν το δεις ετοιμο θα συγκινηθεις.Ειναι η πρωτη μεγαλη αλλαγη στο σπιτι και τοτε καπως πιστευεις οτι θα κανεις μωρο.

Δυστυχώς απο την αρχή ειχα θέματα με το φαι. Ή θα μπορούσα να φάω μια χαρά ή θα έτρωγα και μετά απο μια ώρα θα με έπιανε το στομάχι μου. Γενικά εχω ευαίσθητο στομάχι απο μικρή . Αλλά είναι μέρες που ενώ πεινάω με αηδιάζουν και μου μυρίζουν τα φαγητά. Οταν ετοιμαστεί το δωμάτιο ειμαι σίγουρη πως θα μου φανει κάπως πιο ρεαλιστικό το ολο γεγονός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerina04 είπε:

Κοριτσια εμεις στολισαμε!!!!!!!!!!!!!!

Τι τελειαααα κι εγώ θέλω αλλά μόνη μου δεν μπορώ να κάνω πολλά...άμα πω τον άντρα μου θα με κυνηγησει!!οπότε θα περιμένω να έρθει η μαμά μου να με βοηθήσει..χιχιι αα ρε μάνες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia90 είπε:

Τι τελειαααα κι εγώ θέλω αλλά μόνη μου δεν μπορώ να κάνω πολλά...άμα πω τον άντρα μου θα με κυνηγησει!!οπότε θα περιμένω να έρθει η μαμά μου να με βοηθήσει..χιχιι αα ρε μάνες!!

Όταν με το καλο στολίσουμε θα πω στον άντρα μου να με βοηθήσει. Η μαμά μου δεν τρελαίνεται και πολυ . Κάθε χρόνο εγω στολίζω . Έχω και μια μικρή τάση ψυχαναγκασμού και θελω ολα να είναι σε σειρά . Ευτυχώς το δέντρο είναι μικρό και δεν θα παιδευτώ πολύ. Και του χρόνου με το καλό με τα μωράκια μας !  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia90 είπε:

Τι τελειαααα κι εγώ θέλω αλλά μόνη μου δεν μπορώ να κάνω πολλά...άμα πω τον άντρα μου θα με κυνηγησει!!οπότε θα περιμένω να έρθει η μαμά μου να με βοηθήσει..χιχιι αα ρε μάνες!!

Α ρε μάνες δε λες τίποτα. Από τη στιγμή που γίνεσαι μάνα τρεχατε ποδαράκια μου για μια ζωή. 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ανησυχώ ρε κορίτσια που δεν έχω βάλει κιλά; Η είναι από την εξάντληση; Αγχώνομαι για το μωρό μήπως δεν βάζει βάρος είμαι σταθερή 99,8 ή 100 ανάλογα τις μέρες η αλήθεια είναι ότι δεν προλαβαίνω να φάω στην κουζίνα είμαι συνέχεια αλλά για τους άλλους για πείτε εσείς βάζετε βάρος ειδικά όσες έχετε ήδη παιδάκια; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα να ανησυχώ ρε κορίτσια που δεν έχω βάλει κιλά; Η είναι από την εξάντληση; Αγχώνομαι για το μωρό μήπως δεν βάζει βάρος είμαι σταθερή 99,8 ή 100 ανάλογα τις μέρες η αλήθεια είναι ότι δεν προλαβαίνω να φάω στην κουζίνα είμαι συνέχεια αλλά για τους άλλους για πείτε εσείς βάζετε βάρος ειδικά όσες έχετε ήδη παιδάκια; 

Εγω τρωω και δεν ψευδομαι κε εβαλα 12 κιλα. Με κυνηγάει η γιατρος αλλα ειμαι του καλου φαγητου στην ευχη. Απο 65 εγινα 77.

Η αδερφη ομως που γενναει σε 4 μερες εβαλε μονο 2 κιλα, ενω το μωρο παιρνει κανονικα βαρος. Αυτη βεβαια εχει αντιπαθεια σε ολα τα φαγητα. Μονο κοτοπουλο και σαλατες αντεχει να τρωει. Απο 82 στα 84 πηγε.

Η φιλη μου γεννησε τον Ιουλιο και απο 109 που ξεκινησε η εγκυμοσύνη πηγε στα 101 κι εκανε ενα πανεμορφο κοριτσακι 2.490. Νομιζω ειναι θεμα διατροφης και μεταβολισμου. 

Αφου παιρνει νορμαλ κιλα το νινακι σου, εσυ να μην αγχωνεσαι. Ισα ισα για τα κιλα σου τα πας σουπερ ντουπερ! Ασε που εχεις αλλα 2 παιδια και τρεχεις. Ακομα απορω με τις δυνάμεις σου ειλικρινα!!!! Ενα εχω και με εχει σηκω σηκω κατσε κατσε! Μπραβο σου! Νομιζω δουλευεις κιολας?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω τρωω και δεν ψευδομαι κε εβαλα 12 κιλα. Με κυνηγάει η γιατρος αλλα ειμαι του καλου φαγητου στην ευχη. Απο 65 εγινα 77.

Η αδερφη ομως που γενναει σε 4 μερες εβαλε μονο 2 κιλα, ενω το μωρο παιρνει κανονικα βαρος. Αυτη βεβαια εχει αντιπαθεια σε ολα τα φαγητα. Μονο κοτοπουλο και σαλατες αντεχει να τρωει. Απο 82 στα 84 πηγε.

Η φιλη μου γεννησε τον Ιουλιο και απο 109 που ξεκινησε η εγκυμοσύνη πηγε στα 101 κι εκανε ενα πανεμορφο κοριτσακι 2.490. Νομιζω ειναι θεμα διατροφης και μεταβολισμου. 

Αφου παιρνει νορμαλ κιλα το νινακι σου, εσυ να μην αγχωνεσαι. Ισα ισα για τα κιλα σου τα πας σουπερ ντουπερ! Ασε που εχεις αλλα 2 παιδια και τρεχεις. Ακομα απορω με τις δυνάμεις σου ειλικρινα!!!! Ενα εχω και με εχει σηκω σηκω κατσε κατσε! Μπραβο σου! Νομιζω δουλευεις κιολας?

Όχι δεν δουλεύω είμαι καθηγήτρια ξενόγλωσσης φιλολογίας μέχρι πέρσι έκανα κανένα ιδιαίτερο φέτος δεν έδωσα λεφτά για διαφημίσεις και δεν είχα μαθητές άμα είχα και μαθητές θα ήμουν - 50 κιλά χα χα σε ευχαριστώ κορίτσι μου δίνεις κουράγιο με το καλό να γεννήσει η αδερφή σου τι ωραία μωρέ να έχετε μαζί τα μωρά σας συγκινούμαι (εγώ δεν έχω αδέρφια και δεν ξέρω πως είναι να είσαι δεμένος έτσι με κάποιον) βοήθεια από την μαμά σου έχεις; Της αδερφής σου είναι πρώτο παιδάκι; 

 

Σορρυ για τις απανωτές ερώτησεις :x

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι δεν δουλεύω είμαι καθηγήτρια ξενόγλωσσης φιλολογίας μέχρι πέρσι έκανα κανένα ιδιαίτερο φέτος δεν έδωσα λεφτά για διαφημίσεις και δεν είχα μαθητές άμα είχα και μαθητές θα ήμουν - 50 κιλά χα χα σε ευχαριστώ κορίτσι μου δίνεις κουράγιο με το καλό να γεννήσει η αδερφή σου τι ωραία μωρέ να έχετε μαζί τα μωρά σας συγκινούμαι (εγώ δεν έχω αδέρφια και δεν ξέρω πως είναι να είσαι δεμένος έτσι με κάποιον) βοήθεια από την μαμά σου έχεις; Της αδερφής σου είναι πρώτο παιδάκι; 

 

Σορρυ για τις απανωτές ερώτησεις :x

Οι γονεις μου ειναι Θεσσαλονίκη, οπου μενουν διπλα διπλα με την αδερφη μου (εν μερη καλο χαχαχαχα). Εγω μενω Δραμα και η πεθερα μου Καβαλα. Η πεθερα μου αρνείται να βοηθησει και η μαμα μου θα βοηθησει πρωτα την αδερφη μου και μετα θα ερθει, για να κραταει την μεγαλη οσο θα ειμαι στο νοσοκομείο. Θα ειναι λογικα η δευτερη που θα δει την μικρή. 

Ναι φανταζομαι αν δουλευες θα ησουν χιλια κομματια. 

Εχω αλλη μια βδομαδα δουλειας και χαιρομαι γιατι δεν εχω αλλη υπομονη!

Εντωμεταξύ ειμαι πολυ δεμενη με την αδερφη μου και φανταζομαι πως ετσι θα ειναι και τα νινακια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλημέρα να ανησυχώ ρε κορίτσια που δεν έχω βάλει κιλά; Η είναι από την εξάντληση; Αγχώνομαι για το μωρό μήπως δεν βάζει βάρος είμαι σταθερή 99,8 ή 100 ανάλογα τις μέρες η αλήθεια είναι ότι δεν προλαβαίνω να φάω στην κουζίνα είμαι συνέχεια αλλά για τους άλλους για πείτε εσείς βάζετε βάρος ειδικά όσες έχετε ήδη παιδάκια; 

Κοριτσι μου μην αγχώνεσαι το μωρό αυτό που πρέπει να παρει το παίρνει. Εγώ έχω χάσει 13 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης και ο μπέμπης παίρνει βάρος κανονικά. Επειδή έχω θέμα με τον θυρεοειδή μου και με παρακολουθεί και ενδοκρινολογος μαζί με τον γυναικολόγο μου είπαν ότι πολλές φορές στην εγκυμοσύνη ο μεταβολισμός παίρνει μπρος και καις πιο γρήγορα ότι τρως για να μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες του σώματος. 

Πάντως εγώ νιώθω τρομερή εξάντληση κι όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο εξαντλημένη νιώθω.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλημέρα να ανησυχώ ρε κορίτσια που δεν έχω βάλει κιλά; Η είναι από την εξάντληση; Αγχώνομαι για το μωρό μήπως δεν βάζει βάρος είμαι σταθερή 99,8 ή 100 ανάλογα τις μέρες η αλήθεια είναι ότι δεν προλαβαίνω να φάω στην κουζίνα είμαι συνέχεια αλλά για τους άλλους για πείτε εσείς βάζετε βάρος ειδικά όσες έχετε ήδη παιδάκια; 

Καλημέρα μην αγχώνεσαι μια χαρά θα είναι η μικρή σού. Αφού μενεις σταθερή είσαι καλά εγώ πήρα 5 κιλά αλλά εδώ κι ενα μήνα είμαι σταθερή και δεν έβαλα ούτε γραμμάριο. Και εγώ δεν προλαβαίνω να φάω κάποιες μέρες με τη δουλειά και το σπίτι. Ευτυχώς με προσέχουν οι μαθητές μου και όλο και κάτι με κερνάνε. Α και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στον 9ο δεν είχα βάλει γραμμάριο που λένε τότε συνήθως μπαίνουν τα πολλά και η μικρή είχε βάλει σχεδόν κιλό.

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...