Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, charma91 είπε:

Κι εγω Μητέρα αλλα ξέρω οτι υπάρχει κ η επιλογή να το έχεις αποκλειστικά μαζί σου που μάλλον λόγω εποχής το αποκλείω...

@Giota1983 πηρα σήμερα τηλ. Στο ΙΚΑ της περιοχής μου για τα δωρεαν μαθήματα κ μου είπαν οτι άργησα κιόλας να ξεκινήσω. Ακόμα κι αν δεν σου χρησιμεύσουν για τον τοκέτο, δίνουν πληροφορίες για το θηλασμό κ την φροντίδα του μωρού που αν είσαι πρωτάρα σίγουρα θα φανούν χρήσιμα! Οπότε αν έχεις χρόνο δεν είναι κακή ιδέα να παρακολουθήσεις...

Το rooming in λες το έχεις μαζί το μωρό αλλά αν θες το δίνεις και μέσα αν δεν διαλέξεις rooming in δεν θα μπορείς να το έχεις καθόλου ούτε την νύχτα μόνο για τάισμα είναι κρίμα να είναι μακριά σου τις πρώτες μέρες της ζωής του τουλάχιστον όχι συνέχεια 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Το rooming in λες το έχεις μαζί το μωρό αλλά αν θες το δίνεις και μέσα αν δεν διαλέξεις rooming in δεν θα μπορείς να το έχεις καθόλου ούτε την νύχτα μόνο για τάισμα είναι κρίμα να είναι μακριά σου τις πρώτες μέρες της ζωής του τουλάχιστον όχι συνέχεια 

Και εγώ αυτό πιστεύω . Οι πρώτες στιγμές που περνάς με το μωρό σου ειναι ο καλύτερος τρόπος για να δεθείς μαζί του . Έτσι και αλλιώς δεν επιτρέπεται και απο την κλινική να έρχονται πολλα άτομα για επίσκεψη στα νεογνά. Μόνο γονείς και ελάχιστοι φιλοι θα έρθουν τότε . Ολοι έρχονται αργότερα στο σπίτι . Και όσοι θυμώσουν που δεν τους θέλουμε ας θυμώσουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ θέλω να το έχω μαζί μου και σκέφτομαι την ώρα του επισκεπτηρίου να το παίρνουν μέσα!! Από την άλλη επειδή δεν θα έχω μονόκλινο σκέφτομαι τι μυαλά θα έχουν και οι επισκέπτες της άλλης κοπέλας.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ θέλω να το έχω μαζί μου και σκέφτομαι την ώρα του επισκεπτηρίου να το παίρνουν μέσα!! Από την άλλη επειδή δεν θα έχω μονόκλινο σκέφτομαι τι μυαλά θα έχουν και οι επισκέπτες της άλλης κοπέλας

Αυτό ναι θα είναι ζορικο ελπίζω να έχουν κατανόηση και να έχει την ίδια άποψη και η άλλη κοπέλα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εγώ θέλω να το έχω μαζί μου και σκέφτομαι την ώρα του επισκεπτηρίου να το παίρνουν μέσα!! Από την άλλη επειδή δεν θα έχω μονόκλινο σκέφτομαι τι μυαλά θα έχουν και οι επισκέπτες της άλλης κοπέλας.

Κι εγω αυτό φοβάμαι! Γιατί πες στους δικούς σου το λες με τρόπο. Αν οι άλλοι δεν έχουν κατανόηση ή είναι εντελώς στον κόσμο τους; Καλό είναι να υπάρχει η επιλογή να μπορεί να πάει κάπου αλλού σε περίπτωση πολυκοσμίας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, charma91 είπε:

Κι εγω αυτό φοβάμαι! Γιατί πες στους δικούς σου το λες με τρόπο. Αν οι άλλοι δεν έχουν κατανόηση ή είναι εντελώς στον κόσμο τους; Καλό είναι να υπάρχει η επιλογή να μπορεί να πάει κάπου αλλού σε περίπτωση πολυκοσμίας!

Κορίτσι δεν είναι θέμα κατανόησης εγώ όταν είχε πολύ κόσμο από τις άλλες κοπέλες φώναζα την προϊσταμένη και τους έβγαζε έξω 

Μιλάμε για 20 άτομα που θέλαν να μπούνε μέσα όχι 2-3

Σήμερα εδέησα να κουρευτώ μετά από 1,5 χρόνο με τα ρούχα είμαι σε καλό δρόμο πρέπει να παραγγείλω όμως την συρταριέρα θα την πάρω από ικεα ονλαιν όμως γτ μου είναι αδύνατο να πάω μέχρι το κατάστημα πρέπει να πλύνω το καρότσι που είχα από τα άλλα παιδιά και να πάρω και καρεκλάκια αμαξιού εσείς τελειώσατε με ψώνια; Α θέλω και 2 σεντόνια για την κούνια 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι δεν είναι θέμα κατανόησης εγώ όταν είχε πολύ κόσμο από τις άλλες κοπέλες φώναζα την προϊσταμένη και τους έβγαζε έξω 

Μιλάμε για 20 άτομα που θέλαν να μπούνε μέσα όχι 2-3

Σήμερα εδέησα να κουρευτώ μετά από 1,5 χρόνο με τα ρούχα είμαι σε καλό δρόμο πρέπει να παραγγείλω όμως την συρταριέρα θα την πάρω από ικεα ονλαιν όμως γτ μου είναι αδύνατο να πάω μέχρι το κατάστημα πρέπει να πλύνω το καρότσι που είχα από τα άλλα παιδιά και να πάρω και καρεκλάκια αμαξιού εσείς τελειώσατε με ψώνια; Α θέλω και 2 σεντόνια για την κούνια 

Αχ αυτό με το κούρεμα ουτε εγώ το χω. Κάθε δύο χρόνια κουρευομαι. Μέχρι τώρα πήρα πανες, κάποια καλλυντικά και φάρμακα, κουβερτουλες, στρώμα για το παρκοκρεββατο, μπουφάν και μερικά ρουχαλακια. Θέλω να πάρω λίγα φορμακια ακόμη, μωρομαντηλα και κάτι μικροπραγματακια από το jumbo όπως σελτεδακια, καλτσακια και κάτι καλαθάκια αποθήκευσης. Την καλαθουνα και το κάθισμα αυτοκινήτου ευτυχώς τα έπλυνε η μανούλα μου το καλοκαίρι. Σεντονακια έχω του άντρα μου όταν ήταν μωρό μου τα κράτησε η πεθερά μου και είναι σαν καινούργια. Είχα βάλει και τα δικά μου στη μικρή μου. Αυτή η μουσιτσα πάλι ότι είναι του μπέμπη το θέλει. Με βλέπω στο τέλος να της δίνω τα καινούργια και να σκεπάζω το μπεμπη με τις ροζ κουβερτουλες.

  • Χαχα 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι δεν είναι θέμα κατανόησης εγώ όταν είχε πολύ κόσμο από τις άλλες κοπέλες φώναζα την προϊσταμένη και τους έβγαζε έξω 

Μιλάμε για 20 άτομα που θέλαν να μπούνε μέσα όχι 2-3

Σήμερα εδέησα να κουρευτώ μετά από 1,5 χρόνο με τα ρούχα είμαι σε καλό δρόμο πρέπει να παραγγείλω όμως την συρταριέρα θα την πάρω από ικεα ονλαιν όμως γτ μου είναι αδύνατο να πάω μέχρι το κατάστημα πρέπει να πλύνω το καρότσι που είχα από τα άλλα παιδιά και να πάρω και καρεκλάκια αμαξιού εσείς τελειώσατε με ψώνια; Α θέλω και 2 σεντόνια για την κούνια 

Εγώ έχω συγκεντρώσει κάποια φορμάκια και φανελάκια , κουβερτούλα, λίγα σεντονακια, καλλυντικά για το μωρό και αποστειρωτη..

δεν πήρα ακόμα πάνες και ακόμα δεν έχω πλύνει τίποτα! Να ρωτήσω βρε κορίτσια πως θα βγάλετε τα μωράκια από την κλινική ; Εγώ σκέφτομαι να του βάλω το φανελάκι ένα ζεστό φορμάκι και κουβερτούλα από πάνω.. λέτε να κρυώσει ; Χρειάζεται και μπουφάν; Το αμάξι θα είναι ακριβώς στην είσοδο της κλινικής .. μπουφάν δεν πήρα γιατί φοβήθηκα ότι μετά δε θα το χρησιμοποιήσουμε αφού δε θα βγαίνουμε για ένα διάστημα κ φοβήθηκα μην πάει χαμένο άμα δεν της κάνει μετά..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@katerina04 καλά τα σεντόνια κι εμένα τουρλού τουρλού τα φοράνε έξω βγαίνουν με τα δικά τους ο καθένας :razz:

@Agapakiii υπάρχουν φόρμες εξόδου 0-3 ή 3-6 μηνών η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τόσο αναγκαίο σαν αγορά αλλά Γενάρη μήνα πέρσι εδώ στην Αθήνα χιόνιζε το φοβάμαι για 2 ημερών μωρό να βγει μόνο με κουβέρτα. Πες μου αν θες τι μάρκα αποστειρωτή πήρες μπας και πάρω κι εγώ :)

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@katerina04 καλά τα σεντόνια κι εμένα τουρλού τουρλού τα φοράνε έξω βγαίνουν με τα δικά τους ο καθένας :razz:

@Agapakiii υπάρχουν φόρμες εξόδου 0-3 ή 3-6 μηνών η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τόσο αναγκαίο σαν αγορά αλλά Γενάρη μήνα πέρσι εδώ στην Αθήνα χιόνιζε το φοβάμαι για 2 ημερών μωρό να βγει μόνο με κουβέρτα. Πες μου αν θες τι μάρκα αποστειρωτή πήρες μπας και πάρω κι εγώ :)

 

Ίσως πάρω 3-6 για να μας καλύψει και λίγο αργότερα! Εγώ λογικά θα γεννήσω πριν τον Γενάρη αλλά κ πάλι θεωρητικά θ έχει κρύο.. εδώ Θεσσαλονίκη έχουμε και την υγρασία που κάνει το κρύο χειρότερο !!

πηρα Phillips avent  κ εγώ δεν ήξερα αλλά όσους ρώτησα μου είπαν για αυτό και για να μην πολύ ψάχνω είπα να τον πάρω.. γύρω στα 50κατι ευρώ αλλά είναι μεγάλος κ χωράει πολλά μπουκάλια!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

@katerina04 καλά τα σεντόνια κι εμένα τουρλού τουρλού τα φοράνε έξω βγαίνουν με τα δικά τους ο καθένας :razz:

@Agapakiii υπάρχουν φόρμες εξόδου 0-3 ή 3-6 μηνών η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τόσο αναγκαίο σαν αγορά αλλά Γενάρη μήνα πέρσι εδώ στην Αθήνα χιόνιζε το φοβάμαι για 2 ημερών μωρό να βγει μόνο με κουβέρτα. Πες μου αν θες τι μάρκα αποστειρωτή πήρες μπας και πάρω κι εγώ :)

 

Έχω έχω έναν της nuk μου τον είχαν φέρει δώρο γύρω στα 40-50€


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στο μπλοκ. Μέχρι τώρα δεν είχα ψάξει για το θέμα μας γιατί δούλευα οπότε τώρα που θα σταματήσω από την δουλεια θα είμαι πιο χαλαρή και σας βρήκα!Πρωτάρα εγώ στην 32+2 μέρες και περιμένουμε κοριτσάκι. Δεν ξέρω πως πάνε στην Ελλάδα τα πράγματα με τα μωρά αλλά στην Κύπρο που είμαι μόνο κορίτσια έχει αυτή την περίοδο!Εγώ ευτυχώς είμαι έτοιμη με τα περισσότερα μόνο συρταριερα περιμένω για να τακτοποιήσω τα ρούχα του μωρού. Πως είναι τα πράγματα εκεί βρήκατε παιδίατρο ή αργότερα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι νέα στο μπλοκ. Μέχρι τώρα δεν είχα ψάξει για το θέμα μας γιατί δούλευα οπότε τώρα που θα σταματήσω από την δουλεια θα είμαι πιο χαλαρή και σας βρήκα!Πρωτάρα εγώ στην 32+2 μέρες και περιμένουμε κοριτσάκι. Δεν ξέρω πως πάνε στην Ελλάδα τα πράγματα με τα μωρά αλλά στην Κύπρο που είμαι μόνο κορίτσια έχει αυτή την περίοδο!Εγώ ευτυχώς είμαι έτοιμη με τα περισσότερα μόνο συρταριερα περιμένω για να τακτοποιήσω τα ρούχα του μωρού. Πως είναι τα πράγματα εκεί βρήκατε παιδίατρο ή αργότερα;

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας!! Και εμείς κοριτσάκι περιμένουμε και η αλήθεια είναι ότι τελευταία ακουω περισσότερο για κοριτσάκια κ εγώ!! Εγώ είμαι 30&4 ακόμα δεν έχω βρει να σου πω την αλήθεια αν και υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πρόωρα :? μάλλον θα εμπιστευτώ γνωστούς που μου έχουν προτείνει κ θα πάρω αυτόν που μου λένε! 

Οποιον ρώτησα μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα να τον ενημερώσεις από νωρίς τον παιδίατρο, απλώς μόλις γεννάς παίρνεις τηλ κ κανονίζεις να έρθει επισκεψη στο σπίτι όταν βγεις με το καλό!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας!! Και εμείς κοριτσάκι περιμένουμε και η αλήθεια είναι ότι τελευταία ακουω περισσότερο για κοριτσάκια κ εγώ!! Εγώ είμαι 30&4 ακόμα δεν έχω βρει να σου πω την αλήθεια αν και υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πρόωρα :? μάλλον θα εμπιστευτώ γνωστούς που μου έχουν προτείνει κ θα πάρω αυτόν που μου λένε! 

Οποιον ρώτησα μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα να τον ενημερώσεις από νωρίς τον παιδίατρο, απλώς μόλις γεννάς παίρνεις τηλ κ κανονίζεις να έρθει επισκεψη στο σπίτι όταν βγεις με το καλό!!

Αχ..εδώ πρέπει να τον φέρεις μαζί στην κλινική και βρήκαμε έναν τώρα να πάμε να τον δούμε γιατί θέλουν να κάνουμε και εμβόλια. Τα πρώτα εκείνα που κάναμε κι εμείς μωρά γιατί το μωρό λένε δεν έχει αντισώματα και πρέπει να τα κάνουμε όσοι θα ήμαστε μαζί με το μωρό..

Κι εγώ νομίζω θα γεννήσω πιο μπροστά αλλά να δούμε μπορεί να μας εκπλήξουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia90 είπε:

Αχ..εδώ πρέπει να τον φέρεις μαζί στην κλινική και βρήκαμε έναν τώρα να πάμε να τον δούμε γιατί θέλουν να κάνουμε και εμβόλια. Τα πρώτα εκείνα που κάναμε κι εμείς μωρά γιατί το μωρό λένε δεν έχει αντισώματα και πρέπει να τα κάνουμε όσοι θα ήμαστε μαζί με το μωρό..

Κι εγώ νομίζω θα γεννήσω πιο μπροστά αλλά να δούμε μπορεί να μας εκπλήξουν..

Αααα κατάλαβα έχετε άλλη τακτική εκεί!! Καλό είναι αυτό όμως γιατί απευθείας το μωράκι σου το παρακολουθεί δικός σου άνθρωπος που εμπιστεύεσαι!

εμενα δυστυχώς μου επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι δεν το βλέπει να φτάνω Ιανουάριο γιατί η Μπέμπα έχει πάρει θέση και είναι πολύ χαμηλά! Πιέζει τον τράχηλο με το κεφάλι της! Προς το παρόν είμαι ξάπλα για να την καθυστερήσουμε όσο είναι δυνατόν! Ποτε έχεις πητ εσυ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...