Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@katerina04 με το φαί τρώει μέχρι 60μλ η γιατρός είπε ότι έβαλε βάρος απλά όχι πάρα πολύ θέλει 130γρ για το βάρος γέννησης 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια και εγώ παρούσα εδώ!! 

Την Πέμπτη πρώτα ο Θεός μπαίνω με πρόκληση και όσο να ναι υπάρχει αρκετό άγχος!! Μακάρι να πάνε όλα καλά !!!

με το καλό σε όλες όσες απομεινατε!!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , katerina04 είπε:

37+6 αυριο 38. Aχ μου φαινεται θα μεινω μονη μου στο τελος. Την Παρασκευη εχω γιατρο και θα με δει απο κατω πρωτη φορα και λεω μπας και γινει μετα τιποτα. Το πρωι ειμαι μια πεταλουδιτσα κανω δουλειες συμμαζευω κατι τελευταια και γενικα πεταω δεν περπαταω. Το μεσημερι παω δουλεια και το βραδυ μεταμορφωνομαι σε φαλαινα που λεει και ο γλυκουλης ο αντρουλης μου και δεν μπορω να κουνηθω.Εκεινη την ωρα ποναει ολο μου το κορμι και λεω τωρα θα γεννησω αλλα τιποτα. Εσυ πως εισαι?

Βλέπω όλες σας προειδοποιούν για τη χειροπρακτική. Άρα, έχω μέλλον ακόμα. Αύριο έχω και εγώ γιατρό 36+ 2. Πιο νωρίς από εμένα θα είσαι σίγουρα. Εγώ θέλω να καθυστερήσει λιγάκι ακόμα να φτιάξω κάτι τελευταίες εκκρεμότητες.

Εσένα σε λέει φάλαινα, εμένα με λέει μπαλόνι χαχαχαχα. Αλλά είμαι κυριολεκτικά. Τις τελευταίες μέρες κάθε βράδυ μου κάνει μασάζ στα πόδια μπας και κυκλοφορήσει πιο πάνω το αίμα, γιατί είτε σωλήνα δεις είτε το πόδι μου είναι το ίδιο!!! Αλλά πλέον το συνήθισα. Σήμερα έκανα και τα χαρτιά για το επίδομα. Το πήρα τελικά. Εδώ ισχύουν άλλες ημερομηνίες από τις Αθήνας.

Κορίτσια, θα μου λείψει η κοιλιά μου!!!! Την κοιτώ, τη φωτογραφίζω, τη θαυμάζω, λέω άντε να τελειώνουμε, αλλά θα μου λείψει πολύ!!!

Πόσες έχουμε απομείνει;;; 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Βλέπω όλες σας προειδοποιούν για τη χειροπρακτική. Άρα, έχω μέλλον ακόμα. Αύριο έχω και εγώ γιατρό 36+ 2. Πιο νωρίς από εμένα θα είσαι σίγουρα. Εγώ θέλω να καθυστερήσει λιγάκι ακόμα να φτιάξω κάτι τελευταίες εκκρεμότητες.

Εσένα σε λέει φάλαινα, εμένα με λέει μπαλόνι χαχαχαχα. Αλλά είμαι κυριολεκτικά. Τις τελευταίες μέρες κάθε βράδυ μου κάνει μασάζ στα πόδια μπας και κυκλοφορήσει πιο πάνω το αίμα, γιατί είτε σωλήνα δεις είτε το πόδι μου είναι το ίδιο!!! Αλλά πλέον το συνήθισα. Σήμερα έκανα και τα χαρτιά για το επίδομα. Το πήρα τελικά. Εδώ ισχύουν άλλες ημερομηνίες από τις Αθήνας.

Κορίτσια, θα μου λείψει η κοιλιά μου!!!! Την κοιτώ, τη φωτογραφίζω, τη θαυμάζω, λέω άντε να τελειώνουμε, αλλά θα μου λείψει πολύ!!!

Πόσες έχουμε απομείνει;;; 

Εμένα μου λείπει ήδη. Κάθε βράδυ ξαπλώνω και αντί να με κλωτσάει την έχω δίπλα μου πια. Ευτυχώς που υπάρχει και άλλο άτομο που θα του λείψει η κοιλιά γτ εμένα με βγάζουν τρελή. Σήμερα η μέρα ήταν τόσο φριχτή. Ξέσπασα στα παιδιά όλα μου τα νεύρα. (που είχα από ενήλικες). Φυσικά μετά ζήτησα συγγνώμη αλλά τις είχα πετάξει τις γκαρίδες μου. Δύσκολο να είσαι γονιός. Έχεις την ευθύνη μικρών ψυχών. 

Βλέπω την κόρη μου 5 ετών πλέον και λέω κάποτε ήταν το μωρό σου ο κόσμος σου όλος. Θυμήσου πόσο την λαχταρούσες. Δεν μπορεί να πέρασε τόσο ο καιρός. Σε 10 χρόνια ρε γμτ θα έχουν μπει όλα στο χρονοντούλαπο. 

Σας το αφιερώνω σας αφήνω να βρείτε εσείς τον συγγραφέα. 

"Σε ένα από τα αστέρια θα κατοικώ. 
Σε ένα απ’ αυτά θα γελώ κι έτσι θα είναι σαν όλα τα αστέρια να γελούν όταν κοιτάς τον ουρανό το βράδυ..."
Μ.Π.

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, έχω μια ερώτηση αναφορικά με τα έγγραφα του μωρού και φαντάζομαι όσες γεννήσατε τα τακτοποιήσατε. 

Το καλοκαίρι θα χρειαστεί να φύγω με το μωρό αεροπορικά στους γονείς μου, ταξιδεύουν με το πιστοποιητικό γέννησης; Έχουν ταυτότητα/διαβατήριο; Τι κάνατε με τα χαρτιά του παιδιού; Μπορούν να τακτοποιηθούν σε σύντομο χρονικό διάστημα και αμέσως μετά από τη γέννηση; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Εμένα μου λείπει ήδη. Κάθε βράδυ ξαπλώνω και αντί να με κλωτσάει την έχω δίπλα μου πια. Ευτυχώς που υπάρχει και άλλο άτομο που θα του λείψει η κοιλιά γτ εμένα με βγάζουν τρελή. Σήμερα η μέρα ήταν τόσο φριχτή. Ξέσπασα στα παιδιά όλα μου τα νεύρα. (που είχα από ενήλικες). Φυσικά μετά ζήτησα συγγνώμη αλλά τις είχα πετάξει τις γκαρίδες μου. Δύσκολο να είσαι γονιός. Έχεις την ευθύνη μικρών ψυχών. 

Βλέπω την κόρη μου 5 ετών πλέον και λέω κάποτε ήταν το μωρό σου ο κόσμος σου όλος. Θυμήσου πόσο την λαχταρούσες. Δεν μπορεί να πέρασε τόσο ο καιρός. Σε 10 χρόνια ρε γμτ θα έχουν μπει όλα στο χρονοντούλαπο. 

Ελπίζω σύντομα να το ξαναζήσω!!!! Είχε τις δυσκολίες και τις αγωνίες αλλά όχι δεν είσαι τρελή, εκτός αν είμαστε δύο τρελές!!!!χαχαχαχα

Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Είναι όντως δύσκολο να είσαι γονιός. Αλλά επίσης καταλαβαίνω ότι είμαστε και άνθρωποι. Σίγουρα κάποτε θα ξεφύγουμε και θα ξεπεράσουμε τα όρια. Εντάξει δεν λέω ότι θα συμβαίνει συνέχεια και θα δικαιολογουμαστε όντας άνθρωποι. Πάντως εδώ με τους μεγάλους δεν μπορείς να κρατάς πάντα την ισορροπία.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Σήμερα έκανα και τα χαρτιά για το επίδομα. Το πήρα τελικά. Εδώ ισχύουν άλλες ημερομηνίες από τις Αθήνας.

Κορίτσια, θα μου λείψει η κοιλιά μου!!!! Την κοιτώ, τη φωτογραφίζω, τη θαυμάζω, λέω άντε να τελειώνουμε, αλλά θα μου λείψει πολύ!!!

Πόσες έχουμε απομείνει;;; 

Έκανες τα χαρτιά για το επίδομα είπες? Το επίδομα παιδιού ή το επίδομα γέννας για τα  2000 που θα πάρουμε? Αν μπορείς πες λεπτομέρειες για να ξέρω. Δευτέρα με το καλό γεννάω με καισαρική . Και εμένα θα μου λείψει η αίσθηση του οτι κουβαλας ένα πλάσματακι μεσα σου . Αλλα απο την αλλη ανυπομονώ να το γνωρίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Έκανες τα χαρτιά για το επίδομα είπες? Το επίδομα παιδιού ή το επίδομα γέννας για τα  2000 που θα πάρουμε? Αν μπορείς πες λεπτομέρειες για να ξέρω. Δευτέρα με το καλό γεννάω με καισαρική . Και εμένα θα μου λείψει η αίσθηση του οτι κουβαλας ένα πλάσματακι μεσα σου . Αλλα απο την αλλη ανυπομονώ να το γνωρίσω. 

Για το επίδομα κύησης λέω. Το επίδομα γέννας θα ψηφιστεί τέλη Γενάρη και θα βγάλουν την αίτηση για συμπλήρωση. Το επίδομα παιδιού μπορούμε να το δηλώσουμε προκαταβολικά;

πρίν από 7 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Εμένα μου λείπει ήδη. Κάθε βράδυ ξαπλώνω και αντί να με κλωτσάει την έχω δίπλα μου πια. Ευτυχώς που υπάρχει και άλλο άτομο που θα του λείψει η κοιλιά γτ εμένα με βγάζουν τρελή. Σήμερα η μέρα ήταν τόσο φριχτή. Ξέσπασα στα παιδιά όλα μου τα νεύρα. (που είχα από ενήλικες). Φυσικά μετά ζήτησα συγγνώμη αλλά τις είχα πετάξει τις γκαρίδες μου. Δύσκολο να είσαι γονιός. Έχεις την ευθύνη μικρών ψυχών. 

Βλέπω την κόρη μου 5 ετών πλέον και λέω κάποτε ήταν το μωρό σου ο κόσμος σου όλος. Θυμήσου πόσο την λαχταρούσες. Δεν μπορεί να πέρασε τόσο ο καιρός. Σε 10 χρόνια ρε γμτ θα έχουν μπει όλα στο χρονοντούλαπο. 

Σας το αφιερώνω σας αφήνω να βρείτε εσείς τον συγγραφέα. 

"Σε ένα από τα αστέρια θα κατοικώ. 
Σε ένα απ’ αυτά θα γελώ κι έτσι θα είναι σαν όλα τα αστέρια να γελούν όταν κοιτάς τον ουρανό το βράδυ..."
Μ.Π.

σαιντ εξυπερύ μου θυμίζει....

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Κορίτσια μου, έχω μια ερώτηση αναφορικά με τα έγγραφα του μωρού και φαντάζομαι όσες γεννήσατε τα τακτοποιήσατε. 

Το καλοκαίρι θα χρειαστεί να φύγω με το μωρό αεροπορικά στους γονείς μου, ταξιδεύουν με το πιστοποιητικό γέννησης; Έχουν ταυτότητα/διαβατήριο; Τι κάνατε με τα χαρτιά του παιδιού; Μπορούν να τακτοποιηθούν σε σύντομο χρονικό διάστημα και αμέσως μετά από τη γέννηση; 

Εξαρτάται πού θα πας. Π.χ. Κύπρο ή εξωτερικό τους βγάζεις διαβατήριο σίγουρα. Η δήλωση στο ληξιαρχείο πρέπει να γίνει εντός 40 ημερών αλλιώς έχει πρόστιμο. Πάει ο άντρας σου και τακτοποιείται αυθημερόν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Εξαρτάται πού θα πας. Π.χ. Κύπρο ή εξωτερικό τους βγάζεις διαβατήριο σίγουρα. Η δήλωση στο ληξιαρχείο πρέπει να γίνει εντός 40 ημερών αλλιώς έχει πρόστιμο. Πάει ο άντρας σου και τακτοποιείται αυθημερόν.

Ναι, εξωτερικό θα πάω. Θα δηλώσουμε σίγουρα το μωρό στο ληξιαρχείο, μας ενημέρωσαν και από την κλινική για τη διαδικασία, αλλά δεν ήξερα ότι τα βρέφη έχουν διαβατήριο. Άρα θα το τακτοποιήσουμε και αυτό μόλις γεννηθεί να μην τρέχω τελευταία στιγμή. Ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2020 at 4:29 ΠΜ, Giota1983 είπε:

Κορίτσια νά σάς ρωτησω κάτι. Όσες κάνατε καισαρική , μετά χρησιμοποιήσατε την ζώνη λωχείας . Λενε ότι βοηθάει στο να επανέλθει πιο γρήγορα η κοιλιά στα φυσιολογικά και πως σφιγγει κάπως. Εχω βαλει αρκετά κιλά , 15-17  περίπου , και θελω να χάσω οσα περισσότερα μπορω μετα τη γέννα  αλλιώς δεν θα μου μπαίνει τπτ από τα ρούχα που ειχα πριν την εγκυμοσύνη. 

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.. Η κουμπαρα μου που την έβαλε έκανε θαύματα.. Έκανε καλύτερη μέση από οτι πριν μείνει εγκυος 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Για το επίδομα κύησης λέω. Το επίδομα γέννας θα ψηφιστεί τέλη Γενάρη και θα βγάλουν την αίτηση για συμπλήρωση. Το επίδομα παιδιού μπορούμε να το δηλώσουμε προκαταβολικά;

σαιντ εξυπερύ μου θυμίζει....

Εξαρτάται πού θα πας. Π.χ. Κύπρο ή εξωτερικό τους βγάζεις διαβατήριο σίγουρα. Η δήλωση στο ληξιαρχείο πρέπει να γίνει εντός 40 ημερών αλλιώς έχει πρόστιμο. Πάει ο άντρας σου και τακτοποιείται αυθημερόν.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα επιδόματα . Το επίδομα κύησης το δικαιούνται όλοι ή μόνο οσες εργάζονται . Για το καινούργιο επίδομα το εχω ακούσει οτι θα ψηφιστεί αυτο το μηνα απλα δεν εμαθα τίποτα καινούριο και νόμιζα οτι βγήκε αίτηση . 

@MariaGS Τοτε ισως αγορασω μια ζωνη και αν με βολεύει και δεν ενοχλεί στα ράμματα θα την βαλω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε σήμερα? Εγώ τα ίδια ακόμη τίποτα. Προσπαθώ να γίνω λίγο άνθρωπος έβαψα μαλλί με φυτική φυσικά, νύχια ποδιών με τα χίλια ζόρια και έχω να βγάλω και φρύδια γιατί έγινα Μητσοτάκης. Όπως λέει και ο γιατρός μου πως θα με βρει ο γιος μου απεριποίητη. Δουλειες πάντως όσες και να κάνω με τη μικρή πάλι χαλια γίνεται το σπίτι. Από τη μια συμμαζευω και από την άλλη αυτή τα κάνει όλα λίμπα. Τώρα σκέφτομαι και το χέρι που θα φάω την Παρασκευή και ανατριχιαζω. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα επιδόματα . Το επίδομα κύησης το δικαιούνται όλοι ή μόνο οσες εργάζονται . Για το καινούργιο επίδομα το εχω ακούσει οτι θα ψηφιστεί αυτο το μηνα απλα δεν εμαθα τίποτα καινούριο και νόμιζα οτι βγήκε αίτηση . 

@MariaGS Τοτε ισως αγορασω μια ζωνη και αν με βολεύει και δεν ενοχλεί στα ράμματα θα την βαλω

Επίδομα γέννας δικαιούνται οι εργαζόμενες οι υπόλοιπες είμαστε του πεταματού :( κατά τα άλλα μιλάμε για κοινωνικό κράτος...


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Επίδομα γέννας δικαιούνται οι εργαζόμενες οι υπόλοιπες είμαστε του πεταματού :( κατά τα άλλα μιλάμε για κοινωνικό κράτος...

Αυτό είναι  το τραγικό ίσα ίσα τους ανέργους έπρεπε να βοηθάει το κρατος τι να πω. Πώς είναι η μικρή σού?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Αυτό είναι  το τραγικό ίσα ίσα τους ανέργους έπρεπε να βοηθάει το κρατος τι να πω. Πώς είναι η μικρή σού?

της έφυγε ο μύκητας ευτυχώς καθάρισε η γλώσσα της καλά είναι τώρα της φτιάχνω 90μλ και πίνει 70 στο τσακίρ κέφι με διαλείμματα όμως 

Έχω ακόμα λόχεια το βράδυ κρυώνω αυτά

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...