Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια . Χτες πηγα για επίσκεψη στο γιατρό μου. Μιλήσαμε για το ποτε θα κανω καισαρική και μάλλον θα γίνει 20 του μηνός . Ίσως κάνα δυο μέρες αργότερα θα τα ξαναπούμε τη Δευτέρα που θα κανω κορδέλα. Βέβαια με ανυσήχησε κατι που είπε . Ότι λόγω κάποιων φαρμάκων που παίρνω ίσως χρειαστεί παρακολούθηση του μωρού μετα την γέννα. Το ειχα υπόψη μου βέβαια και το γνώριζα απο πριν ότι μπορεί να μου το αναφέρει. Αρχισα να ανυσηχώ λιγακι επειδή φτάνει η ώρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Χτες πηγα για επίσκεψη στο γιατρό μου. Μιλήσαμε για το ποτε θα κανω καισαρική και μάλλον θα γίνει 20 του μηνός . Ίσως κάνα δυο μέρες αργότερα θα τα ξαναπούμε τη Δευτέρα που θα κανω κορδέλα. Βέβαια με ανυσήχησε κατι που είπε . Ότι λόγω κάποιων φαρμάκων που παίρνω ίσως χρειαστεί παρακολούθηση του μωρού μετα την γέννα. Το ειχα υπόψη μου βέβαια και το γνώριζα απο πριν ότι μπορεί να μου το αναφέρει. Αρχισα να ανυσηχώ λιγακι επειδή φτάνει η ώρα. 

Για να τα έπαιρνες σημαίνει ότι έπρεπε και δε γινόταν αλλιώς. Επομένως μην αγχώνεσαι από τώρα. Περίμενε να γεννηθεί με το καλό το μωράκι σου και μπορει να μην είναι και τίποτα πραγματικά σου το εύχομαι. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Χτες πηγα για επίσκεψη στο γιατρό μου. Μιλήσαμε για το ποτε θα κανω καισαρική και μάλλον θα γίνει 20 του μηνός . Ίσως κάνα δυο μέρες αργότερα θα τα ξαναπούμε τη Δευτέρα που θα κανω κορδέλα. Βέβαια με ανυσήχησε κατι που είπε . Ότι λόγω κάποιων φαρμάκων που παίρνω ίσως χρειαστεί παρακολούθηση του μωρού μετα την γέννα. Το ειχα υπόψη μου βέβαια και το γνώριζα απο πριν ότι μπορεί να μου το αναφέρει. Αρχισα να ανυσηχώ λιγακι επειδή φτάνει η ώρα. 

Με το καλό να σας ερθει κ να πανε ολα καλα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

2510γρ. Δεν την εχω διπλα μου γιατί χουρχουριζει στην αναπνοή. Ευχομαι ολα καλα να πανε

Να σου ζήσει αγάπη η μπουμπου. Όλα καλά θα πάνε και θα την πάρεις σύντομα δίπλα σου. Εσύ είσαι καλά?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

2510γρ. Δεν την εχω διπλα μου γιατί χουρχουριζει στην αναπνοή. Ευχομαι ολα καλα να πανε

Να σας ζησει η μπεμπουλα! Κι εγω σου το ευχομαι ολοψυχα! Καλη αναρρωση κ στις 2!

 

Εγω ειχα γιατρο σημερα αλλα ειδα καποια υγρα το πρωι πριν παω στο εσωρουχο κ με παρεπεμψε στο μαιευτηριο για να δουμε τι ειναι. Μου εκαναν δεικτη κ δεν ηταν αμνιακα. Ο καρδιοτοκραφος εδειξε μετριες συσπασεις κ η κολπικη εξεταση εδειξε κλειστο τραχηλο αλλα μαλακο οπως ειπε η μαια. Μετα πηγα κ απο το γιατρο κ μου επιβεβαιωσε οτι το αμνιακο ειναι οκ οπως κ ο μπεμπης. Ειναι σε καλη θεση αλλα ψηλα κ μου ειπε θα περιμενουμε 2-3 μερες κ μετα την πητ αν δεν βγει μονος του.

Τωρα βλεπω κατι μπεζουλια υγρα στο εσωρουχο που ισως ειναι απο την εξεταση. Δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχησω ή να του το αναφερω στο τηλ... Δεν ποναω ουτε νιωθω συσπασεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Για να τα έπαιρνες σημαίνει ότι έπρεπε και δε γινόταν αλλιώς. Επομένως μην αγχώνεσαι από τώρα. Περίμενε να γεννηθεί με το καλό το μωράκι σου και μπορει να μην είναι και τίποτα πραγματικά σου το εύχομαι. 

Ναι ειναι απαραίτητα. Εχω χρόνια ασθένεια και δεν γίνεται να τα σταματήσω . Λίγες μέρες μείνανε θα κανω λίγη ακόμα υπομονή. Είναι ελαφριά η πιθανότητα αλλα και παλι μεχρι να γεννηθεί δεν μου φεύγει η ανυσηχία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Να σας ζησει η μπεμπουλα! Κι εγω σου το ευχομαι ολοψυχα! Καλη αναρρωση κ στις 2!

 

Εγω ειχα γιατρο σημερα αλλα ειδα καποια υγρα το πρωι πριν παω στο εσωρουχο κ με παρεπεμψε στο μαιευτηριο για να δουμε τι ειναι. Μου εκαναν δεικτη κ δεν ηταν αμνιακα. Ο καρδιοτοκραφος εδειξε μετριες συσπασεις κ η κολπικη εξεταση εδειξε κλειστο τραχηλο αλλα μαλακο οπως ειπε η μαια. Μετα πηγα κ απο το γιατρο κ μου επιβεβαιωσε οτι το αμνιακο ειναι οκ οπως κ ο μπεμπης. Ειναι σε καλη θεση αλλα ψηλα κ μου ειπε θα περιμενουμε 2-3 μερες κ μετα την πητ αν δεν βγει μονος του.

Τωρα βλεπω κατι μπεζουλια υγρα στο εσωρουχο που ισως ειναι απο την εξεταση. Δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχησω ή να του το αναφερω στο τηλ... Δεν ποναω ουτε νιωθω συσπασεις

Mετα την κολπικη εξεταση ειναι φυσιολογικο μεχρι και λιγο αιμα να δεις αλλα και παλι ενημερωσε τον. Ποσο εισαι τωρα?

Just now, Giota1983 είπε:

Ναι ειναι απαραίτητα. Εχω χρόνια ασθένεια και δεν γίνεται να τα σταματήσω . Λίγες μέρες μείνανε θα κανω λίγη ακόμα υπομονή. Είναι ελαφριά η πιθανότητα αλλα και παλι μεχρι να γεννηθεί δεν μου φεύγει η ανυσηχία. 

Αχ το αγχος και η ανησυχια δε φευγει ποτε ετσι και γινεις μανα. Ευτυχως ειναι ελαφρια η πιθανοτητα 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Να σου ζήσει αγάπη η μπουμπου. Όλα καλά θα πάνε και θα την πάρεις σύντομα δίπλα σου. Εσύ είσαι καλά?

Ολως παραδοξως ποναω τρελα και δεν πιανουν οι παυσιπονες. Υπομονή και ολα καλα θα πανε

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ολως παραδοξως ποναω τρελα και δεν πιανουν οι παυσιπονες. Υπομονή και ολα καλα θα πανε

Ναι κοπελα μου υπομονη η καισαρικη ειναι ζορικη. Καλη αναρρωση

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

2510γρ. Δεν την εχω διπλα μου γιατί χουρχουριζει στην αναπνοή. Ευχομαι ολα καλα να πανε

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας! Όλα θα πάνε καλά, η Παναγία να είναι μαζί σας! 

Καλη αναρρωση να έχεις και ηρεμία θα δεις που δεν είναι τίποτα αυτό!!

οτι χρειαστείς να μας γράψεις!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Mετα την κολπικη εξεταση ειναι φυσιολογικο μεχρι και λιγο αιμα να δεις αλλα και παλι ενημερωσε τον. Ποσο εισαι τωρα?

Αχ το αγχος και η ανησυχια δε φευγει ποτε ετσι και γινεις μανα. Ευτυχως ειναι ελαφρια η πιθανοτητα 

38+5... θα τον παρω τωρα να ειμαστε σιγουροι. μην τον ενοχλω μεσα στο σκ ασκοπα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

2510γρ. Δεν την εχω διπλα μου γιατί χουρχουριζει στην αναπνοή. Ευχομαι ολα καλα να πανε

Να σου ζήσει η μπέμπα . Γερή και δυνατή να είναι. Μην ανυσηχεις λογικά κατι παροδικό θα είναι. Η δική μου χτες που πηγα στον γιατρό ηταν 2800 και μολις μπηκα στην 37η εβδομάδα. Ο γιατρός ειπε θα βγει μεγαλούτσικη και ψηλή. Σε 10 μερες γενναω και ανυπομονώ. 

Βρε κορίτσια , οσες γεννησατε με καισαρική γεννησατε μετα ή πριν τις 38 εβδομάδες ? Τη μερα που λεμε να γεννήσω θα ειμαι 37+ 4 . Θα κανω και κορτιζόνη προληπτικά αλλα μηπως πρέπει να κλεισω την 38ή και μετα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Να σου ζήσει η μπέμπα . Γερή και δυνατή να είναι. Μην ανυσηχεις λογικά κατι παροδικό θα είναι. Η δική μου χτες που πηγα στον γιατρό ηταν 2800 και μολις μπηκα στην 37η εβδομάδα. Ο γιατρός ειπε θα βγει μεγαλούτσικη και ψηλή. Σε 10 μερες γενναω και ανυπομονώ. 

Βρε κορίτσια , οσες γεννησατε με καισαρική γεννησατε μετα ή πριν τις 38 εβδομάδες ? Τη μερα που λεμε να γεννήσω θα ειμαι 37+ 4 . Θα κανω και κορτιζόνη προληπτικά αλλα μηπως πρέπει να κλεισω την 38ή και μετα?

Εμενα ηθελε να τις πιασω τιε 38. Μιλα μαζι του 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εμενα ηθελε να τις πιασω τιε 38. Μιλα μαζι του 

Και εγω αυτο σκέφτομαι . Ο γιατρός είπε οτι καλο ειναι να κλείσω τίς 38 αλλά συζητήσαμε για την επόμενη Δευτέρα. Εχω κορδέλα αυτη τη Δευτέρα οποτε θα το ξανασυζητήσω μαζι του για σίγουρα. Σίγουρα προτιμώ και εγω να ειναι οσο πιο κοντά στην ΠΗΤ μου γιατι οταν τον ειχα ρωτήσει ποτέ ειναι πιο ασφαλές για καισαρική μου ειχε πει 38+1. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...