Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?

Λοιπόν θέλω να συζητήσουμε κάτι κ να μου δώσετε λίγο κουράγιο γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι καθόλου καλά..

Σας είχα πει ότι έκανα αυχενική ο γυναικολόγος μου μου είπε όλα καλά κ ότι έχουμε αγοράκι...ε λοιπόν 3 μέρες αργότερα βγήκαν τα αποτελέσματα papp-a και με πήρε τηλέφωνο να μου τα πει..μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας γιατί ο υπέρηχος βγήκε άψογος αλλά οι αιματολογικές μου μάπα!!!!!

η Papp-a μου βγήκε 0.3(χάλια μαύρα) πιθανότητα για τρισωμία 13 1:500 και για τρισωμία 18 πάλι τα ίδια 1:500 για το σύνδρομο down όλα καλά αυχενική 2,0 και πιθανότατα 1:19000..με ηλικία 29 ετών και δύο γερά παιδάκια..η β χοριακη καλή.

Εγώ δεν ησύχασα κ έκανα κ υπέρηχο σε έναν ειδικό προγεννητικού ελέγχου χθες κ μου είπε κ αυτός ότι είναι όλα καλά κ ότι έχω ένα πολύ καλό μωράκι.. επειδή όμως η Papp-a βγήκε χαμηλή να πάρω σαλοσπιρ άμεσα για την πρόληψη πρόωρης γήρανσης του πλακούντα κ αυτόματα την γέννηση βρέφους χαμηλού βάρους.. πήρα κ εγώ μετά τηλέφωνο τον γιατρό μου του είπα ότι έκανα στην ουσία ξανά αυχενική σε ειδικό (κ ας μου θυμώσει)κ ότι μου είπε να πάρω σαλοσπιρ κ γιατί δεν μου είπε αυτός τίποτα για το σαλοσπιρ..και μου λέει "τα παιδιά σου βγαίνουν πολύ μεγάλα (το πρώτο πάνω από 4 κιλά κ το δεύτερο πρόωρα 3900) δεν έχεις τέτοιο φόβο εσύ θα σου το έδινα τον άλλον μήνα μόνο κ μόνο επειδή το λένε τα βιβλία αλλά εντάξει άμα θες πάρτο από τώρα κακό δεν κάνει..

Έχω σκάσει... εσείς? παίρνει καμιά σαλοσπιρ για αυτό το λόγο? παρενέργειες καμία?μου είπε να πάρω τώρα τον 100.

 

Καλημέρα. Πριν ξεκινήσεις salospir, να απευθυνθείς σε αιματολόγο, όχι γυναικολόγο ή εμβρυολόγο. Είναι ένα φάρμακο που επηρεάζει την πήξη του αίματος και δεν εμπίπτει στην ειδικότητά τους. Μόνο ένας αιματολόγος θα κρίνει αν το χρειάζεσαι, σε τι δοσολογία και έως πότε. Με το καλό το μωράκι σου.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?

Λοιπόν θέλω να συζητήσουμε κάτι κ να μου δώσετε λίγο κουράγιο γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι καθόλου καλά..

Σας είχα πει ότι έκανα αυχενική ο γυναικολόγος μου μου είπε όλα καλά κ ότι έχουμε αγοράκι...ε λοιπόν 3 μέρες αργότερα βγήκαν τα αποτελέσματα papp-a και με πήρε τηλέφωνο να μου τα πει..μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας γιατί ο υπέρηχος βγήκε άψογος αλλά οι αιματολογικές μου μάπα!!!!!

η Papp-a μου βγήκε 0.3(χάλια μαύρα) πιθανότητα για τρισωμία 13 1:500 και για τρισωμία 18 πάλι τα ίδια 1:500 για το σύνδρομο down όλα καλά αυχενική 2,0 και πιθανότατα 1:19000..με ηλικία 29 ετών και δύο γερά παιδάκια..η β χοριακη καλή.

Εγώ δεν ησύχασα κ έκανα κ υπέρηχο σε έναν ειδικό προγεννητικού ελέγχου χθες κ μου είπε κ αυτός ότι είναι όλα καλά κ ότι έχω ένα πολύ καλό μωράκι.. επειδή όμως η Papp-a βγήκε χαμηλή να πάρω σαλοσπιρ άμεσα για την πρόληψη πρόωρης γήρανσης του πλακούντα κ αυτόματα την γέννηση βρέφους χαμηλού βάρους.. πήρα κ εγώ μετά τηλέφωνο τον γιατρό μου του είπα ότι έκανα στην ουσία ξανά αυχενική σε ειδικό (κ ας μου θυμώσει)κ ότι μου είπε να πάρω σαλοσπιρ κ γιατί δεν μου είπε αυτός τίποτα για το σαλοσπιρ..και μου λέει "τα παιδιά σου βγαίνουν πολύ μεγάλα (το πρώτο πάνω από 4 κιλά κ το δεύτερο πρόωρα 3900) δεν έχεις τέτοιο φόβο εσύ θα σου το έδινα τον άλλον μήνα μόνο κ μόνο επειδή το λένε τα βιβλία αλλά εντάξει άμα θες πάρτο από τώρα κακό δεν κάνει..

Έχω σκάσει... εσείς? παίρνει καμιά σαλοσπιρ για αυτό το λόγο? παρενέργειες καμία?μου είπε να πάρω τώρα τον 100.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Αρχικα μην στεναχωριέσαι όλα είναι μια χαρά αφού σου είπαν έτσι οι γιατροί...Εγώ στη θέση σου θα έκανα κ μια εξέταση μη επεμβατικου προγεννητικού ελέγχου για να είμαι πιο ήρεμη...Την έκανα κ τώρα που η αυχενική μου ήταν παρα πολύ καλή...Σε δέκα μερες θα εχεις τα αποτελέσματα κ δίνεις μόνο αίμα...Όσο αναφορά το Σαλοσπίρ κ εγώ παίρνω κάθε μέρα ένα χάπι των 100...Είμαι από εξωσωματική κ έχω δίδυμα επομένως έπαιρνα από την αρχή.Ο αιματολόγος σε συνεννοηση με τον γιατρό που μου έκανε την αυχενική αποφάσισαν να συνεχίσω τα Σαλοσπίρ κ στο 2ο τρίμηνο για καλύτερη αιμάτωση στα μωράκια μου αφού ήταν όλα εντάξει στην αυχενική θεώρησαν σωστό να μην τα σταματήσω....Έχω ραντεβού πάλι με τον αιματολόγο την 24η εβδομάδα για να δούμε αν θα χρειαστεί να κάνω αντιπηκτικές μιας κ στα δίδυμα πολλές φορές χρειάζεται.

Να μην έχεις καθόλου άγχος για τα Σαλοσπίρ δεν είναι τίποτα.Απλα καλό θα ήταν να κανεις κ ένα ραντεβού με αιματολόγο.Ρωτησε αυτόν που σου έκανε την αυχενική θα έχει κάποιον που συνεργάζεται για να μπορέσουν να συνεννοηθούν μεταξύ τους.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Pagotoula και zina21 ευχαριστώ πολύ και τις 2 σας...το θέμα πιο είναι τώρα ο γιατρός μου μου είπε ού μπλέξεις με αιματολογο για το σαλοσπιρ γιατί τον ρώτησα.. λέει ότι δεν υπάρχει λόγος γιατί να μπλέξω κ άλλον γιατρό..φφφφφ με σκασανε τι να κάνω τώρα??? Φτάνεις σε σημείο να λες.."μήπως πάω να βγάλω τα ματάκια μου με τα χεράκια μου"???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?

Λοιπόν θέλω να συζητήσουμε κάτι κ να μου δώσετε λίγο κουράγιο γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι καθόλου καλά..

Σας είχα πει ότι έκανα αυχενική ο γυναικολόγος μου μου είπε όλα καλά κ ότι έχουμε αγοράκι...ε λοιπόν 3 μέρες αργότερα βγήκαν τα αποτελέσματα papp-a και με πήρε τηλέφωνο να μου τα πει..μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας γιατί ο υπέρηχος βγήκε άψογος αλλά οι αιματολογικές μου μάπα!!!!!

η Papp-a μου βγήκε 0.3(χάλια μαύρα) πιθανότητα για τρισωμία 13 1:500 και για τρισωμία 18 πάλι τα ίδια 1:500 για το σύνδρομο down όλα καλά αυχενική 2,0 και πιθανότατα 1:19000..με ηλικία 29 ετών και δύο γερά παιδάκια..η β χοριακη καλή.

Εγώ δεν ησύχασα κ έκανα κ υπέρηχο σε έναν ειδικό προγεννητικού ελέγχου χθες κ μου είπε κ αυτός ότι είναι όλα καλά κ ότι έχω ένα πολύ καλό μωράκι.. επειδή όμως η Papp-a βγήκε χαμηλή να πάρω σαλοσπιρ άμεσα για την πρόληψη πρόωρης γήρανσης του πλακούντα κ αυτόματα την γέννηση βρέφους χαμηλού βάρους.. πήρα κ εγώ μετά τηλέφωνο τον γιατρό μου του είπα ότι έκανα στην ουσία ξανά αυχενική σε ειδικό (κ ας μου θυμώσει)κ ότι μου είπε να πάρω σαλοσπιρ κ γιατί δεν μου είπε αυτός τίποτα για το σαλοσπιρ..και μου λέει "τα παιδιά σου βγαίνουν πολύ μεγάλα (το πρώτο πάνω από 4 κιλά κ το δεύτερο πρόωρα 3900) δεν έχεις τέτοιο φόβο εσύ θα σου το έδινα τον άλλον μήνα μόνο κ μόνο επειδή το λένε τα βιβλία αλλά εντάξει άμα θες πάρτο από τώρα κακό δεν κάνει..

Έχω σκάσει... εσείς? παίρνει καμιά σαλοσπιρ για αυτό το λόγο? παρενέργειες καμία?μου είπε να πάρω τώρα τον 100.

 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι..μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου..Αυτό έχει σημασία..σαλοσπιρ των 100 παίρνω κι εγώ από την αρχη.μου το έχει δώσει η αιματολογος λόγω θρομβοφιλιας..εφόσον σου είπαν και οι 2 γιατροί ουσιαστικά να το πάρεις πάρτο.αν θες πάρε γνώμη και από αιματολογο..το σαλοσπιρ δεν είναι τίποτα μην φοβάσαι..

ουσιαστικά η μόνη παρενεργεια που είχα στην αρχή ήταν λίγα καφέ/αίμα λόγω  αιματωματος στη μήτρα και επειδή έπαιρνα το σαλοσπιρ δεν έκλεινε το αιμάτωμα και είχα αιμορραγία σαν περίοδο..Που όμως δεν έβλαψε σε τίποτα την εγκυμοσύνη..απλα σταμάτησα το σαλοσπιρ για λίγες μέρες και σταμάτησε το αίμα..Και απλά μου είπαν αν ξαναδώ αιμα να μην το παίρνω για λίγες μέρες...Από τότε όμως δεν ξαναείδα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Pagotoula και zina21 ευχαριστώ πολύ και τις 2 σας...το θέμα πιο είναι τώρα ο γιατρός μου μου είπε ού μπλέξεις με αιματολογο για το σαλοσπιρ γιατί τον ρώτησα.. λέει ότι δεν υπάρχει λόγος γιατί να μπλέξω κ άλλον γιατρό..φφφφφ με σκασανε τι να κάνω τώρα??? Φτάνεις σε σημείο να λες.."μήπως πάω να βγάλω τα ματάκια μου με τα χεράκια μου"???

Ο αιματολόγος δεν είναι καθόλου μπλέξιμο....Ίσα ίσα θα σε κάνει να αισθανθείς μεγαλύτερη ασφάλεια γιατί αυτή είναι η ειδικότητα τους.Απλα για μένα όπως σου είπα κ πριν ρώτησε το γιατρό που σου έκανε την αυχενική γιατί σίγουρα αυτός συνεργάζεται με κάποιον.Για να μην χρειάζεται να μεταφέρεις εσυ πληροφορίες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια! πωπω οι καουρες παλι πολυ εντονες και ειμαι 15η βδομαδα και ο εμετος με το καλημερα καθε μερα. πινει καμια τζιντζερ για καουρες; αν ναι πως το φτιαχνει;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , pakaki είπε:

καλημερα κοριτσια! πωπω οι καουρες παλι πολυ εντονες και ειμαι 15η βδομαδα και ο εμετος με το καλημερα καθε μερα. πινει καμια τζιντζερ για καουρες; αν ναι πως το φτιαχνει;;

Καλημέρα!Παρε το navatac είναι φυτικό χάπι κ έχει μέσα τζίντζερ.Θα σε βοηθήσει κ στους εμετούς κ στις καούρες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pakaki είπε:

καλημερα κοριτσια! πωπω οι καουρες παλι πολυ εντονες και ειμαι 15η βδομαδα και ο εμετος με το καλημερα καθε μερα. πινει καμια τζιντζερ για καουρες; αν ναι πως το φτιαχνει;;

Καλησπερα σε ολες.Ασε οι καουρες τελευταια ειναι ανυποφορες.Τωρα με πιανουν απο το μεσημερι. Αυτο που προσεξα οτι τις κοβει μαχαιρι ειναι το παγωτο.Πηρα 1 lit παγωτο βανιλια και τρωω 2-3 κουταλιες και σε 5 λεπτα τελος.Χτες εφαγα τα μεσανυχτα.Τι κανω.Δοκιμασε ομως και το χαπι,βοηθαει αρκετα.Ελπιζω να νιωσεις συντομα καλυτερα.Εμενα οι εμμετοι σταματησαν την 16η βδομαδα .

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Ασε οι καουρες τελευταια ειναι ανυποφορες.Τωρα με πιανουν απο το μεσημερι. Αυτο που προσεξα οτι τις κοβει μαχαιρι ειναι το παγωτο.Πηρα 1 lit παγωτο βανιλια και τρωω 2-3 κουταλιες και σε 5 λεπτα τελος.Χτες εφαγα τα μεσανυχτα.Τι κανω.Δοκιμασε ομως και το χαπι,βοηθαει αρκετα.Ελπιζω να νιωσεις συντομα καλυτερα.Εμενα οι εμμετοι σταματησαν την 16η βδομαδα .

αμα αρχισω τα παγωτα καηκα! νιωθω ηδη τετραπαχη αχαχχαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pakaki είπε:

αμα αρχισω τα παγωτα καηκα! νιωθω ηδη τετραπαχη αχαχχαχαχα! 

Εγω παντως απο τους εμμετους πηγα απευθειας στις καουρες οποτε ακομη δεν εχω φτασει τα κιλα προ εγκυμοσυνης.Αλλα και 10 κιλα να χα παρει θα ετρωγα οτι βοηθουσε το στομαχι μου...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, pakaki είπε:

καλημερα κοριτσια! πωπω οι καουρες παλι πολυ εντονες και ειμαι 15η βδομαδα και ο εμετος με το καλημερα καθε μερα. πινει καμια τζιντζερ για καουρες; αν ναι πως το φτιαχνει;;

Κορίτσι καλησπέρα, το τζίντζερ απο γιατροσόφια ειναι για τις ναυτίες και όχι για τις καούρες..για τις καούρες θεωρητικά όπως είπε κ ή Comet βοηθάει πολύ το παγωτό και ειδικά χωρίς λακτόζη καθώς λόγω θερμοκρασίας κατευνάζει αυτό το "ηφαίστειο" που νιώθεις στο στομάχι..κατα τα άλλα δοκίμασε μαστίχα χίου (σε τσίχλα ή μαστιχόνερο - έχει ο Βασιλόπουλος), και κακάο (όχι σοκολάτα!!! Σκέτο δεν πίνεται όποτε αν θες βάλε λίγο μελάκι), το οποίο δεν προκαλεί υπερένταση και είναι full στο μαγνήσιο!! Η κάθε μία μας είναι διαφορετική..πειραματίσου και άκου το σώμα σου, σου ζητάει πάντα αυτό που θέλει!

Και για να σου απαντήσω το τζίντζερ απλά το εβραζα το άφηνα 5-10min και το έπινα..αλλα διαφορά δεν είδα τουλάχιστον εγω.. 

:)

  • Ευχαριστώ 1

UMMJp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2020 at 7:07 ΜΜ, Melody90 είπε:

Pagotoula και zina21 ευχαριστώ πολύ και τις 2 σας...το θέμα πιο είναι τώρα ο γιατρός μου μου είπε ού μπλέξεις με αιματολογο για το σαλοσπιρ γιατί τον ρώτησα.. λέει ότι δεν υπάρχει λόγος γιατί να μπλέξω κ άλλον γιατρό..φφφφφ με σκασανε τι να κάνω τώρα??? Φτάνεις σε σημείο να λες.."μήπως πάω να βγάλω τα ματάκια μου με τα χεράκια μου"???

Θα συμφωνήσω να απευθυνθείς σε αιματολόγο κοριτσάκι μου.Ο καθένας στην ειδικότητα του.Πάρε μία γνώμη και ας είναι ίδια με του γιατρού σου,αρκεί να είσαι ήσυχη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια

Τι δεν τρώτε καθόλου? Τι προσέχετε πάρα πολύ?

Εγώ έχω πάρει το βιβλίο «τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος» και έχω και το app Pregnancy+ .  και στα δύο αυτά λοιπόν λέει να μην φας οτιδήποτε δεν είναι παστεριωμένο και

-όχι μεγάλα ψάρια λόγω mercury
- όχι μαλακά τυριά (ουσιαστικά που δεν είναι παστεριωμένα)

- όχι οτιδήποτε είναι «αέρος»

- όλα τα φαγητά καλά μαγειρεμένα

- εννοείται όχι μύδια- στρείδια κλπ

- ιδιαίτερη προσοχή στο συκώτι (κατά προτίμηση να αποφεύγεται)

- εννοείται φρούτα και λαχανικά καλά πλυμένα

Και εγώ σε όλα αυτά βάζω και το αυγό να είναι καλά βρασμένο. Βγάζω λάθος συμπεράσματα?

Είχα μια συζήτηση τις προάλλες και πραγματικά ξαφνιάστηκα από άτομο που είναι μαία να μου λέει «ε και τι θα γίνει αν φας δλδ?»


FIi1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna_k said:

 Καλημέρα κορίτσια

Τι δεν τρώτε καθόλου? Τι προσέχετε πάρα πολύ?

Εγώ έχω πάρει το βιβλίο «τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος» και έχω και το app Pregnancy+ .  και στα δύο αυτά λοιπόν λέει να μην φας οτιδήποτε δεν είναι παστεριωμένο και

-όχι μεγάλα ψάρια λόγω mercury
- όχι μαλακά τυριά (ουσιαστικά που δεν είναι παστεριωμένα)

- όχι οτιδήποτε είναι «αέρος»

- όλα τα φαγητά καλά μαγειρεμένα

- εννοείται όχι μύδια- στρείδια κλπ

- ιδιαίτερη προσοχή στο συκώτι (κατά προτίμηση να αποφεύγεται)

- εννοείται φρούτα και λαχανικά καλά πλυμένα

Και εγώ σε όλα αυτά βάζω και το αυγό να είναι καλά βρασμένο. Βγάζω λάθος συμπεράσματα?

Είχα μια συζήτηση τις προάλλες και πραγματικά ξαφνιάστηκα από άτομο που είναι μαία να μου λέει «ε και τι θα γίνει αν φας δλδ?»

Καλημέρα Άννα και με το καλό το μωράκι σου. Γενικά έχεις δίκιο. Θα προσθέσω όχι σαλάμια, προσούτο κτλ, καπνιστό σολομό και όχι λουκάνικα.

Τώρα για μαλακά τυριά εγώ που ζω Λουξεμβούργο, τρώω σχεδόν μόνο μαλακά τυριά αλλά πάντα κοιτάω να έχουν πατεριωμένο γάλα. 

Ψάρια εσείς στην Ελλάδα έχετε επιλογές αν και με τόση μόλυνση που έχει φάει το περιβάλλον τίποτα δεν είναι ασφαλές πλέον. Εγώ τρώω και σολομό και μπακαλιάρο μιας και δεν μπορώ να βρω και κάτι άλλο εδώ.

Επίσης θα σου πρότεινα να μην πίνεις χυμού ή τρως φρουτοσαλάτες έξω.

Και αυγό εννοείται καλά βρασμένο. Για να πω την αλήθεια μου έχει τύχει 1-2 φορές να φάω λίγο πιο μελάτο αυγό. Ξέρω ότι σε κάποιες γυναίκες όλα αυτά ακούγονται υπερβολικά. Εδώ που είμαι βλέπω πολλές γυναίκες να τρώνε διάφορα που δεν θα τολμούσα. Και πίνουν κιόλας. Απλά είμαι της άποψης ότι δεν θα πάθουμε και κάτι αν δεν φάμε για λίγο καιρό κάποιες τροφές. Έτσι κι αλλιώς στο θηλασμό για εμένα έχεις πολύ περισσότερους περιορισμούς. Όχι όσπρια, όχι ντομάτες όχι πολλά γαλακτοκομικά. Εγώ θυμάμαι ότι για εμένα ο θηλασμός ήταν η χειρότερη περίοδος. Είχα βαρεθεί τις σούπες. Κάθε μέρα μια από τα ίδια.

Καλή συνέχεια!! :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια.Πως ειστε;Κι εγω προσεχω αυτα που λετε.Εντωμεταξυ αυτο το διαστημα εχω τρελαθει με το χυμο μηλο.Πινω τουλαχιστον 1 λιτρο τη μερα.Πολυ το λιγουρευομαι.Εντωμεταξυ δεν μπορω να πιω νερο γιατι το κανω εμμετο οποτε τη βγαζω ετσι.Και παιρνω 500 θερμιδες απο αυτο στην πλακα.Αλλα δεν τρωω αρκετα οποτε προς το παρον δεν εχω θεμα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...